Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İstanbul'da terör saldırısı!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Son Dakika:

Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) grubu bombalı saldırıyı üstlendiğini açıkladı. PKK ile yakın bağları olduğu bilinen TAK, yola döşenen bombaların sorumluluğunu üstlendiklerini ve sivilleri askeri hedeflerden uzak durmaları konusunda uyardıklarını belirtti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal Raptor
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karadeniz halki kalkindirilmis, bircogu bilgili okumus egitimli insanlar, sence o adamlar daga cikarmi?

bu arada cep.telden yaziyoum yazim hatalarindan ozur dilerim
    Karadeniz halkı kaldındırılmış falan değildir, karadenizlilerin daha düne kadar yolu bile yoktu.

Bu iş okur yazarlıklada alakalı değildir ülkemizde okuyan nufus oranına göre artvin ve tunceli ilk sırada yer alıyor

Kaldınma olayına dönersek, güvenliği sağlanılamayan bir bölgede kalkınma yatırımları asgari düzeyde olur arkadaşlar yani önce güvenlik

Benim önerilerim ''terörle mücadeledir'' terörizmle mücadelede sizin önerilerinizden bağzıları tabiki etkili olabilir

Ayrıca, bu fikirleriniz terör ü bitiricek olsaydı birileri bunları illaki uygulardı diyorsunuz, işte bütün mesele budur bunlar uygulanmadıgı için bugün bukadar acı cekiyoruz.

Şunu unutmayın arkadaşlar demokratik yollarla terörle mücade edilmez, ancak terörizmle mücade edilebilir
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

Motosikleti
    ZX6-R
    bu reco hamas a yardıma giden bir kaç dalkavuk yüzünden ortalığı ayağa kaldırdı şuraya bak hergün şehit tık yok tık hala maval okuyo güneydoğu bir tiyatro sahnesi gibi oyuncular herşey yerli yerinde ekmek yiyorlar bu işten büyük ihtimal

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1250 GSA
    Alıntı KurtÇobanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karadeniz halkı kaldındırılmış falan değildir, karadenizlilerin daha düne kadar yolu bile yoktu.

Bu iş okur yazarlıklada alakalı değildir ülkemizde okuyan nufus oranına göre artvin ve tunceli ilk sırada yer alıyor

Kaldınma olayına dönersek, güvenliği sağlanılamayan bir bölgede kalkınma yatırımları asgari düzeyde olur arkadaşlar yani önce güvenlik

Benim önerilerim ''terörle mücadeledir'' terörizmle mücadelede sizin önerilerinizden bağzıları tabiki etkili olabilir

Ayrıca, bu fikirleriniz terör ü bitiricek olsaydı birileri bunları illaki uygulardı diyorsunuz, işte bütün mesele budur bunlar uygulanmadıgı için bugün bukadar acı cekiyoruz.

Şunu unutmayın arkadaşlar demokratik yollarla terörle mücade edilmez, ancak terörizmle mücade edilebilir
    Bitmez dostum bitmez. Silahli mucadelenin sonu yok,
    90 li yillarda osman pasa teröre büyük darbeler vurmus, sonra korfez savasi bazi ittifak ulkelerin isine gelmis pkk'yi bize karsi kullanmis.
    Amerika pkk'ya mayin verirken bize mayin dedektörü vermis, ruslar pkk'ya silah verirken bize dogalgaz vermis, yani pkk arada kullanilan masa,
    dikkat edersen pkk siginaklarinda bulunan silahlar hep amerikan rus yapimi silahlar.

Simdi diyelim ki biz pkk'nin kokune kezzabi doktuk, pkk'yi bitirdik, yahu zaten pkk'yi besleyen amerika,rusya, israil.
    Benim anlayisima gore bir isi bitirmek icin once olayin kaynagina inmek gerekir, ne yazikki olayin kaynaginda bu ulkeler var.
    Peki bunlari nasil bitiricez?

