Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

BAJAJ PULSAR ZAMM !!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın kadıköye gideceğim zaten işlerim var. gitmişken z250sl e de bakacağım. tabi ellerinde varsa
    Umarım vardır , bir de gelecek partinin tarihini sorup bana özelden yazarsanız çok sevinirim. Daha doğrusu ne kadar süreyle bir geleceğini , yoksa ellerindeki partiyi bitirene kadar yeni parti sipariş edip etmeyeceklerini sorup özelden yazarsanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım vardır , bir de gelecek partinin tarihini sorup bana özelden yazarsanız çok sevinirim. Daha doğrusu ne kadar süreyle bir geleceğini , yoksa ellerindeki partiyi bitirene kadar yeni parti sipariş edip etmeyeceklerini sorup özelden yazarsanız çok sevinirim.
    tabiki. tabi bi de bundan sonraki partilere ZAM var mıııı onu da soracağım

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    tabiki. tabi bi de bundan sonraki partilere ZAM var mıııı onu da soracağım
    Çok teşekkürler , geleceğini pek zannetmiyorum ya sonuçta fiyatlar tl değil Avrupa'ya odaklı ve öyle sebepsiz yere zam yapamazlar diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    Hornet 650
    Geçen sene Tr ye glediğinde 7350 miydi neydi. İyi yerleştirmişler 1 senede.
    turkish39, dyavol-77 ve Yurdukoru bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    işte böyle haklı kalitesizlikleri söyleyene katılırım tabiki. sonuçta bajaj babamın markası değil. ben sözlerimi desteksiz sallayanlara söylemiştim. performans olarak japonlardan geri kalmayan fakat fiyat olarak(ilk satıldığı zamanlar) neredeyse yarı fiyat olan motorda belli ki kalite japonlar gibi üst düzey değil demişimdir. fakat abartıldığı kadar kalitesiz de değil arkadaşlar. bazıları gömmeye çalışıyor motoru amaçları nedir bilemiyorum.
    abeciMotoru rumuzlu arkadaşım zammı en çok hak etmeyen motor diyorsunuz cidden gülesim geliyor :D peki size şunu sormadan edemeyeceğim. sym Wolf kendisine yapılan zamları hak etti mi sizce? sym wolf 12981 TL yi hak ediyor mu? benim arkadaşımda var ve ön freni tutmuyor neredeyse. kaç kez servise gitti çözemediler. 4 5 aydır ön freni tutmuyor denecek kadar az tutuyor. buna ne diyeceksiniz bu da sizin motorunuz
    Wolf de haketmiyor kardeşim Ön frenden ziyade arka freninde bir zayıflık var wolf'lerde, ön frenden memnunum şahsen, lastik kalitesi de cabası tabiki maxisler tek kelimeyle rezalet

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç olarak biz çok büyük bir aileyiz.Scooter kullanıcısndan Goldwing kullanıcısına kadar çok geniş bir yelpazemiz var.İçimizde çok ciddi servet sahibi olanı da var,1.000 TL biriktirebilsem de bir motor alsam hayali kuranıda var.Ama birde gerçek var,çok ama çok pahalı,gereksiz yere ödenen veya ödenmesi gereken paralar nedeniyle istediği motora binemeyini de var,hiç motora binemeyeni de var ya da eski teknoloji motora binip eğitim vs. alamayıp maalesef hayatını kaybedini de var.En önemlisi de vergiyi kılı tüyü vs. bahane edip akılüstü derecede kâr üstüne kâr yapmak isteyen distribütörler de var ve buna inanan,böyle gelmiş böyle gider diyen motosiklet kullanıcıları da var malesef.Biz çözüm üretmek istiyoruz,motosiklet kullanıcılarını birbirine düşürmek değil.Daha öncede yazdığım gibi marka fanatikliği de değil bizim işimiz.Herkes istediği motora binebilsin diye uğraşıyoruz.O yüzden bırakın millet mondialemi binecek kawasakiyemi dert etmeyin.Marka kavgalarını bir süre askıya alalım,görüldüğü üzere onlar sizi onları,savunduğunuz kadar önemsemiyor.Önemli olan o motosikleti türlü bahanelerle fahiş fiyata bindirilerek satın almasın insanlar.Hepsi bu...

