Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Kanuni Windy 125 (Commuter) [test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    mrb arkadaşlar benimde bir windy im var bende gözlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum...
    motoru 07,07,2007 tarihinde aldım 2 buçuk ayda 3000 km yaptım
    motordan memnunum diğer arkadaşlarındediği gibi diğital vites göstergesini çok beğendim
    yakıt tankının 16 lt , gazlı amortisörler benim için bu motoru diğerlerinden ayıran en büyük özellik
    ilk bakımını yaptırana kadar en fazla 80 90 vurdum yağ değişiminden hemen sonra motoru zorlamaya başladım ve stabilize hızının 110 olduğunu keşfettim
    en son 120 vurdum viteslere göre hız şu şekilde oldu
    1,vites 40
    2,vites 65
    3,vites 85
    4,vites 105
    5, vites çogunlukla 110-115 görüyorum
    motor düz yolda tek kişi 110 görüyor rampalarda 115-120 arası hep değişiyor
    gelelim değişen parçalara;devir saati iç teli koptu nasıl oldu anlamadım
    bide 4 lü flaşör arızalandı o kadar bakımı haricinde servise gitmedim
    yeni başlayanlar için ideal bir motor fabrika verilerinde yol tutuşunun güzel olduğu yazıyor bunu pek galeye almamıştım ama motoru aldıkdan sonra fark ettim motor çok güzel viraj alıyor arka tekeri kalın olmasada çok iyi yatıyor

parasının hakkını veren bi motor
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mz 251
    verdğin bilgiler için tesekkürler

bu modeli çok taklit ediolar mondial ramzey vs

Motosikleti
    biraz nakitte, biraz da vakitte problem var.
    mrb arkadaşlar bende aranızda yeniyim. bende bu motordan almayı düşünüyorum. çin malı olduğundan haberim var ama ne yapalım ucuz işte. ben motorumu hiç ama hiç hor kullanmam. acaba bu motor banada sorun çıkarırmı?
    bide EYONG abi yeni konuları nerden açıyoruz bulamadım ya

bide eklemek istediğim ben 165 boya ve yaklaşık 60 kikoya sahibim motor bende abes dururmu
    Dikkat! Motosiklette nikotin vardır, bağımlılık yapar! :bounce:

Motosikleti
    HONDA cbf250 + kanuni WINDY
    merhaba arkadaşlar bendede windy 125 var vede 2 sene olacakki bende gözüm gibi baktım ona hala benzin istasyonlarına gittiğimde bana hayırlı olsun yenimi aldın diyolar ALLAH nazardan saklasın vede artık motorumu satıyorum çünki işyerimden bana motor verdiler onu kullanıyorum kendi moruma neredeyse aryık hiç binemiyom vede boş yere otopark parası ödüyom ayda 40 ytl oyüzden motorumu satıyorum bakmak isteyen arkadaşlar için link i veriyorum http://www.sahibinden.com/17_000km_d...XQQdisplayitem
    SATILIK WINDY125

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Türk Malı

Kapıcı abi nası Türk Malı bu...dalgamı geçersin bizle zındık...

bu yaza bi tane alırsa şaşırmayın..demedi demeyin...

Fazerdenn Kanuniyee...yapar bu kıro...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı carzywindy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar benimde bir windy im var bende gözlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum...
    motoru 07,07,2007 tarihinde aldım 2 buçuk ayda 3000 km yaptım
    motordan memnunum diğer arkadaşlarındediği gibi diğital vites göstergesini çok beğendim
    yakıt tankının 16 lt , gazlı amortisörler benim için bu motoru diğerlerinden ayıran en büyük özellik
    ilk bakımını yaptırana kadar en fazla 80 90 vurdum yağ değişiminden hemen sonra motoru zorlamaya başladım ve stabilize hızının 110 olduğunu keşfettim
    en son 120 vurdum viteslere göre hız şu şekilde oldu
    1,vites 40
    2,vites 65
    3,vites 85
    4,vites 105
    5, vites çogunlukla 110-115 görüyorum
    motor düz yolda tek kişi 110 görüyor rampalarda 115-120 arası hep değişiyor
    gelelim değişen parçalara;devir saati iç teli koptu nasıl oldu anlamadım
    bide 4 lü flaşör arızalandı o kadar bakımı haricinde servise gitmedim
    yeni başlayanlar için ideal bir motor fabrika verilerinde yol tutuşunun güzel olduğu yazıyor bunu pek galeye almamıştım ama motoru aldıkdan sonra fark ettim motor çok güzel viraj alıyor arka tekeri kalın olmasada çok iyi yatıyor

parasının hakkını veren bi motor
    o motor 1. viteste 40 yapması için 2yle 80 3le yaklaşık 110-120 4 le 140-150 5 ile düşünemiyorum lütfen ufak atalımda civcivler aç kalmasın :D bende wolwagen polo 1.9 tdi var 1. viteste 40 yapmıyo onu bırak 250 ccler 25-30 yapıyor çok zorlarsan 40 yapıyor benim moneroda öle 20-30 yapıyor nasıl 40 vurucak bu motor 1 .viteste desteksz atmayalım bari :D:D

