Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kawasaki H2R Ninja - Supercharger'lı Kawasaki - Fotoğraflar ve Videolar

Motovento
    REKLAM ALANI
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ne gerek vardı şimdi buna 1000 lik Ninja zaten 200 bg ken bu kaç beygir olacak ki

turbo= haram beygir
    MhmtcnKoral, zulu ve fz6_fazer bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fren lazım bu aletlere, SÜPER fren yapsınlar daha takdir toplarlar.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atgatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakat umarım düşük hacimli motorlara turbo/supercharger uygularlar, 500 cc sıralı dört turbo 150 kiloda 150 hp kulağa hoş geliyor
    Valla ne güzel olur hee

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S

Zil sesi olarak kullanmak için indirdim

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    15x kg 150bg motor var zaten (gsx-r 750) de yeter kı uflemelı makıne olsun 150bg olmasın. onu bız cok rahat 150 ustune cıkarırız sıkıntı yok

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turbo varken neden supercharge gibi eski ve artık hiç kullanılmayan bir sistemi uyguladılar anlamadım. Turbo ve supercharge sonuçta aynı işi yaparlar. Her ikisi de silindirlere sıkıştırılmış hava verir. Amaç silindir içi basıncı arttırıp yakıt ve hava moleküllerini birbirine yaklaştırmak ve verimi artırmaktır. Süpercharge bunu kranka bağlı bir kasnakla tahrik alarak yapar, turbo ise egzos gazının dördürdüğü bir turbinden tahrik alarak yapar. Doğal olarak süpercharge turbodan daha fazla güç çeker yanı turbonun net kazancı daha fazladır. Örnek olarak supercharge 'lı Rolls Royse Merlin motorunun süpercharge birimi 150 beygir güç çeker ancak 400 beygir fazladan güç üretir, net kazanç 250 beygirdir. Buna karşılık Turbo sisteme mekanik yük bindirmez. Zaten atıl olan egzosun basıncını kullanır. Elbette birbirlerine karşı avantaj veya dezavantajlı oldukları noktalar vardır. Kawasaki mühendisleri bunları hesaplamışlardır mutlaka.
    Turbo belli devir aralıklarında güç artışı sağlarken supercharger her devir aralığında güç artışı sağlar. Motosiklette de güç artışının düzenli bir şekilde gelmesi düzensiz gelmesinden daha iyi olacağından bunu tercih etmiş olmaları muhtemel diye düşünüyorum. Turbo daha yeni bir teknoloji ama aslında işin ucuza kaçma yöntemi. Arabada da amerikan severim zaten. Supercharger candır

admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6. video da yayınlandı. Bu videoda Kawasaki H2 sonunda karşımıza çıkıyor ama motor tam gaz kameranın önünden geçtiği için sesinden başka bir ayrıntıyı yakalamak mümkün olmuyor.

atgatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu da resmi bir fikir verir ama çok belli olmuyor. tahminimden küçük gözüküyor motor.

[

Sonunda resmini buldum. Gördüğüm kadarıyla fren kaliperleri brembo ve egzoz sağ alt kısımda şık bir şekilde konumlandırılmış.
    wolrath bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    aman bizim gaziantepli ustalar duymasın sonra mobilletlere takarlar

Kawasaki H2'nin 7. tanıtım videosu da yayınlandı. Bu video da Kawasaki'nin motosiklet sektörü dışında ürettiği tribün motorlarına vurgu yapılmış. Ayrıca video da Kawasaki H2'deki supercharger sistemini de görüyoruz, video yine H2'nin sesi ile bitiyor. Video sonunda ise Kawasaki H2'nin 30 Eylül'de Intermot motosiklet fuarında tanıtılacağı belirtilmiş.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tecrübem yok motosikletleri çok seviyorum ninja h2 ile başlasam sıkıntı olur mu diye konular açılacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

ilk 30 sn çok heyecanlı gibi görünüyor
    TimFx bunu beğendi.

8. tanıtım videosu da yayınlandı, bu videoda egzozları kızartıyoruz...

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    vites değişiminde bağırması için bir yunus falan var icinde sanki :D

9. tanıtım videosu da yayınlandı. Video da motosikletin karbon aerodinamik parçalarını görüyoruz.

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX-10R 2011

Arkadaşlar motosiklet bu olabilir. %90 bu hatta. Şuna bak yahu. Şaşırdım kaldım. Adamlar yapmış...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Editleyemedim. Motosiklet bu 300 beygir 998 cc 4 silindir 16 valve olacakmış. Ecnebiler fan cluplarını , kullanıcı sitelerini bile kurmuşlar.
    http://www.ninjah2.org/forum/ninja-h...cial-leak.html

atgatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor harika gozukuyor! kanatlar, carbon fiber grenajlar falan, mukemmel! hizli da olacak, baya bir beygir gucu telaffuz ediliyor, bazilar 230 diyor bazilari 240 bazilari 300!
    Fakat, cok pahali olacakmis gibi gozukuyor ve sadece hayallerde ve posterlerde kalacakmis gibi
    ben daha ucuz fiyatta, daha ayaklari yere basan dusuk hacim ve supercharger birlesiminin avantaji olan az agirlik ve yuksek guce sahip bir motor bekliyordum, kitlelere biraz daha hitap eden motor, ulasmasi ve almasi pahali ve hayal bir motor degil, dunyanin boyle motorlara pek de ihtiyaci yok arti pazari da dar bu tur motorlarin, yani kawasaki zaten oyle acaip kar edemez pek bu modelden.
    ama kawa drag/pist motoru yapmis ve cok pahaliya satacak. arti pratik de degil.
    e tabi ben zamanla bu teknolojinin dusuk hacimli motorlarda da kullanilacagini dusunuyorum yakinda. 150 kiloda 150 beygir ucuz bir motor bekliyorum, kawa, honda kim olursda olsun.
    kawasaki nin yaptigi bir sov modeli yaratmak olmus. ma ne motor tabi!
    supersin Kawasaki, motor harika, fikir harika, gelecek bugun!

eger gercekse ki gercek gibi gozukuyor, biraz daha detayli fotolar:

sailor33, teocan94, Karalı ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mutlu, bana bir şeyler oluyor...
    numan bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Uzaya firlatmaya hazır

10. tanıtım videosu da yayınlandı. Ve canavar gün yüzüne çıktı.

shooter1 ve atgatt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler