Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motosikleti tekniğiyle kullanmayı biliyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda 04/vfr 800 olacak çok yakındaaaa...
    gerçekten bu iste bulunmaz nimet çogu yerde bulamadım bu bilgileri.Birkaç ay sonra bi mtosiklet alıcam bi mani olmassa.fakat yazılarınız okudugumda yeni başlayanlar için 125-250 cc arası motor öneriliyor.ama benim gönlümde 600lük bi makina var.daha önce scuter kullanmıştım vitesli motor tecrübem yok acıkcası.ve 125cclik bi motor alacagıma motro almam.cunki bunu cocuklugumdan beri hayal ediyordum.şimdi motoru al ögren tekrar satmak için ugraş.motor almak istiyorum çünki onu altımda hissetmek istiyorum.istemedigim şeyi de almak istemiyorum.gerekirse trafige birkaç ay çıkmadan pratik yapmarım ama ama alacagıum motor 600cc olmalı.Şartmı daha düşük cc hiç yokmudur 600cc ile motor kullanmaya başlayan birileri bişet söleyip içimdeki şu sıkıntılı soruya cvp versin lütfen suan acaip bi hayal kırıklıgı ve üzüntü içindeyim BU BİR ŞEKİLDE OLMALI YAAAA...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V Strom 06
    Prot ;
    Ben de senin gibi vitesli motora geçişte 250 cc düşünmüştüm ama arkadaşlarımın da desteğiyle 600 cc ile başladım.Ancak 1-1.5 ay kapalı alanda tecrübeli bir arkadaşla sürüş eğitimleri yaptık.Ehliyeti de yeni aldım ve hala öğrenmeye devam ediyorum.Asla riske girmiyorum.Tarzını bilmiyorum ama birtek hız motoru alacaksan 600 cc kontrol edilmesi güç olabilir.Eğer hız motoruyla başlayacaksan acizane tavsiye ( ustaların da tavsiyesi) 500 cc naked motor ( örn cbf 500) olabilir.
    Ben honda shadow vlx kullanıyorum ki bu da cruiser sınıfında başlangıç motorlarından.
    Mutlaka bu işte tecrübeli sürücülerden kapalı alanlarda sürüş dersi almalısın ve Donald Duck ın motor sürüş teknikleri yazılarını okumalısın.

Güvenli ve keyifli sürüşler

Motosikleti
    ilgin için teşekkürler ibo mesela neden naked 500? neden YZF 600 degil?bunu merak ediyorum.aradaki 100ccmi sorun yada atıyorum naked kg olarak dahamı hafif.yada torku dahamı düşük cbf 500 ün? kriter nedir bununla ilgili bişey bulamadım açıkcası öneri var ama nedenini merak ediyorum.düşük model ve ucuz bişeyelr alıcam ama bir türlü bu sorulara cvp bulamadıgımiçn sürümcemedeyim.Açıkcası artık araba kullanırken ışıklarda duran makinelere bakmaktan usandım )Ayrıca sunuda belirtmek isterimki hızdan nefret ederim sevmem araba kullanırkende risk almam hızlı kullanmasam bile ama hızlı araba alırım buda onun gibi bişey,bu duygunun adı neyse artık siz koyun..

ferrariman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki street magic tr50
    Eğitim şart Bilgilerin için teşekkürler

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V Strom 06
    Prot;
    Önce ne tarz motor almak istediğini belirlemelisin.Eğer hız motoruna geçiş yapacaksan genel tavsiye naked ile başlamak.Naked lar içinde de cbf 500 hafifliği,kıvraklığı ve kontrol kolaylığı açısından tavsiye ediliyor.
    Ama 650 lik bir enduro ile de olabilir ama boy ve kilo durumlarına göre seçim yapmalısın.Alacağın motora oturduğun zaman ayakların yere değebilmeli ve rahat olmalısın.Niye 500 değil de 600 ün cevabı daha çok güç ve ivmelenme kabiliyetinde.BG si daha az olan bir makinayı kontrol edebilmek ve yapacağın hataları telafi etmek daha kolay olur.
    Öncelikle tarz ve boy-kilo motor uyumuna dikkat etmelisin.

Güvenli ve keyifli sürüşler.

nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    bu bilgiler varya abi osmanlı hazinesine değişilmez sağlıktan gerisi yalan bu yazılanları harfiyen uygulayan uzun yaşar

linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    tesekurlerr + rap dıyecem ama yok :D

Motosikleti
    teşekkürler iboboyum 182cm kilom 82kg boy sorunum yok yaniama denge noktaları açısından ve bide motorun agırlıgını yani ortalama 200kg diye düşünürsek ortalama 300 kg yakın bir agırlıkla denge oluşturup makinayı yolda tutucam demektir bu, alalhtan fizik kanunları bazı kolaylıklar saglıyolarben alanyada yasıyorum az önce tek teker arifle bu konuyu görüştüm oda 600 lük bi makinayla başlamamı önerdi.2haftalık bir ders ile toparlayabilecegimi söyledi şimdilik bana daha mantıklı geldi ama önerisi olan veya bu konuyu açmak isteyen üstadlarımında görüşleri almak isterim açıkcası.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Çok faydalı bilgiler...Hr zaman okunmalı diyerek hortlatıyorum konuyu.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9 B
    teşekkürler hocam

deepimpact - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal reptor
    Paylaşım icin sağol

