Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

2012 honda cb 125 vs Yamaha Ybr 125 Esd Tercihimde bilgisi olan arkadaşlar yardım :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir motorun titreşimi rahatsız ettikten sonra, kaç BG olduğunun, halojen farların, dijital göstergenin bir önemi kalmıyor. Ayrıca iki tekerlek arası açıklığının orantısız derecede küçük olmasından dolayı Apache o kadar da güzel bir motor değil. O açıdan bazı Çin motorları gibi görüntü veriyor. Titreşimine rağmen apache'den memnun olanlar sanırım motorlarını titreşimle falan ilgilenemeyecek kadar hızlı kullanıyorlar. Keyifini çıkarmıyorlar yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    iyi bi tespit seko arkadaşım. Ben bu apacheyi ilk canlı olarak gördüğümde ilk dikkatimi bu çekmişti. Lastik araları kısaydı. Hatta ölçmüştüm. Benim titana göre kısaydı uzunluk ve lastik arası uzunluk olarak.
    Bunun avantajı ve dezantavajı nelerdir? Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    bel ağrısı yapıyor uzun süreli şehiriçi kullanımda bugün sorduğum 10 apaçi kullanıcısı kuryeden 7sı bundan şikayetci..

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bel ağrısı yapıyor uzun süreli şehiriçi kullanımda bugün sorduğum 10 apaçi kullanıcısı kuryeden 7sı bundan şikayetci..
    sevgili arkadaşım lastik aralarının kısalığımı bel ağrısı yapıyor? Sebep? Ben bi mantık bulamadım. Şöyle deseydin virajlarda daha iyi veya daha kötü, veya tekere daha iyi kalkıyor filan. Bel ağrısıyla fazla bağdaştıramadım. Biraz açarmısın konuyu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    iki lastik arası mesafe kısaldıkca oturuş pozisyonu ne şekilde değişim gösterir.?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    valla hiç üstüne oturmadım oturuş pozisyonu iyi değil diyosun yani?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    kuryelik için yorucu bir motor hele de boyun biraz kısa ise

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet apachenin oturuş pozisyonu iyi değil race motorlarınki daha iyi, gidon aşağıda olunca malum öne eğiliyorsun.
    oturuş şekli race kadar olmasada biraz öne eğik, hangi motor yormuyoki insanı biraz abartılmış gibi geldi bana
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bi ara niyetimi bozmuştum apache alacaktım vazgeçtim. Titanı öldürene kadar yola devam durmak yok

kullanmadan ve tam bilgi olmadan yargılamak bence iyi değil, üzerine otur ondan sonra titriyo dersin, belim ağrıdı dersin, titriyo evet yalan yok ama rahatsız etmiyor ve sürüş keyfi gayet yüksek eş motorlara göre

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanmadan ve tam bilgi olmadan yargılamak bence iyi değil, üzerine otur ondan sonra titriyo dersin, belim ağrıdı dersin, titriyo evet yalan yok ama rahatsız etmiyor ve sürüş keyfi gayet yüksek eş motorlara göre
    boşver dostum sanki cb125 ler aynı şekilde titremiyor:D
    unutmaki cb125 kullanan gence apache versen anında satar kendi motorunu balıklama atlarda
    kartalizma07 bunu beğendi.
    Mustafa Kemal Atatürk

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unutmaki cb125 kullanan gence apache versen anında satar kendi motorunu balıklama atlarda
    eywallah saol, burda amaç marka kötülemek övmek değil, tartışmak hiç değil, yanlış ve bilmeden yapılan yorumlar
    biri titrer güçlüdür, diğeri titremez güçsüzdür önemli olan kazasız belasız gezebilmek
    bahsi geçen 4400 tl lik motor birazda öveyim

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya nedir bu cb125 bos geyıklerden cektıgı motor daha pıyasaya cıkmadan adı cıktı... Yakında dersınızde 5000de yag yaktı krank kırdı falan neyse ne herkez kullandıgın aletın ne oldugunu bılır gerısı bos...
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kusur arandıkdan sonra neden bulunmasın

Titriyor
    Efendim teker arası mesafe kısa

Bunlardan dolayıda bel ağrısı yapıyor he?

