Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask - MT Revenge vs Nitro Aikido.

Motovento
    REKLAM ALANI
    melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Herkese selam!

Geçen gün bir ekipman konusu açmıştım ve güzel cevaplar almıştım. Mont(Venom Dynamic)-eldiven(Dainese Desert Poon)-dizlik(4Riders Soft) ve balaklava(Prosev) parçalarında kararımı verdim. Son ve en önemli parça kaldı, KASK

Adaylar, MT Revenge Limited Edition vs Nitro Aikido.

-Fiyatları benzer, ancak Nitro %30 indirimde, normal fiyatı 440 TL civarı. Şu an 300 TL. MT Revenge 310 TL.
    -MT Revenge daha şekil, Nitro daha sade.
    -Nitro FIBERGLASS malzeme, MT ise POLIKARBON.
    -İki marka da SHARP testinden 5 yıldız almış ancak Nitro'nun şakaklar dahil yeşil(en iyi) değerlendirme almış, MT ise şakaklar sarı(en iyinin bir altı, 5 seviye içerisinden) almış.
    -Ses, konfor konularında bir fikrim yok.

Haftaya motoruma biniyor olacağım inşallah, indirimler bitmeden yarın ya da öbür gün ekipmanlarımı alacağım.

Fikirlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler
    murad13 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Mt'nin aynı model kaskını Ninja 300'le denedim acayip derece de rüzgar sesi alıyo ama güvenlik açısından çok iyi, eğer ss motor kullanıyorsan tavsiye etmem ama naked motorlar için daha uygun ve daha sessiz olabilir ona da bişey diyemem denemek lazım...

Motosikleti
    Hornet 650
    2 sinide almadan denemeni öneririm.

Akhelmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Biraz ara verdim
    MT revenge kullanıyorum, arkadaşımdada var pulsar ile kullanıyor. Yukarıda arkadaş acayip ses alıyor demiş ama bizdekilerde ses falan yok şükür şimdilik

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Kaç km/h da sessiz kullanıyorsunuz acaba? MT'yi bende düşünüyorum ama zaten kasklar genelde 90-110 dan sonra ses rüzgar almaya başlar. Bana da sessiz ve pek rüzgar almayan bir kask gerekli.
    SONUNA KADAR İZİNDEYİM ATAM!

Dört teker bedenimi, iki teker ruhumu taşır.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Sanırım MT Revenge alacağım. Yabancı siteleri araştırdım biraz da, MT Revenge'in SNELL, SHARP(5 yıldız), DOT, ACU Gold (Sadece ingilterede satılanlarında acu gold onayı var görünüyor ancak birebir aynı kask), ECE ve REG standartlarının hepsini karşıladığını gördüm. Ses ve konfor konularında hiç fikrim yok, deneyeceğim ama şu an güvenlik konusunda MT Revenge daha bir aklıma yattı.

Buna bir de iridyum vizör lazım olacak

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Ben ss için Shark'ın speed-r modelini almıştım ama kask tamamen naked motorlar için üretilmiş (pulsar gibi mesela) onlarda gram sorun yok ama ss bir makineye geçtiniz mi kask resmen uğultu yapıyo çünkü bildiğim kadarıyla oturuş pozisyonu nedeni ile nakedlarda kasklar rüzgarı direk karşıdan alırken ss lerde alttan ve üstten alıyor bu da sese neden oluyor, belki bu kaskta nakedlar için üretilmiş olabilir o yüzden onlarda ki performansına hiç birşey diyemem ama tavsiyem asla denemeden alma

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

MT revenge sharp testinden beş yıldız almış bir kask .

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt'nin aynı model kaskını Ninja 300'le denedim acayip derece de rüzgar sesi alıyo ama güvenlik açısından çok iyi, eğer ss motor kullanıyorsan tavsiye etmem ama naked motorlar için daha uygun ve daha sessiz olabilir ona da bişey diyemem denemek lazım...
    Enteresan bir yorum olmuş. Revenge kullanıyorum ses konusunda bir problem yasamadim. Parasina gore iyi kask.

CANER1405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125-şuanda motorsuz:(
    Bende bu iki kask arasında gidip geliyorum bütçem yüzünden. Hafta sonu ikisinide canlı olarak görüp kafamda denedim nitro biraz daha rahat geldi bana.
    -Nitro FIBERGLASS malzeme, MT ise POLIKARBON
    Bu noktaya karar vermek lazım hangisi diye.
    Ağırlık olarak bariz bir fark hissetmedim, uzun süreli kullanımlarda anlaşılır sanırım.
    Tabiki tecrübeli arkadaşların yorumlarını göz önünde bulundurmak lazım .

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    300 TL ye aldığım nitro kask 2mt yükseklikten dolabın üzerinden ahşap zeminin üzerine düşüp 1mt zıpladı. Bu da kazada darbeyi absorbe etmeyip boyun kırığına sebep olabileceğine işaret ediyor.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Nitro aikido kullanıyorum hem hesaplı hem fiber diye almıştım yanlız dikkat ettim kilit tipinden bahseden olmamış aikido Double D MT Revenge ne durumda bilmiyorum.

Bana soracak olursan kullanan birisi olarak Aikido harika bir kask diyebilirim kafamdan fırladı (kilitlememiştim) gidondan düştü hiç birinde ne çatlak nede çizik almadı. Bir sonraki kaskım olarak ise zaten Revenge Reaper alacağım niyetim o ama polikarbon olması yüzünden arada kaldım.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    MT Revenge solid beyaz aldım gayet güzel memnunum
    sanalpazar.com dan motolife/Antalya yazıyor ve fiyat gayet uygun 230 lira /sistem 9 taksit yapabiliyor tavsiye ederim

http://www.sanalpazar.com/Mt-Kask-Mt...z__isp29234416
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Az önce nitro aikido kaskım var yazmıştım hemen üstüne bi de mt revenge reaper siparişi verdim gaza gelip :D Bakalım gelsin karşılaştırmamı o zaman yaparım

odokdok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF1000
    her iki kaskın da sahibi olarak kıyaslamayı yapabilek durumdayım. her ikisi de Sharp tan 5 yıldız alan giris seviyesi kaskı
    1. kafaya uyma: benim kask bedenim m. bu anlamda Nitro kafama tam oturdu. ancak mt biraz daha oval olduğu için M olmadı ve ben L aldım. ama mt nin kafama tam oturmadıgı hissi beni rahatsız ediyor.
    2. ses yalıtımı: Nitro rezil inanılmaz ses alıyor hatta vizorden ruzgar bile giriyor. mt ise bu konuda basarılı
    3. ayrodinamik: 100km üzerinde Nitro kafamı sallıyor, mt ise başarılı,
    4. malzeme kalitesi: 2 sinin de ic malzemesi kaliteli

SONUC: kafana uyarsa hic dusunme MT al derim. ben genelde kafama oturdugu icin Nitroyu kullanıyorum. Hız meraklısı degilsen scooter vs kullanıyorsan Nitro alınır. umarım faydası olmustur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)