Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

İlk Motorum Yamaha YZF-R125

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF-R125
    [QUOTE=mus2aktas;1148127]Tebrik ederim.Motorun hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız zevkli sürüşler diliyorum.Yalnız topik 125 cc savaşına dönücek galiba.Düşüncelere saygılı olmak lazım.Bence birbirlerinize düşüncelerinizden dolayı teşekkür etseydiniz bu kadar uzamazdı.Bu fikrim için bana da teşşekkür ederseniz artık....[/QUOTE

Herkese ayrı ayrı Teşekkür ederim...:D.Benden kaynaklanmamasına rağmen yanlış anlaşılmalar içinde özür dilerim.Herkesin fikrine saygı duyduğumu söledim zaten.Ama bütün yazdıklarımın içinde tek bir kelime alınıp değişik yorumlar yapılırsa maalesef böyle oluyor...
    Kim Karşı Koyabilirki Rüzgarıma...[COLOR="Red"][B]:bounce:[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Güzel motosiklet kazasız sürüşler..

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT 250 R için bol bol krank kırıyor diyorlar aslı varmı sence
    1000rr da da devir kesici olmasa red line' de 12bın 13 bın devırde zorlarsan 1000rr'da krank kırar emin ol.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

selamlar öncelikle motor hayırlı olsun.. bende uzun süre araştırdıktan sonra ilk vitesli motor deneyimi için derbi gpr 125 , hyosung gt 250r ve yamaha yzf r125 arasında gittim geldim.. ilk önce yorumlardan hyosung u kafadan eledim.. parça bulmak zor çıkardığı sorunlar vs.. tam aradığım motor derbidir safkan pist motoru kesin alıyorum derken aklım yamahaya kaydı.. gerçekten görüntü itibari ile alınıcak tek 125 lik gibi geliyor.. tabi performans nolcak diyenler çok.. ilk motorumla 250 yapmak gibi bir amacım olmadığı için önce vitese sonra motora alışmam gerektiğini düşünüyorum 1-2 sene bunu kullanıp 600 lük bir motor almak mantıklı geliyor.. yamaha ile ilgili birkaç sorum olucak s_meltem_s e

selesi ve kullanımı rahatmı, diğer racinglerle kıyaslarsan? (derbinin ki çok rahatsız)

rodajda olduğunu belirtmişsin ama benzin durumları ve yol tutuşu nasıl sana göre ?

ses durumları nasıl? 125 cc lik motora göre tabi tatmin ediyormu?

insanlardan nasıl tepkiler alıyorsun motoru görenler neler yapıyor?

kullandığın süre içinde herhangi bir sorunla karşılaştınmı ? (vites, fren.. vb)

aynalar kullanışlımı şerit değiştirirken yardımcı oluyormu?

hiç artçıyla kullandınmı artçı için oturma nasıl rahatmı artçıyla performans nasıl değişiyor?

çok sordum sanırım.. neyse herkese iyi akşamlar..

Motosikleti
    asya 150t1
    Alıntı amonramses adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar öncelikle motor hayırlı olsun.. bende uzun süre araştırdıktan sonra ilk vitesli motor deneyimi için derbi gpr 125 , hyosung gt 250r ve yamaha yzf r125 arasında gittim geldim.. ilk önce yorumlardan hyosung u kafadan eledim.. parça bulmak zor çıkardığı sorunlar vs.. tam aradığım motor derbidir safkan pist motoru kesin alıyorum derken aklım yamahaya kaydı.. gerçekten görüntü itibari ile alınıcak tek 125 lik gibi geliyor.. tabi performans nolcak diyenler çok.. ilk motorumla 250 yapmak gibi bir amacım olmadığı için önce vitese sonra motora alışmam gerektiğini düşünüyorum 1-2 sene bunu kullanıp 600 lük bir motor almak mantıklı geliyor.. yamaha ile ilgili birkaç sorum olucak s_meltem_s e

selesi ve kullanımı rahatmı, diğer racinglerle kıyaslarsan? (derbinin ki çok rahatsız)

rodajda olduğunu belirtmişsin ama benzin durumları ve yol tutuşu nasıl sana göre ?

hiç artçıyla kullandınmı artçı için oturma nasıl rahatmı artçıyla performans nasıl değişiyor?

