Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Avcıların Buluşma Mekanı [Havalı tüfek veya tabanca ve Ateşli Av tüfekleri ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat ne allaka anlayamadım hiç sevmem bu herifi birde üstelik
    Bir avcı vurdu beni işte daha ne alaka olsun ne güsel şarkı.

Bu herüfü bende sevmem dee napiym facebookta aradım muronun sölediği yok kemal sunalın sölediğinin sesi kötü e dedim hade bu olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    Alıntı karasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AVCILARın buluşma....

dedim avcılarda kimler varmış mtden ama :D konunun başlığını sonuna kadar okuyunca jeton düştü
    Şahin Aynı Düşünceyi bende Yaşadım Konuyu Okuyunda Aynı Şekilde Jeton Düştü xD
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    iyi bari jeton düşmüş
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen bıldırcına gittik .. 5 kişi avlandı güya yaban TV ye görüntü yollayacaz ben kamera ile çekim yaptım ..50 civarı kuş aldık bide arıcı (kuş) vardı içlerinde .. sabah avının ardından kuşları yol kenarı bi restoranda yolduk temizledik bi güzel yedik (yağda kızarttık) akşamda başka bir bölgeyi taradık yine fena değildi bi o kadarda akşam aldık .. yalnız yaptığımız çekimleri herhangi bir kanalda yayınlamamız imkansız .. valla küfür kıyamet bi abimiz var ya tüfekten tut köpeğe kadar önüne ne geldiyse sıralamış ... ama o olmadımıda avın tadı çıkmıyo .. görüntüleri seyredince bizde adam küfür etsin diye az çanak tutmamışız onu gördük .. zevkli bir av günüydü..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen bıldırcına gittik .. 5 kişi avlandı güya yaban TV ye görüntü yollayacaz ben kamera ile çekim yaptım ..50 civarı kuş aldık bide arıcı (kuş) vardı içlerinde .. sabah avının ardından kuşları yol kenarı bi restoranda yolduk temizledik bi güzel yedik (yağda kızarttık) akşamda başka bir bölgeyi taradık yine fena değildi bi o kadarda akşam aldık .. yalnız yaptığımız çekimleri herhangi bir kanalda yayınlamamız imkansız .. valla küfür kıyamet bi abimiz var ya tüfekten tut köpeğe kadar önüne ne geldiyse sıralamış ... ama o olmadımıda avın tadı çıkmıyo .. görüntüleri seyredince bizde adam küfür etsin diye az çanak tutmamışız onu gördük .. zevkli bir av günüydü..
    eee av kayıtlarını sesiz yapcan ancak o zaman göndere bilirsin bizde denedik olmuyor hata agzımız banlatık olmadı
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Barış abi dublaj yaparız.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    O kayda dublaj yapan bir Eyong düşündüm de... orijinalini en ulusal kanalda yayınlarım daha iyi

O değil, biz de bir ara skeet, trap falan mı avlasak, özlemişim kerataları... Olmadı havalıyla şişeye, tenekeye çıkayım bir ara...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Vurun vurun..
    Alın alın..

Kızartıp yiyin..Afiyet olsun..

Hayır muhabbetin ne kadar bomba olduğunu tahmin edebiliyorumda gene de içime sinmiyor şu av işi..
    Gelin sizinle orienteering yapalım..Dağ,bayır gezelim..Tüfeng yok ama..

Yada başka bir önerim var..Bak arbaletle avlanalım..
    En azından ava daha fazla yaklaşmak gerekecek o da nispeten daha eşit şartlar demek..
    Arbalet olmaz mı?
    Tatar Yayı'da derler..

tatar yayı adı üstünde biz tatarmıyız...

Valla ne oluyo biliyonmu... kızartıyon canım bıldırcınları yağlanmışlar zaten limon gibi olmuşlar.. bol salata . ortaya bi sürahi ayranıda koydunmu .. bide yiyince mayıştık haliyle agaçların arasına hamak germişler restorantta yemekten sonra akşam a kadar birazda şekerledik ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:10 ----------

olcay bu arada duyuyom trapları dağıtıyomuşsun bi arada gelde burda bıldırcın sektirelim ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Boğazınızda kalır inşallah..

Neyse çıkarırsınız inşallah..
    ama kalsın boğazınızda bir kere..

Halis sen köpeği naptın köydeki puanteri.. İnanmassın 1 kırma dişi vardı avın en iyi köpeğiydi ferması süper .. aportu desen öle puanterlerin bulamadığı bıldırcınları buldu .. ülen dedik safkanlara millet servet döküyo sokakta görsen dönüp bakmayacağın puanter kırması alayını dize getirdi ..

bu avcılarda ki haset kimsede yoktur ona karar verdim .. kırma fermayı verdikçe 2 puantere 3000 tl sayan arkadaş köpekleri vuracaktı

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

işte silah budur bunun mermisinin geçmiyeceği deri tanımam ben

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halis sen köpeği naptın köydeki puanteri.. İnanmassın 1 kırma dişi vardı avın en iyi köpeğiydi ferması süper .. aportu desen öle puanterlerin bulamadığı bıldırcınları buldu .. ülen dedik safkanlara millet servet döküyo sokakta görsen dönüp bakmayacağın puanter kırması alayını dize getirdi ..

bu avcılarda ki haset kimsede yoktur ona karar verdim .. kırma fermayı verdikçe 2 puantere 3000 tl sayan arkadaş köpekleri vuracaktı
    ben köpegi verdim sefaköyde avcılardan birine he para almadım oda ayrı ne yapıyor hiç bilmiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:31 ----------

Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kayda dublaj yapan bir Eyong düşündüm de... orijinalini en ulusal kanalda yayınlarım daha iyi

O değil, biz de bir ara skeet, trap falan mı avlasak, özlemişim kerataları... Olmadı havalıyla şişeye, tenekeye çıkayım bir ara...
    oo olcan bu aralar av mevsimi kimse skeet tufek atmaz martdan sonra nisan gibi artık

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    O zaman benim gibi lafta atıcı, resmiyette ruhsatsız, skeet'çi arıyorum, duyurulur...

şu av işinde benimde çok merakım olmuştur,ancak çevremde tanıdığım av yapan kişilerin ,hayatlarında yaşadığı sıkıntılı olaylar beni bu olaya olan merakımı başlamadan bitirmiştir ,Belki tesadüftür ,rastlantıdır bu kişilere denk gelmem ancak bu olayı anlattığım başka kişilerinde bu tür anılarının olması ,beni biraz düşündürdü ,Bir gün eski zamanlardaki gibi yiyeceğimizi kendimiz avlamak zorunda kalmayana kadarda ,spor olsun diye ,yiyecek olsun diye avlanmam ..

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır lafının karşılığının da ağır olacağının farkında mısın?

Avcılıkla ilgili bir konuya neden yazıyorsunuz, insanlığının varoluşundan beri süregelen bir olguyu eleştirecekseniz bunun yeri burası mıdır?!

Besleme hayvanlar ne demek! Sen, ben, o yiyecek diye hayvanlar sıkışık ortamda, belki de gün yüzü görmeden şişmanlatılıyor ve sonra öldürülüyor. Doğal hayvanın canı var, acı hissi var besleme hayvanın yok mu? Avcının avladığı hayvanın kaçma şansı var, avlanılan alanda yaşıyor, kurala uygun avlanılırsa avantajlı olan o. Ayrıca burada kimsenin bohçacılığı savunacağını zannetmiyorum. Avcı ile bohçacı farklıdır. Avcı doğaya zarar vermez, boş plastik fişeği-çöpünü yere atmaz, yasak zamanda avlanmaz, takozsuz avlanmaz, dişiye-yavruya sıkmaz, avın canını çabuk alır vs.vs.

Afrika'da soyu tükenme tehlikesinde olan birçok hayvanın yine gerçek avcılar tarafından korunduğunu, kaçak avcıların yakalanmasında en çok avcıların faydası olduğunu biliyor musun?

Ben genellikle tek kırma ile avlanıyorum, bazen çifte ile, tanıdığım pek çok avcı beni eleştirir kafa bulur, neden bir otomatik almıyorsun diye.. İstesem alırım ama almıyorum tek kırma bana daha adil geliyor.

