Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Avcıların Buluşma Mekanı [Havalı tüfek veya tabanca ve Ateşli Av tüfekleri ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bu tüfeği geçenlerde bir av mağazasında gördüm.Çok dikkatimi çekti.Safir T-14 müş markası.Bilgisi olanlar paylaşsın lütfen...

ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Aman diyim sakın alma....

Görüntü olarak çok güzel , hatta seyyar dipçikli M4 versiyonu da var bunun.

Ancak silah 20 kalibre ve satılan fişeklerin kalibrasyonu aynı olmadığı için silah efektif olarak kullanılamıyor. Kovan atım yatağında sıkışıp kalıyor.

Çözüm olarak mertak kovanlı fişek denendi. Ancak onunda üretim izni verilmedi. Görüntü olarak çok güzel pıccanıty rail , red-dot , çatal ayak gibi bi sürü ek aksesuar da satılıyor yanında...

Ama sadece görüntü var. silahta devamlılık yok. Ne zaman takılır tutukluk yapar diye düşünüp duruyo insan...

Bunu alacağına Sarsılmaz M6 yı tavsiye ederim...
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    GT250R
    İthal fişek kullanıldığında (hatta marka bile vermişlerdi) tutukluk yapmadığını söylüyorlar ama, yinede senin gibi bu problemden bahseden çok.Sende bu tüfek ten var mı?

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Bende yok ancak yakın arkadaşımda var. Beraber gidip almıştık. Ben hemen almak istemedim bi bakayım neler olacak yeni bi ürün diyip biraz bekledimdi. Çok iyi de yapmışım...

Senin dediğin fişek markası ZUBER. Ancak bunlar da ile tam randıman yok. Dipçiği tam omzuna dayamadığın zamanlarda kinetik enerjinin az olması nedeniyle mekanizma tam çalışmıyor ve kovan atım yatağında takılı kalıyor.

Ancak şu var. SAFİR sattığı malın arkasında duruyor orası güzel bi şey.Gönderiyorsun bi şeylerini yayını icra milini felan değiştirip tekrar gönderiyorlar. Ancak insanın içine bi kere soğukluk girdi mi bi daha eski hevesi kalmıyor insanda....???

Bi de şimdi bu silah en sonunda , ne zaman tutukluk yapar acaba düşüncesi ile taşınmaz veya kullanılmaz ki...

Ama görüntü olarak gerçekten çok güzel , alacaksan seyyar dipçkli versiyonuna bir bak derim ben.
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    BMW
    safir t14 bende almayı düşündüm alış veriş ettiğim av bayisi arkadaş tavsiye etmedi hobi amaçlı alırsan güzel silah fakat av için olmuyor saçmada takıyor..
    BMW R27R69R80 en sonR1200GS

Motosikleti
    GT250R
    Ben bu tüfeği av amaçlı almayı düşünmüyorum.Av benim için hem maliyetli, hemde çok zaman gerektiren bir hobi.Bunların fazlası da bende yok.

Sadece hafta sonları bahçeme gittiğimde birkaç boş şişeye atıp stres atmak.Veya en iyi ihtimalle geceleri karşı vadiden bahçeye meyve talanı için gelen domuzlara atmak.Zaten sadece domuz avında kullanıldığını biliyorum.

Ayrıca sürekli tutukluk yapma ihtimalini göz önünde bulunduracak olursak, gerçek bir domuz avında bu tüfeği kullanmak riskli ve tehlikeli.Düşünsenize arada 5 metre mesafe var ve tüfek tutukluk yaptı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    madem herkes bişeyler koyuyor bu benim vurdugum bir domuz

buda bu hafta saatlerce gezipde vurulan tek domuz

ama gezilen yerler hakında bilginiz olsun diye birkac resim daha

bunlarda daha önceki avlardan cekilmiş resimlerim

evet şimdi nostaji yapalım bu resim 1993 yılı yazı
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    GT250R
    Birde şu crosman'ın suikast silahına benzeyen modeli var.Tabi görüntü kadar atış özellikleri de önemli...

http://www.hilalav.com.tr/default.as...ltkategori1=35

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    konu guncel olsun bakalım arkadaslar bende avcılıga katılıyorum az kaldı herkese slm olsun
    Kawasaki z750s O Bir Aşk

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tüfeği geçenlerde bir av mağazasında gördüm.Çok dikkatimi çekti.Safir T-14 müş markası.Bilgisi olanlar paylaşsın lütfen...

