Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir İstanbul Sabahı - Ciğerli Kahvaltı

Motovento
    REKLAM ALANI
    merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Merhaba yarenler! Merhaba motosikletçi arkadaşlarım!

istanbul en sıcak günlerinden birini yaşarken, güzel planlanmış minibir gezimiz dolu dolu ve az terli olarak tamamlandı. sasalim evlerimize geri döndük.

sabah 5 30 dabuluşup teker çevirdik ve beyazıta vardık

sabahın 5.30 unda pembe montlu artçılı scotürk plakalıklı bir lacivert xcitingle karşılaştık kornalaşıp selam verip devam ettik. arkadaş 70-80 le kullandığı için farketmemiz ve beyazıta varmamız biroldu. daha erken farketseydik belki davet ederdik

motorlarımızı beyazıt camisinin kuzey kapısına parkedip farlarımızı istanbul üniversitesi rektörlük kampüs alanının tarihi kapısına çevirdik

cami avlusunda serinledik

kaskları takıp horhora teker çevirdik. ciğerisdanda ciğerleri söyledik ve kahvaltımızı yaptık.

gedikpaşalı ayakabı ustası temel usda ile tanışıp ayaküstü sohbet ettik.

ciğerisdanda salon sahibi abi hesabı getirdi bana memurmusun dedi. evet dedim. nerede dedi. vatan caddesi TEM şube dedim hesapa yüzde 25 indirim geldi. başıma niye böyle bişi geldi anlamadım. allah razı olsun dedim. sonra farkettim ki murat hesabı getiren garsona masada kalan lavaş ve yeşillikleri paketlettirmiş. galiba o yüzden polis sandılar.
    neyse süleymaniyeye doğru yola koyulduk. yol üstünde rektörlük kapısında fotoğraf çektirme fikri gelince rota değişti.

İÜ rektörlük binası. (güvenlik buyur hemşerim dedi. kapıyı aç içeriyi gezecem dedim. açamam dedi. bahçeyi gezmek için ya öğrenci, ya öğretim görevlisi ya da yabancı turist olmak gerekiyormuş. yerli turist diye sordu murat. yassak dedi hemşerim.)

bu amca büyük ihtimal polis muhbiri. 5 liraya şal satan bir tezgahıı var ama yaklaşık on kilo sosisi rektörlük duvarında takılan kedilere yedirdi.

---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:05 ----------

rektörlük kapısında fotoları çekip rahatladık. sabah sabah acaip tipler dolanıyor istanbul sokaklarında. öğlene doğru yer yarılıp dibine giriyorlar bunlar. beyazı meydan parkında uyuyan tiplerle selamlaşıp devam ettik.

en nihayetinde süleymaniye camisine varış ve parketmeden önce birkaç poz fotoğraf çektik

sÜLEYMANİYE CAMİSİ Mimari anlamda hakkaten zirve yapmış bir yapı. görmeyenler mutlaka gmrmeli ve bahçesini gezmeli. muradın çektiği fotoları da poaylaşıcam orada daha güzel fotolar var. hele bekar scootrlar pazar sabahını evde uyuklayarak geçirmesinler ayıoğulları turistlere anlamadığım bir dilde rehberlik yapıyor. dil geliştirmek için fırsat.

sıcaklığın kendini hissettrimeye başladığı anlarda sırtımı granit sütunlara dayayıp kestirdim çok iyi geldi valla

süleymaniyeden çıkıp rotayı sultanhmede çevirdik. yol üstünde sirekci tarihi büyük postanesine uğrayıup fotoraf çekildik

bu full koruma ayı ile gülhane parkının içinde karşılaştık. parkın içinde apaçiler dolanıyordu kaçarak uzaklaştık. tek foto bu gülhaneden.

sultanahmete gelip topkapı sarayına uğramamak olmaz. ecnebi istilası altındaki saraya girmeyi erteleyip halk kapısının önbüne parketip fotoğraf çektik. saray muhteşem.

sultanhmette takıldık biraz ben foto almadım ama muradın fotolarını paylaşacağım çok güzel fotolar aldık. sultanahmed meydanının bizanslar dmneminde at yarışlarının yapıldığı hipodrom olarak kulanıldığını duyunca şaşırdım. neyse istanbullular bilir çorlulu ali paşa medresesine uğrayıp kahvemizi sodamızı söyleyip sindirim yaptık. üstüne 3 er adaçayı cila yapdık.

