Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yan Ayalık Müşürü Hakkında Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba, bu yan ayaklık müşürünün artıları eksikleri nelerdir, sökmem gerekir mi, yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı nichrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, bu yan ayaklık müşürünün artıları eksikleri nelerdir, sökmem gerekir mi, yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler
    Bunun kötü bir tarafı olduğunu düşünmüyorum, hatta alışkanlık yapar, motosikleti bununla stop etmeye felan başlarsınız ilerleyen zamanlarda.. Ayaklık açıkken motosiklet marş basmaz, buda bir emniyettir. Bence eksisi yok.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    niye sökmen gereksin ya?

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu arada ayaklık açıkken marş basmaz yazdım ama yanlış bilgi Viteste ise basmaz aslında
    gobsistem bunu beğendi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    icerisine bi sekilde su girdiginde motor calismazsa "neden calismaz?" sorusuna aklina gelen ilk cevap olmali. eksi yon sayilabilirmi tartisilir.
    gobsistem bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bence sökme, küçük bir detayda olsa benim hayatımı çok kez kurtarmıştır.. arada pistonunu wd-40 veya gazyağı ile temizle bozulmaz

eğer söküceksen; kablosunu kesip + ve - uçları birbirine bağla bu şekilde iptal etmiş olursun

Motosikleti
    Yamaha TDM 850
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ayaklık açıkken marş basmaz yazdım ama yanlış bilgi Viteste ise basmaz aslında
    marş basar motor çalışmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    icerisine bi sekilde su girdiginde motor calismazsa "neden calismaz?" sorusuna aklina gelen ilk cevap olmali. eksi yon sayilabilirmi tartisilir.
    buda aklımda olsun

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanmayı çok sevdiği bir cihazdır kendileri, ancak su gidince motor çalışmaz ise aklına ilk bu düşsün.

Çözüm yolu 35 - 50 TL, uzaktan kumandalı alarmlar varya, işte onların marj komutu bu sensörü devre dışı bırakıyor, ayaklık çekili dahi olsa motor çalışıyor antiparantez viteste olmayacak.

İstersen vites sensörünün nasıl iptal edileceğini de anlatayım, debriyaj levyesinden çıkan 2 tane küçük kabloyu kes birbirine bağla, artık viteste iken demarş basacak

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka ve modele göre de değişebiliyor bu durum. Kawasaki ER6-F'im varken vites boş ayak açıkken marş basardı ama Kuba Superlight 200'de vites boşta olsa da ayak açıkken marş basmıyor. Ben de iptal edilmemesi gerektiğini düşünüyorum, hem emniyettir hem de gerçekten bir süre sonra durunca ayak açıp stop ettirmek pratik bir çözüm oluyor bana göre

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Benim de kafam bu yuzden karisti aslinda scooterlarda da ayak acik mars basmaz r6 da bostaysa basar viteste basmaz falna fistik..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Benim de kafam bu yuzden karisti aslinda scooterlarda da ayak acik mars basmaz r6 da bostaysa basar viteste basmaz falna fistik..

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Kışın ısınmasını beklerken zor olduğu için iptal etmiştim, benim motorda ayaklık açıkken vites boşta olsa bile çalışmıyor. Ayaklığı hiç açık unutmadığım için eksikliğini de hissetmedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)