Bunun cevabida su :

Bunlari bitiremeyecegimize gore o bolgenin insanlari kalkindirilicak, var olan fabrikalari kapatirsan olacagi budur,
    ogretmen gonderiyorsun okul yok, okul varsa tahtasi yok.
    doktor gonderiyorsun hastahane yok, hastahane varsa jenarator yok, bi elektrik kesilmesinde yogun bakimdaki butun hastalar vefat ediyor.
    e durum boyle olunca gunduz kulahlilar gece silahli oluyor.

neyse cok yazdim, cep teli kapatiyorum cok kontur gidiyor kalin saglicakla.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    terörle mücadele topla tüfekle olmaz.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    karadeniz halki kalkindirilmis, bircogu bilgili okumus egitimli insanlar, sence o adamlar daga cikarmi?

bu arada cep.telden yaziyoum yazim hatalarindan ozur dilerim
    alakası yok. ben daha 36 yaşındayım ve karadenizdeki köyümüze elektriğin geldiği günü hatırlıyorum. yani o kadar eski değil. türkiye'nin neresine gidersen git, karadenizli görürsün. niye? gezmeyi çok sevdiğimizden mi, mis gibi memleketimiz varken ekmek peşinde ordan oraya koşuyoruz? biz bilmiyor muyuz sılada geçinmeyi de gurbet ellerde yaşıyoruz? imkansızlıksa karadenizde alası var. ama kimse devletine karşı gelmiyor. karadenizden hiç hain çıkmıyor. bu biraz yapıyla alakalı, bakmayın siz ayrılıkçıların bahane olarak "doğuya hiç yatırım yapılmadı, doğu geri bırakıldı" hikayelerini... trabzon merkezine topu topu 10 km uzaktaki köyümün yolu daha geçen sene asfaltlandı. ama biz devletin yaptığı asfaltı kazıyıp altına mayın döşemiyoruz.

ilk mesajımı daha dikkatli okuyun. terör biter elbet ama, öyle asmayla kesmeyle değil. önce kendi içimizdeki hainler temizlenirse terör biter. yine söylüyorum terörü en çok kendi içimizdeki hainler besliyor. onlar olduğu sürece de bu iş bitmez.... gidip düşmanı dağda aramaya gerek yok...

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alakası yok. ben daha 36 yaşındayım ve karadenizdeki köyümüze elektriğin geldiği günü hatırlıyorum. yani o kadar eski değil. türkiye'nin neresine gidersen git, karadenizli görürsün. niye? gezmeyi çok sevdiğimizden mi, mis gibi memleketimiz varken ekmek peşinde ordan oraya koşuyoruz? biz bilmiyor muyuz sılada geçinmeyi de gurbet ellerde yaşıyoruz? imkansızlıksa karadenizde alası var. ama kimse devletine karşı gelmiyor. karadenizden hiç hain çıkmıyor. bu biraz yapıyla alakalı, bakmayın siz ayrılıkçıların bahane olarak "doğuya hiç yatırım yapılmadı, doğu geri bırakıldı" hikayelerini... trabzon merkezine topu topu 10 km uzaktaki köyümün yolu daha geçen sene asfaltlandı. ama biz devletin yaptığı asfaltı kazıyıp altına mayın döşemiyoruz.

ilk mesajımı daha dikkatli okuyun. terör biter elbet ama, öyle asmayla kesmeyle değil. önce kendi içimizdeki hainler temizlenirse terör biter. yine söylüyorum terörü en çok kendi içimizdeki hainler besliyor. onlar olduğu sürece de bu iş bitmez.... gidip düşmanı dağda aramaya gerek yok...

aynen öyle ELMA SANDIĞINDAKİ ÇÜRÜK ELMALAR AYIKLANMALI
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    terörle mücadele topla tüfekle olmaz.
    Zaten bize sürekli nasıl olmayacağı söylendiği için bir şey yapamıyoruz.
    Çözüm öneriniz nedir?
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bize sürekli nasıl olmayacağı söylendiği için bir şey yapamıyoruz.
    Çözüm öneriniz nedir?
    Bugun cok takildim bu mevzuya ama elde degil. Cozumu bilinse bile daha basarili olmus bir ulke yok

Ingilterenin IRA si
    Ispanyanin ETA si
    Amerikanin Bin Ladeni
    Guney Amerikanin Gerillasi
    Japonyanin Tarikatlari
    Rusyanin Ceceni
    Israelin Hamasi
    Iragin Ayrilikci irklari
    Turkiyenin PKK si

Aklima gelen bir kac ulke bunlar. Hepsinin sorunu teror ve bugune kadar bir tanesi bile basarili bir hamle yapamadi. Cunku her gun size ekmek getiren bakkal ciragi bir gun sizi kapinizda kendisi ile birlikte havaya ucursa buna engel olamazsiniz. Ama bildigim bir sey var biz ne kadar doguya silah ve asker gonderir isek onlarda aynisini gonderiyor. Peki ya bir gun biz doguya fabrika ve yasam kalitesi goturur isek acaba onlar ne goturecekler onu merak ediyorum?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Kimse gaza gelmesin bunu yöneten yürüten israildir israil türkiyeden pkk destekli öc alıyor. Devletin askeri polisi var galyana gelmeyelim sag duyuya devam arkadaşlar.
    Yolver gitsin .

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse gaza gelmesin bunu yöneten yürüten israildir israil türkiyeden pkk destekli öc alıyor. Devletin askeri polisi var galyana gelmeyelim sag duyuya devam arkadaşlar.
    Kimse gaza gelmesin diyorsun sonrada dogrulugunu ispatlayamacagin ama herkezin direk gaza gelecegi seyler soyluyorsun. Ortaya yanlis atesler dusuruyorsun , gene konuyu sehitlerden uzaklastirip Israel amerika PKK olayina donustureceksiniz. Bildigimiz sey yada merak ettigimiz sey arkasinda kim oldugu degil, olen sehitlerimizdir. Olaylari saptirmayalim lutfen.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam öldürmeyle bu iş çözülmeeeeeeez.
    ilk olarak şunu söyliyim, bağımsızlık çok önemli bir değerdir, uğrunda savaşılır, ölünür. olay sadece bununla kalsa pkknın haklı olduğu bölümlerde var denebilir AMA dış ülkelerden destek alarak, onların istediklerini yaparak bağımsızlık derseniz bi tarafımla gülerim, hatta bi tarafıma yazık, gülmem bile.
    şimdi, birde kendimizi onların yerine koyalım. misal kendimden düşünüyorum, üniversiteyi bitirdim öğretmen olarak, atamamızı yapmıyorlar, geçici işler bulabilirsem çalışıyorum, olmazsa şu anda olduğu gibi evde hapis hayatı yaşıyorum. babam filan destek oluyorda öyle idare ediyoruz, peki ya onlarında bana bakacak durumu olmasa benim gibi bir adam ne yapar? iş bulana kadar sürünür. bir şekilde olduki bulur, bulamazsa hırsız olur. şimdi benim gibi bir adamın g.doğu ortamında büyüdüğünü düşünün. o zaman ne yapar? yine iş bulmaya çalışır, olduki bulursa hayatına devam eder. bulamazsa ise ya hırsız olur yada terörist.
    bu olay bu kadar basit. kimse kimlik vs demesin. aç olan adama herşeyi yaptırırsınız, o dağdaki adamların kaç tanesi işini gücünü bırakıp gitmiş adamlar. hepsi ya okumamış ya işsiz. bu terörü çözmenin yoluda işten geçer.
    Kardeş pardon ama senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? Bu ülkede tek bir millet var o da Türk Milleti ve bu millet hep beraber bağımsız... Bu ülkedeki farklı ırkları bağımsız yapmaya kalkarsanız ülke civcivin yutacağı parçalara ayrılır 72 iki parçaya mı bölmek gerek bu milleti? Kardeşim eğer bu adamar bağımsızlığını kazanmaya çalışıyor diyorsan Askere kurşun sıkan faşist ırkçı zorba terörü amacına ulaştırmış oluyorsun. Memleketim insanı ırkçı değil çok şükür, çoğunluk hala tek millet olduğumuzun farkında ki onca zaman bölemediler bizi!!! lütfen kardeşim söylediklerini iki düşün bi konuş
    Elbette güneydoğuda ekonomik sorunlar, eğitim sorunları vb... vardır fakat bu bir ırk sorunu değildir, çünkü bu ülkede her ırktan insan çalıştığının karşılığını alabilmekte. En güzel örnek; turizm mekanlarımızı en çok işleten grup şu an bize ikinci sınıf vatandaş muamlesi yapılıyor diye militan toplamaya çalışanlarla aynı yörenin insanı, pek çok iş adamımız oralı, kilolarca altınla düğünleri onlar yapıyor önce orayı aşiret sisteminden kurtarmk lazım ki halk özgür düşünsün. Aşiret resileri dağdakini destekliyor diye dağa çıkmasın...
    Eğitim ekonomi sorunlarını çözmek için orada asayişi sağlamak gerekir ki bunun için de önce silah sıkanı etkisiz hale getirmek gerekiyor, isteyelim ya da istemeyelim çözümün başlangıcı askeri... Orada asayişi sağlamadan ne gönderdiğiniz öğretmenden ne de doktordan verim alabilirsiniz. Belki de onları teröre kurban verirsiniz...

