Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

2011 KTM 125 Duke

Motovento
    REKLAM ALANI
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat pahalı sanki altından üretiyorlar ya, ninja ile gt250 karşılaştırılmazmış niye onlar kötü motormu düzgün kullanırsan hiç bir şekilde üzceni sanmıyorum .
    Arkadaşlar kategori olarak kıyaslanmaz dediler sanırım ama dediğim gibi hangi klasmanda olursa olsun 125cc, 15hp tek silindir bir motosiklet 8-9 bin lira etmemeli...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    bu ara büyük hacimli motosikletlerdense kücükler daha bi albenisi var gibi geliyor bana fz 16 falan da çok hoş ama türkiyeye gelirmi gelse mt üyeleri yetişebilirmi devletin bu vergilendirme sistemini birazdaha insaflı hale getirmesi tek temennimiz sanırım tüm arkadaşlarda benimle aynı fikirdedir

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Al bu motoru oyuncak gibi oyna. 15 HP 125cc için iyi bir rakam, KTM kalitesi zaten ortada; birileri alsa da test etsek.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben anlamadım bu oyuncak meselesini...Alalım almasına, sonra oynayalım da ama ~9000 TL yi kim verecek bir oyuncak için? Nekadar kaliteli olsa da sadece şehir içi eğlence için bukadar para çok fazla. Hem KTM de olsa 125cc de nekadar kalite suncak ki? YBR de bence bunun kadar sorunsuz bir motor ama sunduğu şeyler ve istediğ fiyat açısından makul. Tabiki de tarzları farklı ama bukadar fiyat seni sadece şehir içinde eğlendirecek, uzun yolda rahat ettirmiycek bir motor için kesinlikle fazla... Tarzı tam tutmasa da 0km GT250 Comet tercihim olur. Bu motor sanki hafiften zengin fobisi gibi olumuş(fiyatı sebebiyle)

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    125 cc bir motor için 9000 tl çok fazla olur.. Motorcu adamın parası kıymetlidir bence bu motor için max fiyat: 6900 Minimum fiyat: bedava

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla ben acikcasi bu parayi verir alirim hatta benim cbr 125 i satip bundan bi tane alma gibi bi dusuncem olustu.

KTM e biniceksiniz hemde supermotosuna biniceksiniz 9000 tl guzel bu fiyat bence.

Hyosung kac yillik firma kac yaris kazanmis hangi teknolojileri getirmis bize yav racing zaten o makina.

Elmayla armutu kiyaslamayin.

Bi Bursa iskenderi vardir birde sokak arasinda yediginiz iskender ikiside ayni sey ama Bursa iskenderi verdiginiz fazladan paraya deger cunku hakikisi odur ve tadi bellidir hep guzeldir hic kotu cikmaz.

KTM de aynen boyledir supermoto cross dendigi zaman akla ilk gelenlerden biri.

Bunu alan adamda essek degildir gidipte supermotoyla drag yapmaz uzun yol yapmaz herhalde yaparsada KTM kotu olmaz.
    We are many...

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Elma armut karışmış yine....Satınalma helede günümüzde bir ihtiyaç değil bir tatmindir.

bende gidip 30.000 TL ye yaris aldım akıl verenden bıktım. bu paraya 2005 BMW alırdın, 2006 Audi alırdın, 99 model mercedes alırdın , yok chevrolet bilmem ne alırdın...yani bezdirdiler canımdan.

zevkler ve renkler tartışılmaz arkadaş, kimseye anlatamıyorsun. Ben sorun çıkarmayacak , az yakan, küçük otomobili seviyorum, kafam da rahat etsin diye gittim sıfır aldım, toyota ile gönül bağım var içinde büyüdüğüm bir araba vs. vs.

O yüzden bu motor 9 değil 19 da olsa alacak ve binecek adam vardır. KTM ye binmek isteyen adam ybr ye bilmem neye de binmez. Ayrıca 10 numara şekil bir motor olmuş ...süper binilir bence ...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok tatlı bi motor olmuş süper bence
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Kavgaya gürültüye gerek yokkkkkkkk

Fuar da tanıtımı yapılır büyük ihtimalle,

Ben alırım, sizlerede anlatır + test ettiririm

cc, performans vs vs kıyaslanamaz ama benim 2. el almayı planladığım
    Kawasaki ER-6N, Bmw F650 GS , Piaggio X 8 200 , MP3 250 yi almaktansa bu motorun sıfırını alarak secelesi belli ve uzun bir süre anahtar vurdurmadan arıza çıkarmadan binilebilcek bir makina olacağı kanaatindeyim.

Tamam belki bu beygir-cc-silindir kapasitesine göre meblağ biraz fazla ama KTM diyincede Motosiklet sektöründeki üstün kalitesi ve dayanıklılığınıda GÖZ ARDI ETMEMEK LAZIM.

Satın alarak konusunu açmayı Allah bana nasip eder inşallah.

Saygılarımla.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamadım bu oyuncak meselesini...Alalım almasına, sonra oynayalım da ama ~9000 TL yi kim verecek bir oyuncak için? Nekadar kaliteli olsa da sadece şehir içi eğlence için bukadar para çok fazla. Hem KTM de olsa 125cc de nekadar kalite suncak ki? YBR de bence bunun kadar sorunsuz bir motor ama sunduğu şeyler ve istediğ fiyat açısından makul. Tabiki de tarzları farklı ama bukadar fiyat seni sadece şehir içinde eğlendirecek, uzun yolda rahat ettirmiycek bir motor için kesinlikle fazla... Tarzı tam tutmasa da 0km GT250 Comet tercihim olur. Bu motor sanki hafiften zengin fobisi gibi olumuş(fiyatı sebebiyle)
    Parası olan verecek illaki. Ama verirken de bu motorun bu parayı hakettiğini bilecek tabiki.
    Zaten KTM kalburüstü kullanıcı kitlesine hitap eden, malzeme kalitesi yüksek, üst sınıf bir makinadır.
    Kendin de söylemişsin YBR için, "sunduğu şeyler ve istediğ fiyat açısından makul". Evet commuter sınıfı bir motosiklet için normal tabiki.
    Ancak dikkat ederseniz Supermoto-Motocross Şampiyonaları, Akrobatik yarışmalar, Dakar Rallisi vs. gibi organizasyonlarda yarışan 10 motordan 7'si KTM'dir. Boşuna değil, yılların tecrübesine ve birikimine biçiliyor bu fiyat.
    Eğer maddi durumum müsait olsa ve supermotoya meraklı olsam, başlangıç için gidip Yamaha XT125 alacağıma, üstüne 2000 TL daha koyar KTM'ye binerim. Uzun yola da 125'likle çıkmam herhalde.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Jubaa & @omercem

Elmayla armutu karıştıran yok, 40 kere de yazdık farklı sınıflar olduğunun bilincindeyiz diye. Şunu belirtmek istiyorum; sonuçta bu bir ürün ve sınıfı, tarzı ne olursa olsun bir fiyat biçildiğinde ister istemez diğer ürünler ile aynı tarz olmasa da fiyat/performans olarak değerlendirilecektir. Tabiki kullanmasam da KTM nin kalitesini taktir ediyorum. Sadece demek istediğim sizinle aynı açıdan bakıyoruz ancak size göre bu fiyata uygun bir ürün, bana göre istenilen fiyat gereğinden fazla. YBR kadar yada GT250(race değil Comet=Naked dedik) olsun demiyorum fiyatı. Bana göre tarzına ve kalitesine rağmen fazla geldi fiyatı. Gerçi klasik bir durum, herzamanki gibi düdkleniyoruz. Ama sizin mantığınızla da bu motora 19.000TL fiyat çekseler sınıfı, tazı ve kalitesi farklı olduğu için vede tam olarak bir alternatifi/rakibi olmadığı için eleştirmemiz gerekicek.

Not: cevap yazarken isim verdim ama kavga gürültü olsun diye değil tabi

@dreamdark KTM hakkında sizin kadar bilgi sahibi değilim. Ama umarım 125cc de olsa kaliteden taviz vermezler...

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum iyi diyosun guzel diyosun da.

Bu is keyif isi bana kalirsada Goldwing denilen makina o kadar para etmez hicbi mantigi yok motosiklet mantalitesine aykiri arabadan farki yok ama onu seven adam veriyo parayi aliyor.

Fiyat fazla haklisin ama bu verdigimiz vergiden dolayi yani vergileri cikarirsan KTM in Amerikada ki satis fiyatindan cokta farkli bisey cikmiyor.

Eger ayni vergiler bahsettigin diger motorlar icinde veriliyorsa-ki veriliyor- ben bu motorlar icinde bunu alirim.

1000rr da racing ducati 1098 de.
    Ama aralarinda dunya kadar fiyat farki var sayet o kadar param olsa gider dusunmeden ducati alirim neden, cunku ducati.

Bilmem anlatabildim mi?
    We are many...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Çok güzel olmuş =) Eskiden küçük cc deki motorların tasarımlarına çok önem verilmezdi, şimdi bakıyorumda abilerini aratmıyolar=)
    GKN MOTORS

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Aynı telden çalmaya başladık Tıpkı DUCATİ gibi "paran varsa" alıncak bir motor ama fiyatı sebebiyle tercih edilmeyecek daha doğrusu rağbet görmeyecek bir motor

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    bizim gibi dar gelilrliler de ancak buradan resmine bakar yaşasın çinliler
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    KLE 500
    Yeni duke gerçekten güzel görünüyor, benim gibi supermoto merakı olmayan birisi için bile kışkırtıcı. Tabi üstüne oturup biraz gezinmeden birşey söylemek pek doğru olmaz ama çok yakışıklı olmuş orası kesin.

Fakat Şehiriçi için uygun motor olup olmama konusunda maalesef biraz muhalefet yapacağım. Şehiriçi derken küçük şehirleri kastediyorsanız o zaman sorun yok, ama özellikle istanbul içinde kullanılacak bir motorun en az 250 cc olması gerektiğini düşünüyorum. Nereye gidecek olursam olayım mutlaka bir şekilde e-5 ten TEM den geçmek durumunda kalıyorum. Otoyola çıktığında trafik akışına ayak uyduramamak, gerektiğinde gazı açıp uzayamamak çok tehlikeli olabiliyor...

Sonuç olarak, bu model 250 cc olsaydı çok iyi olabilirdi.

Bu haliyle de zaten büyük cc li bir motora sahip olan, ama ayak altında kullanmak için küçük pratik bir motor almak isteyenler için uygun olacaktır.

Ama tek motor olarak alınacak bir model değil.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @cityrider

İstanbul'da 2 yıl boyunca CBF150 kullandım, gücün az olması sebebiyle motoru çok akıcı kullanmak lazım, ama yine de çok büyük bir sıkıntı yaşamadım. 125 Duke CBF'ten 5hp (%50) daha güçlü ve neredeyse 20kg daha hafif, şehir içinde CBF'ten bile daha rahat olacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @cityrider

İstanbul'da 2 yıl boyunca CBF150 kullandım, gücün az olması sebebiyle motoru çok akıcı kullanmak lazım, ama yine de çok büyük bir sıkıntı yaşamadım. 125 Duke CBF'ten 5hp (%50) daha güçlü ve neredeyse 20kg daha hafif, şehir içinde CBF'ten bile daha rahat olacağını düşünüyorum.
    Bu durum tamamiyle kişisel beklentilerle alakalı. CBF 150 yi kendin için yeterli bulduysan ondan 5 hp daha güçlü bir motor seni kesinlikle memnun edecektir, ne mutlu sana
    Aslında artçı almadığın ve çok rampa olmayan yollarda giderken 15 hp motor yeterli olabilir. Ama 12 nm tork, rampalarda ve zorlu şartlarda sıkıntı yaratabilir.

İstanbul trafiğine gelince, ki bu yine benim görüşüm, rahat kullanılacak bir motorun 120 km/s sabit hızla çok zorlanmadan gidebilmesi, ve gerekirse zorlanarak ta olsa 10-20 km üzerine çıkabilmesi gerekli.

Sonuçta 250 bile değil, bu modelin 200 cc lik modeli olsa çok güzel olabilirdi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bu motoru sevmeyen tek kisi benim sanirim...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)