Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2500-3000 TL arası tavsiyeleriniz..

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese selamlar.
    Eğer bi aksilik çıkmazsa bu ay ben de motorcular kervanına katılacam. Bütçem 2500-3000 tl arası. Şehir içi kullanım (nadiren toprak/bozuk yol) için bu fiyata SIFIR alınabilecek motor önerilerinizi duymak isterim.
    Ulaşım amaçlı aldığım için ve acemi olduğum için aşırı hız falan beklemiyorum zaten genellikle şehir içi kullanacağım.
    Benim aklımdaki model Kanuni Windy S 125. Bu fiyat aralığında siz ne önerirsiniz? Birkaç haftadır araştırma yapıyor olsam da tecrübe daha önemli diye düşündüm o yüzden sizlere danışmak istedim. Cevap verirseniz gerçekten çok sevinirim. Saygılar...

Windy S 125 özellikleri

Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
    Motor Hacmi: 124 cm3
    Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
    Motor Sıkıştırma: 9,0:1
    Motor Soğutma: Hava soğutmalı
    Maksimum Güç: 10,88 HP/8400 dev/dk
    Aktarma: Zincir
    Şanzıman: 5 Vites
    Ateşleme: CDI
    Çalıştırma: Elektrik / Pedal
    Uzunluk: 2007
    Genişlik: 710
    Yükseklik: 1015
    Aks Arası: 1285
    Sele Yüksekliği: 760
    Ağırlık: 120 kg
    Depo: 14.5 litre
    Ortalama Yakıt Tüketimi: 2,8 lt / 100 km
    Ön Süspansiyon: Teleskopik
    Arka Süspansiyon: Helezonik yay çift amortisör
    Ön Fren: Disk
    Arka Fren: Tambur
    Ön Lastik: 2,75 - 18 TUBE
    Arka Lastik: 90 / 90 - 18 TUBELESS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    merhaba. uzun yıllardır motorsiklet kullanıyorum. 4 yıl profesyonel bindim. motorcu camiasında çok çeşitli tarz model marka motosiklet kullandım, denedim. Şunu kesin söyleyebilirim. Sıfır km. çinli yada piyasada fazla bilinmeyen motor alacağına ikinci el japon almak çok daha iyidir. Şimdi 3 bin lira civarına alacağın bu motor bir sene sonra tatmin etmeyecek japon bakıcaksın. satarken 1500 liraya müşteri bekliceksin. Ozamana kadar arıza çıkartırmı bilemem. temiz binersen, bakımlarını aksatmazsan çıkartmayabilir tabi.
    o paralara çok rahat 2.el Honda cbf150, Yamah ybr125, Honda CG125 gibi motor alırsın. Satarken aldığın fiyata verebilirsin. Alacağın motordan daha uzun ömürlü ve sağlam olacağı kesin. Uzun mesafe bile gidebilirsin. CBF 150 ile arkadaş kaç kere bursa afyon ve istanbul yaptı. yol boyu tapa gaz hemde. sadece yağ değişim vs. dışında 3 sene hiç masraf açmadı. Honda cg si olan bir arkadaş vardı, insan düşmanına öyle davranmaz. Onun kadar hor araç kullanan insan görmedim. Ama yolda arıza yapıp kaldığınıda görmedim. Kısacası japon olsun çamurdan olsun. Bu klişe bişi değil, gerçek olan budur, tecrübelerin sonucu budur.

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    Alıntı woxow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba. uzun yıllardır motorsiklet kullanıyorum. 4 yıl profesyonel bindim. motorcu camiasında çok çeşitli tarz model marka motosiklet kullandım, denedim. Şunu kesin söyleyebilirim. Sıfır km. çinli yada piyasada fazla bilinmeyen motor alacağına ikinci el japon almak çok daha iyidir. Şimdi 3 bin lira civarına alacağın bu motor bir sene sonra tatmin etmeyecek japon bakıcaksın. satarken 1500 liraya müşteri bekliceksin. Ozamana kadar arıza çıkartırmı bilemem. temiz binersen, bakımlarını aksatmazsan çıkartmayabilir tabi.
    o paralara çok rahat 2.el Honda cbf150, Yamah ybr125, Honda CG125 gibi motor alırsın. Satarken aldığın fiyata verebilirsin. Alacağın motordan daha uzun ömürlü ve sağlam olacağı kesin. Uzun mesafe bile gidebilirsin. CBF 150 ile arkadaş kaç kere bursa afyon ve istanbul yaptı. yol boyu tapa gaz hemde. sadece yağ değişim vs. dışında 3 sene hiç masraf açmadı. Honda cg si olan bir arkadaş vardı, insan düşmanına öyle davranmaz. Onun kadar hor araç kullanan insan görmedim. Ama yolda arıza yapıp kaldığınıda görmedim. Kısacası japon olsun çamurdan olsun. Bu klişe bişi değil, gerçek olan budur, tecrübelerin sonucu budur.

kesinlikle wowox a katılıyorum. o fiyatlara çok güzel ve yeni model yamaha ybr 125 bulabilirsin. yada illa scooter dersen BWS 100, suzuki an 125 gibi modelleri düşünebilirsin

Cevap için teşekkürler woxow ve Wallace.
    2. el alma durumu benim için zor çünkü ortada nakit para yok İşe yürüyerek gidip gelmekten kurtulmaya çalışıyorum, kredi kartıyla alacam mecburen. Bu fiyat aralığında sıfır önerebileceğiniz neler var?

zb_meqan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125 i
    Windy bu fiyat aralığna göre güzel bi motor ama bütçeyi 3000 den çok az daha yukarı çıkarabilirsen kanuni bora 125 diye bi motor çıkardı oldukça hoş duruyor ben onu tavsiye ederim
    işe hayatbundan ibaret...

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Kredi kartı ile de 2.el motor alabilirsiniz. Kymco Agility 125, Sym Fiddle, Piaggio Fly/Zip düşünebilirsiniz bence.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    kuba kh125-12d ya da kanuni bora almanı tavsiye ederim bunlar üstten egzantriklidir titreşim azdır...
    Bu iki seçenekte windy s ten iyidir...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı sehmusbalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler woxow ve Wallace.
    2. el alma durumu benim için zor çünkü ortada nakit para yok İşe yürüyerek gidip gelmekten kurtulmaya çalışıyorum, kredi kartıyla alacam mecburen. Bu fiyat aralığında sıfır önerebileceğiniz neler var?
    kredi kartına taksitle cumhuriyet altını alırsın.motosikletini taksitle almış olursun.2000 km de orjinal ybr işini görürmü??
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    yamaha bws 100
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    diyeceğim budur
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)