Daha önce açtığım iplenmeyen konumdan alıntıdır,her yeri geldiğinde alıntı olmaya devam edecektir
    Abi seni heryerde görüyorum, sessiz çoğunluğun sesi gibisin mübarek
    Yanındayız!
    surmenajetki ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar ns200
    20 gün evvel alığımda söylemişlerdi bayide dolar ayarlaması olacak diye 7350tl ye alanlar kar bile edecek anlaşılan.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşlar,

Bir ürünün kalitesini sadece dışından bakarak anlayamazsınız. Firmanın test prosedürleri vardır, bu testlerden sorunsuz geçiyorsa kalitesi uygundur. Diğer konu ise kalite algısına giriyor. Mesela aynı aracın sert plastikten yapılmış ön paneli de olabilir, yumuşak malzemeden yapılmışı da... Bunların tümü aynı dayanıklılık testlerinden geçer. Hepsi de o firmanın standartlarına uygundur ama müşteri açısından kalite algıları farklıdır. Sert olanını aldığınızda kısa sürede dağılacak bir ürün almış olmazsınız, sadece aynı işi yapan daha ucuz bir ürün almış olursunuz. Bajaj'ın da yaptığı bu işte. Fiyatının ucuz olması da bu yüzden... Gösterge panelini eleştiren arkadaşlar, onlara kötü görünmesinin dışında fonksiyonel olarak bir eksikliğini görmüşler mi ? Dış plastiklerini ucuz bulanların plastikleri bir yıl kullanım sonucunda kırmızıdan turuncuya dönmüş mü ? Yerlerinden çıkmış mı ? Bunlar olmamışsa ürüne dışarından bakıp "Abi bu benim gözüme kalitesiz görüldü, dökülür bunlar" diyemezsiniz. Ancak tahmin edersiniz, büyük ihtimalle de yanılırsınız. O sizin dediğinizi 10 sene önce Çin firmaları yapıyordu. Farlarının camı güneşte sarıya dönüyordu, egsozları çürüyüp kırılıyordu. Bir arkadaşımız "Pulsar yoldan gelmiş, plastik kokuyordu" demiş. Geçen sene benim MT-07 de yoldan geldiğimde yeniyken koku yapardı. Hoşuma da giderdi açıkçası...

Zam konusunu da Ekrem Bey açıkladı. dolar kuru ile arada %2'lik fark var. Bence Kuralkan'ın hatası zam yapma zamanlarını ve buna bağlı miktarlarını doğru ayarlayamamalarıydı. Zam eninde sonunda gelecekti, bu ekonomik koşullarda aksinin olması mümkün değil. Diğer yandan KTM Duke 390'ın Hindistan'da 8000 TL'ye satıldığını görünce ben de Pulsar'ın buradaki satış fiyatından rahatsızlık duymaya başladım. Birileri Hintli dostlarımıza bizi olduğumuzdan zengin anlatmış sanırım. Pulsar'ın 400'lük modellerini merakla bekliyorum ve onlar için %37 KDV'ye rağmen bu şekilde tepki çekmeyecek bir fiyatlandırma yapılacağını umuyorum.
    AydınOğlu09 bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Kendim de bir bajaj kullanıcısı olarak açıkçası ben ne Pulsara ne de discovera o rakamları vermezdim. Kendi aldığım 3 bin liralık Boxerın bile fiyatını yüksek buluyorum. Bu yüzden ederinden bin lira fazla verdiğimi düşünüyorum. Her ne kadar motorumdan çok memnun da olsam da bajajın bu kadar yüksek rakamları hakedecek ayarda bir motor olduğunu düşünmüyorum. Ancak o parayı verene de saygı duyarım. Sonuçta para da zevk te kişinin kendisine ait, ister alır ister satar. Nihayet benim başindan beri şahsi görüşüm, boxer 2300, discover 2.600, pulsar da 4.500 i geçmemeliydi... Sonuçta 125-200 cc arası hint malı yepyeni bir ürün. Atla deve değil ki bunlar!

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendim de bir bajaj kullanıcısı olarak açıkçası ben ne Pulsara ne de discovera o rakamları vermezdim. Kendi aldığım 3 bin liralık Boxerın bile fiyatını yüksek buluyorum. Bu yüzden ederinden bin lira fazla verdiğimi düşünüyorum. Her ne kadar motorumdan çok memnun da olsam da bajajın bu kadar yüksek rakamları hakedecek ayarda bir motor olduğunu düşünmüyorum. Ancak o parayı verene de saygı duyarım. Sonuçta para da zevk te kişinin kendisine ait, ister alır ister satar. Nihayet benim başindan beri şahsi görüşüm, boxer 2300, discover 2.600, pulsar da 4.500 i geçmemeliydi... Sonuçta 125-200 cc arası hint malı yepyeni bir ürün. Atla deve değil ki bunlar!
    cbf 6000 tl ye satılıyor bugün. 2010 dan yazılmış bir mesaj gibi olmuş sizinki
    enescanatar bunu beğendi.

hector15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Benelli bunu begendi :D

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    yetkililere burdan sesleniyorum herkese pulsar dağıtılsın hatta belediyeler ücretsiz dağıtsın gazeteler günde 1 tl ye 39 kupona dağıtsın hacı naptın sen ya

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Hindistan satis fiyatı 88.000 rupi (1410 Dolar) adaletini sevsinler Bajaj, adaletini sevsinler kuralkan. Kim bizi zengin anlatmissa iyi halt etmiş. Çok zenginiz ya, asgari ücret 1000 euro....

