Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstanbul'da terör saldırısı!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Halkalı'da asker taşıyan servise bombalı saldırı

İstanbul Halkalı’da asker taşıyan bir sivil otobüsün geçişi sırasında meydana gelen patlamada Ptlamada 17 yaşında asker kızı ve 2'si uzman çavuş 3 asker yaşamını yitirdi. 6 kişi de yaralandı.

Görgü tanığı olayın ardından bir kişinin kaçtığını, bu kişiyi gören bir askerin de havaya ateş açtığını iddia etti.

HALKALI'da askeri lojmanların çok yakınında askeri personeli taşıyan otobüsün geçişi sırasında meydana gelen patlamada biri çocuk 4 kişi öldü. 2'si ağır 6 yaralı çevre hastanelere kaldırıldı.

Patlama saat 07.00 sıralarında, Halkalı'daki askeri Lojmanlardan aldığı personeli görev yerlerine taşıyan sivil plakalı bir otobüsün geçişi sırasında meydana geldi. Yarımburgaz Mahallesi, Yarımburgaz Mezarlığı karşısındaki İstanbul Caddesi çıkışında, TEM yoluna 300 metre mesafede yan yol üzerinde meydana gelen patlama sonucu otübüsün özellikle arka ve orta bölümü ile bagaj bölümünde hasar meydana geldi. Ölü ve yaralıların da otobüsün bu bölümünde oturanlardan oluştuğu bildirildi. Patlamada Jandarma Kıdemli Üstçavuş Bekir Çelik, uzman çavuşlar Çağlar Bölükbaşı ve Uğur Ekiz ile bir personelin okula giden 17 yaşındaki kızı Buse Sarıyağ öldü. İlk belirlemelere göre de Başçavuş Duran Bayram ile Uzman Çavuş Mehmet Boşnak yaralılar arasında bulunuyor.

Patlama sırasında otobüsün arkasından giden bir otomobil ile bir midibüste ise hafif maddi hasar ve meydana geldi. Olay yerinde bazı kişiler, kimlik sorgusu yapılmak üzere gözaltına alındı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ne zaman sonu gelecek bilmiyorum....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Regal Raptor
    Bu emniyet , mit ve türk silahlı kuvvetleri ile bu işin sonu gelmez, heryer beceriksiz adamlarla dolu
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

Koskaca istanbulda gündüz gözüyle nasıl yapabiliyorlar ya.
    genel kurmay başkanı da dün diyorki: bekliorduk zaten hazirandan itibaren saldırıların olacağını, hatta batıda da yapacaklar.
    ee peki madem biliordunuz, önlem nerde?

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    bu otobüsün o saatte ve hangi tarihten geçeceğini bu hainlşer nereden biliyorlar peki bence acı ama gerçek ELMA SANDIĞINDA ÇÜRÜMÜŞ ELMA ÇOK
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    Regal Raptor
    İdamın geri gelmesi lazım, bu işin çözümünde en etkili yollardan birisi budur
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu otobüsün o saatte ve hangi tarihten geçeceğini bu hainlşer nereden biliyorlar peki bence acı ama gerçek ELMA SANDIĞINDA ÇÜRÜMÜŞ ELMA ÇOK
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Regal Raptor
    Star gazetesinde dün yayımlanan haberde Doç. Dr. Önder Aytaç, karakola saldırı yapacak yaklaşık 200 teröristin sınırdan geçişinin günler önce tespit edildiği yönünde iddiada bulundu. Aytaç, kendisine gelen çok önemli bir bilgide, Batman'da Heron'lardan sorumlu bir albay, teröristlerin görüntüsünü görünce komutanlarına "Bunları şimdi vurmayacağız da ne zaman vuracağız?" diyerek kafasını duvara vurmuş. Önder Aytaç, bir uçuşta yaklaşık 400 kilometreyi tarayan Heron'ların hafızalarının silinmediğini belirterek, "Son iki haftalık hafızasına bakarlarsa 150-200 teröristi göreceklerdir. Bu kayıtlar, saldırıların nasıl arttığını, Mehmetçiğin nasıl öldüğünü ortaya koyacak." dedi. Haberde, güvenlik uzmanı Emre Uslu da TSK yetkililerinin 'operasyona eğitimli ekiplerin gönderildiği' şeklindeki sözlerinin doğru olmadığını ileri sürdü. Uslu, "Eğitimsiz çocukları ağaç gibi oraya dikiyorlar. Doğrudan ihmal var. Sorumlular hesap vermeli." şeklinde konuştu.

Motosikleti
    dün erdal sarızeybek bütün teröristlerin bulunduğu noktaları belirtti ve bilindiği halde neden halâ operasyonnun yapılmadığını dile gtiriyor.ya ben anlamıyorum hersey apaçık ortada herseyimiz mevcut terörstlerin giriş ve bulundukları noktalar belli ama nasıl buna halen göz yumuluyor
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    bugün ülkemizin bütçesinden en büyük payı alan kurum TSK'dır. peki ne karşılığında bu kadar çok bütçeye sahip : "terörün".

terör biter mi? elbette biter...

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    sürekli savunulması gereken bir ülkede yaşadıgımız için terör bitsede tsk gene en büyük payı alıcaktır almalıdır ama azalabilir sonuçda para harcanan birşey sona ermiş olacagından tskdan artanı egitime harcamak en iyisi olacakdır

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Yapacağımız tek şey,kafamızı kumdan çıkarıp etrafa bakmak.Bize pompalanan masalları bir kenara bırakıp gerçeği görmek.Avrupa birliği,ıvır zıvır masalları ile sömürge haline getirilmek istendiğimizin ve bazılarınında bu doğrultuda düşmanlarımız ile işbirliği içinde olduğunun farkına varmak,sandıkta 3 kuruş avanta,iki torba kömür için oy vermemek.Uykudan uyandığımız an herşey güzel olur hiç merak etmeyin.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Biz 96 da OHAL da gorev yaparken Vatan sag olsun der gecerdik , ama bakiyorum bunca sene gecti aradan iki tarafta kayip verdi , ama bir arpa boyu yol kat edilmedi. Yine teror yine istanbul , Sirnak. O zaman insan kendine soruyor bundan 14 sene evel ben ne diye savastim, madem hic bir sey degismeyecekti. biz kendimizi feda ettik bugunlerin Buseleri haince saldirilara maruz kalmasin diye... Ama demekki birileri bizim fedakarliklarimizin degerini bilmeden bugun onlari harcamis.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Regal Raptor
    Terör bitmez ama çok düşük seviyelere indirilebilir bunun içinde önerilerim şöyle

1:İdam cezası geri getirilmeli

2:Devlet güvenlik mahkemeleri tekrar açılmalı

3:Asker ve Polis bütün kolluk kuvvetlerinin yetkileri genişletilmeli

4:Tsk biran önce profesyonel orduya geçmeli,terör bölgelerinde en az 8 ila 10 ay deneyim almış asker bulundurulmalı

5:Terör bölgelerinde Uzman Erbaşlar ve subay astsubaylardan kurulu özel harekat timleri aktif duruma getirilmeli

6:Kaçakçılıktan kalan sınır karakolları terörist saldırılara karşı tekrar dizayn edilmeli yerekirse yerleri değiştirilmeli

7:Saldırılar sonrasında verilen şehit var ise, o bölgenin komutanı ve nöbetci amirleri askeri mahkemelerde yargılanmalı

8:Sınır bölgelerine herhan gibi bir saldırı durumunda, belirli bir alanı etkileyecek şekilde kimyasal veya biyolojik silahlar kullanılmalı

9:Askeri malzemeler ve istihbaratla ilgili malzemeler milli olmalı dışabağımlı olunmamalı

10: Polis sokak eylemlerinde plastik ve yaralayıcı mermiler kullanmalı, olay yerindeki zarar ziyanlar yakalanan eylemciler ve ailelerinden tahsil edilmeli

11:Şehit ve gazilere ödenecek tazminatlar çatışmalarda ölü veya diri yakalanan teröristlerin ailelerinden tahsil edilmeli

Motosikleti
    idam geri gelecek yakalanan teröristler kalabalık şehirlerimizde herkesin gözü önünde ipte sallandırılacak bak o zman nasıl hepsi tutusuyor.idam bencede geri gelmeli çocuk katili-devlete ve düzene karsı gelenler idam edilmelidir

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    adam öldürmeyle bu iş çözülmeeeeeeez.
    ilk olarak şunu söyliyim, bağımsızlık çok önemli bir değerdir, uğrunda savaşılır, ölünür. olay sadece bununla kalsa pkknın haklı olduğu bölümlerde var denebilir AMA dış ülkelerden destek alarak, onların istediklerini yaparak bağımsızlık derseniz bi tarafımla gülerim, hatta bi tarafıma yazık, gülmem bile.
    şimdi, birde kendimizi onların yerine koyalım. misal kendimden düşünüyorum, üniversiteyi bitirdim öğretmen olarak, atamamızı yapmıyorlar, geçici işler bulabilirsem çalışıyorum, olmazsa şu anda olduğu gibi evde hapis hayatı yaşıyorum. babam filan destek oluyorda öyle idare ediyoruz, peki ya onlarında bana bakacak durumu olmasa benim gibi bir adam ne yapar? iş bulana kadar sürünür. bir şekilde olduki bulur, bulamazsa hırsız olur. şimdi benim gibi bir adamın g.doğu ortamında büyüdüğünü düşünün. o zaman ne yapar? yine iş bulmaya çalışır, olduki bulursa hayatına devam eder. bulamazsa ise ya hırsız olur yada terörist.
    bu olay bu kadar basit. kimse kimlik vs demesin. aç olan adama herşeyi yaptırırsınız, o dağdaki adamların kaç tanesi işini gücünü bırakıp gitmiş adamlar. hepsi ya okumamış ya işsiz. bu terörü çözmenin yoluda işten geçer.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Regal Raptor
    Ah kardeşim ah politikacılar gibi konuştun düzmantık işi olmayan dağa çıkıyor demek, kusura bakma ama bende bunlara oramla gülüyorum , trabzon da rizede meydanlar işsiz dolu merak ediyorum bunlar nie dağa çıkmıyor yoksa trabzon ve rize de dağ yokmu ?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    As gitsin, kes gitsin, bic gitsin.
    Sonra ne olucak? teror biticekmi?
    oldürmekle terör biticek olsaydi sizin bu konustuklarinizi bi diplomat veya bi burokrat uygulardi mutlaka.
    30 senedir öldürüyoruz, ölüyoruz. Ne oluyor bitiyormu? Hayir.. 30 sene daha gecse aradan yine bitmez.
    Terörü bitirmenin tek yolu o bölgeyi kalkındırmaktan gecer.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı KurtÇobanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah kardeşim ah politikacılar gibi konuştun düzmantık işi olmayan dağa çıkıyor demek, kusura bakma ama bende bunlara oramla gülüyorum , trabzon da rizede meydanlar işsiz dolu merak ediyorum bunlar nie dağa çıkmıyor yoksa trabzon ve rize de dağ yokmu ?
    çünkü onları kandıracak birileri yok.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı KurtÇobanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karadeniz halki kalkindirilmis, bircogu bilgili okumus egitimli insanlar, sence o adamlar daga cikarmi?

bu arada cep.telden yaziyoum yazim hatalarindan ozur dilerim
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)