Yav pcx i olupda bel ağrısı çekipde sitede satan yokmuydu? Ee pcx bir scooter olmasına rağmen bu durumdaysa commuter motosikletlerden ne gibi bir beklenti var anlamadım

Konuştuğunuz kuryenin kronik bel ağrısı olabilir aşırı kilolu olabilir doğru oturuş pozisyonunu bilmiyor olabilir vs vs.. Bu nedenle bir kuryeyle konuştum bel ağrısı yapıyor demek çok saçma ve yanlış. Tvs apache başlığına da bakacak olursak ne bel ağrısı çekeni ne de titreşimden totosu uyuşana rastlanmadığını görürsünüz

Eğer ufak bir titreşim ve 2 teker arası 1 karış kısa diye o kadar özellik farkını gözden çıkarıp mondial mh dan çokda farkı olmayan (hatta eksiği olan) bir honda cb elbette alabilirsiniz

Ama sonrada basit bir rolanti ayarı için bile servislerde devir saatle uğraşırsınız ;)
    kartalizma07 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benim için mesele bel ağrısı falan değil, sadece görüntü. Apache'nin titreşimi olmasa yağ gibi çalışsa o da sorun olmaz aslına bakarsanız. CB125'te titreşimden yana sıkıntı olmadığını kullanıcıları defalarca söyledi. İkisi arasında tercihim tereddütsüz CB125 olurdu. Öyle 2 - 3 BG, saatte 10 - 15 km sürat farkı benim için birşey ifade etmiyor. Ayrıca TVS aynı motosikleti 2006 yılından beri motor mekaniğinde en ufak bir geliştirme yapmadan üretmeye devam ediyor, kullanıcılarını uyutuyor. Uğraşsalar şimdiye dek CBF150 kadar pürüzsüz çalışır bir motor yaparlardı ama niyetleri yok demek ki. Belki RTR160 veya RTR180 böyle değildir.

cb 125 e yakıt tüketimi süper 100 km 2--2,1 litre arası... Titreşim ben hissetmiyorum,hissetmedim de....Ama rahatsızlık vermeyen sele, uzun süreli kullanımda 80 km civarını geçince TOTO uyuşuyor ve SELE tam bir KABUS oluyor....... Ben acemi kullanıcıyım ve benim yorumlarım..

Motosikleti
    Honda 2012 CB125E
    Nisan ayının 3 ünde ilk motorum olan CB125e'yi sıfır aldım. Bu gün itibarı ile 2.500 km civarında... Binicisi olarak acemi bir kullanıcı olarak da olsa konusu açılmışken ben de edindiğim deneyimlerimi paylaşmak istedim...

Motosiklet 3.400 lira + Plaka ruhsat yaklaşık 350 + 150 koruma demirleri + 150 Shad Çanta + 200 Michelin Sıfır Lastikler = 4250 TL civarında mal oldu...

Kullanmayı yeni öğrendim ve halen de yeni öğreniyorum.. Uzun mesafe olarak bir kez iki kez istanbul - hendek ve bir kez de istanbul - sapanca ya gittim geri kalan km istanbul içinde...

Şehir içi inanılmaz rahat, keyifli ve hafif bir motosiklet.. Kesinlikle şehir içi için ideal... Kullanım olarak yormadan işe gidip geliyorum. Yakıt olarak şehir içi bir depo ile rezervi kullanmadan 350 - 370 km rahatlıkla yapıyor... Uzun yolda limitleri zorlarsanız biraz daha fazla yakabiliyor... O da normal... Kendimi güvendiğim en yüksek sürat 90 - 95/kmsaat gibi.. Ondan sonrasında Allah'a emanet.. TEM' de en fazla görebildiğim hız 117km/saat (hafif eğimli yolda).... İlk aldığım zamanki vibrasyon yok Sadece 90 km/saatten fazla gittiğinizde normal olarak motorun limit aşımı olmasından ötürü titremeler başlıyor..

Yeni bir kullanıcı olarak motosikletimden memnunmuyum..? - Kesinlikle memnunum... Fiyatına ve amacına uygun güzel ve kullanışlı bir motosiklet..
    sonhayat bunu beğendi.
    [B]iki teker kanıma girdi gireli dört teker keyfim kaçtı... [/B]:P:mrgreen:

Motosikleti
    apacheeeeeeee
    bende dun apachemi aldım ve kesinlikle apache diyorum. bu motorun tek eksiği titreşim ama oda sadece artçı için problem kesinlikle sürücüyü etkileyecek titreşim yok. ilk motora bakmaya gittiğimde artçı olarak bindim ve devirli kullanmasını istemiştim 10km gittikten sonra ayaklarımda ciddi uyuşma olmustu ama donuste ben kullanınca kesinlikle bu motoru almaya karar verdim. oyuzden karar verirken bi apacheyide dene derim sonrada pişman olma diğer artılarını saymıyorum bile. ayrıca belirteym bnm aldıgım makina 2009 model 13500kmde ve ayrıca yenii kasaları çok daha guzel

arkadaşlar merhaba.bu sitedeki ilk mesajım.bende motor almaya karar verdim ve ilk başlangıçta bu 3 modelin arasında kaldım.ama yazılanlardan sonra yamaha almaya karar verdim
    fakat ilginç bir gözlemimi sizinle paylaşmak isterim ;
    işim gereği 2 aydır Hindistanda bulunuyorum.Birçok şehrinde bulundum.Burda türkiyenin nüfusundan daha çok motor vardır bence ve en çok dikkatimi çeken olay ise yollarda kendi markaları olan tvs den cok daha fazla honda olması. Fiyat olarak burda ne civarda markalar tam araştırmadım ama genel olarak Türkiyeden ucuz oldugunu söyleyebilirim.Tvs nin neden tercih edilmediğini ise tam bilemiyorum.Ama honda inanılmaz çok var piyasada.
    Neyse yorum sizin.
    saygılar...

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Koskoca 5 sayfa 100 yorum var. % 70 sidik yarışı
    İkisini de kullanan kişiler cevap verse ne kadar süper olacakmış.
    Bende cc küçültmek istiyorum. Malum uzun yol gezilerinde 2 defa benzin alıyorum. Diğer 150cc arkadaşlara göre Tek artısı karizma ve hız
    Motor seçimlerinde Kişinin boyu, kilosu, huyu ve iç dünyasıda çok önemli... Ben YBR 125 - CB 125 - CBF 150 - RKS 150 arası gidip gelen biriyim.

170 - 70 kg biri olarak cbf 150 sele geniş olduğundan ayakların biri tam diğeri parmak ucu bastım. Gidişi ve yakıt sarfiyatı güzeldi. 2011 model vites göstergesi var, devir saati yok.
    Rks 150 denedim. Tekerler daha kalın, vites ve devir göstergesi var. Gidiş iyi, ekonomik 16 lt de 470 km ve yedek depo hariç. km de 0.13 yakıyor.

YBR 125 yakından gördüm çok yakışıklı, sportif görüntüsü var. Ancak birde binip test etmek lazım. Bir arkadaşımda var. Bir araya geldiğimiz ilk gün benim motorla değiştirip test edeceğim.

RKS 150 - YBR 125 - CB125 arasındayım. Son kararı CB yakından görmem, YBR125 Test etmemle sona erecek. Forumdaki arkadaşlardan tek ricam. Kafadan sallamayın.
    iki motoruda tarafsız kulllanan arkadaşlar yorum yapsın. Alacak arkadaşlarda en azından elle tutulur bilgi sahibi olsun.
    sonhayat bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)