Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güvenlik şeridi ihlaline 650tl ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    İstanbul'da ikamet etmem sebebiyle özellikle bitmek bilmeyen trafik sorununa hem çözüm olarak hemde bir teklif mahiyetinde; özellikle akaryakıttan tasarruf ve dolayısıyla trafikte rahatlama olabilecek bir çözüm olarak "trafikte motorsiklet kullanımna teşvik" konusunda bir çalışma yapmanızı tavsiye ediyorum. Öte yandan trafikte motor kullanıcılarına karşılık trafikte özellikle trafiği aksatmayacak şekilde eminyet şeridini kullanabilme haklarının olması hususunu ivedilikle talep etmekteyim ve motor kullanıcıları olarak talep etmekteyiz. Günümüz iş hayatının ve iş takiplerinin hızlanması konusunda şu an motorla ulaşımdan daha iyi bir alternatif olmamaktadır. Trafikte motor kullananlara yapılan hem sürücülerin agresif tutumları hemde trafikte hiçbir yüklerinin olmamasına karşın denetleyici kurumlarca yapılan yanlış cezalandırmalar hem bu hızlı ulaşımı hemde buna olan talepleri azaltmaktadır. İstanbul'u konu almamaın sebebi Türkiye'de hiçbir vilayetin trafiğinin bu şehir kadar olmamasıdır. Yapılan yol çalışmalarına kısmi olarak yapılan bisiklet yollarından ziyade şehrin tamamını kapsayabilecek şekilde emniyet şeridine benzer ya da emniyet şeridi de dahil olacak şekilde motor kullanımına açılmasını talep eder iyi günler dilerim.

"739636" başvuru numarası ile mesajınız başarı ile iletilmiştir.

arkadaşlar yazın başvurun BİMER e.
    Sonuç çıkmazsada ne diyelimki....
    Hârâbat ehlini hor görme sakın, defineye malik viraneler var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün Ataşehir'den Mecidiyeköy'e gidip geliyorum. Evden işe otobüs/metro/vapur/tren/minibüs yok. Motorla 25-30 dakikada, trafik olan yerde emniyet şeridinden gidiyorum. Arabayla 1 saat 10 dakikada trafik içinde gidiyorum. Köprü bağlantı yolunda "emniyet şeridi" olarak anılan bölüm değil ambülansın, büyük bir motosikletin bile sığamayacağı genişlikte. Motosikletle trafiğin içinde bekleyerek gitmek hakikaten tehlikeli, ne zaman Altunizade bölgesinde emniyet şeridinden gitmek yerine trafikteki bir otomobil gibi gitmeye kalksam ya bir otomobil ayağımı ezmeye çalışıyor, ya bir sürücü küfrediyor, ya dövmeye kalkıyor ya da kornaya basıyor.

Canımı sokakta bulmadım, kendimi tehlikeye atacağıma arabayla giderim. Ambülanstaki hasta da benim yüzümden hastaneye 10 saniye geç gider. Arabayla gitmezsem de ambülanstaki ben olurum, 10 saniye erken giderim.

Tabii bekara karı boşamak kolay, İstanbul'da yaşamanın zorlukları çok. "Ya sev ya terk et" diyenler yüzünden de ailemin 100 senedir yaşadığı yeri terk etmem.
    Diyenler yüzünden değil de sevmiyosan, daha rahat ve verimli olabileceğin yerler de varsa hakikaten terk edersin, ailesinin yaşadığı hayatı aynen yaşamaya devam etmek de gönüllü köleliktir bir çeşit. Ben de 20 senedir yaşadığım yeri terk ettim, ailem de orda devam ediyor iyi ki de terk ettim, yine olsa yine terk ederim, değişiklik bu kadar korkutmasın. Hergün sürekli saatlerce ölüm tehlikesi altında o kalabalıkta o trafikte cebellenmek çok da akıl kârı değil. İstanbul trafiğinde 10 bin km'ye yakın yol yaptım, deneyimim de var sonuçta. Yok yaşamak istiyorsan, verimli olduğun bir şehirse zaten trafik o kadar koymaz. Yoksa sürekli herşeyden şikayet edip de kendi hayatına dair yapay bahaneler sürüp adım atmaktan kaçınmak kişinin kendi kendine set çekmesidir. İsterse bin sene yaşasın ailen ne olacak yani?
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Çook basit bir yönetmelik değişikliğiyle emniyet şeridinin iki tekerlekli taşıtla açılması mümkün.
    Akıl ile değerlendirildiğinde ulumlu sonuç vereceği görülüyor.
    Kanunlar ve yönetmelikler yaşamı sınırlamak yerine düzenleyici olmalı akıl içermeli, ben bilmem merkez bilir mantığında olmamalı.
    Üstelik yasal çerçevesi oluşup ikitekerli taşıtlara yol açılırsa otomobil sürücülerini de motora teşvik eder.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    son 2 ay içerisinde 2 kere arkadan araba çarptı ki trafiğin ve dur kalkların yoğun olduğu bölgelerde hep sağdan gitmeye özen gösteriyorum. bütün bu pürüzsüz dokundurmalar araba gibi şeridimden gideyim dediğim zamanlarda oldu.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzelini yapmışlar. 6.500 TL olsa keşke.
    Motorlara sesini çıkarmıyor polisler.
    Hatta sıkışık trafikte kendileri işaret ediyor gel buradan git diye.
    Çünkü acil bir durumda motor anında çekilip, arkadan gelene yol verebiliyor.
    Ancak arabalar için durum farklı.
    O koca kamyonlar, minibüsler, otomobiller giriyor emniyet şeridine ve arkadan polis, ambulans vs. geldiği zaman yol veremiyorlar.
    Yok malesef o öyle değil.