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Alıntı darjeling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motor 1. viteste 40 yapması için 2yle 80 3le yaklaşık 110-120 4 le 140-150 5 ile düşünemiyorum lütfen ufak atalımda civcivler aç kalmasın :D bende wolwagen polo 1.9 tdi var 1. viteste 40 yapmıyo onu bırak 250 ccler 25-30 yapıyor çok zorlarsan 40 yapıyor benim moneroda öle 20-30 yapıyor nasıl 40 vurucak bu motor 1 .viteste desteksz atmayalım bari :D:D
    Açıkçası bana da pek mantıklı gelmedi.Yani benim motora kıyasla çok fazla bu hızlar.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası bana da pek mantıklı gelmedi.Yani benim motora kıyasla çok fazla bu hızlar.
    o hızların yarını yapabilir bişey diyemem :D:D arkadaş hayabusa sandı sanırım kanuniyi allahtan yazmadı 1. viteste 165 gördüm diye :D hayabusalar gibi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Wındy Hikayeleri buldum MD sitesinde...enteresan...şase yolda kırılmış...

Alıntı windy125 adlı üyeden alıntı
    Selamlar arkadaşlar size birşey söylemek istiyorum bu motor gercekten kötü motor değil.. ben 3 ay önce satın aldım motorda acayıp bir titreme vardı şaştım kaldım sankı adamı üzerinden atacak.. :( bir gün tek başıma uzak mesafe yola çıktım 2 saat sonra çatttt diye bir ses geldi 80 km hızla giderken ve motor savurdu allahtan toparladım sağsalim durdum bir baktım alt çatal milinin girdiği yer çatlamış neden olacak dersiniz ? sarsıntıdan tabiki servisi aradım orda bir yerde kaynattırıp getirmemi istediler bende öle yaptım serviste biraz atıştık en sonunda yeni şase sipariş edildi 2 hafta sonra motoru aldım.. ve yola çıktım birde ne göreyim eski windyden eser kalmamış hiç TİTREME YOK!!!... ustaya sorunca bu şimdi neden bole oldu dedğimde bana fabrikada 10 saniyede bir motor çıkıyor dedi hiç bir yeri tam sıkılmıyor ve tam deneme sürüşü yapılmıyor dedi... ya ni diğeceğim bu motorun sahibi olanlar titremeden şikayetçi ise tamamen soküp şaseyi ortaya çıkarmaları ve tekrar sıkıca monte etmesidir görüşmek üzere ...... kırılan yerin resimleri var ama bi turlü koyamadım siteye isteyen varsa atarım maille...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

rsc86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moskoviç 1.5lpg ilk hedef YZF 125 ileri
    Alıntı YUBITA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu motoru alalı 1 yıl oldu ve gayet memnunum demek isterdim ama çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım.Bu motor hayatımda yediğim en büyük kaz.. oldu şikayetlerim bitmiyor ve bitmez.Bir ikisini söyleyeyim motor yerinden kalkmıyor kalmak için kendini parçalıyor hele bi de iki kişi binince hiç sormayın.Ön maşada tıkırtı var motoru aldığımdan beri var servise götürdüm yapamadı ben bu motoru servise şikayetlenmiştim ve bana cevabı bu senin mz e benzemez o performansı bu motorda bulamazsın dedi benim cevabım perforformans değil maşadaki tıkırtı dedim.Fabrikaya şikayet maili attım bana gelen cevap mz deki performansı bu motorda bulamazsınız dedi benim tek derdim maşadaki tıkırtı idi ve bu tıkırtıyı yaptıramadık servistende fabrikadanda darbe aldık motordan şu an nefret ediyorum ve acele satlıktır ve bu markadan nefret ettim hiç bir ürününü almamaya kendi kendime söz verdim ve hiç kimseyede tavsiye etmiyorum alacaksan git ybr al arkadaş diyorum hiç yoktan başı ağrımaz.
    maşanın yaptığınabak sinir etmiş seni kanuni insanları kaz zannetiği sürece satış yapıcaklar ybr yerine yzf 125 alalım fiyatı çok ucuz sadece 4500 € insanlar zevktenmi windy alıyo zanediyorsun

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapıcı abi nası Türk Malı bu...dalgamı geçersin bizle zındık...
    Meteciğim motorların hepsi Çin malı değil. Bazıları Çin malı Bazıları Tayvan bazılarıda Türk malı.