çorluluda hatıra fotorafımızı çekilip çukurcumaya doğru tekeri saldık

yolüsdünde tarihi vapurlarla eminününü fotoğrafla ölümsüzleştirdik.

taksime tırmanma sebebiiz burada harika kapiçino yapan krotono diyebiyer var onu görnekti mekanı ararken bir duvarda bir yazı aklımı aldı bune yaaaa

çukurcumada şekerleme yapan kediler. çok yorulmuşlar sopayla dürtükledim kalkmadılar

buda kafe mekanı. kahveler iyi ama itialyada içtiyim espresoyu hiçbişeye değişmem abi

yolun sonu. kilisede düğün vardı uğradık. hristiyan kardeşlerimle beraber dua edip yeni gelin damada birömür boyu mutluluklar diledim

[img width=350 height=257]http://i1229.photobucket.com/albums/ee478/yolyapalim/IMG_2001.jpg[/img]

babaduru, avcagatay, eRRRen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Ride it like you stole it!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabah sabah iyi gezmişin keşke xciting i çekseymişin

Motosikleti
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah sabah iyi gezmişin keşke xciting i çekseymişin
    xcitingi giderken gördük hocam fotoraf çekemedik ama lacivert 500lüktü galiba

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    keyflı bır gezı olmus anlasılan,,,

sabah sabah ciğerde ne gider ama
    merkezkale bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keyflı bır gezı olmus anlasılan,,,

sabah sabah ciğerde ne gider ama
    usta urfada poğaça börek yerine ciğerle kahvaltı yapıyorlarmış denedik çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu valla

v max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zx636r ninja
    çok hoş bir gezi olmuş tekerinize sağlık
    ciger. cigerimi dağladı haberiniz olsun haa.
    ''KARANLIĞA IŞIK TUT''

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    afiyet olsun. sabah sabah iyi kolesterol almışsınız. çok keyifli bir gezi olduğu anlaşılıyor fotoğraflarda. amcayı da deşifre ettiniz bu arada tabi bir de polis olmuşsun bari yazıp da suça delil göstermeseydin

Motosikleti
    Alıntı v max adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok hoş bir gezi olmuş tekerinize sağlık
    ciger. cigerimi dağladı haberiniz olsun haa.
    teşekkür ederim hocam maksat ciğer dağlamak değil elbette hakkını helal et

Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    afiyet olsun. sabah sabah iyi kolesterol almışsınız. çok keyifli bir gezi olduğu anlaşılıyor fotoğraflarda. amcayı da deşifre ettiniz bu arada tabi bir de polis olmuşsun bari yazıp da suça delil göstermeseydin
    vala ciğercinin sahibi beni polis sandı ben doğal halimle davrandım. ciğerci vatan caddesi egm binasına yakın olduğu için sabah o saatlerde hep polisler geliyor o yüzden karıştırdı herhalde

suç değildir inşallah

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    İnanılmaz canım ciğer çekti =))) O ciğerciye bende gitmek istiyorum vallahi en yakın zamanda

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabah sabah ciğer yemek Adana kültürünün vazgecilmez parcalarındandır.Afiyet olsun size.

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    afiyet şeker olsun canı çiğer çeken var yapılır mı bu.enson çantalara müşteri olmuştum ondan bu yana görmeyeli göbek yapmışsın
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    nerden bulacağım canım çekti ciğeri
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    cekimleri hangi makina ile yaptınız?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)