Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bir de ben kaza yaptım !

Motovento
    REKLAM ALANI
    valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabanın farları yanmıyormuydu ? Araba zaten sana göre sağa doğru gidiyormuş sen niye sağa kırıyorsun. Bırak o geçsin. Haksız da olsa bırak geçsin. Kaybedecek çok şeyi olan sensin bu durumda. Ki zaten hız limitlerine uygun gitsen durabilirdin diye tahmin ediyorum. Kaskını da takmamış olman ayrı bi olumsuz durum. Kesinlikle araç suçludur ona diyecek bi sözüm yok. Geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Teşekkürler. Arabanın farları yanıyordu. Sinyali süs sanan çok sonuçta alıştık onlara. Direk karşıya geçmek yerine döneceğini tahmin ettim önce. Aşırı hızla bu kadar az hasarla atlatabileceğimi sanmıyorum. Hızımı biliyorum çünki gece buralar soğuk olur. Üşüdüğümde hızıma bakmıştım. Evet araba bana göre sağa gidiyordu ama mesafemiz yakın birbirimize. Onun son anda fren yaptığını da hesaba katarsan araba komple benim şeridimi kapattı. Sola kaçsam ve karşıdan gelen olsa kafa kafaya gireriz. Elimden geldiğince vurmayıp durabiliyim diye sağa kaçtım ama ancak sağ ön çamurluğun Far ve teker arasında ki boşluğa kadar kaçabildim. Direk vursaydım zaten. Motosikleti arabanın kapısından içeri sokmuştum zaten. Her neyse olan oldu sonuçta. Allah beterinden saklasın son olsun inşallah. Kimsenin başına gelmesini de istemem açıkcası.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    kesinlikle servisine gotur kardesım bende bu ay basında kaza yaptım ybrem de 1023tl lık masraf cıktı servısınde butun parcaları orjınallerıyle deqıstırıyorlar bosyere yan sanayı takma motoruna ben servıse gıttım eksper geldı dedı ben %25 sana hata buldum sımdılık %75ını verırım eqer mahkemede haklı cıkıp kağıtları bana fakslarsan gerı kalan %25ıde oderım dedı eğer haklı olursan motorunuda yaptırırsın hastane ücretınıde alırsın ustune bır de acı parası talep edebılırsın karsı taraftan...
    :bestmt:[COLOR="DeepSkyBlue"]ßy_qrossefox[/COLOR]::plus1::

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı grossefox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle servisine gotur kardesım bende bu ay basında kaza yaptım ybrem de 1023tl lık masraf cıktı servısınde butun parcaları orjınallerıyle deqıstırıyorlar bosyere yan sanayı takma motoruna ben servıse gıttım eksper geldı dedı ben %25 sana hata buldum sımdılık %75ını verırım eqer mahkemede haklı cıkıp kağıtları bana fakslarsan gerı kalan %25ıde oderım dedı eğer haklı olursan motorunuda yaptırırsın hastane ücretınıde alırsın ustune bır de acı parası talep edebılırsın karsı taraftan...
    Geçmiş olsun. Şöyle bir durum var yetkili servisi ne yazık ki burada yok. En yakın yer 150km uzakta en az. Sıcak bakmamamın sebeplerinden biri bu ne yazık ki.
    @çelikatlı teşekkürler...

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    toprağım geçmiş olsun bende zaralıyım istanbulda yaşıyorum lazım olan bir şey varsa yardımcı olmaya çalışalım
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    Sağ ol toprak. İhtiyaç olursa ricamızı bildiririz. Düşünmen yeter.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    gecmıs olsun.

Motosikleti
    honda cb125e
    öncelikle geçmiş olsun. kasksız motor korunmasız ilişki gibi tehlikeli bi durum bu bir... ikincisine gelince ilk önce şikayetçi olacaksın hakkında ceza davası açılacak. kusur durumunuz hakkında 8 üzerinden değerlendirilen bir rapor talep edecek mahkeme polisten yada adli tıp kurumu trafik ihtisas daire başkanlığından duruma göre hakim karar verecek, eğer burada haklı bulunursan yani davayı kazanırsan tazminat davası açma hakkına kavuşacaksın o yüzden hiç bir rapor, ifade tutanağı hatta hastaneye gittiğin otobüs biletlerini bile sakla hepsi delil olacak tazminat davasında... Tazminat davasına gelince asliye hukuk mahkemesine açacaksın davayı.. maddi ve manevi üzülme tazminatı başlığı altında açarken yaklaşık 500 TL bir giderin olur ancak davan bitince haksız çıkan taraftan haklı çıkan taraf mahkeme masraflarını tahsil edebilir (icra takibi yoluyla) burada en büyük delil ise ceza davası dosyasıdır, büyük bir olasılıkla hukuk hakimi ceza hakiminin paralelinde sana maddi ve manevi bir tazminat tutarına hükmedecektir. bugün şartlarında asgari ücretle çalıştığını varsayıyorum ve bir ay işinden kaldığını tahminim 6-7 bin TL civarı bir para alabilirsin diye tahmin ediyorum bu arada davan 1 sene sürer haberin olsun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler