Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

CBR 600 rr sizce ilk motor için fazlamı :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    600RR az bile, bence git, Rossi'den motorunu çal.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Sana o az gelir. MTT y2k ile başla (dünyanın en hızlı motosikleti)

ama yeter be kardeşim eleştirdiğiniz çocuğu. güzelce yaz şöyle kardeşim şöyle.ama yok sen eleştiricem dersen olmazki ama.herkezin gönül verdiği bi motosiklet vardır.ve bunun için dayanamaz sorular sorar . ben yinede son kez söylüyorum kardeşim. cbr 125 yetmez sana.aprilla rs 125 veya 250 .haaaa şöyle deme 250 felan yetmez deme aprillanın 125 liği bile 29 hp mi ne 250 lik felan 600 lük gibi olcağından eminim.kontrol edebileceğin güçte motor almalısın gerçekten iyi bir öneri aprilla rs 125 kategorisinin en iyisi. tam 600 lük kaportası var hem.lütfen arkadaşa artık eleştiri yapmayalım.

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    ılk motor 600 baya bı fazla

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı fatalix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar ben aranıza yeni geldim 4 yaşımdan beri bisiklet kullanıyorum şu an 17 yaşımdayım ağustosda 18 bascam 13 senedir pedal çeviriyorum inş. babamın yardıyla Honda CBR 600 rr almayı düşünüyorum sizin fikriniz nedir kullanımı kolaymı yoksa zormu ???
    Baban seni pek sevmiyo galiba. Biz 250cc ye zor izin aldık.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru aldığın zaman marangoza da haber ver uygun ölçülerde bir tabut yaptır...

ne diyim bilmiyorum bu konu üzerine sayısız konu var forumda hepsini okuyabilirsin

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatal error yaparsın..
    gerek yok baska cumleye
    Güzel bir yaklaşım olmuş.... katılıyorum...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı uguratac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce bi bayiye git motorların üzerine tek tek otur hangi motorda kendini rahat hissedersen test sürüşü için izin iste kullanabiliyosan al 600rr ağır gelir ama
    600f olabilir
    gerçek öneri budur işte. güvensizlik aşılamak değil.

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    Alıntı paylasimciturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kenanla gurur duyuyoruz diyosunuz kenan 23 yaşında arkadaşlar.en iyisi kenan racing i bıraksın 125 likk bi cross alsın demi.
    kardeşim kenan bir uyumak için motor üzerinden iniyor ki çocukluğundan beri de biniyor. kenanla 17 yaşında hiç motora binmemiş birisini nasıl kıyasladın hayret doğrusu.

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    benim sana tavsiyem suzukiye sipariş ver hayabusanın motorunu tek şaseye yerleştirsinler o tam senlik olur 2600 cc,senin istediğin 600lük yanında 2 fazlası var,biraz hızlı gider o kadar
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Uguratac'ı dinlicem yazın tek tek bütün bayileri gezicem hangisi kafama yatarsa onu alırım + barrokas kendini çok komik zannediyorsun herhalde,
    daha fazla uzatmayalım konuyu artık ben kararımı verdim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı fatalix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uguratac'ı dinlicem yazın tek tek bütün bayileri gezicem hangisi kafama yatarsa onu alırım + barrokas kendini çok komik zannediyorsun herhalde,
    daha fazla uzatmayalım konuyu artık ben kararımı verdim
    Alınganlığını doğru karşılıyorum kardeş.
    Ama insanlar senin kadar şanslı olamadıkları için işi gırgıra vurup hazımsızlık yapabiliyorlar. Senin durumunda ne dalga geçilecek ne de alay edilecek bir durum var. İnsan gibi sormuşsun ama millet .......a alıyor. Bu genelkültür ve olgunlukla ilgili bir durumdur.
    Güle güle bin motosikletine. Ama üzerinde rahat olacağın ve kontrol edebileceğin bir motor seçmende fayda var.

Sevgi ve saygılar.

Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alınganlığını doğru karşılıyorum kardeş.
    Ama insanlar senin kadar şanslı olamadıkları için işi gırgıra vurup hazımsızlık yapabiliyorlar. Senin durumunda ne dalga geçilecek ne de alay edilecek bir durum var. İnsan gibi sormuşsun ama millet .......a alıyor. Bu genelkültür ve olgunlukla ilgili bir durumdur.
    Güle güle bin motosikletine. Ama üzerinde rahat olacağın ve kontrol edebileceğin bir motor seçmende fayda var.

Sevgi ve saygılar.
    Çok saol yinede burdaki deneyimli bir kaç arkadaşın yorumlarına uyacağım

