Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

İlk Motorum Yamaha YZF-R125

Motovento
    REKLAM ALANI
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mükemmel görünüyor. sanırım vitesli deneyimine geçiş için ben de alıcam bundan
    ybr al daha iyi derim hiç yoktansa sıfır ybr 3500 ytl bununda ybrden farkı yok tecrübe ile sabit
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    Alıntı S_MelteM_S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR125 gibi bir bisikleti millete racing die yutturan Hondaya baksınlar.Yamaha yı denemedim bile ama gözlerim kapalı gidip bir Yamaha makina alabiliyorum.yüreğimi koydum.Saygılar...

biraz mantıklı birisi ve motosikletten anlayan birisi olmadığın belli cbr125r a bisiklet diyorsan biraz motosiklet kültürün cahil kalmış.

cbr125r sıvı soğutmalı ön arka disk fren,arka tek amortisör,şasi zaten 600f in küçük hali bunları göz ardı edip bisikleti ss makina diye honda yutturuyor diyorsun fakat cbr125r kendi sınıfında gerçek bir süpersport yapısı ince olabilir fakat viraj ve kontrolüde ona göre çok iyi.
    peki yzf125r ın ne fazlası var cbr 125r'dan görüntü dışında sana soruyorum?
    bizim milletimiz gözü kapalı alır zaten büyük dolduruşlu olsunda kaliteye bakmaz gözü kapalı alır )) daha yzf125 yokken piyasada olan cbr125'r a laf atarlar...

ayrıca yamahayı denemedim diyorsun gözüm kapalı aldım diyorsun buda bana göre senin motor kültüründe ne kadar acemi ve cahilce davrandığını göstetiyor .ne olursa olsun mantıklı bir tüketici ince eleyip sık dokumalı ve o motor hakkında daha fazla bilgi sahibi olduktan sonra hareket etmeli.

cbr125r benim ilk motosikletim 2006 yılında sıfır aldım ve 2,5 seneye yakın zamandan bu yana kullanıyorum ,şuan 42,500 km'de motorda tık yok honda işte bu kadar fazla söze gerek yok...
    bende bu motora yüreğimi koyarak aldım benim gibi binlerce CBR125R kullnıcısıda eminim yüreklerini koyarak bu motoru aldılar bizde honda aşığıyız belki ama malesef sizin gibi fanatiklik yapıp ''cbr125r'a bisiklet ''felan diye bu işe gönlünü koyan kişileri aşalamıyoruz,
    senin fikrin böyle olduğu müddetçe sana bir saygı duyulacağını zannetmiyorum.
    bence YZF125R enjeksiyonlu oluşu ve görüntüsününde çok iyi oluşu ona çok iyi bir + kazandırdı ona saygı duyuyorum oda çok kaliteli bir 125cc ve cbr 125den aman aman bir fazlasının olduğunu zannetmiyorum.
    bizler nebeklerizki şu 125cc lerden bunu aklımıza kazıyalım sonuçta tek silindir 125 cc ler benim motorumla rahat 135 km/h yapabiliyorum bu bana bu motorla inanılmaz keyif veriyor ve istanbul trafiğinde oldukça işimi görüyor.140 çıktığım zamanlarda oluyor tabi düz yolda.

bu video CBR125R'ın ıslak zeminde dahi orjinal lastikleri ile yok tutuşunun bir kanıtı.
    youtube'a giremiyorsanız www.vtunnel.com sitesindeki oratada yer alan bölüme youtube yazıp begin browsing tuşuna basarak geçebilirsiniz.
    videonun adı ;CBR125R Double Knee Down in Rain

buda daha yzf 125r ortada yokken hondanın avrupada piyasaya sürdüğü CBR125R 2007 yılında piyasaya çıktı her halinden belli olduğu gibi yzf r 125 bu modelden alıntı yapmış resmen...
    bo modelde honda enjeksiyon ve 4 süpap kullanmış motorda

buda benim motosikletim bizde bu işe gönül koyduk sadece kendini yzf 125'e gönül koyup aldığını zannedip bizi küçük görmenin manası yok...biraz bizlere saygın olsa gönül koyupta aşığı olduğum CBR125R için böyle aşağılayıcı bisiklet felan deyip anlamı olmayan cümleler kurmaz ve konuşmazdın...

buda son olarak bu sitede CBR125R'ın hangi kategoriye girdiğinin ve teknik bilgilerinin yer aldığı resmi site biraz bilgilenmenin zararı olmaz.

http://www.honda.com.tr/motosiklet/c...er/supersport/
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr al daha iyi derim hiç yoktansa sıfır ybr 3500 ytl bununda ybrden farkı yok tecrübe ile sabit

vascocum biraz şekilciyim ben, 600lük seksi bir r6yla da vitesli deneyimi gelişmeden ölürüm diye düşündüğümden yzf daha çok hoşuma gidiyor. ybr motosiklet deneyimi açısından şekil harici herşeyimi kesinlikle karşılıcaktır haklısın ama bana göre çoooooooooooooooook çirkin beee

ben nexustan önce fazer alıyordum az daha, arkadaşlarım kollarımdan tuttu hayır dur sabret diye. güzel birşeyle vitesli öğrenmek istiyorum hadise bu

vascocum biraz şekilciyim ben, 600lük seksi bir r6yla da vitesli deneyimi gelişmeden ölürüm diye düşündüğümden yzf daha çok hoşuma gidiyor. ybr motosiklet deneyimi açısından şekil harici herşeyimi kesinlikle karşılıcaktır haklısın ama bana göre çoooooooooooooooook çirkin beee

ben nexustan önce fazer alıyordum az daha, arkadaşlarım kollarımdan tuttu hayır dur sabret diye. güzel birşeyle vitesli öğrenmek istiyorum hadise bu
    o zaman emin ol hyo gt 250r al ve 250likten fazer gibi bi makinaya gecmen daha iyi olur 125 lik kesinlikle ama kesinlikle seni kesmeyecektir emin ol

o zaman emin ol hyo gt 250r al ve 250likten fazer gibi bi makinaya gecmen daha iyi olur 125 lik kesinlikle ama kesinlikle seni kesmeyecektir emin ol
    ya biliyomusun fazerda beni tuttular ya hani ondan sonra da gittim hyo alıyodum onda da tuttular en fazla 1 sene gidersin sonra tırt o motor dediler ondan da öyle vazgeçtim. sonra siyah kawasaki ninja 250 r'a giriştim fuarda görünce. onu da krediyle tam almak üzereyken kredi iptal oldu ve nexusla tanıştım

yani son durak ninja 250r olucaktı, şimdi yzf r125 hevesi çıktı ama galiba haklısın özellikle şu an nexusun ivme ve son hızlarını gördükten sonra 250lik bir şeyden aşağısına bakmamak lazım..

3 ay önce görmeniz lazımdı zaten çıldırmak üzereydim ben ne alıcam diye. bakkala bile soruyodum bu mu şu mu bu mu yoksa bu mu diye

ya biliyomusun fazerda beni tuttular ya hani ondan sonra da gittim hyo alıyodum onda da tuttular en fazla 1 sene gidersin sonra tırt o motor dediler ondan da öyle vazgeçtim. sonra siyah kawasaki ninja 250 r'a giriştim fuarda görünce. onu da krediyle tam almak üzereyken kredi iptal oldu ve nexusla tanıştım

yani son durak ninja 250r olucaktı, şimdi yzf r125 hevesi çıktı ama galiba haklısın özellikle şu an nexusun ivme ve son hızlarını gördükten sonra 250lik bir şeyden aşağısına bakmamak lazım..

3 ay önce görmeniz lazımdı zaten çıldırmak üzereydim ben ne alıcam diye. bakkala bile soruyodum bu mu şu mu bu mu yoksa bu mu diye
    herseyde bı hayır vardır ama sen gecıs makınası alacagın ıcın vıteslı 250lık sıfır kawa pahalı olur ve onuda nasıl olsa aklında olan fazerı almak ıcın en fazla 2 sene bıneceksın satarken zarar edıceksın en guzelı hyo 2. el temız almak ve bınmek vunku bende oyle yapıcam

