Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

2012 honda cb 125 vs Yamaha Ybr 125 Esd Tercihimde bilgisi olan arkadaşlar yardım :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı cceliktug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.bu sitedeki ilk mesajım.bende motor almaya karar verdim ve ilk başlangıçta bu 3 modelin arasında kaldım.ama yazılanlardan sonra yamaha almaya karar verdim
    fakat ilginç bir gözlemimi sizinle paylaşmak isterim ;
    işim gereği 2 aydır Hindistanda bulunuyorum.Birçok şehrinde bulundum.Burda türkiyenin nüfusundan daha çok motor vardır bence ve en çok dikkatimi çeken olay ise yollarda kendi markaları olan tvs den cok daha fazla honda olması. Fiyat olarak burda ne civarda markalar tam araştırmadım ama genel olarak Türkiyeden ucuz oldugunu söyleyebilirim.Tvs nin neden tercih edilmediğini ise tam bilemiyorum.Ama honda inanılmaz çok var piyasada.
    Neyse yorum sizin.
    saygılar...
    o gördüğün hondalar hero honda olmasın? Hindistandaki honda fabrikasının yaptığı bütün hondalar hero honda dagalıdır. Hero honda karizma vardır mesela. Güzel makinadır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o gördüğün hondalar hero honda olmasın? Hindistandaki honda fabrikasının yaptığı bütün hondalar hero honda dagalıdır. Hero honda karizma vardır mesela. Güzel makinadır.
    evet evet hero

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    arkadaş honda cb mi ybr mi diye konu açmış apache ve cb 125 olmuş
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet evet hero
    hero honda ve honda ayrı telden şarkı söylerler. Hindistanda ki hero honda bayinde honda satılmaz. Sadece hero honda satılır. Honda bayiside hero satmaz. Yanlız orda günde toplam 100 tane hero honda satılıyosa, 20 tane normal honda satılır. Hero nunda güzel modelleri var. Bu arada hindistana gitmedim. Babamda 93 model hero honda sleek sl 100 cc var. Araştırırken bu bilgilere ulaştım.

abi bilmiyordum öyle oldugunu , hiç soruşturmadım , ama çok var
    e ben ne alayım dönünce Türkiye'ye?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    abi bilmiyordum öyle oldugunu , hiç soruşturmadım , ama çok var
    e ben ne alayım dönünce Türkiye'ye?
    ordan gelirken 2 tane hero honda karizma al gel. Kargo uçağıyla getirirsin. 200-230 cc arasinda olması lazım. Gelince parasını peşin olarak veririm. Ordan alsak burdan plaka çıkarabilirmiyiz acaba. Bi araştırabilirmisin? Veya nasıl getirebiliriz, olurmu olazmı, cvp bekliyorum.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hero honda ve honda ayrı telden şarkı söylerler. Hindistanda ki hero honda bayinde honda satılmaz. Sadece hero honda satılır. Honda bayiside hero satmaz. Yanlız orda günde toplam 100 tane hero honda satılıyosa, 20 tane normal honda satılır. Hero nunda güzel modelleri var. Bu arada hindistana gitmedim. Babamda 93 model hero honda sleek sl 100 cc var. Araştırırken bu bilgilere ulaştım.
    hero bildiğime göre hondayla ortaklık yapmış hindistanın motosiklet üreticilerinden biri .herhalde hondaları da bu şekilde üretmişlerdir.tvs in gölgesinde kalmış ama bana göre baba makinaları var...
    http://www.heromotocorp.com/
    hatta şu youtubdaki linkte de hero impulse ların brezilyada honda nxr 150 bros diye bilindiğini söylüyo.
    http://www.youtube.com/watch?v=ksyoS...eature=related

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    heronun gerçekten güzel modelleri var. Karizma gerçekten karizma bi motor

dostum arkadasla konustum bi ton prosedürü varmış gümrük falan , kargo şirketi , inanki onunla uğraşacak vaktim yok.ama arkadasın verdiği siteden motora baktım hoş duruyor.fiyatını bi bayi görürsem sorarım.(guntur dayım su anda)
    http://www.yamaha-motor-india.com/pr...6/feature.html
    burda ortak işyaptığımız şirkette hintli bir arkadas bu motoru 80.000 rupee ye almış yani 2675 tl yapıo.ucuz bence baya burası

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dostum arkadasla konustum bi ton prosedürü varmış gümrük falan , kargo şirketi , inanki onunla uğraşacak vaktim yok.ama arkadasın verdiği siteden motora baktım hoş duruyor.fiyatını bi bayi görürsem sorarım.(guntur dayım su anda)
    http://www.yamaha-motor-india.com/pr...6/feature.html
    burda ortak işyaptığımız şirkette hintli bir arkadas bu motoru 80.000 rupee ye almış yani 2675 tl yapıo.ucuz bence baya burası
    vay anasını be motora bak
    ktm duke bunun yanıda pisiklet kalır
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sağlık olsun arkadaşım. Olsaydı iyi olurdu. Boşver.

