Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Temdeki Korkunç Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Off of gene hız gene ölüm..
    Ailesine sabırlar diliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar bazı arkadaşları anlamakda zorluk çekiyorum resmen göz göre göre yeni başlamış yada motora hevesli arkadaşlara ecel bileti kesiyorlar şurda yazdıklarıyla

270 km gibi astronomik bir hızı göz ardı edipde nasıl olurda bariyere yada yoldaki arabalara suç atabiliyorsunuz..

takip mesafesi denen bir şey vardır tarama mesafesi denen bir şey vardır bunu bilmekde yapmakda motorcunun görevidir..

arkasında insan varken her ne amaçla olursa olsun bir insanın başkasının canını emanet taşırken tam aksine hiç sürat yapmadan o arkasındaki insanı kutsal bir emanetmiş gibiki hayat en kutsal bize verilmiş şeydir ve o insan o hayatı sana emanet ediyorsa senin değil 270 60 ile gitmen gerekir...

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    KEndinizi sorgulayın lütfen...
    Duygularınızı sorgulayın....

Sonrada bi düşünün,bunları tartışacağımız konu burasımı.....

Haklı değilsiniz,haksızda değilsiniz,ama yeri burası değil....

Lütfen birilerini bilinçlendirmek istiyorsanız,bariyerlerin kaç km de ne kadar zararlı olduğuna dair bi konu açıp tartışabilirsiniz...
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    hiç okumadım varsayıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    iki yüz yetmişş

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ailesi de okusa başkaları da okusa yazacağım...

270..... Tek kelimeyle yazık....
    Kaybettiğimiz arkadaşımıza da
    Motoru kullanan arkadaşımıza da
    Annelere baba larada, Ve onların verdikleri emeklere de..
    Tek kalime ile Yazıkkkkkk.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KEndinizi sorgulayın lütfen...
    Duygularınızı sorgulayın....

Sonrada bi düşünün,bunları tartışacağımız konu burasımı.....

Haklı değilsiniz,haksızda değilsiniz,ama yeri burası değil....

Lütfen birilerini bilinçlendirmek istiyorsanız,bariyerlerin kaç km de ne kadar zararlı olduğuna dair bi konu açıp tartışabilirsiniz...
    ben ilk sayfada taziyemi bildirdim üzgün olduğumuda söyledim

bir şeyin peşinde yada tartışma konusunda haklı yada haksız çıkma peşinde de değilim sonuçda bu vukaat olmuş..

sadece konuyu bilirimki her zaman başından okumaya üşenicek arkadaşlar olucakdır olayı yanlış algılayıp bilgilenmesinler diye arada böyle bir hatırlatma yazma gereği duydum..

ilerki sayfalarda gene gerekirse gene yazarım bu bir bilgilendirmedir tartışmak için yazılmış bir şey değildirki biri benle tartışmaya girse burda tartışmam zaten yeri değil onun bilincindeyim..

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Allah sabır versin yakınlarına, bizede nefsimize hakim olmayı, hız yapmakta hem kendimizi hem çevredeki insanların hayatıyla oynamaktır...
    ...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çiğdem(confi) allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun..bişey diyemiyorum..cok üzgünüm
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazayı yapan arkadaş oktay adında bir arkadaş 1100XX motoru ile yapmış kazayı hastanede yoğun bakımdaydı en son arkadaki artçısıda çiğdem diye motor sevdalısı bir bayan arkadaşımız moto gp den çıkdıkdan sonra arkasından gelen grup arkadaşlarının anlattığına göre,270 ile giderken sol şeritte giden araba ile bariyer arasından geçmek istemiş,sağ şeritlerin boş olduğu da söyleniyor,motorun sağı arabanın sol tamponuna takılmış,gerisi belli malum kaza vuku buluyor..

olay yerinde rağmetli olan çiğdem kardeşimiz allah rağmet eylesin

Yazılanları okuyunca hayatını kaybeden arkadaşımızı tanıdım maalesef.
    HyosungFanClub toplantılarında tanışıp sohbet etme fırsatımız olmuştu Çiğdem arkadaşımızla. Hatırlayan arkadaşlarımız vardır, Akileos söyleyince hatırladım; "Confident" nickiyle üyeydi motosiklet forum sitelerine.
    Çok üzüldüm; insanın yüz yüze gördüğü birinin daha genç yaşında motor üzerinde hayatını kaybettiği haberini alması çok acı. Hem de böyle feci bir şekilde.
    Bu kaçıncı ve son da olmayacak anladığım kadarıyla.. Lütfen biraz daha dikkat arkadaşlar.
    Allah rahmet eylesin, sevenlerine sabır versin..

Motosikleti
    Mondial 110 ft
    Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
    Dağda üç beş koyun sürüsü, Tutturmuş bir kürdistan türküsü, Almış bayrak diye bir masa ötüsü, Satsan beş para etmez ne dirisi ne ölüsü. Soysuz olan sensin, toprak senin neyine, İte itlik yapıp kafa tutma beyine. Duy ulan soysuz!! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    ALLAH cc Rahmet etsin .Mekanları Cennet olsun...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun kullanıcısı volkan abimizde salı sabaha karsı hastanede hayatını yitirmiştir.. basımız sagolsun tekrardan cok üzücü bir durum ..
    ..................

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    allah rahmet eylesin yakınlarına başsağlığı dilerim
    [B][I]iki teker hastalığında bünye tedaviyi reddediyor.. !!![/I][/B]

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Cok yazik, diyecek birsey yok. Allah iki arkadasimizada rahmet eylesin, mekanlari cennet olsun..

hayır, tam burasıdır.

hatta belkı de her topic altında sabıt kalan bırer mesaj da bulunmalıdır. kımden, neyden cekınıyorsunuz ? aılesınden mı ? bırakın bu lafları.

2 tane gencecık can gıtmıs. bır kazadır oldu, denmez. denmemelı.

neden bız hatalarımızın ustunu ortuyoruz? ders almamak ıcın elımızden gelenı yapıyoruz ?

aılesı mı okuyacak. okusun. ama kımın aılesınden cekınıyoruz ? surucunun mu yoksa artcının mı ? artcının aılesı sankı dusunmedı mı bu hızın felakat oldugunu?
    ıcten ıce ( belkı de acık acık ) surucu yasasaydı ( keske ıkısı de yasasaydı ) ona sormayacak mıydı " sen bızım kızımızı bu hızla tasımaya nasıl cesaret edersın " dıye ?

270 km/h arkadaslar. hadı abartılmıs olsun. 200 olsun dıyelım. 200 km ıle gıdılecek bır yol var mı bu memlekette ? 200 ıle bır arabada bıle seyahat edecek yol var mı ?

bu hız pıst hızıdır. hangı kara tasıtı olursa olsun, bu hız ılla kı bır pıstte yapılmalıdır eger yapılacaksa. ıstedıgınız kadar frenlerınız kalıtelı olsun. bu hız pıstte yapılmalıdır hem de 30 yıllık alaylı surucu bıle olsanız, profesyonel egıtım almıs bır surucu ısenız yapılmalıdır ancak.

surus guvenlıgının olmazsa olmazı fızık kanunlarıdır. tabıı kı ardından dıkkat, reflex ve hatta belkı sans da surus guvenlıgı ıcın elzemdır ama ılk husus fızık kanunlarına uymaktan gecer. 270 km ıle gıden bır kara tasıtının yere temas eden lastık yuzeyı azalır. tutunma azalır. durma mesafesı ( ustundekı agırlıkla dogru orantılı olarak ) artar. bu ıster bır porsche olsun ısterse ultra super düper motorsıkler, bu bır fızık kuralıdır.

bunların yazılacagı yer da burasıdır. okunsun kı ders alınsın. yenı baslayan kısılerden 1 tanesı bu yazıyı hatırlarsa 150yı gectıgınde ve frene basarsa bızlerı okudugunu hatırlayıp ; ıste o zaman neden yazmamızın gereklı oldugu ortaya cıkar. hıcbır zaman bılemeyız tabıı kı o frenı yapan kardesımızın bızı hatırlayıp, okuduklarını hatırlayıp frene bastıgını ama amacımız bılmek degıl kı; gostermek, paylasmak ve eger yapabılıyorsak egıtmek olmalı.

acılı aılelere ve bu kardesımızın sevenlerıne bas saglıgı dılerım. mekanları cennet olsun.

saygılarımla

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Allah rahmet eylesin. Bir anlık hatanın sonuçları. Sürat felakettir diye boşuna söylemiyorlar.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin....
    Mekanları cennet olsun ....

Lütfen biraz daha dikkat .....
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Allah Rahmet Eylesin.. Tartışmayı bir kenara bırakalım lütfen..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabır diliyorum.
    Lütfen motor kullanırken biraz daha sorumlu olalım arkadaşlar.
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bazı arkadaşları anlamakda zorluk çekiyorum resmen göz göre göre yeni başlamış yada motora hevesli arkadaşlara ecel bileti kesiyorlar şurda yazdıklarıyla

270 km gibi astronomik bir hızı göz ardı edipde nasıl olurda bariyere yada yoldaki arabalara suç atabiliyorsunuz..

takip mesafesi denen bir şey vardır tarama mesafesi denen bir şey vardır bunu bilmekde yapmakda motorcunun görevidir..

arkasında insan varken her ne amaçla olursa olsun bir insanın başkasının canını emanet taşırken tam aksine hiç sürat yapmadan o arkasındaki insanı kutsal bir emanetmiş gibiki hayat en kutsal bize verilmiş şeydir ve o insan o hayatı sana emanet ediyorsa senin değil 270 60 ile gitmen gerekir...
    % 1000000000000000 katılıyorum size. 270 km/h ne demek? Tek başına olsa anlarım (ki yine de çok gereksiz ve riskli), ama motosiklet bu. Artçının canı kullanan kişiye emanet. Çok yazık gerçekten. Allah rahmet eylesin her iki arkadaşımızı da ne diyim... Göz göre göre gelmiş ölüm. Ailelerine sabırlar diliyorum...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)