Alıntı tuğper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda benim motosikletim bizde bu işe gönül koyduk sadece kendini yzf 125'e gönül koyup aldığını zannedip bizi küçük görmenin manası yok...biraz bizlere saygın olsa gönül koyupta aşığı olduğum CBR125R için böyle aşağılayıcı bisiklet felan deyip anlamı olmayan cümleler kurmaz ve konuşmazdın...
    bu arada dostum çok alıngan davranmışsın, herkesin zevki kendine. birçoğu için cbr şekil itibariyle çok harika durmuyor, kalitesi ne olursa olsun (ki hondanın rahatlığı ve işçilik kalitesi konusunda kimsein birşey diyebileceğini sanmam, yamahanınkilere de basar bence). ama 125lik cbr'ın laf edilen tek şeyi varsa o da çirkinliği be abi. yoksa mis gibi alet bin bas kaç dertsiz tasasız

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    Sj's arkadaşım olayı anlamamışsın ben yzf125'i aşağıladımmı hala herkesin kendi zevki bu iş diyorsun

benimde fikrim öyle herkesin kendi zevki bana göre cbr125 çirkin değil anlıyormusun sana göre öyle olabilir sana çirkin göründüğü için bu cbr125r genel olarak çirkin değildir.

alıngan davranıyorsun diyorsun tabi alınacağım 2 seneden beri 42,500 kmyi sen bu motorun üzerinde yapmadın ben yaptım. bu olay bu kadar basit.

meltem arkadaşımız r6 alacağım demiş mesela ne kadar güzel yamaha yzf-r125 den sonra çok güzel olur benimde alacağım makina hayırlısı ile CBR600RR' yani herkesin kendi zevki var lütfen küçük görmeyin kimsenin motosikletini.

by tpr.

herseyde bı hayır vardır ama sen gecıs makınası alacagın ıcın vıteslı 250lık sıfır kawa pahalı olur ve onuda nasıl olsa aklında olan fazerı almak ıcın en fazla 2 sene bıneceksın satarken zarar edıceksın en guzelı hyo 2. el temız almak ve bınmek vunku bende oyle yapıcam
    bakalım artık hayırlısı, sana da şimdiden hayırlı olsun

bakalım artık hayırlısı, sana da şimdiden hayırlı olsun
    cümlemize kardeşim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    Sj's

ayrıca ilk kelimeleriniz çok kötü yok bisiklet yok çirkin ,ben hiçbir motoru böyle aşağılamadım,inanıyorum içinde gerçek bir motor sevgisi olan bir insan scooter'a da aynı şekilde bakar goldwing'e de.
    ben bir motosiklet severim en küçük cc'den en büyüğüne...
    bu motora gönül koyup alan arkadaşıma güzel bir başlangıç motoru aldığını ve kaliteli iyi bir marka seçtiğini belirtmek isterim.
    bu olayda beni üzen nokta CBR125R'ın küçük görülmesidir ve hak etmediği yorumlar yapılmasıdır.
    yoksa amacım asla yzf-r 125'i aşğılamak ve alan kişiye karşı bir çekememezlik durumum yoktur.

güle güle ve uzun km'ler sorunsuzca kullanman dileğiyle,Allah kaza bela vermesin.

by tpr.

Alıntı tuğper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sj's

ayrıca ilk kelimeleriniz çok kötü yok bisiklet yok çirkin ,ben hiçbir motoru böyle aşağılamadım,inanıyorum içinde gerçek bir motor sevgisi olan bir insan scooter'a da aynı şekilde bakar goldwing'e de.
    ben bir motosiklet severim en küçük cc'den en büyüğüne...
    dostum aşağılamak başka şey, beğenmemek başka şey. goldwing bana balinayı hatırlatıyordur senin içinse uçak gibidir. bana göre endurolar çekicidir sana göre de kötüdür bunun tartışması yapılamaz.

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    dostum aşağılamak başka şey, beğenmemek başka şey. goldwing bana balinayı hatırlatıyordur senin içinse uçak gibidir. bana göre endurolar çekicidir sana göre de kötüdür bunun tartışması yapılamaz.
    arkadaşım kendinle çelişme lutfen tartışma yapılmaz diyorsun cbra bisiklet diyorsun herkesin motoru kendine ayrı bi guzel gorunur boyle tartışmalara son verin bence

ya bu motor kaç yapar sizce?
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    hoşgeldin katılımcı olmadn dileğiyle

chopper-delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin tüm iyi niyetlerim ile tekerin yere hep düz bassın Namber One Yamaha

Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun

yzf 125r ı " kim alırki " diyen üyeleri topic e davet edıyorum

yaw kim alacak cbr125 i alan arkadar lar var yzf125 ide elbette alanlar olacak

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600

ben beğenmemekle aşağılamayı ayırıyorum merak etme,burada bal gibi aşağılamış,
    biraz mantıklı ol lütfen;başta yazmış işte bisiklet diye bundan daha aşağılayıcı bir söz olurmu bu nedir sence beğenmemekmi yoksa aşağılamakmı beğenmiyorsa beğenmiyorum desin benim zevkime uymuyor desin bisiklet çok aşağılayıcı bir kelime CBR125R için bir motosiklet sonuçta.
    o zaman sen yada bu bayan arkadaş ne bisikletten anlıyorsunuz nede motosikletten çünki bisiklet bile küçümsenmeyecek benimde yıllardan beri kullandığım çok zevkli bir hobi aracı tabi anlayana saz anlamayana davul zurna az.

sen nereden girdin bu konuya ben bisiklet diye dalga geçen aşağılayan melis'e bütün laflarım.
    sana bir şey diyen yok sen yazmışsın işte beğenmiyorum diye tamamdır.
    kötü yada iyi diye ayırmamak gerekir hiçbir modeli tarzım değil dersin beğenmiyorum dersin site içinde hiç yakışmıyor bu tür kelimeler ha sokakta yüzyüze dersin bakalım ona karışmaz zaten kimse orada yüzyüze verir herkes cevabını.

by tpr.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R125
    [QUOTE=tuğper;1146799]biraz mantıklı birisi ve motosikletten anlayan birisi olmadığın belli cbr125r a bisiklet diyorsan biraz motosiklet kültürün cahil kalmış.

cbr125r sıvı soğutmalı ön arka disk fren,arka tek amortisör,şasi zaten 600f in küçük hali bunları göz ardı edip bisikleti ss makina diye honda yutturuyor diyorsun fakat cbr125r kendi sınıfında gerçek bir süpersport yapısı ince olabilir fakat viraj ve kontrolüde ona göre çok iyi.
    peki yzf125r ın ne fazlası var cbr 125r'dan görüntü dışında sana soruyorum?
    bizim milletimiz gözü kapalı alır zaten büyük dolduruşlu olsunda kaliteye bakmaz gözü kapalı alır )) daha yzf125 yokken piyasada olan cbr125'r a laf atarlar...

ayrıca yamahayı denemedim diyorsun gözüm kapalı aldım diyorsun buda bana göre senin motor kültüründe ne kadar acemi ve cahilce davrandığını göstetiyor .ne olursa olsun mantıklı bir tüketici ince eleyip sık dokumalı ve o motor hakkında daha fazla bilgi sahibi olduktan sonra hareket etmeli.

cbr125r benim ilk motosikletim 2006 yılında sıfır aldım ve 2,5 seneye yakın zamandan bu yana kullanıyorum ,şuan 42,500 km'de motorda tık yok honda işte bu kadar fazla söze gerek yok...
    bende bu motora yüreğimi koyarak aldım benim gibi binlerce CBR125R kullnıcısıda eminim yüreklerini koyarak bu motoru aldılar bizde honda aşığıyız belki ama malesef sizin gibi fanatiklik yapıp ''cbr125r'a bisiklet ''felan diye bu işe gönlünü koyan kişileri aşalamıyoruz,
    senin fikrin böyle olduğu müddetçe sana bir saygı duyulacağını zannetmiyorum.
    bence YZF125R enjeksiyonlu oluşu ve görüntüsününde çok iyi oluşu ona çok iyi bir + kazandırdı ona saygı duyuyorum oda çok kaliteli bir 125cc ve cbr 125den aman aman bir fazlasının olduğunu zannetmiyorum.
    bizler nebeklerizki şu 125cc lerden bunu aklımıza kazıyalım sonuçta tek silindir 125 cc ler benim motorumla rahat 135 km/h yapabiliyorum bu bana bu motorla inanılmaz keyif veriyor ve istanbul trafiğinde oldukça işimi görüyor.140 çıktığım zamanlarda oluyor tabi düz yolda.

buda daha yzf 125r ortada yokken hondanın avrupada piyasaya sürdüğü CBR125R 2007 yılında piyasaya çıktı her halinden belli olduğu gibi yzf r 125 bu modelden alıntı yapmış resmen...
    bo modelde honda enjeksiyon ve 4 süpap kullanmış motorda
    [buda benim motosikletim bizde bu işe gönül koyduk sadece kendini yzf 125'e gönül koyup aldığını zannedip bizi küçük görmenin manası yok...biraz bizlere saygın olsa gönül koyupta aşığı olduğum CBR125R için böyle aşağılayıcı bisiklet felan deyip anlamı olmayan cümleler kurmaz ve konuşmazdın...

Bu yazdıklarının ne kadar objektif olduğu ortada Honda fanatiği olabilirsinama yazdığın suçlamalara baktığımda yazılanların hepsini okumadığın bir gerçek.

1-Beni mantıksızlıkla ve cahillikle yargılıosun...-Sen beni tanıyomusun.Bir bayan olarak özellikle neler yaptığımı ,hangi aşamalardan geçtiğimi,motosiklete ne kadar emek ve zaman harcadığımı biliyomusun??Neye göre cahilim.Türkiye genelinde bir motosiklet imtihanı yapıldıda en düşük puanı benmi aldım acaba?Neye göre yargılıosun insanları.Yok bilmem Honda Aşığıymış.Yok Kaç Km deymiş.Ben senden daha cok aşığım Hondaya inan..Hondanın ve diğer markaların satış politikilarından bilmem nelerine tut herşeyleri hakkında bilgim var şükür.CBR125 e bisiklet demem sadece görüntü olarak dı.Yamaha almadan önce CBR125 deneme amaçlı kullandım ben.Dayanıklılığını ve sağlamlığını senden daha iyi bilirim.Ve hala savunuorum CBR125 bir racing değildir.Racing görüntüsü verilmiş bir motosiklettir.Bunu bütün otoriteler bilir.Bunu sen anlamadıysan ben napim....
    2-Mantıksız tüketiciymişim....-Piyasadaki tüm 125 liklerin karşılaştırmalı analizi yaparak aldım ben.GP-125 yarışlarını hiç kaçırmadım.Honda,Aprilla,Derbi hepsine bindim.Cevremde bu motorlara sahip olanları karıs karıs aradım.Hiçbirinin beni cezbetmemiş olması benim suçum değil.İlk motorum Yamaha aldım o kadar para saydım.Niye ;bundan sonrası için bana ışık tutsun die..İçime sinsin ki beni mutlu etsin.Burda da zevkler ve tercihler öne çıkıo.Ama senin gözlerini Honda bürüdüğü için bunu anlayabilirmisin bilmiyorum..

Yamaha yı canlı olarak gördünmü bilmiyorum.Ama gördüysen değil CBR125 le piyasadaki hiçbir makineyle kıyaslanmaması gerektiğini anlarsın.Arada kaç HP varki diyenler motosiklet sadece perfonmansıylamı kıyaslanır...Ben su an perfonması hakkında birsey diyemiyorum.Cünkü rodajda.Motoru zorlayamıyorum.Ama bu tür kıyaslamalardan da hoşlanmıyorum...

Böyle marka kıyaslamaları yaparak kimse biryere gelmez.Fanatik olabilirsin ama önce baskalarının fikrine saygı duymayı öğren ve karsındakinin ne demek istediğini anla ondan sonra yorum yap.
    Kim Karşı Koyabilirki Rüzgarıma...[COLOR="Red"][B]:bounce:[/B][/COLOR]

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    GT 250 R için bol bol krank kırıyor diyorlar aslı varmı sence
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    bu ne biçim link her turlu polemik var kım ne alırsa alsın saygı duyun başkasının malınada hakaret etmeyın yazıktır gunahtır biraz elinizi vicdanınıza sokun

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Tebrik ederim.Motorun hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız zevkli sürüşler diliyorum.Yalnız topik 125 cc savaşına dönücek galiba.Düşüncelere saygılı olmak lazım.Bence birbirlerinize düşüncelerinizden dolayı teşekkür etseydiniz bu kadar uzamazdı.Bu fikrim için bana da teşşekkür ederseniz artık....
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)