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS

c

Alıntı KurtÇobanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İdamın geri gelmesi lazım, bu işin çözümünde en etkili yollardan birisi budur
    idam edecek teröristi yakaladık mı?

Motosikleti
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun cok takildim bu mevzuya ama elde degil. Cozumu bilinse bile daha basarili olmus bir ulke yok

Aklima gelen bir kac ulke bunlar. Hepsinin sorunu teror ve bugune kadar bir tanesi bile basarili bir hamle yapamadi. Cunku her gun size ekmek getiren bakkal ciragi bir gun sizi kapinizda kendisi ile birlikte havaya ucursa buna engel olamazsiniz. Ama bildigim bir sey var biz ne kadar doguya silah ve asker gonderir isek onlarda aynisini gonderiyor. Peki ya bir gun biz doguya fabrika ve yasam kalitesi goturur isek acaba onlar ne goturecekler onu merak ediyorum?
    onlar terörist bu sefer mayın değil c4 getirirler fabrikanla savaşırlar. Karşıda akl-ı selim birileri yok ki...

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    kahvehanelerdeki sokaktaki büyüklerin knuşmalarına kulak verdim birisi böyle diyor aynen.
    artık millet bu gidişle evde tek kırma tasımak zorunda kalacak... harbiden öyle
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1250 GSA
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Simdi ben bu konu hakkinda yorum yapacagim hemde konuyu biraz derinlestireceğim.
    Okumaktan sıkılabilirsiniz, o yuzden sayfayi direk kapatin lütfen

Simdi aya hocam ben senelerdir istanbulluyum burada bile elektrik olmayan mahalleler var, Altinsehir'e gidin bakin bakalim yuruyecek yolmu var? 2005 yilina kadar insanlar camasirlarini dereden yikiyorlardi, dusunun burası birde metropol... Herkez dogduğu yerde yasamak ister ama hayat sartlari nereye atarsa oraya gitmek zorunda kalirsin. O zaman yurt disinda ekmek pesinde kosan gurbetcilerin gunahi ney? Mesele o degil..

Bence bu konuyu, karadenizlisi, marmaralisi, egelisi diye ayirmakta manasiz. Fakat ''yapi ile alakali'' kisminda hemfikiriz.

Simdi ben size bizim kasabamizdan ornek vereyim ;

Ben elazig'in türklerindenim, bizim yasadigimiz elazig/keban'a birakin terörist'i, terorist'in ''T'' si bile giremez, hic elazig kebanda teror saldirisi oldugunu duydunuzmu? 30 yil icerisinde dogunun her tarafinda catisma olmustur birde tek olmadiysa keban'da olmamistir. Google'den arastirin. Guvenlik guclerinden once halk silahlanir bi kere..

80 ihtilalinde koyumuzun muhtari benim dedemmis, jandarma subayi gelip koy meydaninda herkezi siraya dizdiginde kürtleri ayri bi yere, türkleri ayri bi yere sira yaptirmak istemis

*Muhtar koyunda kürt varmi?
    -Kumanda bu göydeki herkeşin türk oldugunu bilmiymisen?

Neden kardesim simdi bu ayrimcilik? o zaman pkk mi vardi? pkk 78'de kuruldu sesini 82'de duyurdu ilk eylemini 84'te yapmadimi?

Peki 80 ihtilalinde ne oldu bizim keban'daki kürtlere? veya ne oldu koye?
    Gitmesekte gelmesekte bizim olan o köye ne oldu? Televizyondaki diziler gibi degil anadoluda hayat, sevgi degil vahsettir orada yasanan. Feodalite budur iste. Memleketin batisina polis devleti kurdular doğusuna koruyucu devleti, sonra birde kravat taktilar, hah liberal oldular.. akpden ve dtpden meclise girenler o asiretin gizli liderleridir aslinda, öz cocuklaridir, öz kardesleridir hepsi istekleri talepleri ortaktir. O asiretler feodaliteyle, alin teriyle çaldiklariyla sevinirler.
    O asiret uyusturucu trafigiyle yollarini bularak sevinirler. O asiretler isgal gücleriyle yaptiklari is birligini, dolarlariyla eurolari ile sevinirler.

Sonra ne oldu biliyormusun? siz bunlarin hepsini kahraman kabul ettiniz!

Hepsi ithaldir, karanliklar ulkesindeki orumcek adamlar.

Kisa bir tarih yapalim simdi aya hocam.

Osmanlida mülk devletindi, bu yasayi yavuz sultan selim bozdumu?
    Doğu ve guneydoğu anadoluda kürtlere, alevilere durmalari icin beylikler verildimi?
    Hatta bi soylentiye gore iran nufusunun %60 küsürünün türk oldugunu biliyormuydunuz?
    Bugun ''tek millet, iki devlet'' cinayetinin failide yaptigi dayatmalar yuzunden sultan selimdir.. ( bunu arastirin )
    Azerbaycan halkinin cogu alevidir,
    Sultan selim, osman bey'in yasasini bozarak guneydoguda astigi astik, kestigi kestik ve topraklarini varislerine aktarma hakki olan derebeylerini yaratmadimi orada? Simdi bu olay karadenizde olmus olsaydi, karadeniz halkinin yerinde dogu halki olmayacakmiydi?

Yarattigi derebeylerine verdigi kilicin ve hilafetin gucuyle sadece ve sadece alevi olduklari icin göcer oldular. Sürdü atti türk milletinin yurdundan.
    Bu derebeyligin ideolojisinide seyh'lik olusturdu. Derebeyler kilicin, Seyhlerse dinin baskisiyla yüzlerce yil emdiler sömürdüler halkin kanini,
    Sonra ne oldu aya hocam? Zamanla bazi asiretler hem mollaliği hem agaligi bir araya getirmeye basardi. Yani kilicin ve dinin gücü tek bir merkezde toplanmis oldu.

Kilic yavuzun kilici, Dinde yavuzundu aslina, iktidar ise onun sadece araciydi. Tipki bugunku gibi degilmi?
    Barzan adinda kucuk bi koy vardi, orada yasayan barzan asireti iste boyle doğdu sayin abicim.
    Mesut barzaninin babasinin adida molla mustafa barzani, 2.Abdülhamit bu carpik yapiyi güclendirdi, hamidiye alaylarini kurdu, kürt milliyetciligi hamidiye alaylarindan cikti ortaya, Yani türk milliyetciligi felan yokken kürt milliyetciligi vardi. Böylece günümüze kadar geldi derebeylik
    Yani istanbulun fethiyle kapanmadi orta çağ. Ortaçağ sürüyor hala. Bu aşiretler osmanlinin son döneminde çok iyi bildikleri seyi yaptilar. İhanet ettiler elbette. irakta, iranda, suriyede kalmalarinin sebebide budur,

Cumhuriyet donemi geldi sonra, toprak reformu istedi Mustafa Kemal. Derebeyliğin belini kirmak istedi, direndiler, isyanlar ateslendi, ingiliz detsekli isyanlar, 1925 seyh sait, 1937-1938 tunceli olaylari feodalizmin cumhuriyete kafa tutusudur. Sonra cok partili donem. Adnan menderes'in ortaya cikis nedeni toprak reformuna muhalefettir. Asiret reisleri ve seyhler meclise girip türkiyenin kaderini yonlendirirler. Hatirlayin bakalim susurluk kazasini? Kimler vardi mercedesin icinde????? Sultan selim'in yaptiklarini 2.Abdülhamit'in yaptiklarini cumhuriyet hukumetleride yapiyordu artik,
    pkk'yi ne yazikki Sultan Selim ve 2.Abdülhamit kurdu, İste bu yüzden ya dinciler ya bölücüler güclü olduklarini zannederler orada,
    Kandil dagina cikan o kravatli cocuga birileri anlatir bunu birgün, kandil dagina daha oncede cikildi, apo ile roportaj yapildi, hatta galatasarayli oldugunu bile ogrendik, karnini amerikan buftegi ile doyurur poposunu israil kagidi ile silerdi. Bayan Mitterand'da severdi kendisini, ama ne kadar severdi bilinmez. Sahi nerde simdi ocalan? Hani asiliyordu?

Gün olur çark düzeni çevrilir,
    Gün olur hesabiniz görülür.
    Gün olur sualiniz sorulur.
    Beyler bu vatana nasil kiydiniz?

Suan evde degilim, bu siralar internete girmeye pek firsatim olmayacak. laptop'un sarji az,
    Herkeze saygilar. Kendinize iyi bakin.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Simdi ben bu konu hakkinda yorum yapacagim hemde konuyu biraz derinlestireceğim.
    Okumaktan sıkılabilirsiniz, o yuzden sayfayi direk kapatin lütfen
    Simdi aya hocam ben senelerdir istanbulluyum burada bile elektrik olmayan mahalleler var, Altinsehir'e gidin bakin bakalim yuruyecek yolmu var? 2005 yilina kadar insanlar camasirlarini dereden yikiyorlardi, dusunun burası birde metropol... Herkez dogduğu yerde yasamak ister ama hayat sartlari nereye atarsa oraya gitmek zorunda kalirsin. O zaman yurt disinda ekmek pesinde kosan gurbetcilerin gunahi ney? Mesele o degil..
    Bence bu konuyu, karadenizlisi, marmaralisi, egelisi diye ayirmakta manasiz. Fakat ''yapi ile alakali'' kisminda hemfikiriz.
    Simdi ben size bizim kasabamizdan ornek vereyim ;
    Ben elazig'in türklerindenim, bizim yasadigimiz elazig/keban'a birakin terörist'i, terorist'in ''T'' si bile giremez, hic elazig kebanda teror saldirisi oldugunu duydunuzmu? 30 yil icerisinde dogunun her tarafinda catisma olmustur birde tek olmadiysa keban'da olmamistir. Google'den arastirin. Guvenlik guclerinden once halk silahlanir bi kere..
    80 ihtilalinde koyumuzun muhtari benim dedemmis, jandarma subayi gelip koy meydaninda herkezi siraya dizdiginde kürtleri ayri bi yere, türkleri ayri bi yere sira yaptirmak istemis
    *Muhtar koyunda kürt varmi?
    -Kumanda bu göydeki herkeşin türk oldugunu bilmiymisen?
    Neden kardesim simdi bu ayrimcilik? o zaman pkk mi vardi? pkk 78'de kuruldu sesini 82'de duyurdu ilk eylemini 84'te yapmadimi?
    Peki 80 ihtilalinde ne oldu bizim keban'daki kürtlere? veya ne oldu koye?
    Gitmesekte gelmesekte bizim olan o köye ne oldu? Televizyondaki diziler gibi degil anadoluda hayat, sevgi degil vahsettir orada yasanan. Feodalite budur iste. Memleketin batisina polis devleti kurdular doğusuna koruyucu devleti, sonra birde kravat taktilar, hah liberal oldular.. akpden ve dtpden meclise girenler o asiretin gizli liderleridir aslinda, öz cocuklaridir, öz kardesleridir hepsi istekleri talepleri ortaktir. O asiretler feodaliteyle, alin teriyle çaldiklariyla sevinirler.
    O asiret uyusturucu trafigiyle yollarini bularak sevinirler. O asiretler isgal gücleriyle yaptiklari is birligini, dolarlariyla eurolari ile sevinirler.
    Sonra ne oldu biliyormusun? siz bunlarin hepsini kahraman kabul ettiniz!
    Hepsi ithaldir, karanliklar ulkesindeki orumcek adamlar.
    Kisa bir tarih yapalim simdi aya hocam.
    Osmanlida mülk devletindi, bu yasayi yavuz sultan selim bozdumu?
    Doğu ve guneydoğu anadoluda kürtlere, alevilere durmalari icin beylikler verildimi?
    Hatta bi soylentiye gore iran nufusunun %60 küsürünün türk oldugunu biliyormuydunuz?
    Bugun ''tek millet, iki devlet'' cinayetinin failide yaptigi dayatmalar yuzunden sultan selimdir.. ( bunu arastirin )
    Azerbaycan halkinin cogu alevidir,
    Sultan selim, osman bey'in yasasini bozarak guneydoguda astigi astik, kestigi kestik ve topraklarini varislerine aktarma hakki olan derebeylerini yaratmadimi orada? Simdi bu olay karadenizde olmus olsaydi, karadeniz halkinin yerinde dogu halki olmayacakmiydi?
    Yarattigi derebeylerine verdigi kilicin ve hilafetin gucuyle sadece ve sadece alevi olduklari icin göcer oldular. Sürdü atti türk milletinin yurdundan.
    Bu derebeyligin ideolojisinide seyh'lik olusturdu. Derebeyler kilicin, Seyhlerse dinin baskisiyla yüzlerce yil emdiler sömürdüler halkin kanini,
    Sonra ne oldu aya hocam? Zamanla bazi asiretler hem mollaliği hem agaligi bir araya getirmeye basardi. Yani kilicin ve dinin gücü tek bir merkezde toplanmis oldu.
    Kilic yavuzun kilici, Dinde yavuzundu aslina, iktidar ise onun sadece araciydi. Tipki bugunku gibi degilmi?
    Barzan adinda kucuk bi koy vardi, orada yasayan barzan asireti iste boyle doğdu sayin abicim.
    Mesut barzaninin babasinin adida molla mustafa barzani, 2.Abdülhamit bu carpik yapiyi güclendirdi, hamidiye alaylarini kurdu, kürt milliyetciligi hamidiye alaylarindan cikti ortaya, Yani türk milliyetciligi felan yokken kürt milliyetciligi vardi. Böylece günümüze kadar geldi derebeylik
    Yani istanbulun fethiyle kapanmadi orta çağ. Ortaçağ sürüyor hala. Bu aşiretler osmanlinin son döneminde çok iyi bildikleri seyi yaptilar. İhanet ettiler elbette. irakta, iranda, suriyede kalmalarinin sebebide budur,
    Cumhuriyet donemi geldi sonra, toprak reformu istedi Mustafa Kemal. Derebeyliğin belini kirmak istedi, direndiler, isyanlar ateslendi, ingiliz detsekli isyanlar, 1925 seyh sait, 1937-1938 tunceli olaylari feodalizmin cumhuriyete kafa tutusudur. Sonra cok partili donem. Adnan menderes'in ortaya cikis nedeni toprak reformuna muhalefettir. Asiret reisleri ve seyhler meclise girip türkiyenin kaderini yonlendirirler. Hatirlayin bakalim susurluk kazasini? Kimler vardi mercedesin icinde????? Sultan selim'in yaptiklarini 2.Abdülhamit'in yaptiklarini cumhuriyet hukumetleride yapiyordu artik,
    pkk'yi ne yazikki Sultan Selim ve 2.Abdülhamit kurdu, İste bu yüzden ya dinciler ya bölücüler güclü olduklarini zannederler orada,
    Kandil dagina cikan o kravatli cocuga birileri anlatir bunu birgün, kandil dagina daha oncede cikildi, apo ile roportaj yapildi, hatta galatasarayli oldugunu bile ogrendik, karnini amerikan buftegi ile doyurur poposunu israil kagidi ile silerdi. Bayan Mitterand'da severdi kendisini, ama ne kadar severdi bilinmez. Sahi nerde simdi ocalan? Hani asiliyordu?
    Doğru söze ne hacet hemşerim...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sığ tarih bilgime istinaden Yavuz Sultan Selim kısmı hariç bir çok kısma katılıyorum.
    yavuz Sultan Selim devletinin bekaası için tehdit olarak algıladıklarına karşı zlimce bir tavır ile toplu katliamlar yapmıştır. lakin bunu o dönemin dinamikleri ile değerlendirmek lazım. Şah İsmail'e doğru giden Şahkulu bile azametli osmanlı ordusuna oldukça ağır kayıplar vermiştir. Dolayısı ile Yavuz devletinin sonlanmak üzere olduğunu düşünerek insan fıtratındaki kişinin yapmaması gereken katliamlara mahal vermiştir.

şu karadeniz konusuna gelirsek, karadeniz insanı yoksul değildir, bana yoksul edebiyatı yapmayın, müteahit kesimine bir bakın bakalım ne kadar karadenizli var. öyle bir doğal cennet içinde yoksul olmak bilr bir lütuf. biz ne yapalım anadolunun bağrında dedemizden kalana bakıyoruz iki tane taşlı tarla eksen ekilmez sürsen sürülmez. bunların hiçbiri terör için bahane değil.

pkk terörünün dereveylik düzeni ile alakası vardır lakin istanbulda yaşayan bizler için maraba demek yanlış mı olur ? şehrin töresi içinde köleden beter yaşayan milyonlar ne yapsın onlarda yeditepenin her birine mi çıksınlar. bırakın arkadaşlar bu terörün adını koymayı. pkk denilen illetin uyuşturucu taciri küresel bir mafya ağı olduğunu bilmeyen öğrensin sonra gelsin. senin liderin nasıl hamas bizim kardeşimizdir diyor ise başkaları da onlar gerilladır der ve diyor da. bunlar devletlerin kirli oyunlarının sonuçları. terörün başı kimilerinin "sayın" diye hitap ettiği olsa idi asar kurtulurduk, terörün başı ortadadır. adım kadar eminim İsrail pkk yı Hamas kadar desteklemiyordur.