Motosikleti
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hindistan satis fiyatı 88.000 rupi (1410 Dolar) adaletini sevsinler Bajaj, adaletini sevsinler kuralkan. Kim bizi zengin anlatmissa iyi halt etmiş. Çok zenginiz ya, asgari ücret 1000 euro....
    arkadaşım wolswogen polo marka araç aldık kurumumuza 42.000 tl liste fiyatı ama fabrikadan çıkış fiyatı 19.000 tl idi neye göre yargılıyoruz ? butun araçlarda bu böyle birkere burda firma göz etmeksizin devletin aldığı vergileride göz önunde bulundurmalıyız tamam yiğidi öldürelimde hakkınıda yemeyelim bi zahmet..
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r25in fiyatı silinmiş zam göründü galiba
    ekleme yapalım verginin arkasına saklanıp bize geçirmediği konusunu akıllardan çıkarmaya çalışmayalım

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım wolswogen polo marka araç aldık kurumumuza 42.000 tl liste fiyatı ama fabrikadan çıkış fiyatı 19.000 tl idi neye göre yargılıyoruz ? butun araçlarda bu böyle birkere burda firma göz etmeksizin devletin aldığı vergileride göz önunde bulundurmalıyız tamam yiğidi öldürelimde hakkınıda yemeyelim bi zahmet..
    Hocam Hindistanlı baz alalım, vergi dahil 1410 dolar bizd extra olarak %8 ÖTV ve nakliye var. Yazık günah.. Sizin liste fiyatı dediğimiz arabalarda ÖTV %45 ondan arada çok fark var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25in fiyatı silinmiş zam göründü galiba
    ekleme yapalım verginin arkasına saklanıp bize geçirmediği konusunu akıllardan çıkarmaya çalışmayalım
    Honda zam yaptığı için Yamaha da yapabilir nasıl olsa paslaşıyorlar. Dünyadaki fiyatları değil birbirlerini baz alıyorlar. Avrupa da R3 (R25 un aynısının 320cc olanı ve absli) 4800 euro, Amerika da ise 5000 dolar. Adalet nerede orada askari ücret 1000 euro bizde 900 TL. Neresinden bakarsan bak hep kazık hep kazık...

Motosikleti
    Hocam Hindistanlı baz alalım, vergi dahil 1410 dolar bizd extra olarak %8 ÖTV ve nakliye var. Yazık günah.. Sizin liste fiyatı dediğimiz arabalarda ÖTV %45 ondan arada çok fark var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Honda zam yaptığı için Yamaha da yapabilir nasıl olsa paslaşıyorlar. Dünyadaki fiyatları değil birbirlerini baz alıyorlar. Avrupa da R3 (R25 un aynısının 320cc olanı ve absli) 4800 euro, Amerika da ise 5000 dolar. Adalet nerede orada askari ücret 1000 euro bizde 900 TL. Neresinden bakarsan bak hep kazık hep kazık...
    bu konu hakkında sayfalarca yazı yazsakta nafile bizim burda aslında konusmamız gereken fırmalar ve zamlarından önce asgari ücret neden hala 900 siyasi olarak bir yere çekilmesin lütfen amacım o değil birşeyler yanlış işliyor herşeye zam bu gidişle çok değil birkaç sene sonra hiç birşeye yetişemeyeceğiz ülkeye bakıyorum şaka gibi emlak fiyatları adam bir daire 4 trolyon istiyor en alırım dediğin daireler 350 binden başlıyor normal asgari ücretle çalışan bir insanın bunlara ulaşması imkansız deidiğin gibi neresinden bakarsan bak neresinden tutarsan tut ele alınır birşey değil
    Ertugyigit bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 6000 tl ye satılıyor bugün. 2010 dan yazılmış bir mesaj gibi olmuş sizinki
    Ha işte olay tam bu.Bilmem kim motoru şu kadara satıyo bizde bu kadara satalım.Olay budur.Ederi kimmsenin umrunda değil.Dolar mış vergiymiş fasafiso.Ayrıca bahsettiğimiz motorlar küçük cc motorlar.ÖTV si %8 olanlar yani.Bu durum motorun fiyatını 2-3 katı artmasına sebep değil.Bajaj 2 modelinde 1000 TL fiyat farkı varsa Pulsarda neden bu fark 5000 oluyo.CC ye göre 3 modelde de KDV aynı ÖTV aynı.Muadili bu kadar olduğu için biz bu motoru düşük fiyata haketmiyormuyuz.Malesef inanmıyorum.Küçük CC ne kadar motor varsa hemen hemen hepsini araştırmış adamım.Pulsardaki kadar fiyat farkı hiç bir modelde görmedim.250 CC üstü motor olsa okey.Ama yok abi.Neyse olan olmuş artık.2 gün sonra unutulur gider.
    abeciMotoru bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Fransa'da asgari ücret 1200 Euro civarı olması lazım. Yamaha mt-125 burada 4300 Euro , adamların 4 asgari maaşla aldığı ürünü biz 10 asgari maaşla alamıyoruz. Zaten ülkede üretim gitti bitti artık tarım yok , saman bile yurtdışından geliyor. Neyse anladınız işte. Zam hep geldi hep gelecektir , vergiler ülkenin dış borç açığı vs vs bir sürü etken var.

aslında bizim tek ve ana sorunumuz KUR FARKI...bu ekonomik dengelerle alakalı güçlü para zayıf para ilişkisi belki ama hep bizi vuracak...yerli ürün olmadığı sürece İthalat yaptığımız için buna mahkumuz belkide...

ve bütün bunlar yetmiyor gibi birde devletin sırtımız bindirdiği vergi yükleri mevcut..KDV ve ne idüğü belirsiz ÖTV garabeti...her ne kadar 250 cc üstüne de olsa yinede yanlış anlaşılmasın ben orjinal bir japon markanın Japonya Fabrikasından gelen motoruna binmek isterim...

nasıl bir Amerikalı evine halı istediğinde Hereke El DOkuması olsun diyorsa bende bir motorum olacaksa bunun Japonyadan gelmesini isterdim...şimdi Devlet bu kadar kdv ve ötvyi çakıyor ve genelde bu makinalar ulaşılmaz oluyor...250 tane satılacaksa 50 tane satılıyor...

halbuki kıçından uydurduğun ÖTV yi geri çek...

KDV yide nasıl ki pırlantada yüzde 1 lere düşürdün kimbilir kimin kıçını yalamak için hangi adamının köpekliğini yaptın da indirime gittin...motorda da yüzde 1 e düşür her açıdan kazan...kıçımızda dolaşıp yavru finolar gibi OY istersen onuda verelim...
    manners, dyavol-77, Ertugyigit ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha işte olay tam bu.Bilmem kim motoru şu kadara satıyo bizde bu kadara satalım.Olay budur.Ederi kimmsenin umrunda değil.Dolar mış vergiymiş fasafiso.Ayrıca bahsettiğimiz motorlar küçük cc motorlar.ÖTV si %8 olanlar yani.Bu durum motorun fiyatını 2-3 katı artmasına sebep değil.Bajaj 2 modelinde 1000 TL fiyat farkı varsa Pulsarda neden bu fark 5000 oluyo.CC ye göre 3 modelde de KDV aynı ÖTV aynı.Muadili bu kadar olduğu için biz bu motoru düşük fiyata haketmiyormuyuz.Malesef inanmıyorum.Küçük CC ne kadar motor varsa hemen hemen hepsini araştırmış adamım.Pulsardaki kadar fiyat farkı hiç bir modelde görmedim.250 CC üstü motor olsa okey.Ama yok abi.Neyse olan olmuş artık.2 gün sonra unutulur gider.
    hocam adam maximum kar koymaya çalışıyor. kapitalist sisteme karşı gösteri yapalım , sosyal devlet vergi sistemi gelmesi için çabalayalım , fakirlik bitsin zengin fakir uçurumu azalsın , refah gelsin desen tamam ben de savunayım.
    ama para dönen her iş böyle iken gelip bajaja özellikle tepki göstermek bence biraz haksızlık gibi. bu adamlar mahallenin enayisi mi daha pahalıya satabileceği malı ucuza versin
    bajaj neden bu modelde daha fazla kar koyuyor dersen de cevap belli aslında. demek ki tr piyasasında bu motora daha büyük talep olacağını ve daha fazla kar edebilecekleri fiyata satabileceklerini hesaplamışlardır.

he son kullanıcı olarak değiştiremediğimiz faktörleri dışlayınca önümüzde motorlar ve fiyatları kalıyor.
    ki o durumda da bajaj pulsar f/p ürünü şuan. bence yani.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dolar düşüşe geçti bakalım indirim görünecek mi

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)