Uzak dur derim. Bu tüfeği kullnan arkadaşlarım var. Mermi dikiyor. Bizim burada Ümraniye'de yeri. Atış yapıp hallettik diyorlar. Ama atış bidonunun içinde atıyorlar, basınçla çalışıyor. Açıkta atış yapsalar sorun aynı.

Ben ocak ayında Hatsan'ın Torpedo 150 Th'sını aldım. 450 TL'ye. Ancak motor alınca 350 TL'ye sattım. Biraz ağırama dürbünü güzel, piyasa fiyatı 115 lira..
    Av tüğeğinin her çeşidini kullandım. En son elimde Lumar'ın mağnum namlusu kaldı. Memnunun ama isteğen olursa onuda satıcam, motora bakım yapmam lazım.

resımdekı tufek guzel bır replıka ancak 36 kalıbre fısek atan bır tufekle domuz avına cıkmazdım.

bu tufegı bır cok kere test etme fırsatım oldu. Safır Arms, herseyden once guzel bır calısma yapmıs ama ne yazık kı aynı ozenı kalıte-kontrol asamasında gostermemıs. Bu tarz yarı otomatık tufeklerın bellı baslı sorunu , gerı tepme mekanızması ıle uyumsuz calısan fısek yukleme duzenegıdır.

yarı otomatık tufeklerde, fısek yuklemesı ve namluya gırıs; aslında ateslenen fısekten olusan gerı tepmenın, mekanızmayı kurması ( dogru tanım : yenıden kurması ) ıle olur. yanı aslında fısek ateslenırken acıga cıkan enerjının bır kısmı tufegın dogası geregı , bu mekanızmayı calıstırmaya harcandıgı ıcın, yarı otomatık tufekler asla cıfte, superpoze veya shotgun'lar gıbı guclu atıslar yapamazlar.

Safir Arms'ın tufegı de bu tarz bır tufektır. Nısbeten kucuk kalıbrelı olması ( 36 kalıbre ve 12lık ıle karsılastırıldıgında barız gucsuzdur bu kalıbre ) ve yarı otomatık olması bu tufegın domuz avına cıkmaması ıcın onemlı bır ayrıntıdır.

tum bunlara ek olarak bu tufek ıle sacma doldurulmus fısek kullanılmaması gereklıdır. tek kursun, tabır edılen fıseklerle en ıyı ( aslında baska fısek kulllanmamak gerek ) sonucu verır. Ve tabıı kı ne yazık kı ulkemızde uretılen fıseklerın ıclerındekı barut kalıtesı ve mıktarı, avrupa ve amerıkan fısekler karsısında cok kotudur. yerlı fısek ıle kullanıldıgında bu tufekler tutukluk yapmakta, mermı dıkmekte ve jam olmaktadır.

eger tek bır tufek alacaksınız ve gercek bır domuz avına gıdeceksenız, bu tufek sıze gore degıl. ama kolleksıyonumda olsun , dıyorsanız goruntusu acısından gayet hos bır tufek.

not : resımlerde gece cıkılan bır tavsan avı gordum. umarım o arkadas sadece ac kaldıgı ıcın ve yıyecek bır kuru ot ya da dal bıle bulamadıgı ıcın gece tavsan avına cıkmıstır. Yanı tamamen hayatta kalmak ıcın bu ava cıkmıstır. zevk ıcın , gece avlandıysa, uzulurum bır avcı olarak.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://silahlar.blogcu.com/

alın size butun silahlar hakkında detaylı bilgi
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu başlığı kınıyorum.

Ve sizi buraya davet ediyorum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burası benim topiğim

işine gelmiyosa çek git

para verip kiraladım ben bu alanı ...

osbourne sapla samanı karıştrmamak lazım.. bende bireysel silahlanmaya karşıyım .. ama Av bir spordur .. Yazılı kuralları vardır.. Dinimizde yeri vardır ... yazılı olmayan etiği vardır.

Av sporların kralı, kraların sporudur ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:21 PM ----------

Avcı hayvanları tanır. üreme mevsimini bilir . İhtiyacı kadar yakalar veya vurur, Avda kulandığı köpekleri onlar için evlatları gibi değerlidir üstüne titrer.. doğayı sever . gerektiği zaman kolluk kuvvetlerine rehberlik yapar. dağda her taşın her mağaranın her kovuğun yerini bilir.. istisna yokmudur .. elbette vardır .. ama biz onlara avcı demeyiz gerekirse şikayet edip avdan men edilmesini sağlarız
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Var
    BBRR arkadaşım,

sap saman bilemeyeceğim ama bildiğim tek şey 21. yy da avlanmak zevk için hayvan öldürmektir..
    Zevk için hayvan öldürmek, hatta zevk için canlı öldürmek de DİNİMİZDE haramdır..

Av spor değildir..Katliamdır, insanın kendi içindeki ilkel benliğinin modern dünyada dışa vurumudur..

Bireysel silahlanma sadece tabanca ile olmaz dostum, ateşli her silah, silahtır..

Bu konuda tabandan ayrıştığımız için pek fazla da tartışmaya da gerek yok..Ben sadece kişisel görüşümü yazdım;

Gerçekten motosiklet.net adminlerinden böyle bir başlık açtıklarına inanamıyorum hala ve hala "Bu başlığı kınıyorum"

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bencede ne olursa olsun Zevk için (şimdiki adı spor ) hayvan öldürmeye bende karşıyım.Sonuçta Zevk için bir Canlının canına kıymak gerçekten düşündürücü bir durum.. Ben alim değilim ama hiç bir dinde hiç bir zaman gidin zevk için Yada spor için hayvan öldürün diye okumadım yada duymadım.Sadece et alamayacak kadar fakir insanlara yada zor durumda kalmış. avlanmasa ölüm gibi bir tehlike ile karşı karşıya ise dinimiz müsade etmiştir.Ha tabikide kimseyi zorlayamayız avlanma diye.İsteyen Avlanabilir.Buda benim fikrim...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Allahü teâlâ, insanlar için çeşitli hayvanlar yaratmıştır. Bıldırcın, tavşan, balık gibi hayvanların etinden; sansar, porsuk, tilki gibi hayvanların postundan; geyiklerin derisinden; tıpta ve ıtriyatta kullanılmak üzere misk ceylanlarının miskinden; deniz hayvanlarının incisinden, mercanından; filin dişinden istifade etmek için avlamak; kurt, domuz, yılan, fare gibi hayvanları da zararlarını önlemek için, işkence etmeden, mesela yakmadan, suda boğmadan öldürmek caizdir.
    Cenab-ı Hak, Kur’an-ı kerimde balık avlamayı helal kılmış, (Deniz avı yapmak ve onu yemek helal kılındı) buyurmuştur. f(Maide 96)

Allahü teâlânın helal kıldığı avcılığı gayri meşru iş gibi göstermek yanlıştır.
    Avcılık; tüfekle, tuzak kurmakla yapıldığı gibi, talim görmüş köpek, tazı, şahin, atmaca, doğan gibi hayvanlarla da yapılır. Talim görmemiş hayvanlarla avcılık yapılmaz.

Yani hayvanın, avı kendisi için değil, sahibi için avlaması lazımdır. Bir hayvanın talim görmüş olduğu, peş peşe üç defa tuttuğu avı yemeden sahibine getirmesinden anlaşılır. Atmaca, şahin gibi tırnaklı kuşlarınsa, bırakıldıktan sonra, çağrıldığı vakit uçup gelmelerinden anlaşılır. Bir köpek avladığı hayvanı yese veya bir atmaca çağırıldığı halde gelmese, böyle hayvanların avladığı hayvan yenmez.
    Avcılık her dinde helaldir.

İşe dini karıştırmazsak eğer, mantık olarakda doğaya ve hayvanların nesline zararlı değildir.

Avlanan hayvan türleri kolay ve çok üreyen türlerdir, avlandıkları zaman nesilleri tükenmez. Binlerce yıldır tükenmedikleri gibi.

Avlanan hayvanlar insanlar tarafından yenilebilen veyahut insanalara diğer hayvanlara veya ekinlere zararı olan hayvanlardır.

Kişi her ne olursa olsun avcılığa karşı olabilir duygusallıkdan dolayı, fakat avcılığa karşı çıkan biri bana göre kesinlikle et tavuk ve balık yemeyen bir insan olmalıdır.

Yani sabah avcılığa karşı çıkıp öğlen mc donalds da big mac hüpletip, ikindide kentucky fried chicken ları çıtırdatıp, akşam da ızgara balık yemek bana saçma geliyor

Bu dediklerimi kesinlikle yapmayan ve sadece sebzeyle beslenen bir insanla tartışmamda zaten
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Var
    Eyong, bilierek mi lafı kıvırıyorsun anlamadım ama mesajlarımda anlatmak istediğim ve yazdığım şey, sportif avcılık..

spor amaçlı avcılığın helal olduğunu sanmıyorum..ihtiyaç için elbetteki hayvan öldürülüp,yenilir..
    ayrıca vejetaryan değilim..tek takıldığım nokta sportif avcılık tekrar yazıyorum..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    osbourne kimse spor olsun diye hayvanları telef edip gelmiyor ki.

Herkes vurduğu hayvanı ya yiyor yada birilerine yediriyor.

Aslında av bir spor değil, spor ve av bir arada yapılan bir etkinliktir.

Hiç bir avcı spor amaçlı doğaya çıkıp av yapmaz, asıl amaç avı yemektir aslında. Zaten öyle olmasa neden sadece yenilebilen hayvanlar avlansın ki, önüne gelen hayvanı katleder oh mis gibi spor yaptım dersin.

İşin özü şu;

Birileri doğaya çıkıp hayvanları zevk için öldürüp onları telef ederek eli boş geri dönüyorsa birlikte ayıplayalım, hatta yakalayıp dövelim.

Ama adam vurduğu avı yiyor ise vede yasalara uyarak hayvanların üreme zamanlarına ve avlanma adetlerine dikkat ediyorsa kimse karışamaz.

Zevk için öldürüp zevk için yiyorsun dersen onada gülerim, çünkü tavuğuda balığıda koyunu ineğide zevk için yiyoruz. Onları yemedende yaşayabiliriz, ama yemekten zevk aldığımız için üretip çoğaltıp yiyoruz yada doğal yaşamda çoğalmalarını bekleyip avlıyoruz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Var
    Elbetteki avcılar vurduklarını alıp, evlerinde pişirip yiyorlar..
    Sportif avcılığın tanımı bu zaten..

Zevk için hayvan öldürmek ile et kombinalarında yetiştirilen hayvanları yemek farklı şeyler diye düşünüyorum..

Sportif avcılıkta, insanlar et ihtiyacı için hayvan öldürmüyorlar, spor amaçlı bir faaliyet yapıyorlar..

Netice de o zavallı sülün ün, keklik in veya bıldırcın ın etine ihtiyacımı var oradaki avcının?

Pekala gidip marketten bir sığır eti alabilir..

Buradaki karşı çıkış noktası e o da hayvan o da hayvan neden et kombinalarına birşey demiyorsun olabilir..Açıklayayım;

Et kombinalarındaki hayvanlar için genel bir tanım vardır: Ehil hayvan,

Bu hayvanlar zaten insanların kendi yetiştirdiği, büyüttüğü ve tamamen kendi amaçları için var ettikleri canlılar..Bunların etini yemek insan için bir ihtiyaç burası tamam..

Ama tamamen vahşi doğada, yuvası, yavrusu olan bir hayvanı et ihtiyacı bahanesiyle öldürmek tekrar söylüyorum katliamdır..

Ve bu başlığı bu nedenle hala kınamaya devam ediyorum..

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)