arkadaşım sen vascoo nun yazdıklarını hıç okumadın galıba bak dıyosunkı 1 2 sene bıncem yazık gunah o paraya çopten toplamıyoruz bu parayı al bı ybr bak işine hee dıyosan param çok harcıyacak yer yok o başka bırde hyonun parçası bol bol var yeterkı paradan haber ver

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    sesi tek silndirli bir 125 ile aynı fazla fark yok...
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Alıntı karpatkurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sen vascoo nun yazdıklarını hıç okumadın galıba bak dıyosunkı 1 2 sene bıncem yazık gunah o paraya çopten toplamıyoruz bu parayı al bı ybr bak işine hee dıyosan param çok harcıyacak yer yok o başka bırde hyonun parçası bol bol var yeterkı paradan haber ver
    60 gündür sadece kadrandaki bir parçayı faal olarak şu anda bekleyen biliyorum.. birde olaya şu açıdan bakmak lazım ben bu aleti satarkende iyi fiyata satıcam sonuçta.. belki 2 ay durur ilan ama yine satarım istediğim fiyata bunun ikinci elini bekleyen çok arkadaşlar..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    S_MelteM_S

1-beni honda fanatikliğiyle suçluyorsun ben öyle olsam senin motoruna iyi dermiyim.
    2-cahillik sadece sınavlardan kötü not almak değildir,yıllardır piyasada olan tutulan binlerce kişi tarafından sevilen ve benimde binlerce km'den beri kullandığım kendini kanıtlamış bir motosikleti bilip bilmeden aşağılaman bana göre cahilik.
    3-yok kaç km yapmış yok kaç seneden beri bniyormuşsun diyorsun bana işte buda bir saygısızlıktır ben bunları boşa söylemiyorum aşağıladığın CBR125'in gerçeklerini sana sunuyorum.
    4-cbr125 i yamaha almadan önce kullandım demişsin ve dayanıklılığını ve sağlamlığını senden daha iyi biliyorum diyorsun bu ne demek oluyor kendini beğenmişlik ve bana saygısızlık ben 2 yıl 42 bin küsür km diyorum başımdan 1001 bdire olay geçmiş diyorum sen onlardan bananeymiş diyorsun sonrada bir denemeyle benden daha iyi biliyorum diyorsun,
    5-en önemli nokta cbr125 bir racin değil racin görüntüsü verilmiş bir motosikletmiş ve bunu savunuyorum diyorsun bütün otoriteler() bunu böyle bilir öylemi.
    CBR125R,125 cc kategorisinde bir racing motosiklettir 2-3 seneden beride HONDA Türkiyenin düzenlediği CBR125 cup pist yarışları vardır bu motosiklet 125 cc'de bir racing olmasaydı cbr125cup düzenlenmezdi.
    ki;honda TR heralde cbr125 in racing olduğunu kabul etmiş en büyük otoritedir.
    şimdi cbr125 racing değilde yzf mi racing diyorsun ben kabul ediyorum yzf-r125 125cc kategorisinde bir racing ve cbr125r da 125cc kategorisinde bir racing ama hala sen cbr125 racing değil diyorsun.ki kaç seneden beri yarışları yapılmasına rağmen.
    6-hiçbir motor beni yamaha kadar cezbetmedi diyorsun bu gayet doğal senin zevkin ve tercihin,hiçirinin beni cezbetmemiş olması benim suçum değil tabiki senin suçun değil senin zevkine uygun motosiklet yapmayan mühendislerin suçu,hiçbiri seni cezbetmemiş olabilir fakat aşağılamayada hakkın yok diğer kullanıcılara saygısızlıktır bu.
    7-o kadar para saydım nie diyorsun içime sinsin diye,beni mutlu etsin demişsin tabiki öyle olması gerekli zaten,
    Ama bizimde CBR125 R'ı bu duygularla ve hislerle aldığımızı bilmeden böyle saçma sapan bisiklet felan dersen bizimde duygularımızı kırmış olursun.
    benim gözümü honda bürüdüğü için anlamıyormuşum bu duyguları sen yamaha alıncamı bu duygulara kapıldığını zannediyorsun bizde aynı sevda aynı içimizdeki istekle aldık bu motorları.burada zevler ve tercihler öne çıkıyor demişsin evet öyle ama sen bizim zevk aldığımız keyiz aldığımız kendini kanıtlamış bir motosikleti böyle aşağılıyorsun.
    8-yamahayı gördüm güzel makina teknolojik bir makina,

demişsinki değil cbr125 diğer markalarla bile kıyaslanmaması gerek diyorsun işte marka fanatikliği budur gözün kapalı derbi aprilla rs serisi 125'ler hepsini bir kenara atıyorsun bence senin gözünü yamaha bürümüş.çünki bilmiyorsun bal gibi bütün racing motorlarla kıyaslarınır yzf 125.
    bu tür performas kıyaslamalarından hoşlanmıyorum diyorsun neden ozaman değil cbr125 hiçbir motorla kıyaslanamaz diyorsun.

''hiçir makinaile kıyaslanamaz '' kelimesini açarmısın 600f-r6 çünki bu gazla gidersen bir kaç bin km tecrübe sonra 600f le kafa kafaya gittiğini felan söylersin.

birdaha söyleyim,

marka fanatiği değilim
    başkalarının fikirlerine saygılıyım tekrar söyleyim yzfr125 güzel ve teknolojik makina.
    bence sen başkalarının fikirlerine saygı duymayı öğren ve aşağılamaktan vazgeç şu motoru.
    sen benim fikirlerime saygı duymamışsınki başta aşağıla sonrada ben savunma yapınca başta yaptıklarını söylediklerini unut tereyağı gibi üste çıkmaya çalış.
    honda TR insanları kandırıyor demişsin fakat böyle kaliteli bir marka ve servis ağı ile dünya birincisi bir marka bunu yapmaz yapsa dahi bizler bilinçliyiz ne aldığımızı biliyoruz.
    HONDA CBR125R kendi sınıfında bir süpersport motosiklettir bir racing'dir
    http://www.honda.com.tr/motosiklet/c...er/supersport/
    ayrıca bu cbr125cup Tr birincisi diğer avrupa birincileri ile japonya'daki yarışa katılıyorlar.

KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R125
    Lütfen şu aşağılama lafından vazgeç artık...Aşağılama olarak diye algılıyosan sen bilirsin.İstediğim gibi yorum yapma hakkım var kendine göre algılayıp kendi kendine polemik yaratıyorsun....

Alıntı amonramses adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ya o kadar yorum geldi bir zat-ı muhteremde bu motor nasıldır die sormadı.Sorularından dolayı tebrik ve takdir ediyorum…Sana bundan sonra sonsuz soru hakkı veriyorum..:D
    Motoru ilk almaya gittiğimde bu ne ya dedim.Piyasadaki 125 cc lere göre cok yüksek bir makine bir kere.Fuarda gördüğümden daha yüksek geldi.Nitekim benim boyum 1,72 ayaklarımın yarısına kadar yere değiyor tabanlarım yere değmiyo.YZFR-125 icin İdeal boy 1,75 hwp diyorum..125 kilo olması da cok büyük bir avantaj.O vahşi ve heybetli görüntüsünün altında aslında com hafif bir makine var.Manevra kabiliyeti umduğumdan iyi cıktı.Ama burada CBR125 hakkını vermek lasım.Onda dönüş pozisyonu daha rahat ve esnek.R125 de dönusler o kadar kolay olmuyor.Dönüş açısı biraz kısıtlı sanırım.İlk zamanlar deponun gereksiz büyüklükde olduğunu savunuyodum.Diğer 125 lik racinglere göre depoya daha cok yapışmak zorunda kalıyorsun.Bu durumda bacakları fazla zorluosun.Morluklarım henüz geçmiş değilAslında duruş pozisyonu hakkında 600 cc kadar yattığını hatta karnının delinme noktasına geldiğini söylebilirim..Ama anladım ki depoya sarılmadan motoru kontrol edebilmen mümkün değil.Deposu 13,8 litre.Her 100 km yaklaşık 2,8 litre yakıo.Bir depoyla 476 km yaptım.Ondan sonra hala yakıt vardı ama ben tekrar aldım ama 490 km rahat yaparsın.YZFR-125 gercek bir racing.Sürüş stilimde yavas yavas oturunca ayrı bir tad almaya basladım her kilometrede.Tabi her kilometrede motorun sesi daha da oturmaya baslıyo.İlk kontak acısımda bu ne ya dedim bu görünüse bu ses ama zamanla kalınlaştı ve rayına oturdu.Sanırım yüksek devirlerde daha iyi bir sese sahip olcak.Sonucda 125 cc cokda fazla birsey beklememek lasım.Daha 600 küsür km deyim.Bakalım ilerleyen zamanlarda ne olcak.Hic artçı bindirmedim ama artçı kullanmanın zor olduğunu tahmin ediyorum.Ben zaten 52 kiloyum su an motora ancak hükmedebiliyorum birde arkcıyla uğraşamam..:D..
    Motora bir bakan birdaha bakıyo diyebilirim.Tabi bayan olduğumu şimdilik gizliyorum mecburen.Kapı komsumuz bile bilmiyodu benim kullandığımı geçen gördü dumura uğradı adam.Trafikde görenler yaklaşıp hep sorular soruyolar bayan olduğumu anladıklarında önce suratlarında bir saskınlık hali beliriyo sonra tebrik ediyolar,park ettiğimde motoru incelemeye gelenler hatta resim cektirmek isteyenler var bende kıramıyorum izin veriyorum..:D.Tabi en eğlencelisi mahalleden her girip çıktığımda top oynayan cocukların ‘’ABİ ÖN KALDIRSANA’’ diye arkamdan bağırmaları…
    Bu motoru CB125R e rakip die yapmışlar ama Daha öncede dediğim gibi ne CB125 le ne de diğer motorlarla uzakdan yakınsan alakası yok.Yaklaştığın anda anlıyosun zaten motor seni baksa bir manyetik alana itiyor.2008 r6 nın kopyası.Hatta daha güzel… Grenajlarına aşığım ben.Gece mavisi,beyazı,siyahı yla o kadar asil duruyor ki almak isteyenlerin bu rengi seçmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.Bir kere frenleri,debiriyajı olağanüstü hassas..Bazen ön freni fazla kaçırdığımda motor hafif yalpalanıyo.Basta viteslere açmakda da bayağı güçlük çektiğimi söyleyebilirim.Dişlilerin yerine geçmesi,birbirine ısınması doğal olarak zaman alıyor.Ama bende bu zaman sanırım biraz uzun sürdü.Sanırım ilk motorum olması dolayısıyla olsa gerek.Su an hic sorun yok Piyasada bulunan bir sürü 250-600 cc ye de görüntü ve performans olarak 2 tek atar.Çevremde bir sürü insan insan var; yok 250 lik aldım kırank kolu kırıldı yok motor soğutmuyo,yok debriyaj larda sorun yaşıyorum diyen vatandaşlar...İlerde Bir kere alın temiz alın felsefesini oturtacak bir motor.Bu alet kac yapıo bilmiyorum ama yamaha yetkililerine sorduğumda 140 cevabını aldım.Fiyatı az deil tabiî ki.Ben bu motoru alırım biraz öğrenirim sonra yüksek cc alırım diyosanız bosuna almayın.Yarın öbürgün sattığını da zarar edersiniz.Ben birdaha satmayacağım için aldım.Uzun yıllar kullanabileceğim kalitede cünkü. İstanbul trafiği için de elinde olması gereken tek 125 cc...Sonucda Yamaha için söylenecek pek de bir şey yok.Motosiklete ilk başlamaya karar verdiğim zaman kendi kendime hep derdim.Benim bir motorum olsun.Kaliteyi+Karizmayı+Güvenilirliği+Askı+Sağlam lığı içinde barındırsın ki onu uzun yıllar kullanabilim.Hatta hic satmiiim coluguma cocuğuma bak evladım bu benim ilk motorumdu die gösterim derdim ve Yamaha yı ilk gördüğümde de bu duyguların hepsi kafamda şimşek gibi çaktı.Hem duygularımın hem de mantığımın ilk defa kesiştiği nokta ‘’YZF-R125’’…SS ciyseniz ve ilk kez motor alacaksanız,imkan ve koşullarınızın da tamamı uyuyorsa sizin için en ideal motor bu…Emin olun…Pişman olmayacaksınız…Ama gerçek olan birsey de var;tercih,para,duygu,zevk sizin…???

