Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

2012 honda cb 125 vs Yamaha Ybr 125 Esd Tercihimde bilgisi olan arkadaşlar yardım :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emretulek157 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam dostum herkese çok teşekkür ettim büyük ihtimal terciğimi ybr 125 esd den yana kullanıcağım. Hondayı şekli yüzünden tercih etmedim. Apache diyorsunda ondada biraz eğilerek oturman gerekiyomuş. O yüzden onu tercih etmiyorum.Cevap veren herkeze çok teşekkürler ellerinize sağlık
    eh hayırlı olsun ozaman. hayırlı günlerde kazasız belasız güle güle kullanın aldıkdan sonra yeni motosikletinizin fotoğraflarını bekliyoruz
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    sadece kafa grenajı değişik yapmayın allah aşkına sanki başka motor:D

ya bide motor aman aman bir motormuş gibi test ettik şöyle böyle diyip bugunlerde yazılıp biçiliyor ya anlamış değilim

ben hondanın son seneki stratejilerinden kendim soğudum

bakın ben siz gibi değilim senelerce hondaya laf ettirmedim hakkını verdim ama yalan yanlış fanatik olarak yazmıyın şuraya .yok test miş filanmış
    ybr125 kalite ve tip olarak bu motorla kıyaslanmaz bile
    bu motor 3.dünya ülke motoru olmasa avrupa pazarında satılırdı
    alana hayırlı olsun ancak test test diye cbf150 ilk test edenler sonra o başlığa bile dönmediler neden ?
    demekki o test zamanında patlamış
    Mustafa Kemal Atatürk

biri honda, biri yamaha, farkları bu.

forumdaki arkadaşlarımızı da tanıtayım; honda ve yamaha tribünlerinden: ...

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Yok yok cb 300 gr yakıyor plavustu kess
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    ybr125 al zaten

her testçiyede inanma samimi değil

cbf150 testi malesef patladı gitti

şuandada aynı oluyor cb125 testi

yav arkadaşım ben hondacıyım ama hondanın son seneki stratejisinden sıkıldım

en çinli model getirilir mi
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    tercihini apaheden yana kullan derim. daha önce ybr125(eski kasa) ve cbf150 sahibi oldum.

tvs çok güzel bir motosiklet yapmış. tek sıkıntısı motor güçlü oldugundan ve balansör sistemi kullanılmadıgından hafif vibrasyon. buda ancak yüksek devirlerde hissediliyor.

honda içlerinde en ucuzu ama teknolojisi eski kasa ybr ile aynı

yamaha içlerinde en sorunsuzu fakat bi süre sonra gücü yetersiz kalıyor.

tvs ise gerçekten alkışı hakediyor. her detayında kullanıcı beklentilerine göre tasarlanmış. şuda olsa iyi ourdu denecek bir eksisi yok.
    ERROR88 bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emretulek157,

En yüksek torku hangi motor veriyorsa onda hissedersin. Yani CB125'te...

Şu motorları kaşılaştırırken bazı arkadaşlar gerçekten kendilerini kaybediyorlar. Siz bu iki motoru, motordan anlamayan birine gösterseniz ve hangisi güzel deseniz ikisi de aynı diyecektir. En doğru yorum da budur çünkü.
    Performans konusu da bir başka komedi. Motorların teknik özelliklerine baktığınızda CB125'in önde olduğunu görüyorsunuz. O zaman daha hala nasıl oluyorda YBR125 daha güçlüdür vs yorumları yapılıyor anlamıyorum ? YBR 125 bu "ekstra" gücü sahibinden falan mı alıyor acaba ?
    bahsedilen kağıt üzerindeki güç, kranktan üretilen güçtür. içinde şanzımanın, egzantiriğin, zincirin, lastiğin oluşturduğu sürtünme kuvveti ve kuvvet kayıpları baz alınarak yazılmaz.
    ayrıca, motosikletin hissedilen gücünde zincir/dişli, lastikler, aerodinamik çok önemli unsurlardır.

cb'yi denemedim ama tek kişi ybr ile heryere gidilebilir. sidik yarıştırmanın anlamı yok ama görsellik görecelidir. o yüzden birini diğerine tercih edilecek kadar güzellik farkı olmasa 2009 model ybr'mi satıp 2012 model almazdım (2011 üretimi).
    emretulek157 bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Şu motor buraya gelseydi bu tartışmalar olmazdı
    http://www.google.com.tr/imgres?imgu...9QEwAg&dur=349
    Sado

Motosikleti
    Honda CB 125 e
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eh hayırlı olsun ozaman. hayırlı günlerde kazasız belasız güle güle kullanın aldıkdan sonra yeni motosikletinizin fotoğraflarını bekliyoruz

Tabikide yardımların için çok saol en geç 2 hafta içine kadar alıcağım yeni bir banka kartı çıkarmam gerekecek

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motor buraya gelseydi bu tartışmalar olmazdı
    http://www.google.com.tr/imgres?imgu...9QEwAg&dur=349
    balansörü varsa tabi
    emretulek157 bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Honda CB 125 e
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tercihini apaheden yana kullan derim. daha önce ybr125(eski kasa) ve cbf150 sahibi oldum.

tvs çok güzel bir motosiklet yapmış. tek sıkıntısı motor güçlü oldugundan ve balansör sistemi kullanılmadıgından hafif vibrasyon. buda ancak yüksek devirlerde hissediliyor.

honda içlerinde en ucuzu ama teknolojisi eski kasa ybr ile aynı

yamaha içlerinde en sorunsuzu fakat bi süre sonra gücü yetersiz kalıyor.

tvs ise gerçekten alkışı hakediyor. her detayında kullanıcı beklentilerine göre tasarlanmış. şuda olsa iyi ourdu denecek bir eksisi yok.

Evet ama rahatlık yönünden vibrasyon olduğu için insanı biraz yorabilir bide yaşadığım şehirde servisi yok sanırım herzaman herzamanda dışarı gidemem ybrnin kalitesine güveniyorum ayrıca alacağım motor 110 120 görsün beni rezil etmesin yeter yamaha 125 te 110 km hıza rahat çıkabilir zaten benim için motor hız için değildir motordan keyif almak önemlidir yawaş yawaş dinlene dinlene kazasız belasız gitmek önemlidir bence
    Tolga Can ve apache sever bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kullanıcıların hiçbiri vibrasyondan şikayetçi değil. Ayrıca 11 Nm'ye karşı 9.5 Nm bir torktan bahsediyoruz ki bu hissedilir bir farktır. Uzun yol için birşey diyemem ama bu motorlar uzun yola gitmek için yapılmamış zaten.

Yukarıdaki YBR 125 ile kıyaslanamaz yorumuna da bir kez daha gülüyorum. Dikkat edin motor hakkında olumsuz konuşanların alayı motoru satın almamış kişiler. Siz alanların sözlerine kulak verin ve ikisini de deneyip hangisini beğenirseniz onu alın. Yalnız yaşadığınız şehirde servisi yoksa almayın.

Motosikleti
    asya 200
    bi arkadaşım doğru söylemiş.honda cbye o para vereilmez.berbzt bi makine.ybr bi alternatif ama en güzeli tvs apachı motor 160ı deviriyo.duruşuda agresif.fiyatıda hondaya göre bedava.birde rks diye bir firma var.oda küçümsenecek bi firma deyil.hiç titreşim yok.tvs ile aynı fiyatta resimlerini bulayım atayım.beğenen arkadaşlar alsın.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    benim sana tavsiyem tvs-apache alman.

Motosikleti
    Alıntı yavuz_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi arkadaşım doğru söylemiş.honda cbye o para vereilmez.berbzt bi makine.ybr bi alternatif ama en güzeli tvs apachı motor 160ı deviriyo.duruşuda agresif.fiyatıda hondaya göre bedava.birde rks diye bir firma var.oda küçümsenecek bi firma deyil.hiç titreşim yok.tvs ile aynı fiyatta resimlerini bulayım atayım.beğenen arkadaşlar alsın.http://www.rksmotor.com.tr/products....otorcycle&id=2
    arkadaş iyi güzel diyonda bu apache 160 deviriyosa tamda bende cc yükseltmeye hevesleniyodum boşa para vermeye gerek yok öyleyse

yokuş aşa getirtsem 200 de vururmu
    kawasaki er n le kafa kafaya gitmesede ona rezil olmaz diyosunnnn
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kim sallamışsa iyi sallamış Apache için. Tabi aynalarını, her tarafını söker, dişlilerle oynar, üzerine yatarım, yokuş aşağı salarım dersen olur ama o da bize uymaz.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tvs apache nin son yapacağı 135 dir sonrasını ya yokuş aşağı yada hem yokuş aşağı hemde tribülansda yapmıştır

evet 160 yapanı bende gördüm ama durum dediğim gibi
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Honda demeyi o kadar çok istersimki... Çünki Beyaz modeli avr ve yakışıklı ancak devir saati yok buda can sıkıcı ama ybr diyorum şu anki özelliklere bakarsak.
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    aynı kararsızlığı bir hafta önce ben de yaşıyordum. honda,apache ve ybr arasında düşünüyordum. cbf hakkındaki eleştiriler almamam için yeterli sebepti, cb125 ise yeni bir motor ve çevremde hiç akil motorcu olmaması, ustalara pek güvenmemem sebebiyle onu da eledim. sonuçta benim için en önemli etken yolda kalmamak ve tecrübe edinmek, bu arada işe de gidip gelebilmek tabiki. apacheye gelince, burada apache satıcısına gittim (tecrübem neredeyse sıfırdı bu arada) şansıma servise ilk bakıma gelmiş bi apache vardı ellerinde. sağolsunlar artçı olarak denettiler. her devirde kullanmasını rica ettim ve vibrasyonu özellikle de artçı olarak test ettim. açıkçası çok rahatsız etti. apache tavsiye edenlerin güçlü ve hızlı olduğu için tavsiye ettikleri malum. ama hızlı gitmek için belli devirde kullanmak lazım ve o devirde de vibrasyon az ya da çok-kişiye göre değişir var. ben hızlı ama titreyen bir motordansa yavaş ama titremeyen bir motor olarak yamahayı tercih ettim. yaklaşık 250 km yaptım ve ziyadesiyle memnunum şu anda. yolda bırakmayacağını biliyorum, sınırlarını biliyorum ve ilerde yükseltmek istediğimde kolay elden çıkarabileceğimi de biliyorum.
    şu yaşıma kadar öğrendiğim en önemli şey şudur ki: en iyi yol bildiğin yoldur.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Hıc bırı değil tvs en ıyı. Seçim 13'5 beygir dijital ekran yan ayak koruma demiri devir saati led stop jant şeritleri ayakmarsı halogen ampul kolay kırılmayan esnek sınyaller 140 maximum hızı 100 km ile sabit seyahat edebilme tipi zaten hepsinden yakısıklı ve kaslı artıları bu bence yeterli
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)