Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Siz olsanız bu durumda ne yaparsınız ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Sizin yerinizde olsam şahsen pek umursamazdım açıkcası.
    Umursamamak derken kastım şu, motoru o noktaya koymanızın uygun olmadığını aslında siz de kabul ediyorsunuz. Bir mahsur görmeseniz sağda solda yer aramak yerine en baştan oraya koyardınız.
    Yerinizde olsam yapacağım şey opsiyonlarımı tekrar değerlendirmek olurdu. Branda motosiklet için önemli, otomobil park yeri zaten motosiklet için güvenli değil. Motoru bağlayabileceğim bir direk, ağaç, demir vs varsa öncelikli olarak oraları tercih ederdim. Yoksa, kuytu bir yere bir metal halka falan taktırırdım. Motoru otomobil parkına koymak, hem başkalarını, ama daha çok kendi motorumu düşündüğüm için son çarem olurdu.
    Not olayını da pek kafaya takmazdım açıkcası. Yere çöp atmak kesinlikle huyum değildir fakat o kağıt motorumun üzerinden bir üfürükle uçar ve tozun toprağın arasındaki yerini alırdı
    Kendi yazdığı notu yerde gören vatandaş zaten anlaması gerekeni anlardı

Ayrıca motorunuza zarar gelmesi konusunu da pek kafaya takmayın. Vatandaş size el yazısını bırakmış, motorunuza zarar verdiğinde bir numaralı şüpheli olacağını biliyor.

Ek bir fikir olarak;
    Gece Görüşlü Analog Güvenlik Kamerası
    USB Görüntü Yakalama Cihazı

çok düşük bir harcamayla pencerenize veya balkonunuza monte edebileceğiniz, bilgisayarınıza kayıt alabileceğiniz bir güvenlik kamerası sistemi kurabilirsiniz. Ürünleri rastgele seçtim. biraz araştırmayla daha kaliteli ve ucuzlarını bulabilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Konu güzel hortlamış.

Aynısı İzmir Karşıyaka'da (İzmir Kuzey bölgesinin en yüksek aidatlarına sahip olan, sözümona elit bir site) başıma geldi iki ay kadar önce.

Arabalar ile aynı aidatı ödediğim sitenin açık otoparkına yalnızca bir taşıtımı park ediyor olduğum halde (işten araba ile geldiysem araba, motosiklet ile geldiysem motosiklet) bir sabah buna benzer bir not buldum. Özetle bisikletler için ayrılmış alana park etmem gerektiği yazıyordu. Tabii ki özgüven ve şeref yoksunu not sahibi kendi bilgilerini yazmamıştı.

Yönetimden güvenlik kamera kayılarını aldım ancak kör nokta olması nedeniyle bir sonuç alamadım.

Bir ay sonra motosikletimin deposundaki deri kaplamanın (cbf 150) makas benzeri kesici bir alet ile kesilmiş ve altında kalan depomun çizilmiş olduğunu gördüm.

Site yönetiminden tekrar kamera kayıtlarını aldım ancak çok verimli bir sonuca varamadım. Avukat ile görüştüm, çok verimli bir sonuca varamadım.

Ve ardından Türkiye'de yaşadığımı anımsadım. Hemen o siteden taşındım. (Henüz taşınma sürecim devam ediyor.) Kapalı otoparklı ancak site olmayan bir daireye geçtim. (otoparka kamera sistemi kurma sürecim devam ediyor, kablolar bitti. kendim yapıyor olduğum için yavaş ilerliyor taşınma sürecinde)

Kamera kaydından 6 kişiye kadar indirdiğim şüphelilere hiç yasal ya da yasadışı hiç bir şey yapmadan kayıtsız kalacağım.
    (ulan kendim bile inanmakta güçlük çekiyorum... ama gerçekten... bak yine gülme geldi...)

Şehir dışına çıkıp mobesesiz noktalarda plaka kapatıp ve ekipman değiştirip (kask&kıyafet) tespit edilmiş rotalarda mala zarar vermek, cana kast etmek gibi eylemler düşünüp önermeyin sakın bu ülkemizde suç teşkil eder

Motosikleti
    Kuba Çıta 150 CG
    Oaman motorsiklete ayrı otopark yapıcaksınız kardeşim ben bu araca sigorta ödüyorum muayene yaptırıyorum plakamda var otoparkı kullanmak en doğal hakkım

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu güzel hortlamış.

Aynısı İzmir Karşıyaka'da (İzmir Kuzey bölgesinin en yüksek aidatlarına sahip olan, sözümona elit bir site) başıma geldi iki ay kadar önce.

Arabalar ile aynı aidatı ödediğim sitenin açık otoparkına yalnızca bir taşıtımı park ediyor olduğum halde (işten araba ile geldiysem araba, motosiklet ile geldiysem motosiklet) bir sabah buna benzer bir not buldum. Özetle bisikletler için ayrılmış alana park etmem gerektiği yazıyordu. Tabii ki özgüven ve şeref yoksunu not sahibi kendi bilgilerini yazmamıştı.

Yönetimden güvenlik kamera kayılarını aldım ancak kör nokta olması nedeniyle bir sonuç alamadım.

Bir ay sonra motosikletimin deposundaki deri kaplamanın (cbf 150) makas benzeri kesici bir alet ile kesilmiş ve altında kalan depomun çizilmiş olduğunu gördüm.

Site yönetiminden tekrar kamera kayıtlarını aldım ancak çok verimli bir sonuca varamadım. Avukat ile görüştüm, çok verimli bir sonuca varamadım.

Ve ardından Türkiye'de yaşadığımı anımsadım. Hemen o siteden taşındım. (Henüz taşınma sürecim devam ediyor.) Kapalı otoparklı ancak site olmayan bir daireye geçtim. (otoparka kamera sistemi kurma sürecim devam ediyor, kablolar bitti. kendim yapıyor olduğum için yavaş ilerliyor taşınma sürecinde)

Kamera kaydından 6 kişiye kadar indirdiğim şüphelilere hiç yasal ya da yasadışı hiç bir şey yapmadan kayıtsız kalacağım.
    (ulan kendim bile inanmakta güçlük çekiyorum... ama gerçekten... bak yine gülme geldi...)

Şehir dışına çıkıp mobesesiz noktalarda plaka kapatıp ve ekipman değiştirip (kask&kıyafet) tespit edilmiş rotalarda mala zarar vermek, cana kast etmek gibi eylemler düşünüp önermeyin sakın bu ülkemizde suç teşkil eder
    45 yıldır aynı evde yaşıyorum. Komşularla ilgili gürültü ve park yeri sonlarında ne kadar efendice davrandıysam hep ezmeye kalktılar. Bir süredir tam tersini yapıyorum; Gürültü yapan komşumdan iki sefer müziği kısmalarını rica ettim. Araçla eve geldiğimde bütün sokağın onları dinlediğini gördüm. Aracı sağlam bir patinajla evleri önünde frenleyip, kornaya dayandım. Tabii sadece onlar değil sokak çıktı camlara. Bu sefer daha ağır bir dille konuştum, utandılar. O zamandır daha önceleri yaklaşımımla alaycı bir tavırla yaklaşan ailenin oğluyla aram düzeldi, saygıyla yaklaşıyor o zamandır. Sohbet etmeye başladık. Yine onların damatları, arabasının tamponunu neredeyse motosikletimin tekerleğine yaslıyordu. bir gün aracını silerken kendisine merhaba deyip konuşmak istedim. Bu şahıs da taksicilik yapıyor. psikopat takılıp ileri geri konuşmaya kalktı. Onu içeri karısı soktu, beni eniştesiyle iki komşu zor tuttu. O zamandır yaklaşmıyor bana.

Bu yazdıklarımdan kabalığı ve külhanlığı savunduğumu sanmayın sakın. Tek üzüntüm artık konuşarak sorunlarımızı çözemememiz. Konuşarak sorunlarımızı çözemiyoruz çünkü bizimle konuşabilecek bir muhatap bulamıyoruz, insanlar empati kuramıyor, kendi özgürlüklerinin bittiği yerde başkalarının özgürlüklerinin başladığını algılayamıyorlar ya da anlamak işlerine gelmediği için işi ukalalığa bazen de zorbalığa döküyorlar. Allah herkesi kendi gibi insanlarla karşılaştırsın.
    yürekçe ve Akhunturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Ben karşıyaka da yaşıyorum otopark önereceğiniz yer varmidir

Motoruma.com tdem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı weatherman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, lafı uzatmadan fikirlerinizi almak istiyorum.
    Oturduğum küçük sitede motosiklet park yeri bulmakta bazen güçlük çekiyorum. Uygun bir noktam var ama oraya bırakınca küçük çocuğu olan anneler ve babalar motosikletin devrilmesinden korktuklarını, çocukların sağını solunu karıştırıp merak ettiklerini söylüyorlar.
    Ben de usturuplu bir yer bulup evimin önüne bırakıyorum 2 gecedir. Bu sabah uyandığımda şu notu buldum gidonun üzerinde.
    http://s30.postimg.org/tp98qblm9/2014_05_28.jpg

Sabah sabah sinirlerim attı, o şekilde motora binip iş yerime geldim.
    Bu notu site yöneticisine aynen okudum, bu kişinin kim olduğunu ögrenmek bulmak istedim. Her dairenin el yazısını karşılaştıramayız dedi. Toplantılarda soracağım dedi, ben de katılacağım gerçi.

Siz olsanız bu durumda ne yaparsınız?
    Bu akşam da aynı yere park edip soteye yatar, sonra bu adamı bulur musunuz?
    Yoksa yöneticinin yumuşak diline aldanıp daha uygun yerlere park eder ve asıl hakkın otomobillerde olduğunu kabul mu edersiniz?

Darlandım yine

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Bu arada siteden kimse benimle komşuluk ilişkisidir aynı yerde yasıyoruz nezakettir deyip de konusmadi. Park yeriyle ilgili bir sikayet gelmedi bana ne site gorevlisinden ne yöneticiden. Direkt bu mesajı bırakmışlar. Gurur yapmak ve sonuçlarina katlanmak üzereyim sinirden
    Sitelerde araç park yerleri otopark olarak geçer. Apartman yönetimi resmi ve noter onaylı karar defterlerine otopark alanlarının kararlarını alırlar. Bu alanların çizgileri çekilir ve otopark alanı statüsüne girmesi gereken diğer işlemleri de yapılır. Site yönetimi bunun kararını alırken toplam daire sayısının en az %51'inin onayını almak zorundadır. Ancak bu alan tadilat ve ciddi bütçe gerektiriyorsa %100 olarak 1 kişi fire vermeden onaylanması gerekir. Site otoparkı statüsü kazanan alanda da motosiklet veya otomobil ayrımı yapılamaz. Belirli alanları buna göre düzenleyebilirler ancak yaptırım uygulayamazlar. Yani otopark alanı içerisinde uygun gördüğünüz yere park işlemi yapabilirsiniz.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)