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mkdogday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d'elight, 2014 x max
    bence 250cc den fazlasını alma ilk olarak ve tek uzun yola çıkma (şehir içi otoban)... 250 likte bence HYOSUNG gv 250 iidir... ilk motor dan 600cc race bilemiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Sakın ola almayasın kesinlikle sana fazla...Bence 600--lük ve üzeri makinalar bilmeyenler için tecrübesi olmayanlar için tam bir ölüm makinesi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    fatalix, aslında bi arkadaş güzel bişey söylemiş.trafik tecrüben varsa(araba ile de olabilir)+ çok iyi bisiklet tecruben de varsa, mootoru da eh işte kullanırım diyorsan, paran da varsa istediğin motoru alır kullanırsın.cevaplayan arkadaşların çoğunun 600 cc racing motor kullandığını zannetmiyorum.bir kısım kullananlar da yaptıkları işin fazla önemli, özel bi iş olduğunu, kendilerinden başkasının yapamayacağımı düşünüyorlar.ilk motorum FZR 400 RR, 60 beygir,son hız olarak 115 mil gördüm,10 yaşındaydım.ilk kez 8 yaşında motor kullandım.Ama hala bisiklet de kullanıyorum, arazide.hepsinin yeri ayrıdır.Arkadaşların geneline diyeceğim şudur.Motoru ehliyet kullanmıyor, hiç kullanmayanlar 600 RR kullansınlar pndan sonra konuşsunlar, kullananlara ise şunu söylüyorum yaptığınız şey sizi dünyanın en özel insanı yapmıyor maalesef.Çünkü ben 15 yaşımdayken 300'ü dayamıştım.
    Bir şey daha söylemek isterim ama.Daha sonra başına bişey gelirse vicdan azabı duymak istemem.Motor çok basarsan çok gider, az basarsan az gider.yani 600 RR al ama tecrube kazanmadan sonuna kadar dayayayım, kafa kaldırayım, lastik yakayım dersen hoş olmaz.Zaten tecrübe kazansan da bunları yapma bence.iş değil çünkü.bi tek kafa kaldırabilirsin o da şöyle olur, 3.-4. vites giderken gaza asılırsan hafifçe şahlanıp hızlanır.kısacası motoru al, 1. ve 2. viteste zorlama uslu git.sonra da ne yaparsan yap.kimseyi de kafaya takma.Tecrube ile motor cc'sinin hiçbir ilişkisi yok.ben bazen 125'lik motorları daha zor kullanıyorum.Bunu bilen bilir.Sen dalgana bak.

MadBikerMert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 125R
    sen en iyisi bisiklete devam et
    bak bugun cesme otobanında bisikletli bi adam gordum full giyinmiş kusanmıs belli uzun yol yapıyordu
    [COLOR="Black"]Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.[/COLOR] [COLOR="Red"]M.K.ATATÜRK[/COLOR]

Şaka bu dimi...?
    25 şaka kıvamı...
    emredvm galiba ruhun 300km/h yaptığın o 15 yaşındaki halinde askıda kalmış yoksa sadece ruhun değilde başka yerlerinde mi? Sen yaptın diye herkes yapacak değil, böyle genellemeler yapma, sen yaparsın, Ahmet yapar, Mehmet yapar ama Veli yapayım derken ÖLÜR... Senin dediğin gibi genellemeler yapılsaydı Shumacher için ayrı trafik kuralları çıkardı ya da kişiye özel trafik kuralları (sen iyi kullnıyo gibisin sana max. hız 150km/h. sen biraz acemiye benziyon sana max. 90km/h gibi.) herkes bir değil unutma...

Fatalix eğri oturalım doğru konuşalım kardeşim. Şimdi kanın kıprp kıpır içinde kızlara hava atma isteği de var bunları anlamak zor değil ve bu isteğin çok normal. Şimdi 0 bir 600rr 22.000ytl bu para ile neler yapabilirsin anladığım kadarıyla maddi durumun müsait, babanla bir daha konuş ve sana 22.000ytl'lik bir yatıtrım yapacaksa bu yaz neler yapabileceğini tartış mesela şöyle ikinci el güzel bir araba ve yanında ikinci el cbr125 ve full korumalarını alabilirsin. Arabayla trafiğe daha tehlikesiz bir biçimde alışırken cbr ile motosiklet antremanı yapabilirsin herzaman mantıklı alternatifleri düşün madem 22.000 ytl'lik kredin var babandan bunu akıllıca değerlendir derim ben zaten zamanla istediklerinin hepsi bir bir olacaktır inanır ve çalışırsan. Kendine dikkat et 600rr'dan bir müddet uzak dur ben de çok almak istiyorum o makinayı gerekli maddi imkanımda var ama yine saatlerce düşünüyorum ya yanlış yapıyorsam diye. Bu düşünceme de ne sebep oluyor biliyor musun? trafikte atlattığım tehlikeler benim motorum tolore edebiliyor bazı hatalarımı mesela bu gün bir aracın sağından geçtim ve direk sol şeride girdim tam sola girerken sağından geçtiğim aracın 5m önünde sağdan seyreden minibus'te sol şeride geçti tabi beni görmedi ve aniden geçti ne oldu önümü kesti birden 90km/h'den 50km/h'e ye kadar kısa bir mesafede yavaşlamam icap etti ve hızım 90km/h olduğu için yavaşlaabildim çünkü motorumun ivmelenmesi buna müsade ediyordu ya bu pozisyonda 600rr kullanıyor olsaydım ivmelenme 90km/h değil 150 olabilirdi evet 600rr'ın fren sistemi daha iyi ama o frenleri de optimum şekilde kullanmak da unutma ki tecrübe işi... Yani ben sana şu an öğüt vermiyorda hafif belki ağır sakatlık geçiriyor oalabilirdim eğer benim bugün 600rr'ım olsaydı o yüzden iyi düşün mümkünse bu yazımı babana da okuttur, birlikte güzel bir çözüm bulun bu paraya daha iyi neler alabilirsiniz bir bakın...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle hoşgeldin...
    fazla bilgi sahibi olmadan garip bir seçim yapmışsın
    (Moto Gp'de kullanılan motosikletlerin cadde versiyonu)
    eleştirilmenin nedeni de budur...

benim sana tavsiyem forumda biraz yazılanları oku... bilgi sahibi ol... sonrasında 125 veya 250'lik bir motor ile ehliyetini aldıktan sonra motor hayatına başla... ben sana cbr125'i tavsiye ederim... motora başlaman ve temel şeyleri öğrenmen için mükemmel bir motor...

çok iyi bisiklet kullanman çok iyi motor kullanıcağın anlamına gelmez... dengenin ve yeteneğinin iyi olabileceği anlamına gelir... ben de çocukluğumdan beri bisiklet sürerim. ama motosiklet farklı birşey... geçen gün tekrar bisiklete bineyim dedim... düşüyordum...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)