eğer bugün bu kadar kurban veriyor isek hatayı devlet kendinde aramalı,, nerede yanlış yaptığını düşünmeli. ırkçı, faşizan söylemler ve eylemler sadece ateşe benzin dökmeye yarar. insanlara özgür olduklarını hissettirmelisiniz. mesele asmak, kesmek, öldürmek olmamalı mesele insan gibi yaşamanın erdemine beraber yol almak olmalı. ne yazıktır ki insan denen varlığın fıtratında bu duygular baskın değil.

ne bileyim arkadaş ne desem boş. kim nasıl isterse daha doğrusu nasıl işine gelirse öyle anlıyor öyle yapıyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş pardon ama senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? Bu ülkede tek bir millet var o da Türk Milleti ve bu millet hep beraber bağımsız... Bu ülkedeki farklı ırkları bağımsız yapmaya kalkarsanız ülke civcivin yutacağı parçalara ayrılır 72 iki parçaya mı bölmek gerek bu milleti? Kardeşim eğer bu adamar bağımsızlığını kazanmaya çalışıyor diyorsan Askere kurşun sıkan faşist ırkçı zorba terörü amacına ulaştırmış oluyorsun. Memleketim insanı ırkçı değil çok şükür, çoğunluk hala tek millet olduğumuzun farkında ki onca zaman bölemediler bizi!!! lütfen kardeşim söylediklerini iki düşün bi konuş
    bana söylediklerini alıntı yapıyorum sadece
    ben ne söylediğimi, ne kasdettiğimi biliyorum ama sen ne okuduğunu anlamıyosun.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    Alıntı ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster

halkalı'da asker taşıyan servise bombalı saldırı

istanbul halkalı’da asker taşıyan bir sivil otobüsün geçişi sırasında meydana gelen patlamada ptlamada 17 yaşında asker kızı ve 2'si uzman çavuş 3 asker yaşamını yitirdi. 6 kişi de yaralandı.

Görgü tanığı olayın ardından bir kişinin kaçtığını, bu kişiyi gören bir askerin de havaya ateş açtığını iddia etti.

[ımg]http://i.milliyet.com.tr/yenianaresim/2010/06/22/istanbul-da-askeri-lojman-yakininda-patlama-yaralilar-var--705656.jpeg[/ımg]

halkalı'da askeri lojmanların çok yakınında askeri personeli taşıyan otobüsün geçişi sırasında meydana gelen patlamada biri çocuk 4 kişi öldü. 2'si ağır 6 yaralı çevre hastanelere kaldırıldı.

Patlama saat 07.00 sıralarında, halkalı'daki askeri lojmanlardan aldığı personeli görev yerlerine taşıyan sivil plakalı bir otobüsün geçişi sırasında meydana geldi. Yarımburgaz mahallesi, yarımburgaz mezarlığı karşısındaki istanbul caddesi çıkışında, tem yoluna 300 metre mesafede yan yol üzerinde meydana gelen patlama sonucu otübüsün özellikle arka ve orta bölümü ile bagaj bölümünde hasar meydana geldi. ölü ve yaralıların da otobüsün bu bölümünde oturanlardan oluştuğu bildirildi. Patlamada jandarma kıdemli üstçavuş bekir çelik, uzman çavuşlar çağlar bölükbaşı ve uğur ekiz ile bir personelin okula giden 17 yaşındaki kızı buse sarıyağ öldü. Ilk belirlemelere göre de başçavuş duran bayram ile uzman çavuş mehmet boşnak yaralılar arasında bulunuyor.
    [ımg]http://i.milliyet.com.tr/mansetsol378_495/2010/06/22/fft1_mf706138.jpeg[/ımg]
    patlama sırasında otobüsün arkasından giden bir otomobil ile bir midibüste ise hafif maddi hasar ve meydana geldi. Olay yerinde bazı kişiler, kimlik sorgusu yapılmak üzere gözaltına alındı.
    nur içinde yat kızım.mekanın cennet olsun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)