Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

motor sezonu bitti diyenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    sezonu falan bilmem ben hobi amaçlı kullanıyorum motoru yağmurda ve yerler ıslakken sürmem motorum pislenir ,zaten tutmayan asfalt iyice bok olur , dona kadar ıslanırsın ,yağmurluk giy ,bot giy ,gittiğin yerde kıyafeti değiştir elinde koca çanta bagaj yok vs bana gelmez o iş süren arkadaşları allah korusun başarılar diliyorum onlara
    İlker41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    lastikleri indirdim
    aküyü söktüm
    depoyu fulledim(paslanmasın diye)

hiçbir şey çalıştırtamaz bunu artık nisan ayında 9 nisan doğum günümde çıkartırım
    İlker41 bunu beğendi.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Hala yağmurluk alamadım ama sağanak olduğu zaman okula yedek esya götürüyorum bence motorun kısı yazı yok ama kısın zorlukları var ama tecrube oluyo bana soğukta motora binmek güzel geliyo
    İlker41 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikleri indirdim
    aküyü söktüm

hiçbir şey çalıştırtamaz bunu artık nisan ayında 9 nisan doğum günümde çıkartırım
    9 nisanda konu açarsın motoruma lastik lazım diye artık
    phns ve İlker41 bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Yağmur sonrasında trafiğe çıktım.Yoldayken ara ara yağmur atıştırdı.İşyerine vardığımda arabaların arkasından, sağından, solunda gelen pis sularin heryerime geldiğini ve motosikletin leş gibi olduğunu gördüm. 2 saat temizledim motosikleti.Kaskım bile çamurlu gibiydi.
    Birdaha kesinlikle yağmurda binmem.Gidiş, duruş, ıslanmak sıkıntı değilde pislenmeye gelemem.
    İlker41 bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    yağmurda değilde soğuk havada binmek yazın binmekten rahat oluyor ekipmanlar pişirmiyor insanı.
    İlker41 bunu beğendi.

bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikleri indirdim
    aküyü söktüm

Lastik indirilmez.
    Tahta koyun lastiğin altına der AEA.
    İlker41 bunu beğendi.
    Ben sadece ayakları yerden kesiyor sanıyordum, meğer uçmaya da yarıyormuş kanatlanmadan

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Selamlar;

Hayatımda ilk defa geçen gün eğitimde sağanak yağmur altında motosiklet kullandım. Ben şimdi kışın motosiklet kullanmayan arkadaşlarla "yürüüü tatlı su motorcusu" diye konuşma hakkına sahipmiyim neticede hiç güzel havada motosiklet kullanmamış oluyorum. :D

Bu arada ben de kışın motosiklet kullanmam yaa ne o öyle yağmur çamur diyenlerdendim... Yanılmışım. Yağmur altında çok keyifli

Saygılar
    İlker41 bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Ben de kışın binip, binmeyenleri küçümseyenlere iki çift laf etmek istiyorum; "aslansın kaplansın".

Konuya gelirsek; işe servisim var ama yine zevkine motorla gideyim diyorum. Giyinip hazırlanıp dışarı çıkıp zinciri sökmek, brandayı toplayıp eve geri götürmek, geri gelip motoru ısıtmak falan kafadan 20dk ve bir yığın külfet. Yol ise 10km. Sonrasında 4-5 gün binmiyorum çünkü "pratik" olması gereken alet külfet halini alınca tadı kaçıyor. Ama 4-5 gün sonra tekrar binince yeni kullanır gibi heyecanlanıyorum, ertesi günü tekrar o uğraşı göze alamıyorum. Bunu iş olarak yapanlara, kullanmaya mecbur olanlara(tıklım tıklım toplu taşıma yerine kullananlara) Allah iki kat fazla sabır versin.
    İlker41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Büyük cc kullanan küçüklere laf sokmaya çalışır,uzun zamandır süren yeni başlayana laf sokmaya çalışır,piste çıkan çıkmayanlara vs vs... Abi sizin başka derdiniz mi yok cidden ? Neyin egosu bu,niye böyle şeyleri kafaya takıp durur insan. Adam totosunu kışın ısıtmalı koltuğunda ısıtıp gidecektir kime ne ? Ayrımcılık en boktan konulara bile bulaşmış memlekette..
    İlker41 ve A.Türker bunu beğendiler.

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    Sağlam bir çift eldiven + diz örtüsüyle kullanıyorum yağmur çamur yav. Soğuk havada sürmesi ayrı zevkli sadece buğu için pinlock şart .
    İlker41 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Günlük 2 lira benzin masrafıyla işe gidip gelmek varken, gökten çamur yağsa bile motosikletten vazgeçmem

Kışın motor sürmek diyince gururla paylaştığım fotoğrafım da budur. Dağa çıkarken videom da var ama kamera çok aşağıya bakıyor, bu sene durumu telafi etmek için aynı dağa bir daha çıkıcam yolları kar kaplayınca Bu seferki video daha güzel olacak. Bajaj Pulsar motorum ile çıkmak isterdim ama heralde arka lastiğinin dişleri yetersiz kalır karda sürmek için. Çinli motorumda kar lastiği var arka tekerde, ön lastik normal lastik ama karda sürerken fark etmiyor.
    İlker41 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurluk tavsiyesi alabilir miyim arkadaşlar terletmeyen peynir gibi kokutmayan?

istediğin özelliklerde yağmurluk henüz icad edilmedi dostum

yarım saat sonra bütün yağmurluklar terletir,yok terletmesin dersen vucudunun ısısını dışarı atman gerek...vucud ısısını dışarı attığın yerden de su girer...ya ıslanacaksın yada terleyeceksin yada yarım saatte bir mola verip kendine geleceksin..

işte kışın motora binmek böyle bir şey..kendinizi kandırmayın yani aşkla felan diyerek

kışın motora ihtiyaç halinde ulaşım için binilir,dikkatli ve yavaş sürülür..
    İlker41 bunu beğendi.

