Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İstanbul'da terör saldırısı!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse gaza gelmesin diyorsun sonrada dogrulugunu ispatlayamacagin ama herkezin direk gaza gelecegi seyler soyluyorsun. Ortaya yanlis atesler dusuruyorsun , gene konuyu sehitlerden uzaklastirip Israel amerika PKK olayina donustureceksiniz. Bildigimiz sey yada merak ettigimiz sey arkasinda kim oldugu degil, olen sehitlerimizdir. Olaylari saptirmayalim lutfen.
    PKK nın ASALA ile yaptığı anlaşmaların belgeleri ve bilgileri internette çokca var,yorum değil belgeler İsrail li Üstdüzey generallerin ve emekli askerlerin PKK militanlarını nasıl yetiştirdiğide ufak bir araştırma yapılırsa herkesin görebilecğei kadar kanıt var
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı KurtÇobanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PKK nın ASALA ile yaptığı anlaşmaların belgeleri ve bilgileri internette çokca var,yorum değil belgeler İsrail li Üstdüzey generallerin ve emekli askerlerin PKK militanlarını nasıl yetiştirdiğide ufak bir araştırma yapılırsa herkesin görebilecğei kadar kanıt var
    Buyrun koyun linklerini Bilgilenelim. Cunku konu sehitlerin anilmasindan cikti yine.. Kimse bunu konusmuyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RunemagicK Nickli Üyeden Alıntı
    adam öldürmeyle bu iş çözülmeeeeeeez.
    ilk olarak şunu söyliyim, bağımsızlık çok önemli bir değerdir, uğrunda savaşılır, ölünür. olay sadece bununla kalsa pkknın haklı olduğu bölümlerde var denebilir AMA dış ülkelerden destek alarak, onların istediklerini yaparak bağımsızlık derseniz bi tarafımla gülerim, hatta bi tarafıma yazık, gülmem bile

bana söylediklerini alıntı yapıyorum sadece
    ben ne söylediğimi, ne kasdettiğimi biliyorum ama sen ne okuduğunu anlamıyosun.
    Ben de sadece takıldığım noktadan alıntı yaptım, şimdi umarım dikkatini o noktaya daha fazla çekebilmişimdir.
    Bu cümleden ve yazındaki devamından anlaşılan şu. "Teröristlerin bağımsızlığını kazanmak için savaştıkları noktaları haklı görüyorum, fakat terör başkalarından destek aldığı dolayısıyla bağımsızlaşamayacağı ve 'destek aldığı devletlerin' güdümüne gireceği için onlara normalde gülme işinde kullanılmayan bir uzvumla gülerim, hatta çok saçma bir düşünce olduğundan ve oraya yazık olduğundan gülmem bile" diyorsun.
    Dostum yazdıklarından bu anlam çıkıyor... Ne söylediğin, ne kastettiğin, ne düşündüğün herkes tarafından anlaşılmadığı sürece farklı yorumlara açıktır. Engin bilgilerinizle bizi de düşünerek açıklama yaparsanız seviniriz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi ben bu konu hakkinda yorum yapacagim hemde konuyu biraz derinlestireceğim.
    Okumaktan sıkılabilirsiniz, o yuzden sayfayi direk kapatin lütfen

Simdi aya hocam ben senelerdir istanbulluyum burada bile elektrik olmayan mahalleler var, Altinsehir'e gidin bakin bakalim yuruyecek yolmu var? 2005 yilina kadar insanlar camasirlarini dereden yikiyorlardi, dusunun burası birde metropol... Herkez dogduğu yerde yasamak ister ama hayat sartlari nereye atarsa oraya gitmek zorunda kalirsin. O zaman yurt disinda ekmek pesinde kosan gurbetcilerin gunahi ney? Mesele o degil..

Bence bu konuyu, karadenizlisi, marmaralisi, egelisi diye ayirmakta manasiz. Fakat ''yapi ile alakali'' kisminda hemfikiriz.

Simdi ben size bizim kasabamizdan ornek vereyim ;

Ben elazig'in türklerindenim, bizim yasadigimiz elazig/keban'a birakin terörist'i, terorist'in ''T'' si bile giremez, hic elazig kebanda teror saldirisi oldugunu duydunuzmu? 30 yil icerisinde dogunun her tarafinda catisma olmustur birde tek olmadiysa keban'da olmamistir. Google'den arastirin. Guvenlik guclerinden once halk silahlanir bi kere..

80 ihtilalinde koyumuzun muhtari benim dedemmis, jandarma subayi gelip koy meydaninda herkezi siraya dizdiginde kürtleri ayri bi yere, türkleri ayri bi yere sira yaptirmak istemis

*Muhtar koyunda kürt varmi?
    -Kumanda bu göydeki herkeşin türk oldugunu bilmiymisen?

Neden kardesim simdi bu ayrimcilik? o zaman pkk mi vardi? pkk 78'de kuruldu sesini 82'de duyurdu ilk eylemini 84'te yapmadimi?

Peki 80 ihtilalinde ne oldu bizim keban'daki kürtlere? veya ne oldu koye?
    Gitmesekte gelmesekte bizim olan o köye ne oldu? Televizyondaki diziler gibi degil anadoluda hayat, sevgi degil vahsettir orada yasanan. Feodalite budur iste. Memleketin batisina polis devleti kurdular doğusuna koruyucu devleti, sonra birde kravat taktilar, hah liberal oldular.. akpden ve dtpden meclise girenler o asiretin gizli liderleridir aslinda, öz cocuklaridir, öz kardesleridir hepsi istekleri talepleri ortaktir. O asiretler feodaliteyle, alin teriyle çaldiklariyla sevinirler.
    O asiret uyusturucu trafigiyle yollarini bularak sevinirler. O asiretler isgal gücleriyle yaptiklari is birligini, dolarlariyla eurolari ile sevinirler.

Sonra ne oldu biliyormusun? siz bunlarin hepsini kahraman kabul ettiniz!

Hepsi ithaldir, karanliklar ulkesindeki orumcek adamlar.

Kisa bir tarih yapalim simdi aya hocam.

Osmanlida mülk devletindi, bu yasayi yavuz sultan selim bozdumu?
    Doğu ve guneydoğu anadoluda kürtlere, alevilere durmalari icin beylikler verildimi?
    Hatta bi soylentiye gore iran nufusunun %60 küsürünün türk oldugunu biliyormuydunuz?
    Bugun ''tek millet, iki devlet'' cinayetinin failide yaptigi dayatmalar yuzunden sultan selimdir.. ( bunu arastirin )
    Azerbaycan halkinin cogu alevidir,
    Sultan selim, osman bey'in yasasini bozarak guneydoguda astigi astik, kestigi kestik ve topraklarini varislerine aktarma hakki olan derebeylerini yaratmadimi orada? Simdi bu olay karadenizde olmus olsaydi, karadeniz halkinin yerinde dogu halki olmayacakmiydi?

Yarattigi derebeylerine verdigi kilicin ve hilafetin gucuyle sadece ve sadece alevi olduklari icin göcer oldular. Sürdü atti türk milletinin yurdundan.
    Bu derebeyligin ideolojisinide seyh'lik olusturdu. Derebeyler kilicin, Seyhlerse dinin baskisiyla yüzlerce yil emdiler sömürdüler halkin kanini,
    Sonra ne oldu aya hocam? Zamanla bazi asiretler hem mollaliği hem agaligi bir araya getirmeye basardi. Yani kilicin ve dinin gücü tek bir merkezde toplanmis oldu.

Kilic yavuzun kilici, Dinde yavuzundu aslina, iktidar ise onun sadece araciydi. Tipki bugunku gibi degilmi?
    Barzan adinda kucuk bi koy vardi, orada yasayan barzan asireti iste boyle doğdu sayin abicim.
    Mesut barzaninin babasinin adida molla mustafa barzani, 2.Abdülhamit bu carpik yapiyi güclendirdi, hamidiye alaylarini kurdu, kürt milliyetciligi hamidiye alaylarindan cikti ortaya, Yani türk milliyetciligi felan yokken kürt milliyetciligi vardi. Böylece günümüze kadar geldi derebeylik
    Yani istanbulun fethiyle kapanmadi orta çağ. Ortaçağ sürüyor hala. Bu aşiretler osmanlinin son döneminde çok iyi bildikleri seyi yaptilar. İhanet ettiler elbette. irakta, iranda, suriyede kalmalarinin sebebide budur,

Cumhuriyet donemi geldi sonra, toprak reformu istedi Mustafa Kemal. Derebeyliğin belini kirmak istedi, direndiler, isyanlar ateslendi, ingiliz detsekli isyanlar, 1925 seyh sait, 1937-1938 tunceli olaylari feodalizmin cumhuriyete kafa tutusudur. Sonra cok partili donem. Adnan menderes'in ortaya cikis nedeni toprak reformuna muhalefettir. Asiret reisleri ve seyhler meclise girip türkiyenin kaderini yonlendirirler. Hatirlayin bakalim susurluk kazasini? Kimler vardi mercedesin icinde????? Sultan selim'in yaptiklarini 2.Abdülhamit'in yaptiklarini cumhuriyet hukumetleride yapiyordu artik,
    pkk'yi ne yazikki Sultan Selim ve 2.Abdülhamit kurdu, İste bu yüzden ya dinciler ya bölücüler güclü olduklarini zannederler orada,
    Kandil dagina cikan o kravatli cocuga birileri anlatir bunu birgün, kandil dagina daha oncede cikildi, apo ile roportaj yapildi, hatta galatasarayli oldugunu bile ogrendik, karnini amerikan buftegi ile doyurur poposunu israil kagidi ile silerdi. Bayan Mitterand'da severdi kendisini, ama ne kadar severdi bilinmez. Sahi nerde simdi ocalan? Hani asiliyordu?

Gün olur çark düzeni çevrilir,
    Gün olur hesabiniz görülür.
    Gün olur sualiniz sorulur.
    Beyler bu vatana nasil kiydiniz?

Suan evde degilim, bu siralar internete girmeye pek firsatim olmayacak. laptop'un sarji az,
    Herkeze saygilar. Kendinize iyi bakin.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sığ tarih bilgime istinaden Yavuz Sultan Selim kısmı hariç bir çok kısma katılıyorum.
    yavuz Sultan Selim devletinin bekaası için tehdit olarak algıladıklarına karşı zlimce bir tavır ile toplu katliamlar yapmıştır. lakin bunu o dönemin dinamikleri ile değerlendirmek lazım. Şah İsmail'e doğru giden Şahkulu bile azametli osmanlı ordusuna oldukça ağır kayıplar vermiştir. Dolayısı ile Yavuz devletinin sonlanmak üzere olduğunu düşünerek insan fıtratındaki kişinin yapmaması gereken katliamlara mahal vermiştir.

şu karadeniz konusuna gelirsek, karadeniz insanı yoksul değildir, bana yoksul edebiyatı yapmayın, müteahit kesimine bir bakın bakalım ne kadar karadenizli var. öyle bir doğal cennet içinde yoksul olmak bilr bir lütuf. biz ne yapalım anadolunun bağrında dedemizden kalana bakıyoruz iki tane taşlı tarla eksen ekilmez sürsen sürülmez. bunların hiçbiri terör için bahane değil.

pkk terörünün dereveylik düzeni ile alakası vardır lakin istanbulda yaşayan bizler için maraba demek yanlış mı olur ? şehrin töresi içinde köleden beter yaşayan milyonlar ne yapsın onlarda yeditepenin her birine mi çıksınlar. bırakın arkadaşlar bu terörün adını koymayı. pkk denilen illetin uyuşturucu taciri küresel bir mafya ağı olduğunu bilmeyen öğrensin sonra gelsin. senin liderin nasıl hamas bizim kardeşimizdir diyor ise başkaları da onlar gerilladır der ve diyor da. bunlar devletlerin kirli oyunlarının sonuçları. terörün başı kimilerinin "sayın" diye hitap ettiği olsa idi asar kurtulurduk, terörün başı ortadadır. adım kadar eminim İsrail pkk yı Hamas kadar desteklemiyordur.

eğer bugün bu kadar kurban veriyor isek hatayı devlet kendinde aramalı,, nerede yanlış yaptığını düşünmeli. ırkçı, faşizan söylemler ve eylemler sadece ateşe benzin dökmeye yarar. insanlara özgür olduklarını hissettirmelisiniz. mesele asmak, kesmek, öldürmek olmamalı mesele insan gibi yaşamanın erdemine beraber yol almak olmalı. ne yazıktır ki insan denen varlığın fıtratında bu duygular baskın değil.

ne bileyim arkadaş ne desem boş. kim nasıl isterse daha doğrusu nasıl işine gelirse öyle anlıyor öyle yapıyor.
    her ikinize de kısmen katılıyorum ve aslında her ikinizle de benzer şeyleri söylüyoruz. (dude'ın karadenizlilerle ilgili söyledikleri hariç. o zengin müteahhit karadenizliler, karadenizde müteahhitlik yaparak zengin olmadılar. gurbet ellerde yürütüyorlar işlerini çünkü. aynı şeyi, isyan eden ve kan dökenler de yapabilirler, asıl fakir edebiyatını onlar yapmasınlar. oturduğu yerden devletin kendisine bakmasını beklemek acizliktir. okulda okurken dersimize gelen hocalarımızdan birisi, erzurum köylerinde yaptıkları çalışmalardaki anılarını anlatmıştı. erzurum merkeze çok yakın bir köyde köylüler devletten ne diye şikayet ediyorlardı biliyor musunuz? "devlet köyümüze bir tuvalet bile yapmadı" diye şikayet ediyorlardı. tuvaleti bile devletten bekleyen ve köydeki tuvaletlerini devlet yapmadığı için tuvalet olarak halen hayvan ahırlarında, beslediği hayvanın yanıbaşını kullananlar var. gidin görün. bu kafadaki adamdan ne beklersin ki? karadenizli müteahhit gibi gidip zengin olmasını mı? bir kez daha söylüyorum "yapı meselesi bu". her şeye rağmen karadenizde, memleketinde kalan insanlara gidin bakın. hayvanların bile tutunamayıp yuvarlandığı uçurum kenarlarında karınlarını doyuracak kadar tarım yapmaya çalışıyorlar. hayvancılık zaten yoktu, halen yok. ama kimseye devlete tek kötü söz ederken rastlayamazsınız. onlar bilmiyor muydu, "devlet bize tuvalet bile yapmıyor" deyip, isyan etmeyi?)

ama tarihi bırakıp bugüne gelirsek, bugün mesele pkk destekçileri meselesi değil. daha doğrusu pkk'nın dışarıdaki destekçilerine gerek yok, içerideki destekçileri daha önemli.

daha da açık şekliyle söyleyeyim : pkk üzerinden rant sahibi olanlar, rantlarının devamı için pkk'yı içeriden besliyor. bu kadar şehidin kanı onların elindedir. israilin, bilmem kimin değil... buna oradaki ağaları da dahil edebilirsiniz, devletin bizzat orayı korumakla görevlendirdiği memurunu da...

hep söylerim, "türkün türkten başka dostu yoktur" diye meşhur bir sözümüz var ya, aslında ben hep tam tersini düşünmüşümdür. "türkün türkten başka düşmanı yok".

içimizde hainler olduktan sonra bize düşman gerekmez ki...

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı KurtÇobanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu emniyet , mit ve türk silahlı kuvvetleri ile bu işin sonu gelmez, heryer beceriksiz adamlarla dolu
    Katılıyorum...

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu otobüsün o saatte ve hangi tarihten geçeceğini bu hainlşer nereden biliyorlar peki bence acı ama gerçek ELMA SANDIĞINDA ÇÜRÜMÜŞ ELMA ÇOK
    ALLAH aşkına çocuk olmayın lojmandan çıkıyor bu otobüss kabak gibi ortada..
    teröre lanet okuyoruz.... tayyip boşuna demiyor 3çocuk yapındie adamlar en az 6 tan aşağa çocuk yapmıyor yakın gelecekte ipleri tamammen alacaklar inşallah buna dur diyecek bir lider çıkar yoksa şimdiki gençlikten bi cacık olmaz..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)