Yani Çinden gelen motorun belgelerinde üretildiği fabrika dahil yazıyor ve Kuralkan ithalatcı firma olarak yazıyor. Bazı motorlarda da (Windy gibi) Üretici olarak Kanuni yazıyor. Yani bu mala Türk malı denmesi yasal oluyor.

Takdir edersen eğer öylesine Trk malı denmiş olsa her motorlarında bu böyle olur, ama değil sadece bir kaçında böyle.

Ha dersenki "ne kadar Türk malı montaj yapıyorlardır" orasını bilmem. Megane ne kadar Türk malıysa buda o kadardır sanırım

Mesela Windy nin kullanma kılavuzunun son sayfası :

Buda Racer 200'ün :

"normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

hocam ybr ile kıyas edilebilir mi acaba windy ne gerek var bir sürü para vermeye

arkadasım sizin motor bilginiz yok anlasılan arabanın ivmesiyle motorsikletin ivmesi hızı torku aynı olmaz heralde bunu düsünemeden tecrübesizce yazdınız.kardesim bu araba degil motorsiklet adı üstünde sen polonun gaz pedalina basana kadar adam senin dumanını attırır

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Windy ile WindyS arasında görselden başka bir fark varmıdır?? Buda Race 200 ile RaceS gibi sadece ürün farklılaştırma mı?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı m.arslann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ybr ile kıyas edilebilir mi acaba windy ne gerek var bir sürü para vermeye

arkadasım sizin motor bilginiz yok anlasılan arabanın ivmesiyle motorsikletin ivmesi hızı torku aynı olmaz heralde bunu düsünemeden tecrübesizce yazdınız.kardesim bu araba degil motorsiklet adı üstünde sen polonun gaz pedalina basana kadar adam senin dumanını attırır
    motor kullanmayı torku beygiri ivmeyi senden öğrenceksek biz yandık genede seni bozmak istemiyorum forumda ama şunuda söliyim 11-12 yaşımdan beri kamyon ve motor üzerindeyim araba dahada erken 7-8 li yaşlarda kullanmaya başladım yaşım profilde yazıyor gerisini sen düşün senin yaşın kadar motor değiştirdik bende 250 cc de vardı 1. viteste 20de başlıyodu bağırmaya 2ye atman gerekli ancak 8-9 bin devirlerde 40 görür 1.viteste tahminim 125 cc motor redlinedada görmez görse bile ibresi bozuktur+konumuz ivme mi tork mu? bunun torkla hiç bir alakası yok tamamen vites oranlarıyla alakalı madem bilmiyosun konuşma!!! gerçi sen herşeyi biliyosun ama bi b.ktan anlamıyosun

BU YAZININ ALTINA BİR WİNDY 125 KULLANICISI OLARAK İMZAMI ATIYORUM HIZLARI BİZZAT KONTROL ETTİM MOTORUMDA AYNEN DOGRUDUR BİLGİLER SAYGILARIMLA...

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı pirens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU YAZININ ALTINA BİR WİNDY 125 KULLANICISI OLARAK İMZAMI ATIYORUM HIZLARI BİZZAT KONTROL ETTİM MOTORUMDA AYNEN DOGRUDUR BİLGİLER SAYGILARIMLA...
    Arkadaşım aramıza hoş gekldim fakat yazıların hepsini büyük harfle veya kırmızı veya büyük puntyo ile yazmak kural dışı bence bir zahmet kuralları oku o zaman sizin aletlerin ya hız göstergeleri bozuk yada motoru çok zorluyosunuz :(

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    1. viteste 40 yapan motorun, 2 ile 80 yapması gerektiği nereden çıktı ? Arkadaş böyle bir iddada mı bulunmuş ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S

yeni windy 125

Geçmişi boşverinde şimdi şu yeni windy i kullanan varmı ya bi yorum yazsa,benim çok hoşuma gitti titreşim yok denecek kadar az,çok atik ve pratik,işçilik malzeme kalitesi süper.eski windyle hiç bi bağı yok ya komple değişik. süper olmuş bence

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. viteste 40 yapan motorun, 2 ile 80 yapması gerektiği nereden çıktı ? Arkadaş böyle bir iddada mı bulunmuş ?
    öle birşey kimse demedi 1. 2. vites oranları yakın olması gerekr diye biliyorum ve kesin birşeyde söylemedim ama 1. ve 2. vites oranları yakındır motosikletlerde
    vede motoru çok sıkıştırıp redline a sokarsan o hızları görür fakat sanırım arkadaş normal vites değiştirme hızlarını yazmış o yüzdende imkansız

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler