Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazaya an kala..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Egemen06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    Ankara'da en çok korktuğum yollardan biridir eskişehir yolu çünkü trafik akar özellikle gece araçlar trafik olmadığı zaman çok hızlıdırlar,motordan düştüğünüz an arkanızdan gelen 1 aracın üstünüzden geçmesi şans olucaktır çünkü en az birtane geçmez diye tahmin ediyorum bu yoldan çok korkarken hemen bağlantılı yolda,bilenler bilir armadanın oradan aştiye döndüm ve üstten devam ettim orada beşevlerden falan anayola bağlanan ara yollar var,genelde araçlar anayola çıkıyorsa uzunları yakarım daha iyi farkedilebilmek için birtane jip anayola çıkıcaktı uzun kısa yaptım korna çaldım ona rağmen yola attı kendini beni göre göre, mesafem vardı fakat biraz tedirgin olup çok hafif sol yapmamla yanımda bir arabayla yanyana geldim kolum aynasına değicekti ilk defa bu kadar tedirgin oldum aynayı kontrol etmeden sol yaptım ama bu bazen olabiliyor o anda diğer aracı düşünüp ondan kurtulmak için yaptığımız manevra kötü sonuçlara sebeb olabiliyor.Bilmiyorum buna tecrübe eksikliği denebilir mi ama herzaman dikkat...

Kaza geçirmedim fakat kazaya an kalmıştı ders alınabilcek birşey olabilir diye paylaşmak istedim.
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    geçmiş olsun. Sürekli oluşturmak zor ama giderken kafada bi kaçış rotası oluşturmalı.
    Egemen06 bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm duke200
    Benim tecrubelerime gore (motorsiklet cok az, araba cok fazla), butarz durumlerda yola atlicak arac gurunce gaz kesip on firene dokunmaya baslayarak acil duruma hazirlanmak adina agirlik merkezini ontekere aktarmali, eyer arac yola atlarsada hazirlini yaptimiz acil virenlemeyi yapmak, kurtaramicak bile olsak cok yavas sekilde bir carpisma daha guvenli...
    Ani serit deyisiklikleri cok tehlikeli, carpmim derken baska aracin alinda kalma riski yuksek... Arabayla cok zaman bu durumla karsilastim... Tabi bu kisisel tecrubelerim, guvenli surus eytimlerinde ne diyorar bilemiyorum... gecmis olsun...
    Egemen06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)