Koyduğunuz videonun sonlarına bir bakın. Bir motosikletli de engelleyebiliyor işte. Hatta arada bir de gs var sanırım. Koca çantalı. Onların o şeride girip arkadan gelecek ambulans vs. yi de engelleme hakkı yok.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    http://gundem.milliyet.com.tr/park-h...22/default.htm

bu linke bi göz atın kaza emniyet şeridinde oldu tırcı emniyet şeridine aracını bırakıp yemek yemeye gitmiş
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi de bir motosiklet kullanıcısı olarak ambulansa yol verme tekniğini veriyorum: basitçe emniyet şerdidinden çıkın. Bu kadar.
    Çünkü motosikletin kralı 1 metre bile yer kaplamaz, sadece şeridin bir yanına kaçarak hatta beklemekte olan arabaların arasına girerek ambulansa kolaylıkla yol verebilirsiniz. Ben şimdiye kadar ambulansı geciktiren bir motosiklet görmedim.
    Ambulans sesini duyduğumda güvenli bir yer bulana kadar arkama bakmadan kaçarım. Ambulansın arkasına takışmak için birbirininin üzerine kıran denyoların arasında kalmak pek mümkün

diğer taraftan istanbulda işe gidip gelmek için motosiklet kullanıp da güvenlik şeridine girmeyen kimse olduğunu düşünmüyorum. Ben işe motosikletle gitmiyorum, ama gidiyor olsaydım illa ki emniyet şeridini kullanırdım.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    taksiler için özel şerit icat edilebiliyorsa motosikletler için de pozitif ayrımcılık yapılabilir.
    ama neden yapılsın ki ?

emniyet şeridi ihlali yapan araçların çoğu üzerinde ya da bir yerinde mavi kırmızı lamba, polis sireni ya da benzeri olan sivil araçlar.
    emniyet şeridinin adı sadece emniyet şeridi,
    yoksa bildiğin saltanat şeridi.
    neredeyse kendisini bir şey zanneden her devlet memuru gayet güzel kullanıyor ama vatandaşa gelince yassah !!

istanbul tem de her 500 metrede 2-3 polis bekliyor.
    bu kadar çok polisin böyle bir işle meşgul edilmesi trafik polisliğinin ifasından ziyade birileri için yol açma olarak algılıyorum ben.
    ayrıca cezanın maddi olarak yükseltilmesi iyidir.
    bu millet anca bundan anlar.
    polisleri dizip cezayı basıp güdeceksin yola doğru.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    bugün emniyet şeridinde ilerleyen polis arabası vardı, arkasına bir otomobil geçti, onun arkasına da bizim servis şöförü geçti. eee ne oldu şimdi hani ceza, hem de polisin arkasında gidiyoruz.

atalays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Volusia VL 800
    Selam, gerçi yediğin cezaya bağlı ama kaza yapmadıysan bile trafik kurallarını pek takmıyorsun diye kaza yapma ihtimalin yüksek ! Sigortacı olarak düşün. Trafik kurallarına uymayandan neden aynı parayı alıp daha fazla riske girsin ?

Zevkli sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu korkmayın bizim polislerin durduğu yerler zaten sabit bi nöbet kuleleri eksik hergün aynı yerdeler nöbet mevkiine yaklaşınca geç sola ekibi geçince çak sağa.
    Selam, motorlu bir trafik polisi olarak yarın hemen yerimi değiştireyim bari
    Tüyo için teşekkürler

Yeterli nakit almayı unutmayın yanınıza !

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı atalays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, gerçi yediğin cezaya bağlı ama kaza yapmadıysan bile trafik kurallarını pek takmıyorsun diye kaza yapma ihtimalin yüksek ! Sigortacı olarak düşün. Trafik kurallarına uymayandan neden aynı parayı alıp daha fazla riske girsin ?

Zevkli sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Tüyo için teşekkürler

wayyyy burdan tiyo alıyosun hee

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Tüyo için teşekkürler

cezaların trafik polisine nakit olarak da ödendiği yeni bir uygulama mı başladı artık ? mesleğinizi ifşa etmeseydiniz çok soru gelir şimdi size
    atalays ve ero__ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cezaların trafik polisine nakit olarak da ödendiği yeni bir uygulama mı başladı artık ? mesleğinizi ifşa etmeseydiniz çok soru gelir şimdi size
    +1 katılıyorum

atalays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Volusia VL 800
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki VL 800 kullan trafik polisi gördünüz mü hiç ?
    Doğru algılanmış ama
    Yinede yeterli nakit almayı unutmayın, memuru işini bilir bir ülkede yaşamıyormuyuz ?
    indirim yaparlar belki nakit ödeyince
    pistolpitt bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Doğru algılanmış ama
    Yinede yeterli nakit almayı unutmayın, memuru işini bilir bir ülkede yaşamıyormuyuz ?
    mesaisi dışında VL değil ama dragstar kullanan gördüm

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    650 değil 65.000 tl olsun. ödeyemeyenleri de hapse atsınlar ozaman. yok motor ordaki trafiği kapatmazmış. ozaman araba sürücüsü demez mi, bizde kapatmıyoruz, gerektiğinde sola geçeriz diye. ozaman emniyet şeridinin anlamı ne? emniyet şeridi olmayan yollarda nasıl ambulansa yol açılıyosa orda da açılır. yok egzoz gazından zehirleniriz, motor kullanmanın anlamı kalmaz vs. ozaman metrobüse binin. hem ekonomik hem trafikte beklemezsiniz. hemde araba kadar rahat değil. 10 numara işte. arkadaşlar motor kullanmanın avantajı 2 teker kullanmaktır, zevktir. a2 ehliyet alırken arkasında trafik kurallarında esnetme hakkı gibi birşey yazmaz. yasak yasaktır.

şöyle olsa böyle olsa yok. şerit aralarından gitmek ile emniyet şeridine girmenin farkı yoktur. yasaklar ve yasalar kanla yazılmıştır. az önce başka haberde okudum adam kasksız gezerken ceza yiyip, cezayı ödemeye giderken kasksız kaza yapıp ölüyo. belki de ölmeden hemen önce can benim canım kafa benim kafam demiştir. ama işte sonucunu da burda görüyoruz. şerit çizgilerinin üstünden giderken adamın biri sizi görmeden şerit değiştirir ve size çarparsa, yine üzülen biz oluruz ki şerit çizgilerinin üstünden gitmekte yasaktır. isteyen istediğini yapsın tabi ki. eğer siz haklıysanız ben 5 dakika sonra unutmuş olucam. eğer ben haklıysam er yada geç sizin de haberlerinizi burda görürüz, yine Allah rahmet etsin deriz. çok geçmeden yine unuturuz.

not: bol kepçe sallamıyoruz, istanbulda yaşıyorum, yıllardır direksiyon dersi veririm. trafik dersi veririm. yıllardır aktif araç kullanırım.

edit:::: şu an için emniyet şeridinin kullanımının yasak olmasından bahsettim. keşke serbest olsa yada daha güzeli motosiklet şeridi olsa. hatta en güzeli bunların hiç biri olmasa, insanlarda bilinç olsa. bunlara gerek kalmasa
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Doğru algılanmış ama
    mesaj anlaşıldı

