Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hem yola hem araziye gidecek motor tavsiyesi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu ana kadar hep naked/racing motosiklet kullandım. Bunlarla asfalttan çıkmak mümkün olmuyor ne yazıkki. Yaşadığım yer itibarı ile bir de enduro/cross denemeye karar verdim ve başlangıç için ramzey qm200gy aldım. Aldım ama bu beni tatmin etmedi ve çıkardığı problemler yüzünden kısa sürede sattım. Arazide fena sayılmaz ama yolda vasat. Uzun süre 600cc kullanmış biri olarak bana vasat geldi yani. Tamam 600cc 4silindir bir motor performansı beklemiyorum ama her türlü yol şartlarında (rampada, artçılı yolculuklarda) 100km/h hızın altına düşmesin.
    Sorun burda başlıyor işte, aradığım motosiklet hem arazide (off road) hemde yolda iyi olsun. Böyle bir motor varmıdır? Canım istediğinde araziye dalıp dağ tepe gezeyim, canım istediğinde eşimle birlikte geziye çıkayım. Mutlaka vardır böyle bir motor ama bütçe olarak boyumu aşan motorları incelemiyorum bile. Ayırdığım bütçe 10500tl civarı ama bu kadar para verip aldığım motoru dağa taşa vurabilirmiyim onu da bilmiyorum.
    Sizin tavsiyeleriniz nedir arkadaşlar? Fenerbahçenin türkiye kupası alma ihtimalinden daha zormu böyle bir motor bulmak
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]
    [CENTER]:bounce:[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    ktm 640 lc4 yada adv ben kullanıyorum hıc bır sıkıntı yok deli gibi zevkli ve eglenceli bir motor tüm isteklerini karsılar ama gidip 4 sılındır konforu bekleme
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    KLE 500 öneririm, ancak daha önce yedek parça bekleme sıkıntısından bahsedilmişti. Bunu bir araştırmanı tavsiye ederim. Hem yol hem arazi konforu için ideal motorlardan biridir.

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Yamaha xt660 R düşünebilirsin R modelinde dişli lastik mevcut X modeli bir daha cadde tarzı.
    Seçim senin
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Yamaha XT660
    BMW F650
    Honda Transalp 600-650
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    XL650V Transalp kullanıyorum. Hafif arazide gayet yeterli. Asfalt sürüşü de dengeli. Tavsiye ederim.
    Ağır metal insanı...

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı On7_li adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar hep naked/racing motosiklet kullandım. Bunlarla asfalttan çıkmak mümkün olmuyor ne yazıkki. Yaşadığım yer itibarı ile bir de enduro/cross denemeye karar verdim ve başlangıç için ramzey qm200gy aldım. Aldım ama bu beni tatmin etmedi ve çıkardığı problemler yüzünden kısa sürede sattım. Arazide fena sayılmaz ama yolda vasat. Uzun süre 600cc kullanmış biri olarak bana vasat geldi yani. Tamam 600cc 4silindir bir motor performansı beklemiyorum ama her türlü yol şartlarında (rampada, artçılı yolculuklarda) 100km/h hızın altına düşmesin.
    Sorun burda başlıyor işte, aradığım motosiklet hem arazide (off road) hemde yolda iyi olsun. Böyle bir motor varmıdır? Canım istediğinde araziye dalıp dağ tepe gezeyim, canım istediğinde eşimle birlikte geziye çıkayım. Mutlaka vardır böyle bir motor ama bütçe olarak boyumu aşan motorları incelemiyorum bile. Ayırdığım bütçe 10500tl civarı ama bu kadar para verip aldığım motoru dağa taşa vurabilirmiyim onu da bilmiyorum.
    Sizin tavsiyeleriniz nedir arkadaşlar? Fenerbahçenin türkiye kupası alma ihtimalinden daha zormu böyle bir motor bulmak

Sana cevap vermiyorum gıcık oldum fenere laf attın
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Supermoto lar nasıl?

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    sana tavsiyem iki silindirli bir motor seçmen hangi marka model olursa olsun 2 silindirli olsun yoksa uzun yolda ve 100 km/sa üzeri seyahatlerde uzuvlarda titreşimden dolayı çeşitli uyuşmalar hissedebilirsin.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Tum modeller iyi ama ayirdigin butce nedeni ile F650 diyecem cunku o fiyata ABS li versiyonu alabilirsin diger hic birinde ABS yok ve bence inanilmaz bir guvence. Bunu kullanana kadar hisetmiyorsun ayrica F650 Brembo ABS , yemede yaninda yat anlayacagin
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    bmw F650 GS
    Honda transalp xl 700
    Suzuki vstorm 650 (12.000 tl civari galiba)

Kısaca çoğu enduro işini görür.

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önerilerinize teşekkürler ancak bende biraz boy fakirliği var (1.68)
    Transalp ve Vstrom biraz iri kıyım gibi, ben bunları arazide zaptedebilirmiyim acaba?
    Mesela bir f650gs le yol olmayan yerlere girebilirmiyim, aşağıdaki gibi?
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]
    [CENTER]:bounce:[/CENTER]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sana gv 650 hyosung öneririm reyzin çapır ve endroo birleşimi boyu boyuna uygun tork ve hız istediğin gibi görüntü süper araştır sadece eksik olan abs ben gayet memnunum ayagım kırıldıgı için agırlıgı yüzünden satıyorum geri gitmek gerektiginde sıkıntı oluyor sadece çok motor denedim bunda karar kıldım belki 250 ligine düşecem ayagım yüzünden

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı On7_li adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerilerinize teşekkürler ancak bende biraz boy fakirliği var (1.68)
    Transalp ve Vstrom biraz iri kıyım gibi, ben bunları arazide zaptedebilirmiyim acaba?
    Mesela bir f650gs le yol olmayan yerlere girebilirmiyim, aşağıdaki gibi?
    Vstorm u çoğu endurocu enduro olarak kabul etmez.
    Transalp endurodur,F650Gs endurodur.
    F650Gs i kullanan 1.60 boyunda çıtı pıtı bayanlar var.
    Bir süre sonra alıştığında sele ayarını en yüksekte tutarsın.

F650Gs i böyle yollarda kullandım

http://www.motosiklet.net/forum/etki...to-safari.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ri-549-km.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...08-2009-a.html

Motosikleti
    Honda CRF

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    kle 500 180 kilo 51 hp 50 nm 1992 model vardı 11 bin kullandım 1 senede.daha dün sattım. 3750 ye aldım 4000 e sattım. al emin ol zarar etmessin. 2005 felan model olucak km si az olucak tadından yenmez. arazi kabiliyeti f 650 ve transalpten fazladır.yalnız lastiklerin yol seçimi ise aşırı devirli motoru arazide senin gömülmene sebep olabilir. 200 km hıza çıkar hoplayıp zıplamasa bile ktm xt 600 ün girebileceği her yere girer ve otoban sürüşlerinde 200 km hıza çıkabilir.170 ten sonra uçurtma gibi dalgalansa da yol + arazi kavramını daha iyi yaşatıcak motor bence yoktur..
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana gv 650 hyosung öneririm reyzin çapır ve endroo birleşimi boyu boyuna uygun tork ve hız istediğin gibi görüntü süper araştır sadece eksik olan abs ben gayet memnunum ayagım kırıldıgı için agırlıgı yüzünden satıyorum geri gitmek gerektiginde sıkıntı oluyor sadece çok motor denedim bunda karar kıldım belki 250 ligine düşecem ayagım yüzünden
    yorum yok

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı leventmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. Bu canavar arazi için mükemmel bir makina. Fakat eşimle gezicem derseniz isteklerinizi pek karşılamayacaktır.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Suzuki vstorm 650

bu motor işini görür en çok hangisi tavsiye ediliyor diye yorumlara bakıp karar versen daha iyi bir sonuç alabilirsiniz..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)