Son olarak genele yazıyorum kimse üstüne alınıp polemiğe girmesin. Hiç kimsenin bilgisi olmadığı, tecrübe etmediği, cahil olduğu konularda bu kadar kesin, katı görüşlerle işin erbaplarını eleştirmeye hakkı yoktur! Duyarlı insan doğal hayata yardım edecekse bunu farklı şekillerde yapabilir. En basiti petrol ürünlerinden elinden geldiğince uzak durursa çevre kirlenmesi sonucu ölecek birkaç hayvanı kurtarabilir. Doğal hayatı koruyan derneklere gücüne göre bağışta bulunabilir. Kağıt atıklarını geri dönüşüme kazandırır, daha az ağaç kesilir hayvanların doğal ortamı daha az bozulur... Avcıları acımasızca eleştirerek, katil ilan ederek doğal hayat korunmaz.

Selamlar hacı polemik konusu değil bu ben yazın ayvalık tarafına gelince seninle karşılıklı çaylarımız içerken rahatlıkla bu konuyu tartışırız hatte banada bir makine verirsen duran ve hareketli canlı olmayan objeleri nasıl vurduğumu da görürüsün.Bilgi konusuna gelince hiç yorulmayın ben bilgi kısmın 25 li yaşlarda bir çok konuda yaşam savaşım içerisinde zaten hallettim.Acımasızlık aciz olanı yok etmektir unutmayın.Bu konuda anlaşmamız mümkün değil zaten gerekli de değil.Siz devam edin
    spor adına acizleri vurmaya valla benden bu kadar bir daha bu kanuda nette yada brütte yazı falan da yazmam artık gerisi Alaha kalmış.
    Mt sitesinde yazılar yazmamızın sebebi iyilikleri insanlar ve doğasında sonradan var olduğumuz canlılar ile birlikte uyum ve onların yaşam hakkına saygı çerçevesinde yaşamayaı anlatmak ve hissetamektir.Yok ben daha iyi vururum kırarım dökerim falan değil.Mt ailesinden olan herkez kardeş diye biliyorum ben..Sevgilerimle...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Olcan ım gidelim skeet e, skeetelim geleim.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar hacı polemik konusu değil bu ben yazın ayvalık tarafına gelince seninle karşılıklı çaylarımız içerken rahatlıkla bu konuyu tartışırız hatte banada bir makine verirsen duran ve hareketli canlı olmayan objeleri nasıl vurduğumu da görürüsün.Bilgi konusuna gelince hiç yorulmayın ben bilgi kısmın 25 li yaşlarda bir çok konuda yaşam savaşım içerisinde zaten hallettim.Acımasızlık aciz olanı yok etmektir unutmayın.Bu konuda anlaşmamız mümkün değil zaten gerekli de değil.Siz devam edin
    spor adına acizleri vurmaya valla benden bu kadar bir daha bu kanuda nette yada brütte yazı falan da yazmam artık gerisi Alaha kalmış.
    Mt sitesinde yazılar yazmamızın sebebi iyilikleri insanlar ve doğasında sonradan var olduğumuz canlılar ile birlikte uyum ve onların yaşam hakkına saygı çerçevesinde yaşamayaı anlatmak ve hissetamektir.Yok ben daha iyi vururum kırarım dökerim falan değil.Mt ailesinden olan herkez kardeş diye biliyorum ben..Sevgilerimle...
    bak başlıkta ne yazıyor iyi oku girme yazma seni zorlayan yok zaten ama ben ucanı kacanı hareketli hedefleride vuruyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Capanord sen hiç et yemiyor musun?

Yani diğer yediklerini bitki mi sanıyorsun ki.

Hadi bitki diyelim, mööürüp meeiremiyor diye canlıdan mı saymıyorsun?

Sorunu çözmek için sorunun kaynana inmemiz lazım...

Gözlerinin kapat şimdi, çocukluna dön 3-5 yaşlarındayız...

Baban çok dövermiydi.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Capanord sen hiç et yemiyor musun?

Yani diğer yediklerini bitki mi sanıyorsun ki.

Hadi bitki diyelim, mööürüp meeiremiyor diye canlıdan mı saymıyorsun?

Sorunu çözmek için sorunun kaynana inmemiz lazım...

Gözlerinin kapat şimdi, çocukluna dön 3-5 yaşlarındayız...

Baban çok dövermiydi.
    Öyle "bir şeyleyen" hilkat garibesi bir yaratık varsa, eti bırak ot bile yemeyebilirim şu saatten sonra...

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)