Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

EKEN H9 Ultra HD 4K Aksiyon Kamerası incelemesi ve test videoları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı kaangok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kamerayı kullanan arkadaşların tavsiyesi veya yorumuna ihtiyacım var. h9 aksiyon kamerasını bende aldım fakat yedek batarya için adaptör almak istiyorum. 900mah 3.7v değerlerinde bir adaptör alsam sıkıntı olmaz herhalde çünkü eken bataryalar için özel olarak yapılan bir adaptör ben göremedim.
    ben 3 batarya birde şarj cihazı aldım aliexpress den, 9-10 dolar birşeydi. gelsin haber veririm iyi bişeyse alırsınız
    hattoi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mantıklısı Çin'den yedek batarya artı sarj aleti almak. Burada biraz düzgün bir adaptör alacağın paraya(9$) 2 pil + sarj cihazı aldım sj4000 wifi ye.
    Hem wifi açık iken 1 saat 10 dk kayıt yaparken şimdi 3 katına çıktı. İlla adaptör alacağım dersen uygun değerlerde sıkıntı olmaz. Zaten benim kamerayla gönderilen de öyle sjcam falan yazmıyor. Sadece değerler.

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 3 batarya birde şarj cihazı aldım aliexpress den, 9-10 dolar birşeydi. gelsin haber veririm iyi bişeyse alırsınız
    Çok iyi benim için teşekkür ederim. Bu arada şarj cihazını batarya üzerinde yazan rakamlara göre yani 3.7v, 900mah'lik mi aldınız gearbest te o şekilde setler var doğruysa siparişini veriyim diyorum.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    İlk mesajımda kameranın kendi özelliklerine bakarak 64 gb karta kadar desteklendiğini yazmışım, 64 gb kart aldım taktım.

Sorun yok destekliyor kayıt yapıyor ama kamera her kapanıp tekrar açıldığında eski videoların üzerine yazarak yeniden kayıt yapıyor, yeni dosya oluşturmuyor.

Merak edip sitesine girip kurcaladım şimdi, 32 Gb desteklediğini yazmışlar. Tüh

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    İlk mesajımda kameranın kendi özelliklerine bakarak 64 gb karta kadar desteklendiğini yazmışım, 64 gb kart aldım taktım.

Sorun yok destekliyor kayıt yapıyor ama kamera her kapanıp tekrar açıldığında eski videoların üzerine yazarak yeniden kayıt yapıyor, yeni dosya oluşturmuyor.

Merak edip sitesine girip kurcaladım şimdi, 32 Gb desteklediğini yazmışlar. Tüh
    Yok yok destekliyor , formatla alakalıbirşeydi sanırım. Tam hatırlayamıyorum , bilgisayarda fat32 olarak formatlayıp bir deneyin , belki öyleydi hatırlayamadım şimdi.
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Bende 64 GB alıp kullanmaya çalışmıştım, 10 dakikalık ilk kayıt'dan sonra ya format hatası diyor veya daha kısa aralıklarla kayıt ediyor. Sitesinden kontrol ettim ve 64 GB desteklenmiyormuş. 32 GB aldım sorun kalmadı. Bilginize.

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 64 GB alıp kullanmaya çalışmıştım, 10 dakikalık ilk kayıt'dan sonra ya format hatası diyor veya daha kısa aralıklarla kayıt ediyor. Sitesinden kontrol ettim ve 64 GB desteklenmiyormuş. 32 GB aldım sorun kalmadı. Bilginize.
    64 destekliyor kullanıyorum yahu , ama nasıl becerdiğimi hatırlayamıyorum
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kart çalışıyor ve kayıt yapıyor sorun yok, fakat dediğim gibi yeni kayıtları eskilerin üzerine yapıyor.

Mesela 5 tane 10 dk kayıt yaptım ve kamerayı kapadım, sonra tekrar açtığımda 6. kayıt ve devamı olarak çalışmıyor. İl 5 kayıtın üzerine yazıyor sonra 6-7 diye devam ediyor. Kayıtların süresi ile ilgili değil, dosya oluşturması yeterli.

Tuhaf

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

Kart çalışıyor ve kayıt yapıyor sorun yok, fakat dediğim gibi yeni kayıtları eskilerin üzerine yapıyor.

Mesela 5 tane 10 dk kayıt yaptım ve kamerayı kapadım, sonra tekrar açtığımda 6. kayıt ve devamı olarak çalışmıyor. İl 5 kayıtın üzerine yazıyor sonra 6-7 diye devam ediyor. Kayıtların süresi ile ilgili değil, dosya oluşturması yeterli.

Tuhaf

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Bu kamerayı GearBest den kampanya ile 35 dolara satın almıştım. 100 liraya felan geldi. Fiyatına göre oldukça iyi bir çekimi var. Memnun kaldım. Sadece 100 km ve üzerinde rüzgardan başka birşey duymuyor insan. Buna karşı alınabilecek bir önlem var mı?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı kerem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1080 60 kare de pil 2 saat gidiyor 30 karede 3 saat biraz geçiyor ama ben 3 adet artı pil aldım sizde alın çok pahalı degil
    3 saat çekim süresi muhteşem olur, bir hata yoktur umarım, teyit bekliyorum, ona göre alıcam, 128 gb micro sd aliexpressden aldım, bunu o kameraya şimdi bu çekim süresi ile düşünebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Battery life 1050mAh (1080p30 1.5 hours, 4K25/2.7K30/1080p60 1 hour) ... Kendi sitesinde 1.5 saat yazmışlar

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    128GB desteklemiyor. Max 64GB yazıyor özelliklerinde.

Keşke Aliexpress den almasaydınız. En azından satıcının sağlam olmasına dikkat edin zira Aliexpressde çok fazla patates baskı sd, microsd kart var. Class 10 alırsınız class 4 gönderirler hızı düşük olur vs vs.

bende bu kameradan almayı düşünüyorum fakat bu kapatıp açınca ilk vidyonun üstüne kayıt yapmaya başlaması hoşuma gitmedi . bu durum cihazın genel özelliğimi acaba?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı yakopsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu kameradan almayı düşünüyorum fakat bu kapatıp açınca ilk vidyonun üstüne kayıt yapmaya başlaması hoşuma gitmedi . bu durum cihazın genel özelliğimi acaba?
    Taktığım 64 gb kartla ilgili bu durum, diğer kartımla böyle bir sorun yok.
    yakopsi bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ısınması normalmi yeni aldım wifi çalışıyor çok beğendim tek sıkıntım ısınması bir şey olurmu

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bantla kaska bağlamıştım bantın yarısı 1 hafta sonra sökülmeye başlayınca söküp aparatla gidon a bağlamıştım. Bu seferde yuvarlak şeylere bağlama aparat ı kırıldı. Tekrar bant ile motorun ön tekerini görecek şekilde ve ya yolcu selesinin arkasına bağlayacağım ekstra görüntü sağlasın diye. Şimdi bir ana kamera arayışındayım.

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Taktığım 64 gb kartla ilgili bu durum, diğer kartımla böyle bir sorun yok.
    64 gb olan kartı kelepir fiyata elden çıkartmak istersen talibim Deli para istiyorlar yav. Tabi; öğrenciye göre deli
    HYO-GT250R
    İstanbul

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı HamzaBey95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    64 gb olan kartı kelepir fiyata elden çıkartmak istersen talibim Deli para istiyorlar yav. Tabi; öğrenciye göre deli
    32 GB ile takas edebilirim
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sanırım başka bir başlıkta konusu olmuştu, bir arkadaşımız "60 fps değil 30 fps kullandığını, görüntü kalitesinde bir fark olmadığını" söylemişti.

Başka biri de "zaten gerçek 60 fps değil bunlar, aynı kareyi iki kere kaydedip boşuna yer kaplıyor" gibi bir şeyler yazmıştı.

Ben de "dur lan bir deneyeyim" dedim, 1080 P 30 fps kullandım dün. Batarya süresi yarım saat uzadı, toplamda 1 saat 25 dk kayıt yapmış. önceden 55 dakikada şarj bitiyordu.

30 fps kayıttan iki ekran görüntüsü aldım;

11 km/h hız ile:

96 km/h hız ile görüntü:

132 km/h hız ile görüntü:

Motosikleti
    4. motor Honda
    Düşük ışıkta performansı nasıl acaba?

Bende git up git2 almayı düşünüyordum.

Arkadaşlar merhaba, bende bu kamerayı kullanıyorum. Kendim bizzat Çin'e gittiğimde oradan aldım. Kameranın görüntü kalitesinden memnunum, ancak beni deli eden 2 konu var. Birincisi şarz olayı, ikincisi video bölme olayı.

Şarzım 40-45DK'dan daha fazla gitmiyor. Şarz aleti saatlerce takılı olmasına rağmen %92 gibi bir rakamda kalıyor, kayıta başladığımda gözle görülür aniden %85'e kadar düşüyor. Sonra motoruma biniyorum ve en fazla toplamda 45 dakika 10'dk lık videolar kayıt ediyor. Neden tek bir video dosyası olarak kayıt edilmiyor ? Ben mi ayarını bulamadım yoksa herkeste bu sorun aynı mı ?

Ek olarak bu kameraya harici mikrofon bağlanabiliyor mu ? youtube'de bir arkadaş gopro'ya mikrofon adaptörü ile bağlamış, fakat bu aparat sadece gopro'da geçerli diyor. Resmi sitesinde de sadece gopro için uyarlı olduğu yazıyor. Biz bu kamera için harici bir mikrofon takabilir miyiz ? Bu soruna çözüm üreten birileri varsa merakla yanıtlarını bekliyorum.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)