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    çok teşekürler bilgiler için 2 ilavede ben yapmak istiyorum.
    1. si virajlarda racing motorlarda kontra gidonu terse itme yapılmalı bu öğrenilmeli
    2. si fren hakkında araç önünde iseniz fren basıp bırakmanız araçların sizi fark etmesine yardımcı olacaktır.
    BORN TO RACE

doktor_oni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    kolay admin olunmuyor...

hangi seritte gidelim????

ya arkadaslar kusura bakmayin once, belki daha once bu tip yazilar yazilmistir ama ben rastlayamadim. O yuzden ben derdimi soyleyeyim siz de uygun yere koyun yaziyi yani isin duzenleme kismi size kalmis...
    konu su: motosiklet kullanmaya ilk basladigimda sag seritten ufak ufak gidiyorduk, sonra sollamalar, aralardan gecmeler derken kazasiz belasiz bugunlere geldik.
    simdi; yolda giderken ki bu yol e-5 avrupa oluyor, en sol seritte; sol seritteki arac ile bariyerler arasindan tertemiz bir yol buluyorum kendime, genelde is cikis saatleri oldugundan butun sol serit dururken ( biliyorsunuz tr de sol serit durur sag serit hic tikanmadan akar ??? ) siz guvenli bir sekilde bariyerle araclarin arasindan yaklasik 50-60 km/h gibi hizlarla yol alabiliyorsunuz.
    bu kismi guvenli mi deil mi tartismiyorum ama bi sekilde, en saglam serit burasi. Onunuze aniden cikacak bir arac, acilabilecek bir kapi vs bulunmuyor.
    Gelelim olayin can alici noktasina: eger sizden once ayni yoldan gecmis bir baska motor kullanicisi varsa yol zaten araclarin saga acilmasiyla bosaltilmis oluyor, her ne kadar suruculere laf etsek de aralarindaki birkac iyi adam yolu bosaltinca sanal bir serit bizler icin acilmis oluyor. Ancak ayni duyarli surucu sol taraftaki boslugu yarattigi halde onun sagindan gelen ikinci bir motora yol vermek icin gene sola dogru gelerek bi onceki sanal seridi, temiz niyetlerle mahvetmis oluyor ve bunun da tek sorumlusu dar tarafi kullanmakta israr eden motosiklet kullanicisi oluyor...
    yani kendi kendimize yollarimizi kapatmis oluyoruz.
    bunu defalarca test ettigimden buraya yazmayi uzun zamandir dusunuyordum. her siteden boyle bir uyari yapilarak herkesin sol seridin en solundan gitmesi saglanip kendimize sanal bir serit cok rahat yaratabiliriz. bilmiyorum deneyimli kullanicilar ne der ama dusuncem budur umarim yaziyla cok kafa bulandirip anlatmak istedigimin onunde kalmamisimdir. ha bu arada bu yaziyi daha adam gibi yazip forumda uygun yere koyalim derseniz hic cekinmeyin hemen yapin hic gucenmem
    ufak bi son not: bahsettigim seritten giderken fasilali bir sekilde uzunlari yakip kapatirsaniz sizden 100m. oteki araclar bile yolu saga dogru kayarak aciyorlar, sirf bu sebepten su flas gibi patlayan lambalardan taktiricam motora ( yasak oldugunu biliyorum ).. ama inanin yolu bu sekilde acip riski neredeyse sifira indiricekse raziyim cezaya

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Risk az olurda bizim sol şerit meraklıları tehlike yaratır....Sen 70 le 80 le gitsen adam 140 la falan gidecek ve yanından vızzt diye geçecek....Belki panik olacak sana dokunacak....

Yapma bence...Değmez...Kendine uygun yolu zaten bulursun yolda...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    bilgiler için tşk.ler , eline sağlık.
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Risk az olurda bizim sol şerit meraklıları tehlike yaratır....Sen 70 le 80 le gitsen adam 140 la falan gidecek ve yanından vızzt diye geçecek....Belki panik olacak sana dokunacak....

Yapma bence...Değmez...Kendine uygun yolu zaten bulursun yolda...
    ya sanirim anlatamadim. bu dedigimin yapilabilmesi icin trafigin zaten tikali olmasi gerekiyor. yani tikali trafikte en sol tarafta kendimize bir alan yaratmak burdaki amac, aksi takdirde aralardan gecelim, bi saga bi sola gidelim derken heba oluyoruz yollarda...

Motosikleti
    yukı 250 2006 şopar.
    yeni başlayan ben için çok faydalı oldu ama sormak istediğim yani takıldığım bi konu var durmak üzereyken boşa alalım diyorsun lakin ben motoru durduğu yerde boşa aşlmakta zorlanıyorum bırak hareket halinde hiç alamam napmalıyım..?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durmak üzereyken boşa alma... Hatta durunca da boşa almak sakıncalıdır. Şehir içindeki trafik durumlarında 1. viteste durmak ani hareketleri kolaylaştıracağı için talihsiz kazaları engelleyecektir...
    Motor durduğunda boşa almak için; eğer vites geçmiyorsa debriyajı hafif brak , vites kurtulacaktır, sonra 1'den yukarı hafifçe çek , o zaman geçer. Yada motoru biraz ilerlet.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    yukı 250 2006 şopar.
    çok teşekkürler ben sadece (motorum çatalcada olduğundan ) haftasonları kullanmaya vakit buluyorum bu söylediklerini deneyeceğim..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler