Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Güvenlik şeridi ihlaline 650tl ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar Güvenlik Şeridi İhlali cezası 72Tl'den 650TL'ye çıkarılmış.
    Bizde Polislerin gözüne batmadan Güvenlik şeridini kulanıyoruz bu şeridi kullanmasak Egsoz gazından herhalde boğuluruz.
    Şimdi cezalar yükseldi diye polisler daha atik davranacak, her oradan geçimizde ceza yersek motosikletin bir anlamı kalmaz.
    Siz ne düşünüyorsunuz. ?

Haber detayı:
    Emniyet Genel Müdürlüğü Karayolları Trafik Kanunu'nun 35 maddesinde değişikliğe gitti! 'Emniyet şeridi ihlali' ilk kez tasarıya girdi. Emniyet şeritlerinden geçen sürücülere 72 TL para cezası kesiliyordu. Yapılan değişiklikle bu rakam 650 TL'ye yükseltildi.
    Kaynak:http://gundem.milliyet.com.tr/trafik...ShowPageSkin=1
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    vay o emniyet şeridini kullananların haline bence çok ağır olmuş
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    şerit çizgisinde gitmek en güzel :p

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    polisler 1. Köprü yolunda bazılarını çeviriyor, bazı motorları. Plakada sansür varmı diye ilk ona bakıyor.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaş vur diyince öldürüyor bunlarda ellerinin ayarı yok
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    En güzelini yapmışlar. 6.500 TL olsa keşke.
    Motorlara sesini çıkarmıyor polisler.
    Hatta sıkışık trafikte kendileri işaret ediyor gel buradan git diye.
    Çünkü acil bir durumda motor anında çekilip, arkadan gelene yol verebiliyor.
    Ancak arabalar için durum farklı.
    O koca kamyonlar, minibüsler, otomobiller giriyor emniyet şeridine ve arkadan polis, ambulans vs. geldiği zaman yol veremiyorlar.
    eruyanik, atalays ve Wozy bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzelini yapmışlar. 6.500 TL olsa keşke.
    Motorlara sesini çıkarmıyor polisler.
    Hatta sıkışık trafikte kendileri işaret ediyor gel buradan git diye.
    Çünkü acil bir durumda motor anında çekilip, arkadan gelene yol verebiliyor.
    Ancak arabalar için durum farklı.
    O koca kamyonlar, minibüsler, otomobiller giriyor emniyet şeridine ve arkadan polis, ambulans vs. geldiği zaman yol veremiyorlar.
    Öyle değil işte. Bazen yukarıdan emir geliyor, önceki gün "motorcu kenardan git" diye anons yapan ekip "neden emniyet şeridinden gittin" diye ceza kesiyor. 72TL olsa itiraz etmeden ödenecek bir ceza, ama 650TL aşırı yüksek. Kırmızıda geçene 154TL ceza var, kırmızıda geçmek cinayete teşebbüs.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araçlara ayrı motosikletlere ayrı muamele olmalı. araçların ne işi var emniyet şeridinde 650 lira iyi bir rakam caydırıcı olur.

Motosikletlere taviz verilmez ise 650 lira çok can yakar.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    o değil de "emniyet şeridinden geçen sürücülar artık 72 lira yerine 350 lira ceza ödeyecek. Az ceza yiyen düşük çok yiyen yüksek sigorta primi ödeyecek".. kaza mı yaptık arkadaş, ceza yediysem benim sigorta primim neden artıyor?
    zilecef2676 bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    trafikte geçiş üstünlüğü bizdeyse bence ambulans/itfaiye/polis vs den sonra bize de açılabilir bu yollar. dediğiniz gibi bizim bu yolları tıkamamız neredeyse imkansız.

her gün 30-35 km git gel yapıyorum / maalesef bunun ortalama 10km si zorunlu olarak emniyet şeridinden :(
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bana kalırsa motosikletlere emniyet şeridi serbest olmalı. Sonuçta acil bir durumda yolu kapatmazlar. Mantıken böyle olması lazım ama devlet işlerinde mantık ne arar.

Birde yukarıdaki videoda 1.31'da çalan kornadan özel olarak satılıyor mu? Megafonlu sistemlerde var bu ses ama sonuçta yasalara aykırı. Ben sadece o şekilde korna arıyorum.
    ANGARAJ

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle değil işte. Bazen yukarıdan emir geliyor, önceki gün "motorcu kenardan git" diye anons yapan ekip "neden emniyet şeridinden gittin" diye ceza kesiyor. 72TL olsa itiraz etmeden ödenecek bir ceza, ama 650TL aşırı yüksek. Kırmızıda geçene 154TL ceza var, kırmızıda geçmek cinayete teşebbüs.
    zengin/elit kesim emniyet şeridini rahat rahat kullansın diye bu şekilde ayarlanıyor cezalar. sen işçi sınıfı olarak ışık ihlali yapabilirsin, birbirinizi öldürebilirsiniz, adamların s... de olmaz. fakat sen bir zenginin/elitin ilerlemesini engellersen bu çok büyük bir sorundur hükümet için, çünkü parayı onlar vermektedir.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı emresilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şerit çizgisinde gitmek en güzel :p
    Evet bende şerit çizgisinde gidiyorum. Polis yoksa biraz daha şeride kayıp polisi görünce çizgiye atlıyorum ama ucundan azıcık görüyor polis. ve Ses çıkarmıyorlar.
    Umarım böyle devam eder en azından...
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende şerit çizgisinde gidiyorum. Polis yoksa biraz daha şeride kayıp polisi görünce çizgiye atlıyorum ama ucundan azıcık görüyor polis. ve Ses çıkarmıyorlar.
    Umarım böyle devam eder en azından...
    Şerit çizgisi normal asfaltın altıda biri kadar yol tutuş sağlar, öndeki araba fren yaparsa duramazsınız. Çizgi üzerinden gitmeyin.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Motor için gereksiz bir uygulama. Ancak Büyük araçlar için çok doğru buluyorum.
    Kaza anında tüm angutlar emniyet şeridine geçiyor. Ondan sonra ne ambulans nede itfaiye geçiş yapabiliyor.
    650 TL yi de az buldum. Düz hesap Bİn TL yapsınlar
    atalays bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman alkollu araç kullanmak 5.000 tl kırmızı ışıkta minimum 650 tl olsun.

Çok art niyetli buldum bu kafalarına göre artışı
    atalays bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafikte geçiş üstünlüğü bizdeyse bence ambulans/itfaiye/polis vs den sonra bize de açılabilir bu yollar. dediğiniz gibi bizim bu yolları tıkamamız neredeyse imkansız.

her gün 30-35 km git gel yapıyorum / maalesef bunun ortalama 10km si zorunlu olarak emniyet şeridinden :(
    Öyle olmuyor işte. Bu mantıkla bir yere varamazsın. Ozaman geçiş üstünlüğü sıralamasınının devamını getirip, motosiklet yoksa "taksiler"(araba) ilk olarak emniyet şeridini kullanabilir gibi bir mantık ortaya çıkıyor.

Ayrıca motosiklet ile de emniyet şeridinin tıkanmasına sebep olabilirsin. En basitinden kaza yapar ve emniyet şeridini tıkayabilirsin. Daha kötüsü de olabilir.

Hep şikayet ediyoruz da genel vaziyetten, çuvaldızın ucu biraz da bize batmaya başlayınca hemen itiraz, bahane, şikayet...

Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zengin/elit kesim emniyet şeridini rahat rahat kullansın diye bu şekilde ayarlanıyor cezalar. sen işçi sınıfı olarak ışık ihlali yapabilirsin, birbirinizi öldürebilirsiniz, adamların s... de olmaz. fakat sen bir zenginin/elitin ilerlemesini engellersen bu çok büyük bir sorundur hükümet için, çünkü parayı onlar vermektedir.
    İlkokul terk mi hocam?
    Barış Şuşut bunu beğendi.
    #sürenadam

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle olmuyor işte. Bu mantıkla bir yere varamazsın. Ozaman geçiş üstünlüğü sıralamasınının devamını getirip, motosiklet yoksa "taksiler"(araba) ilk olarak emniyet şeridini kullanabilir gibi bir mantık ortaya çıkıyor.
    hayır çıkmıyor çünkü ben diyorum ki motosiklet de geçiş üstünlüğüne sahip araçlar listesinin en sonuna dahil olsun. araçlar da girecekse zaten emniyet şeridi olmasının bir manası yok di mi?

Ayrıca motosiklet ile de emniyet şeridinin tıkanmasına sebep olabilirsin. En basitinden kaza yapar ve emniyet şeridini tıkayabilirsin. Daha kötüsü de olabilir.

Hep şikayet ediyoruz da genel vaziyetten, çuvaldızın ucu biraz da bize batmaya başlayınca hemen itiraz, bahane, şikayet...
    kaza gibi durumlar için haklısın ama şu çuvaldızın ucu batması olayı nereden çıktı? emniyet şeridi kullanımı 600 değil 1600 olsa yine kullanacağım yoksa daha köprü başında egzoz zehirlenmesinden çat bayılırız. motosiklette dur kalkın tehlikesinden ve motosikelt kullanımını tiksindirmesinden bahsetmiyorum bile.

İlkokul terk mi hocam?
    adam haklı. parasını verir rahat rahat giderim diyor bazıları. yeri geliyor ceza puanını da babalar gibi başka ehliyetler üzerine yazdırıyor. istanbulda yaşamıyorsun galiba?
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

@Syanur
    Angaranın bağlarından atıp tutmak kolay tabi. Gel bir İstanbul'a sabah işe gidiş, akşam iş çıkışı e-5, köprü trafiğini çek de sonra konuşalım. Çözüm olarak motosiklet kullanan insanlar var, onlar da haliyle emniyet şeridinden gidiyor. Daha bir kere ambulansı engellemedim. Motosikletli gördüğü gibi sola araçların arasına girebilir.

Onun dışında özel olarak bu cezanın artması, geri kalanların değişmemesi saçmalık ötesi. Kırmızı ışıkta geçmek bundan yüz kat daha ölüme sebep oluyor. Geçenlerde bol ceza kesen trafik polisine ödül haberlerinden sonra gelmesi düşündürücü. Emniyet şeridi ihlali bekleyen polisler kota dolduramıyordu tabii ...
    GP500-1st bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Kurallar biz yani trafikteki araç kullanıcılarının rahat bi şekilde ulaşım sağlaması için şart
    Ama İstanbul da rahat ulaşım hayel bile edilemiyor dur sanırım
    Bi şehirde insandan çok araç olursa olacağı bu dur.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)