Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

2012 honda cb 125 vs Yamaha Ybr 125 Esd Tercihimde bilgisi olan arkadaşlar yardım :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    nezih33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsiklet
    ilk izlenimi insanların gözlem dışiında birşey olamaz bende ilk yapmadımda biraz kullandıktan sonra anlatayım dedim
    1000 küsür km de arka yaylar ve koltuk yumuşadı yakıtı güzel eziyet ede ede 0,13 yaktı sonra ,12 falan yaktı düşüyor galiba, titreşim azaldı bana göre rahatsız edici değil viraj alışı ve süspansıyon güzel yol tutuşu güzel parasına göre güzel motor, depo kapağı anahtar ve debriaj kolu titriyor depo kapağı rahatsız edici diğerleri o kadar değil depo kapağını şamurelle sıkıştırdık,
    motor aksamı diğer motorlarla kıyaslanmaz honda sonuçta
    3te 100 km hıza falan çıkabiliyor 4 alınca 80 e düşüyor kesici falan yok ama normalde bu hızı 5 incivitesle yapmak lazım 90 dan sonra faln 5 le gidilmesi gerek , arka amortiörleri orta sertlik ayarına aldım bu şekilde
    rahat edebildim 2. ayarda geliyor ilk 1e düşürdüm iyice zıplamadı 3e aldık,80 kg falanım iki kişi 125 falan yaptı yokuş aşşa zorlamadık 1000 i geçmemişti düzde 100 ü zorluyor desem yeri var anında 100 ü buluyor belki baya uzun mesafeler katetsek 100 ün üzerinde gidecek ,
    ve motor ısındıkça gidiyor soğukken beklediğim performansı vermiyor 1000de yağ değişiminde honda servisi dediki bide sibplara bakayım ses geliyor gibi bide ayar yaptı galiba ,
    geçen salcano v6 wolf - en yeni ybr - bide benimki (cb125e) 2 şer kişi saldık yokuş yukarı ybrle biz yarıştık salcano 300-400 m arkada kaldı
    YBRle HONDA kafa kafaya birbirlerini geçti sürekli ama bilinki rampada honda hepsinden iyi yolun en dik yerlerinde honda da hiç tıkanma yoktu torku fazla olduğundan olmalı diye düşünüyorum
    YBR nin fırlayışı çok güzel ama bu bahsettiğim motorlar 3000-5000 er km lerdeydi honda 900km de idi
    sonra salcanola 1 er kişi honda yarışltık salcano geçti yokuşta 10 m fark attı aşşa doğru 50-60 m falan şaşırdım 3000 km de motor
    daha pek birşey anlayamadık desek yeri var düz yolda cb125 le 2 kişi 120 yaptıklarını bahsedenler var kullandıkça görücez daha rodaj yeni bitti
    nezih kuzyaka

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    2 sinide kullanmış kişi daha iyi bilir neyin ne olduğunu vites göstergesini devir saatini dert edenler piyasadan çakma devir saati temin edebilir

http://www.feyizoglu.com/Devir-Saati...-_45172.html#0
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Yahu şu başlıkta neden hep önce tuhaf öneriler gelmiş Orjinali varken neden gidip onu taksın şimdi çocuk

Motosiklet budur =

Sipariş edilesi orjinal gösterge budur =

http://g1207.hizliresim.com/z/m/9vwpr.jpg

Gerçi baştan sona okumadım konuyu çoktan hepsinden vazgeçip başka bişey almıştır arkadaş, ben açsam şu konuyu ikisinide alamazdım heralde okadar çelişkili bilgilerle dolu

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    HONDA CB MOTOR DEĞİL
    ne performansı var ne başka bişiyi, tip te yok
    ybr alın hiç düşünmeden.
    hiç motordan anlamayan birine gösterdim iki motoru
    hiç düşünmeden ybr dedi
    o motor 3750 etmez 2750 tl anca verilebilir
    arkadaşımda var cb herkes yazmış 1.66 litre yakıyormuş.
    3000 km de şuan motor 2.5 litrenin altına düşürmüyor dedi..
    baya iyi sıkanlar var forumda ..
    bişi dicektim de ban yeriz diye susuyorum..
    kendimizi kandırmayalım..
    ybr nin yeni kasası bence rakip oldu kendi sınıfında fiyatına göre

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    O motorun 1.66 yaktığını ıspalasınlar tıpını felan göz ardı edip alırım ımkansız ama tvs den az yakmaz eminim gerçi herseyini çalmış honda hafifletilmesi için belki ondan az yakar ne adam lar var ölçüm yapmayı bilmiyor serviste yağın bedava değiştiğini zannediyor sadece 60 tl isciik verdim dedi yağa para almamıslar tamam iyiymiş dedim bu adam ölçüm yaparsa 100 km ye 1lt bile yakar cbr 250 nin 80 kuruş yaktıgına motoruna iddiaya girenide gördüm bildiği yeminleri söyledi hep
    www.erkakurye.com

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    yakıt olayına bende inanmadım açıkçası.. kaç senedir ybr ye bindim sırtıma vurup 100 km yapsam genede 2.2 litrenin altına inmedi..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    cbf 150'ciler nihayet rahatladı. senelerdir ybr 125 ile mukayese edilmekten cb 125 ile kurtuldular

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Devir saatli olsa herkes Honda mı alacaktı yani
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt olayına bende inanmadım açıkçası.. kaç senedir ybr ye bindim sırtıma vurup 100 km yapsam genede 2.2 litrenin altına inmedi..
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motorun 1.66 yaktığını ıspalasınlar tıpını felan göz ardı edip alırım ımkansız ama tvs den az yakmaz eminim gerçi herseyini çalmış honda hafifletilmesi için belki ondan az yakar ne adam lar var ölçüm yapmayı bilmiyor serviste yağın bedava değiştiğini zannediyor sadece 60 tl isciik verdim dedi yağa para almamıslar tamam iyiymiş dedim bu adam ölçüm yaparsa 100 km ye 1lt bile yakar cbr 250 nin 80 kuruş yaktıgına motoruna iddiaya girenide gördüm bildiği yeminleri söyledi hep
    ybr de kullandım cbf de
    ybr dediginiz gibi 2.2 litre yakıyor
    cbf 2.5 3 litre civarı
    sıkıyor millet 1.66 yakıyor diye ..
    benim arkadaşın cb e motoru 3000 km de 2,5 litreden aşağı düşmüyor..
    yeni ybr bozar cb e yi
    tvs alın gene de cb almayın derim yazık günah..
    devir sayacı yok gidip siparij ediyon feyizoglundan
    ne sacma şey ya..
    birde savunuyolar gerek yok sayaca diye
    shoeı arai marka kask kullanın sıfır ses de nasıl unutuyorsunuz vites değiştirmeyi
    kendinizi kandırmayın arkadaşlar

nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    honda cb ye çakma diyenlere şaşırıyorum gerçekten...biri drifte benzetmiş diyor,biri ise ybr ye...(cb 125)i honda ürettiğinde ybr,drift daha doğada demir filiziydi...komiksiniz ya zamanında da ybryi cbfle kıyaslamaya çalışırlardı...
    bakma güzelim,atla gezelim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı nrkndmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda cb ye çakma diyenlere şaşırıyorum gerçekten...biri drifte benzetmiş diyor,biri ise ybr ye...(cb 125)i honda ürettiğinde ybr,drift daha doğada demir filiziydi...komiksiniz ya zamanında da ybryi cbfle kıyaslamaya çalışırlardı...
    sence honda bu motoru yeni mi tasarladı?
    farzet yeni tasarladı bence iğrenç bi tipi var honda eski tasarımcılarını işten attı galiba bunu tasarlayan adamlar yeni stajyer sanırım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı nrkndmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda tipte yok
    Eksiği de cok ..
    Hiç 3800 tl edicek motor degil.
    Sadece Honda olması artı tarafı

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda tipte yok
    Eksiği de cok ..
    Hiç 3800 tl edicek motor degil.
    Sadece Honda olması artı tarafı
    tip göreceli bi kavramdır ybr bence çok cılız bi motor arkadan bisiklet gibi görünüyor herkesin zevkleri farklı...şimdi burda konuşan arkadaşlar bütün commuter sınıfı motorları kullanmışta yorum yapıyo gibiler yakıt konusunda ybrde 3 litre yakar cbfte 3 litreyi geçer cbde 3 litre yakar bu kullanıcı ile alakalı ama siz sakin kullandığınızda ki durum önemli 2.2 litre yaktım motorla cbfle 2.5 litrede yaktım ybr kullandım ve bugün bi arkadaşıma ybr alıcaz sıfır onuda kullanıcam...cbnin eksileri çok demişsiniz ne eksisi acaba teker filan mı eksik...biz (-) yönlerini yazdık cbf ve ybrye nazaran bi titreşim söz konusu ama bu rahatsız edici çinli motorlardaki gibi değil...şuan nerdeyse yeni kasa ybr kadar cb125 görüyorum niye alıyo millet acaba tipi çok kötü olduğu için mi...herkese göre görsellik farklıdır ben ybr tipsiz dedim diye o tipsiz değildir....

biraz araştırsanız bulcaksınız honda da bu modellerden yıllarca vardı sadece bize bu geldi bu konuda konuşun ama motor çöp alınmaz dediğinizde sorarlar arkadaş senin ybr apache'nin bundan fazla neyi var...

Motosikleti
    Demir At
    Cb yle 50 km yol yaptım
    90 geçince zangır zangır titriyor .
    Motor da devir saati yok .
    Motor bana göre tip yok
    Direksiyonu gevseyip duruyor
    Boşluk oluyor.
    Motorun son hızı yeterli degil .
    Ayni sıkıntıları bir başka cb kullanıcısı nda da var . Bu iki motor kiyaslanmis burada
    10 kere sorsalar yine ybr e derim ben .
    Forumda da genel kanı bu yönde

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Cb yle 50 km yol yaptım
    Motor bana göre tip yok
    Boşluk oluyor.
    Ayni sıkıntıları bir başka cb kullanıcısı nda da var . Bu iki motor kiyaslanmis burada
    son hız 100 km stabil gideceğin hız...ybr ile 110-120 stabil gidiliyo demeyin,direksiyonun neresi gevşiyor bunu hiç duymadım evet titreşim var bunu söyledik zaten...tutturmuşsunuz bi ybr insanı ybrden soğutursunuz neden o zman ybr almadınız herkes ybr alsın bu mantık nasıl bi mantık anlamadım cbfi olan kral mı oluyo bence cbf bu motorların içinde en iyisi herkes cbf alsın yani mantık bumu...cb aldığınızda bana göre sorun çıkarmıyacak bi motor...bunu 2 cbf kullandıktan sonra söylüyorum...

arkadaşın aldığı ybr koruma demirleri ile 4.850 onları çıkar 4.500 peki ybrye verilirmi 4.500 çok sabit fikirlisiniz arkadaşlar bu iş zevk işi görsellik işi burda istediğiniz motoru çöpe at istediğin motoru kaf dağına çıkar muamelesi yaparsanız fikir sahibi olmak isteyen arkadaşlar hepten fikirsiz kalırlar...bu motor 3.750 herşey dahil ve honda sırf bu etken için alan insanlarda var....

Motosikleti
    Demir At
    [/COLOR]ben 10 binde aldım ybryi 22 bine kadar sorunsuz bindim
    bir buji değişti 2 teker
    birde gereken bakımı ve yağları..
    hiç bir zaman sıkıntı yaratmadı
    ben sağlamlık olarak iki motor arasındaki kalite farkını anlatıyorum
    eksiklerini anlatıyorum
    banane giden istedğini alsın
    isteyen gitsin haojine versin 5 bin tl beni bağlamaz
    ama 4300 tl veriyorsan ybr ye
    hepsi helal o paranın
    hakkını veriyor
    cbf 150 imde vardı kullandım o da sağlam motor
    rahat motor
    ama ybr derim ben bu sınıfın lideri derim
    cbf 150 yle hiç bir zaman ybr 125 i kıyaslamadım
    honda ybr ye rakip cıkartmaya calıştı cb e 125 le
    # motosikletle.blogspot

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    ybr bu sınıfın ezber bozan modelidir kim ne derse desin...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    daha düne kadar ybr ile kıyaslanan model cbf idi şimdi cb oldu...

nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    Cb yle 50 km yol yaptım
    Motor bana göre tip yok
    Boşluk oluyor.

dostum o küçümsediğin tipsiz motor varya senin motoru 10 kere eskitir.üzerine hurdalarından aksesuar yapar gezer...cbyi ybr ile karşılaştırmaya gerek yok kardeşim bineceksin 2 sinede hangisi hoşuna gidiyorsa onu alacaksın..yok o geçer yok bu daha sağlam yok bunun tipi daha güzel tartışması ömür boyu bitmez..biri gider biri gelir bu tartışma devam eder..sonuçta alınamaz hangisi zevkliyse hangisi gözüne hoş geldiyse onu al...burda insanları birbirine düşürmeye gerek yok...herkes kendi malının fanatiği...yamaha yı severim hondayıda severim 2 motorun kalitesi tartışılmaz...

f54;

eski tasarımcılar işten atılmış stajyer çalışıo sapına kadar doğrudur panpa büyüksün..)
    bakma güzelim,atla gezelim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha düne kadar ybr ile kıyaslanan model cbf idi şimdi cb oldu...
    cbf satıştan kalkacak ee bizde bari cb ye çamur atalım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)