Motosikleti
    ehliyeti alınca paraya bağlı :D
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tercihini apaheden yana kullan derim. daha önce ybr125(eski kasa) ve cbf150 sahibi oldum.

tvs çok güzel bir motosiklet yapmış. tek sıkıntısı motor güçlü oldugundan ve balansör sistemi kullanılmadıgından hafif vibrasyon. buda ancak yüksek devirlerde hissediliyor.

honda içlerinde en ucuzu ama teknolojisi eski kasa ybr ile aynı

yamaha içlerinde en sorunsuzu fakat bi süre sonra gücü yetersiz kalıyor.

tvs ise gerçekten alkışı hakediyor. her detayında kullanıcı beklentilerine göre tasarlanmış. şuda olsa iyi ourdu denecek bir eksisi yok.
    bızım arkadasda apache rtr 150 var 'aqa bız arkadasla gıdıyoz dıyo tm dıyom dur dıyo otekı arkdas cıkıncaya kadar' motoruy
    en az 3-5 dk ısıtyo motor ısınmadan gaz bıle yemıyo gaz veriyosun sogukken tıkıl tıkl yapıyo son ra alıyo gazı motor seri degıl uzun yol motoru . motor dedıgın gaza dogundugu gıbı alıcak gazı.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bızım arkadasda apache rtr 150 var 'aqa bız arkadasla gıdıyoz dıyo tm dıyom dur dıyo otekı arkdas cıkıncaya kadar' motoruy
    en az 3-5 dk ısıtyo motor ısınmadan gaz bıle yemıyo gaz veriyosun sogukken tıkıl tıkl yapıyo son ra alıyo gazı motor seri degıl uzun yol motoru . motor dedıgın gaza dogundugu gıbı alıcak gazı.
    yazım ve noktalamaya biraz daha dikkat etseydiniz sizi daha iyi anlayabilirdim. ancak şuanki durumda anladığım kadarıyla arkadaşınız sabahları çalıştırır çalıştırmaz yola çıkmıyor ve yola çıkmaya kalktığında motor stop ediyor öyle mi? eğer bundan bahsediyorsanız sabahları 3 5 dk çalıştırıp yola çıkmak normaldir ve her motosiklette olması gereken şeydir. ayrıca ilk çalıştırmada jikle konumuda önemli. bunun haricinde çalıştıkdan sonra stop etme gibi bir durumu varsa bir karbrötör ayarlarına baktırsa iyi olur.

kısaca bahsettiğiniz durum motosikletin kötü olmasından kaynaklanmıyor, yanlış kullanımdan kaynaklanıyor..
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Apachede gaz yememe problemi yoktur 2012 modelleri. Artık ısınmadan yola çıkmayı engellemek için bunu yapmış sorun değil yani arkadaşın motorunu tanımamış ondan bildiğim kadarı ile gaz yememe cbf de mevcut
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    ybr125-fazer 600-ninja 250r-sv650a
    ikisinide kullanma fırsatım oldu ben tercihimi ybr 125 mavi den yana kullandım ve çok memnunum. uzun süre sorun cıkaracagınıda sanmıyorum o güveni verdi.

Motosikleti
    ehliyeti alınca paraya bağlı :D
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazım ve noktalamaya biraz daha dikkat etseydiniz sizi daha iyi anlayabilirdim. ancak şuanki durumda anladığım kadarıyla arkadaşınız sabahları çalıştırır çalıştırmaz yola çıkmıyor ve yola çıkmaya kalktığında motor stop ediyor öyle mi? eğer bundan bahsediyorsanız sabahları 3 5 dk çalıştırıp yola çıkmak normaldir ve her motosiklette olması gereken şeydir. ayrıca ilk çalıştırmada jikle konumuda önemli. bunun haricinde çalıştıkdan sonra stop etme gibi bir durumu varsa bir karbrötör ayarlarına baktırsa iyi olur.

kısaca bahsettiğiniz durum motosikletin kötü olmasından kaynaklanmıyor, yanlış kullanımdan kaynaklanıyor..
    özur dilerim hızlı yazdım kusuruma bakmayın sabah aksam fark etmıyor motor sogukken jikle ile 3-4 dk ısıtmak gerekiyor. sogukken motorda gaz kolunu aniden cevirince tıkıl tıkıl yapıyor ondan devir ibresi tırmanıyor sondan gazı alıyor. bırde 1900 kusur kmde 2motor 4 kisi geziden donerken arkadasın motoru yolda kaldı arabayla gıttık cektık burdaki tamırcıye goturduk sıbob kesmıs bunu dedi. herneyse aradas izmirdekı tvs yetkılı servısını aradı. adamlar tırla geldı aldı motoru tamır ettı 2 yıl garantı var ya.2 ay bekledı motoru bırde 200 tl tasıma parası almıslar arkadasa dedım bız gotursek daha ucuz olurdu.+ arkdas cevreden arastırdı 0 apachıler sıbob kesıyormus ole dıyo. benım fıkrım 2000 de kı ılk sıbob ayarını yapmadan zorladıgı ıcın motoru sıbob kestı sızce ?

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Param olsa YBR alırdım sana bu kadar diyorum. YBR kendini kaç seneden beridir göstermiş bir motor ve sağlam Honda CB nin teknik özelliklerinde bazı eksiklikler var ama oda güzel motor karar sana kalmış ben olsam ybr alırdım

bluevean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 150cc
    Yıllardır prof. olarak motorsiklet kullanmış eğitmenim honda cb 125 aldı hem kendi şehiriçi hemde eğitimlerde kullanmak için, şu an 400 km'de rodajda. Özellikle 2 olayın çok iyi olduğunu söylüyor. Debriyaj vites geçişleri çok rahat ve yol tutuşu biraz daha ybr den iyi olduğunu söyledi. Lastikler orjinalken ki birde daha iyi alındığı takdirde süper olcak gibi. Şu an görünürde bir sorun yok.

Ama hondanın sağı solu belli olmaz. Ben şahsen ybr alcam çünkü kendini uzun yıllardır kanıtlamış ve kaliteli yamaha servislerinin olmasından ötürü.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bende beyaz renk bi CB125 siperiş ettim pazartesi günü teslim alıcam, inşallah hata yapmamışımdır?
    Karadeniz - Giresun.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Tvs sibop kesmez senin arkadsın kesmiş sibop cinmalı 2011 ler bile hala sibop kesmemlstir. Bence motor kullanmayı bırakıp inşaat işine girsin tırla gelen servis ilginç bence hikayen ilginç komple sherre
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)