@ferrari_gani
    1. Şerit aralarından gitmek motosiklet için yasak DEĞİL. Trafik dersi veriyorsun ama daha bunu bilmiyorsun, yazık. Yasak olduğu ülkeler var, mesela Amerika'nın birçok eyaleti. Ama Avrupa ülkelerinin çoğunda yasal.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Lane_splitting
    2. Haberi doğru okumamışsın, kask cezası ödemeye kaskıyla gidiyor elbette. Ama kaza anında kask görevini yapmıyor. Kalitesiz bir kasktır veya tam bağlanmamıştır bilemeyeceğim.
    3. Emniyet şeridi motosiklet için şerit aralarından gitmeye göre daha güvenli, gerektiğinde trafik polisi emniyet şeridine yönlendiriyor, peki bu tezatı da açıkla o zaman.
    4. Motosiklet herkese göre farklı bir araçtır, kimine göre ulaşım aracıdır, kimine göre zevktir, kimine göre her ikisi de. O yüzden ulaşım için metrobüs kullan demen çok saçma.
    pistolpitt bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı ferrari_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 değil 65.000 tl olsun. ödeyemeyenleri de hapse atsınlar ozaman. yok motor ordaki trafiği kapatmazmış. ozaman araba sürücüsü demez mi, bizde kapatmıyoruz, gerektiğinde sola geçeriz diye. ozaman emniyet şeridinin anlamı ne? emniyet şeridi olmayan yollarda nasıl ambulansa yol açılıyosa orda da açılır. yok egzoz gazından zehirleniriz, motor kullanmanın anlamı kalmaz vs. ozaman metrobüse binin. hem ekonomik hem trafikte beklemezsiniz. hemde araba kadar rahat değil. 10 numara işte. arkadaşlar motor kullanmanın avantajı 2 teker kullanmaktır, zevktir. a2 ehliyet alırken arkasında trafik kurallarında esnetme hakkı gibi birşey yazmaz. yasak yasaktır.

şöyle olsa böyle olsa yok. şerit aralarından gitmek ile emniyet şeridine girmenin farkı yoktur. yasaklar ve yasalar kanla yazılmıştır. az önce başka haberde okudum adam kasksız gezerken ceza yiyip, cezayı ödemeye giderken kasksız kaza yapıp ölüyo. belki de ölmeden hemen önce can benim canım kafa benim kafam demiştir. ama işte sonucunu da burda görüyoruz. şerit çizgilerinin üstünden giderken adamın biri sizi görmeden şerit değiştirir ve size çarparsa, yine üzülen biz oluruz ki şerit çizgilerinin üstünden gitmekte yasaktır. isteyen istediğini yapsın tabi ki. eğer siz haklıysanız ben 5 dakika sonra unutmuş olucam. eğer ben haklıysam er yada geç sizin de haberlerinizi burda görürüz, yine Allah rahmet etsin deriz. çok geçmeden yine unuturuz.

not: bol kepçe sallamıyoruz, istanbulda yaşıyorum, yıllardır direksiyon dersi veririm. trafik dersi veririm. yıllardır aktif araç kullanırım.

edit:::: şu an için emniyet şeridinin kullanımının yasak olmasından bahsettim. keşke serbest olsa yada daha güzeli motosiklet şeridi olsa. hatta en güzeli bunların hiç biri olmasa, insanlarda bilinç olsa. bunlara gerek kalmasa
    herhalde trafik tecrübeniz araba sürmekle sınırlı

cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    yahu anlayamıyorum.
    4 teker bir araç sahibide iddaa edebilir diyosun "vay efendim gerek kalırsa sola kırarım bende eminyet şeridini tıkamam yol veririm"...
    bu mudur yani ????

fermuar sistemi denilen orta şeritte bile bazı zamanlar öyle tıkanıklık oluyorki ne sağa ne sola yanaşabiliyosunuz?
    emniyet şeridinde sadece sola gireceksiniz...

bir motorla bir aracın emniyet şeridinden içeri kaçma hızları birmi olacak???

cevabınız hayır ise yazdıklarımı unutun...
    şöyle düşünün....
    sıkışık bir trafikk..
    5 km ötede bir kaza var. ambulans emniyet şeridini kullanacak ve olay yerine varacak...
    yol üzerinde 50 tane araç olduğunu varsayalım...
    aynı şartlar değişmeden 50 tanede motor olduğunu düşünelim....

hangi şartta emniyet şeridi daha hızlı açılır.
    yok hala normal araçla bir tutarsan kusura bakmada boşuna yazıyoruz demekten başka bişey diyemem...

-diyosunki metrobüsü kullan....
    metrobüs ilk açıldığı günden buyana pazar günleri hariç günün muhtelif zamanlarında kullanmaktayım... yüzyılın projesi olduğu için (hangi akla hizmet E-5 ortasına yaparlar hala anlayabilmiş değilim) binmek oldukça zor... motor kullanan birine "bırak bu işleri bin metrobüse" demek....... ha küfür ha söz...
    Hârâbat ehlini hor görme sakın, defineye malik viraneler var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)