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuya uzun uzun yorum yazacaktım ama gerek yok sanırım...
    Tuğper arkadaşımız kırıcı olmayan bir dille açıklanması gerekeni açıklamış...
    S_MelteM_S ; sizin
    Yamaha motorlarını eleştirenler,CBR125 gibi bir bisikleti millete racing die yutturan Hondaya baksınlar.Yamaha yı denemedim bile ama gözlerim kapalı gidip bir Yamaha makina alabiliyorum
    lafınız bu motoru kızı gibi seven biri için biraz ağır kaçmış olabilir... Yakında motosikletinizi kızınız gibi sevmeye başladığınızda anlayacaksınız.
    Çünkü yukarıdaki cümlete size göre millet dediğiniz Tuğper veya benim gibi Cbr125 kullanıcıları , dolayısıyla yutturulan da bizler oluyoruz. Altınızdaki motorun da görüntü dışında Cbr125'den pek farkı olmadığını hatırlatmak isterim.

Küçük bir kırgınlık yaşanmış , devam ettirmenin anlamı yok. Herkes istediği markayı sevebilir , siz Yamaha seviyorsunuz , biz Honda seviyoruz. Biz birkaç yıl Honda kullandık , bir kusurunu görmedik , bu yüzden savunuyoruz. Ileride siz de Yamaha'dan memnun kalırsanız motorunuzu savunacaksınız.

Diğer maddi meselelere zaten hiç girmiyorum , motosiklet zevk işidir...
    Yeni motorunuz hayırlı olsun.
    Güle güle kullanın.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    takımına laf edersin kanlısı olursun,kullandığı çantaya laf edersin iki eli yakanda olur,motosikletine laf edersin en büyük düşmanı... vaz geçin arkadaşlar bunlardan sen cbr 125 bin o yzf 125 binsin,kime ne o motorun ne kadar ederi olduğu niye bu kadar yoruyorsunuz kendinizi...Hiçbir maddeyi kızım kadar sevmem sevenede garip gözle bakarım açıkçası ... bnm motorumu söv yerden yere vur fark etmez nasıl olsa gün gelir onuda satar daha farklı birşey alırım...sizde öyle...Yzf tasarım olarak gpr125,cbr 125,gt250r dan çok daha güzel bir tasarıma sahip o tasarıma ve yamaha kalitesinede para verilir.Tasarım bnm için beygir tork ıvır zıvırdan daha önemlidir.Eminim tasarım konusunda da çok bilgi sahibi değerli arkadaşlar vardır hatta o arkadaşlar tasarım konusunda ybr i tek bile geçebilir ama şunu söyliyim bazı insanlar için estetik ölüm kalım meselesidir hele mesleği tasarımcı olanlar için.Ben bu motora bu parayı veririm.Verenede helal olsun güle güle kullansın derim

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bu ayki Autocar dergisinde YZF-R125 testi var, bakmanızı tavsiye ederim.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileği ile

ya ben şunu anlamıyorum ne aldıysa aldı güle güle kullan deyip geçmek yerine marka fanatikliği neden ya ne anlıyorsunuz ortamı germekten. Herkesin göz zevki, para zevki, kullanma zevki var bunlar hiçkimse ile bir olamaz ama benzeşe bilir. zorlamanında alemi yoktur.

Bence motosiklet zevk işidir. Bunun dışınada çıkmiyacaktır. Ha şuan senin BMW var ondan konuşuyorsun dersenizde, o benim seçimim.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Alıntı S_MelteM_S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen şu aşağılama lafından vazgeç artık...Aşağılama olarak diye algılıyosan sen bilirsin.İstediğim gibi yorum yapma hakkım var kendine göre algılayıp kendi kendine polemik yaratıyorsun....

Ya o kadar yorum geldi bir zat-ı muhteremde bu motor nasıldır die sormadı.Sorularından dolayı tebrik ve takdir ediyorum…Sana bundan sonra sonsuz soru hakkı veriyorum..:D
    Motoru ilk almaya gittiğimde bu ne ya dedim.Piyasadaki 125 cc lere göre cok yüksek bir makine bir kere.Fuarda gördüğümden daha yüksek geldi.Nitekim benim boyum 1,72 ayaklarımın yarısına kadar yere değiyor tabanlarım yere değmiyo.YZFR-125 icin İdeal boy 1,75 hwp diyorum..125 kilo olması da cok büyük bir avantaj.O vahşi ve heybetli görüntüsünün altında aslında com hafif bir makine var.Manevra kabiliyeti umduğumdan iyi cıktı.Ama burada CBR125 hakkını vermek lasım.Onda dönüş pozisyonu daha rahat ve esnek.R125 de dönusler o kadar kolay olmuyor.Dönüş açısı biraz kısıtlı sanırım.İlk zamanlar deponun gereksiz büyüklükde olduğunu savunuyodum.Diğer 125 lik racinglere göre depoya daha cok yapışmak zorunda kalıyorsun.Bu durumda bacakları fazla zorluosun.Morluklarım henüz geçmiş değilAslında duruş pozisyonu hakkında 600 cc kadar yattığını hatta karnının delinme noktasına geldiğini söylebilirim..Ama anladım ki depoya sarılmadan motoru kontrol edebilmen mümkün değil.Deposu 13,8 litre.Her 100 km yaklaşık 2,8 litre yakıo.Bir depoyla 476 km yaptım.Ondan sonra hala yakıt vardı ama ben tekrar aldım ama 490 km rahat yaparsın.YZFR-125 gercek bir racing.Sürüş stilimde yavas yavas oturunca ayrı bir tad almaya basladım her kilometrede.Tabi her kilometrede motorun sesi daha da oturmaya baslıyo.İlk kontak acısımda bu ne ya dedim bu görünüse bu ses ama zamanla kalınlaştı ve rayına oturdu.Sanırım yüksek devirlerde daha iyi bir sese sahip olcak.Sonucda 125 cc cokda fazla birsey beklememek lasım.Daha 600 küsür km deyim.Bakalım ilerleyen zamanlarda ne olcak.Hic artçı bindirmedim ama artçı kullanmanın zor olduğunu tahmin ediyorum.Ben zaten 52 kiloyum su an motora ancak hükmedebiliyorum birde arkcıyla uğraşamam..:D..
    Motora bir bakan birdaha bakıyo diyebilirim.Tabi bayan olduğumu şimdilik gizliyorum mecburen.Kapı komsumuz bile bilmiyodu benim kullandığımı geçen gördü dumura uğradı adam.Trafikde görenler yaklaşıp hep sorular soruyolar bayan olduğumu anladıklarında önce suratlarında bir saskınlık hali beliriyo sonra tebrik ediyolar,park ettiğimde motoru incelemeye gelenler hatta resim cektirmek isteyenler var bende kıramıyorum izin veriyorum..:D.Tabi en eğlencelisi mahalleden her girip çıktığımda top oynayan cocukların ‘’ABİ ÖN KALDIRSANA’’ diye arkamdan bağırmaları…
    Bu motoru CB125R e rakip die yapmışlar ama Daha öncede dediğim gibi ne CB125 le ne de diğer motorlarla uzakdan yakınsan alakası yok.Yaklaştığın anda anlıyosun zaten motor seni baksa bir manyetik alana itiyor.2008 r6 nın kopyası.Hatta daha güzel… Grenajlarına aşığım ben.Gece mavisi,beyazı,siyahı yla o kadar asil duruyor ki almak isteyenlerin bu rengi seçmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.Bir kere frenleri,debiriyajı olağanüstü hassas..Bazen ön freni fazla kaçırdığımda motor hafif yalpalanıyo.Basta viteslere açmakda da bayağı güçlük çektiğimi söyleyebilirim.Dişlilerin yerine geçmesi,birbirine ısınması doğal olarak zaman alıyor.Ama bende bu zaman sanırım biraz uzun sürdü.Sanırım ilk motorum olması dolayısıyla olsa gerek.Su an hic sorun yok Piyasada bulunan bir sürü 250-600 cc ye de görüntü ve performans olarak 2 tek atar.Çevremde bir sürü insan insan var; yok 250 lik aldım kırank kolu kırıldı yok motor soğutmuyo,yok debriyaj larda sorun yaşıyorum diyen vatandaşlar...İlerde Bir kere alın temiz alın felsefesini oturtacak bir motor.Bu alet kac yapıo bilmiyorum ama yamaha yetkililerine sorduğumda 140 cevabını aldım.Fiyatı az deil tabiî ki.Ben bu motoru alırım biraz öğrenirim sonra yüksek cc alırım diyosanız bosuna almayın.Yarın öbürgün sattığını da zarar edersiniz.Ben birdaha satmayacağım için aldım.Uzun yıllar kullanabileceğim kalitede cünkü. İstanbul trafiği için de elinde olması gereken tek 125 cc...Sonucda Yamaha için söylenecek pek de bir şey yok.Motosiklete ilk başlamaya karar verdiğim zaman kendi kendime hep derdim.Benim bir motorum olsun.Kaliteyi+Karizmayı+Güvenilirliği+Askı+Sağlam lığı içinde barındırsın ki onu uzun yıllar kullanabilim.Hatta hic satmiiim coluguma cocuğuma bak evladım bu benim ilk motorumdu die gösterim derdim ve Yamaha yı ilk gördüğümde de bu duyguların hepsi kafamda şimşek gibi çaktı.Hem duygularımın hem de mantığımın ilk defa kesiştiği nokta ‘’YZF-R125’’…SS ciyseniz ve ilk kez motor alacaksanız,imkan ve koşullarınızın da tamamı uyuyorsa sizin için en ideal motor bu…Emin olun…Pişman olmayacaksınız…Ama gerçek olan birsey de var;tercih,para,duygu,zevk sizin…???
    sonsuz soru hakkımı hemen harcamak istemiyorum sanırım almak isteyen kimse yok ondan soru sorulmuyor yada gereksiz sataşmalar yapılıyor.. tüm sorularımı uzun uzun yanıtladığın için teşekkür ederim öncelikle.. kullanan birisinden yorum almak için uzun süredir forumlara bakıyorum en sonunda buldum.. gerçi bu motoru alıpta kötü dicek biri yoktur gerçekten iyi karar verip almak lazım.. bir kere gerçekten görünüş olarak piyasadaki hiç bir motor rakip olamaz yanından dahi geçemez.. gaza gelip birsürü mesaj atmanıza gerek yok arkadaşlar şahsi fikrim.. performansı, sürüşü , rahatlığı kıyaslama yapmadan önce yapacağınız motora ve yzf r125 e de binmiş olmanız gerekiyor bence.. ondan sonra karşılaştırırsanız bizde fikir sahibi oluruz.. insanların marka tutkusunuda çok iyi anlıyorum s_meltem_s yamaha diyor başka bişi demiyor diğeri honda diyor aynen kot alırken kiminin levis ı kimini diesel i seçmesi gibi bence.. ama benim de kafamda artık yzf r125 alma fikri oturmaya başladı tamamen bu kadar iyi yorumlar yaptıktan sonra... sanırım derbi almıcam.. bende bu motoru alıp en az 2 sene kullanmak istiyorum ve hakkını vericeğini düşünüyorum.. başka motor alıpda servisiyle osuyla busuyla uraşıcağıma sorun çıkarmıcak sağlam bir yamaha almak daha mantıklı geliyor.. hem zarar edicem fikrinede katılmıyorum 2 sene sonra çok rahat istediğim fiyata satarım ben bu aleti... herkese saygılar..

Motosikleti
    Yamaha YZF-R125
    Ama kesinlikle iyice irdeleyip analiz etmeden alma.Çünkü içine sinmeyen en ufak birsey ilerde canını fazlasıyla sıkabilir....
    Kafanda kurguladıysan gerisi kendiğinden gelir zaten.İnsallah bir an önce kararını verirsin.Malum bana rakip lasım...

rakip geliyor.. kararım yüzde 90 r125 olucak.. 1-2 haftaya inşallah alırım.. alınca bende resim-video vs koyarım.. işlerden zaman bulsam bakmaya gidicem anca haftasonu vakit var.. şimdilik youtube la idare ediyorum saygılar..

Hayrılı olsun kazasız kullanman dılegıyle super bı makıne secımınde tebrıkler

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    cat figth mı var?......................
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    var....
    makınanız ınanın cok guzel hatta sınıflarından dahada guzel,yanlız sıfır makınada ozellıklede japon ruhunu tasıyan makına,ılerleyen zamanlarda makınayla bır butun oldugunda eksılerını ve artılarını daha ıyı anlayacaksın.

Motosikleti
    600cc
    Yeni bir model ağbilerini aratmayacak bir dizayn sonuçta marka Yamaha bence 10 numara makina.Uzaktan 600 gbi gözüküyor.Hayırlı olsun tekerin düz bassın.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)