Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hem yola hem araziye gidecek motor tavsiyesi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soyledigin sartlara uygun olarak bende DRZ 400 u oneririm ama konfor kisminda biraz rahatsizlik verebilir sana.

Arazide mukemmel ve cadde de inanilmaz performansli bi makina.

2 kisi sikintili ama imkansiz degil.

Eger modifiyelerini de uygularsan performans olarak seni fazlasiyla tatmin edicektir.
    We are many...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    arkadaşların dediği gibi
    xt660r öneririm,hertürlü arziye girebirlirsin,asfalta da fena değildir.
    yalnız konfor açısından,seleyi tıraşlatırsan iki kişi biraz daha iyi olur.
    xt ile benim 1500 km uzun yolculuklar yaptığım oldu,memnunum.
    f650 de olabilir xt den biraz daha rahattır,yalnız parçası pahalı ve kronik sorunları
    nüksedebilir.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    africa twin.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    tavsiye edilen enduro modellerinin hepsi de güzel makineler. elbette her modelin artıları ve eksileri var. boy faktörünü düşünerek f650 diyorum. selesi diğerlerine göre daha alçak ve biraz daha hafif bir makina.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Topic sahibisini gören vaaamıı
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    kawasaki ninja 250r nasıl peki bu belirtilen şartlar için
    ben de bir soru sormak istedim
    saygılar

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasaki ninja 250r nasıl peki bu belirtilen şartlar için
    ben de bir soru sormak istedim
    saygılar
    Harika harika
    hatta ninjası olan bir kobay bulalim sonra bize fotoları göndersin. Racer ile enduro yapmak bence değişik bir tecrübe olur. (Hos ben chopper ile mini enduro yapmıstım ama arazı 500 mt falandı)

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    en iyi secim bencede ninja 250r
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    çok iyi bilmediğimden sormuştum zaten
    dalga geçileceğine ayrıntılı bir bilgi verilse daha iyi olur açıkcası
    saygılar

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    Bende şuan kullanım koşullarımdan dolayı cruiserdan tekrar enduroya geçmeyi düşünüyorum. Yıllardır honda kullanırım her zaman memnun kaldım. Offroad düşünüyosan alternatifler olabilir. Ancak iki kişi uzun yolada çıkabileceğin, araziyede kafan takılmadan gidebileceğin bir elin parmağını geçmeyecek seçenekler var. Bende şuan karar aşamasındayım. Hard istemiyorum zaten. Ama alacağım motor her şartta yola devam edebilmelidir. KLR-XT gibi motorların daha hard ve iki kişi çantaları yükleyip seyahate çıkmak için fazla uygun olacağını düşünmüyorum. (çıkan çıkar ayrı mevzu tabi)
    BMW f650gs; parça ve servis fiyatı olarak korkuttu beni, ayrıca tek silindir ve titreşim problemleri falan vs.
    V storm; şahsi görüşüm daha asvalt, araziye girmeye korkarım. Hatta hiç girmem.
    KLE; emin değilim. kawasaki ile ilgili pek fazla bilgili değilim.
    AfricaT.; yaşı şahsen önemli değil Honda her zaman sağlam motordur ama AT benim için fazla yüksek
    Tenere: yenilerine param yetmez, eskileri fazla eski, benim için AT gibi yüksek. Honda gibi uzun ömürlü olduğunu düşünmüyorum. Yamaha kendi motorlarına 10 yıl ömür biçiyor. rektefiye eden eder tabi.
    Aprilla: servis sorunsalı, bi parça için 3 ay bekleyemem
    Freewind XF650: piyasada fazla tutulmuyor sanırım, hakkında fazla bilgim yok.
    Transalp: Yılardır Honda kullanırım. Sağlamdır, servis yaygın ve parça problemi yoktur. 200bin km. üzerinde transalp görmüşlüğüm oldu. Dünyadanın herhangi bir yerine tırsıtmadan götürebilir. Yüksekliği benim gibi kısaboylu biri için uygundur, alcak sele ile cuk oturuyor. İki kişi için uygun. Uzun yolda rahat, arazi performansıda iyi (offroad gibi kullananlarıda youtube ta gördüm).
    Şuan shadowu satarsam, fayda-yarar-ihtiyaç-maliyet-güven-kişisel özellik-sağlamlık değerlendirmelerim neticesinde. alacağım motor Transalptir.

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    Kawasaki KLR 650 hem yolda hem arazide çok ciddi tatmin eder seni. Tabiki KTM falan düşünmezsen. DL 650 ve transalp ciddi arazi motorları değildir. hafif arazide belki randıman alabilirsin. ama tekrar söylüyorum imkanın varsa bir kere KLR 650 dene

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    Alıntı Wallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DL 650 ve transalp ciddi arazi motorları değildir.

DL tamamda, Transalp konusunda yanıldığını düşünüyorum. offroad değil tabi, hoplayıp zıplayamaya bilirsin, ancak gidemeyeceğin yerde yoktur.
    Arkadaşın belirmiş olduğu kullanım koşullarınıda değerlendirirsen çok uygundur. Bence AT nin küçüğü TA .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:48 ----------

KTMde harika makina ama servis ve parça konusunu düşünürsen uygun değil. Ayrıca arkadaşta benim gibi kısa boylu olduğu için KTMde çok zorlanır.
    Kendimde bir çok seçeneği detaylarıyla değerlendirdim. Bizlere fikirlerimizi soran arkadaşın kafasındaki düşünceyi sanırım anladım. Muhtemelen oda benim gibi düşünmekte. Her türlü koşulda gidebileceği, mümkün olan en az sıkıntıyla, bir sorunla karşılaşma ihtimaline karşı bulunduğu il yada ülke neresiyse servis desteği alabileceği, eşiyle birlikte uzun seyahatlerde yapabileceği, yıllarca aynı motora bineceği bir model düşündüğünü zannediyorum.
    Ben her yönden değerlendirmemi yaptım TA da karar kıldım. Herkezin düşünceleri farklı olabilir tabi ki

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı woxow adlı üyeden alıntı Mesajı göster

DL tamamda, Transalp konusunda yanıldığını düşünüyorum. offroad değil tabi, hoplayıp zıplayamaya bilirsin, ancak gidemeyeceğin yerde yoktur.
    Arkadaşın belirmiş olduğu kullanım koşullarınıda değerlendirirsen çok uygundur. Bence AT nin küçüğü TA .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:48 ----------

KTMde harika makina ama servis ve parça konusunu düşünürsen uygun değil. Ayrıca arkadaşta benim gibi kısa boylu olduğu için KTMde çok zorlanır.
    Kendimde bir çok seçeneği detaylarıyla değerlendirdim. Bizlere fikirlerimizi soran arkadaşın kafasındaki düşünceyi sanırım anladım. Muhtemelen oda benim gibi düşünmekte. Her türlü koşulda gidebileceği, mümkün olan en az sıkıntıyla, bir sorunla karşılaşma ihtimaline karşı bulunduğu il yada ülke neresiyse servis desteği alabileceği, eşiyle birlikte uzun seyahatlerde yapabileceği, yıllarca aynı motora bineceği bir model düşündüğünü zannediyorum.
    Ben her yönden değerlendirmemi yaptım TA da karar kıldım. Herkezin düşünceleri farklı olabilir tabi ki
    Evet budur.

Normalde motoru aldıktan yaklaşık iki ay sonra bir kaşınma tutar beni ("sat bunu, büyüğünü al" gibisinden). Yine o kaşıntı var, ama TA haricinde bir motor almak anlamsız görünüyor şu anda bana. İstediğim her şey var.

Biraz daha yol konforu istesem arazi performansını kaybeceğim, biraz daha arazi istesem tersi olacak. Transalp tam kararı. Transalp candır.
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)