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Motoru kullanma dönemi kişiseldir, ben yağmur yağarken kullanmayı seviyorum ama soğuk sert rüzgarların olduğu zamanları sevmiyorum. Bir arkadaşım kar yağınca bile kullanıyor keyfiyat ile alakalı biraz. İhtiyaci durum söz konusu olunca sevmeyenler bile kullanmışlığı olmuştur. Burada ki sezon olayı tercih meselesi biraz.
    İlker41 bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kışın kullanmadık biz motor sevdalısı deiliz anlamsız geliyor bana, öncelikle ne kadar kalın giyinsekte, içlik mont, yağmurluk, 7 8 derecenin altındayken üşüyoruz, rüzgar vucudumuza yürüyen bir insana göre 10 kat daha hızlı çarpıyor, buda hastalığı yanında getiriyor, kimi insan daha dayanıklıdır, ama uzun süre aldıgımız rüzgar dizlerimizde uzun vadede kiraçlenmeye neden olabilir, şahsım adına üşüttüğüm için bi çok kez böbrek agrısı yasadım.. Yerler ıslak, duruşlarımız dikkatimiz daha da önem kazanıyor, kasklarımızın görüş açısı düşüyor..

Hani motor kirlendi vay efendimcilik deil, bence her gün motoru alıcam her mevsimde çıkıcam demektense, kışın motor ile araba arasında bölüşüm yaparak işe gidiyorum.. Yağmurda da motor kullanmayı seviorum, ılık bir yaz akşamında da..

Hayat denge üzerine kurulu fikrimce, motor sevgisini de mantıkla birleştirip dengelemek lazım...
    İlker41, A.Türker ve OwnRider bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koca forumda gözlük kullanan bir tek ben miyim ulan

İyi güzel hoş biz de motoru kullanmaya devam ediyoruz ama yağışta hakikaten çok bir tadı kalmıyor, evet otobüs minibüsten yine iyi ama yavaş sürmek zorunda kalmak ve sürücülerin insafına kalmak lanet bir durum.

Ayrıca pinlock antifog hangi kask olursa olsun sağnak yağmurda gözlüğüm sağolsun vizörü kapatsam buğu, kapatmasam yağmur damlasından görüş zayıflığına neden oluyor.

Ayrıca kışlık eldivenden kışlık monttan kalın balaklavalardan hiç haz etmem hissiyat kayboluyor, kundaklanmış çocuklar gibi hareket kabiliyetim azalıyor.

Yine de 2 gün sonra çamurdan leş gibi olacağını bile bile motorunu temizleyip yağlayanlara selam olsun
    something123 ve İlker41 bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koca forumda gözlük kullanan bir tek ben miyim ulan

İyi güzel hoş biz de motoru kullanmaya devam ediyoruz ama yağışta hakikaten çok bir tadı kalmıyor, evet otobüs minibüsten yine iyi ama yavaş sürmek zorunda kalmak ve sürücülerin insafına kalmak lanet bir durum.

Ayrıca pinlock antifog hangi kask olursa olsun sağnak yağmurda gözlüğüm sağolsun vizörü kapatsam buğu, kapatmasam yağmur damlasından görüş zayıflığına neden oluyor.

Ayrıca kışlık eldivenden kışlık monttan kalın balaklavalardan hiç haz etmem hissiyat kayboluyor, kundaklanmış çocuklar gibi hareket kabiliyetim azalıyor.

Yine de 2 gün sonra çamurdan leş gibi olacağını bile bile motorunu temizleyip yağlayanlara selam olsun
    Küçük bir tavsiye,

1- Lens tak,
    2- Gözlük için pin lock yok mu yahu ))
    İlker41 bunu beğendi.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    geçen sene kışın motorumu zorunluluktan yatırdım ama sonra çıkardım ve 0 derecelerde motoru kullanmaya devam ettim evet biraz delilik olarak düşünüle bilir ama işte Hatta geçen seçim de oyu kullandıktan sonra Eskişehir Kütahya yaptım taaa Kütahya girişten itibaren Afyona kadar sağanak yağmur + arada kuzu dişi eşliğinde geldim Afyona girdim özdilekte benzin için durduğumda fark ettim ki ıslanmadık yerim kalmamış Bence çok zevkli oluyor sürmekte yarar var biraz olsun insana tecrübe katıyor.. Şimdi de mecburen motorumu yatırmak zorundayım askerlik var önümüzde..
    İlker41 ve t.madde bunu beğendiler.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    hem kuryeyim hem motor sürmeyi çok seven biriyim her havanın ayrı tadı var hele kendi motorunla yol yapıyorsan yağmurun bile tadı başka oluyo
    İlker41 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    motorsiklete gönül veren tüm kardeşlerime sonsuz teşekkürler hepiniz çok güzel ve gönülden yazmışsınız kazasız belasız sürüşler dilerim hepize hayırlı akşamlar.
    t.madde bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)