Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosikleti tekniğiyle kullanmayı biliyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    çok teşşekkür ederiz abi allah razı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SELHAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkürler Kardes Bilgilerin Icin Bende De Motor Hastaligi Var Ama Suan Asker Oldugum Icin Kullanamiyorum Ayrica Vitesli Motor Kullanmaya Da Yeni Baslayacagim. Insallah Cabuk ögrenirim Yardimlarin Icin Sağol.

ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler.Bende nasıl başlarım diye düşünürken bu bilgileri edinmem faydalı oldu.

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    bu bilgiler yeni başlayanlar için çok uygun ellerine aklına sağlık...teşekkürler...

zx12r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR600 F
    evet gercekten çok önemli konular ellerine sağlık klavyen ve ellerin dert görmesin.

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    bu bilgiler çok faydalı ama yetersiz sürüşle ilgili faydalı bilgileri olanlar lütfen yazmaya devam etsin..

bende tv de öğrendiğim bir dönüş tekniğini yazayım..

20 ila 40 km hızla giderken önümüze çıkacak bir engel, çukur vesaireden kurtulmak için debriyaj ı tamamen ani sıkıp dönmek istediğimiz yöne doğru gidonu bastırıp, engelden kurtuluyoruz, motoru tekrar düzelttikten sonra ani bir şekilde sıktığımız debriyajı yavaş bir şekilde bırakarak yolumuza devam ediyoruz. tabii ki bu tv de uygulamalı gösterilmiş ve çok daha güzel anlatıyor uygulamayı.. ben denedim ve önüme çıkan çukurlardan veya tümseklerden şu anda çok daha sağlıklı geçiyorum..

kazasız belasız inşallah...

Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    Alıntı hızlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aceminin acemisi biri olarak vites olayına takıldım.Vites geçirip kalkış yaptıktan sonra aynı vitesle istediğimiz kadar hız yapabilirmiyiz yoksa otomobilde olduğu gibi 1 2 3 4 5 muhabbeti var mı ? Bilgi verirseniz sevinirim

sesimi duyan var mı?
    acemi birisi olduuna göre senin bineceğin motorun çok büyük cc li olmayacağını düşünerek cwp veriorm..
    motorla 1.viteste kalktığın zamn yola devam ederken motorun bağırdığını duyarsın o anda vitesi büyültmen gerekiodur bu devirle alakalıdır yüksek vitesle düşük devirde yakaladığın hızı tabiki düşük vitesle YÜKSEK devirde de yakalarsın ancak bu motoru yorar bu yüzden motoru kaldırdıktan sonra vitesi büyültmen gerekir çünkü şehir içiinde 15km hızla gitmiyorsun::::
    eğer altındaki motor 1000 lik olsaydı sanırım onlar 1. viteste 130 u filan görüor MOTO GP oyunundan hatırlıorum da
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda :P

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    süper bilgiler sağolasın
    ]

willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    arkadaşlar kimse demesin ki ben çok iyi biliyom moto gp ya katılanlar ilk olarak 6 ay düşme kursu alıyolar ona göre herşeyin bir taktiri var yani
    [B][I]Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!:[/I][/B] rahmetlinin sözü

fener1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    Bilginiz ve emeğiniz için teşekkürler

agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    teşekkür ettik abi

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Allaha şükür yazılanları büyük oranda uygulayan birisiyim. vitesli kullanmıyorum.. diğer yazılanların çoğunu zaten önceden uyguluyordum.. uzun zamandırda motor kullanıyorum. ancak bu sabah................

evet bu sabah aniden önümde beliren bir arkadaşa çarptım ve motor yattı.. hemen doğrulup motoru stopettim. depoyu yeni fullemiştim o nedenle yerde bayağı bir benzin vardı.. bende ve çarptığım arkadaşta bişi yoktu. geçmiş olsun deyip devam ettik...masrafın 500 ytl yi bulacağını tahmin ediyorum...(sadece sağ arka grenaj 150 € )

yani diyeceğim o ki ne kadar da dikkat etsek mutlaka bir yerden film kopuyor... bu tür şanssızlıklardan ne kadar sıyırabilirsek aslında o kadar da usta oluyoruz..
    [COLOR="Red"][B]vınnnnnnnnnn !!![/B][/COLOR]

CaVreS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL
    Bu bilgiler hayat kurtarir.Sonsuz teşekkürler.
    [FONT="Comic Sans MS"][B][CENTER][SIZE="3"][COLOR="Purple"]Gerçek sadedir, onu biz büyütür biz süsleriz ama o asla değişmez.[/COLOR][/SIZE][/CENTER][/B][/FONT]

bilgiler için teşekkürler fakat şunu sormak istiyorum motoru durdurdugumda boşa alamıyorum sadece ilk çalıştırma esnasında bosa alınabiliyor bu motor için bir problem yaratırmı şimdiden teşekkürler

kurt_kapani_mos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegeout 103 simsek+honda cbr 125 r
    elinize sağlık...
    bilgiler için çok teşekkürler...
    en iyi sürücü en dikkatli olandır...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet eden bir gün ekmeği yediği yerden kurşunu yer....
    kurt_kapani

emilyano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok teşşekür ederim ilk defa forumunuza katılıyorum bundan sonra buralıyım

efebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    n/a
    ben de yeni kayıt oldum bilgiler için çok teşekkür ederim kendi adıma faydalı oldu ...

dj_umit151rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok gerekli bilgiler teşekkürler

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu yazdıklarımı yazını okumadan yazıyorum cünkü bu detaylara uyarak motor kullan birilerinin olup olmadıgı mechul

ben tekniği bilseydim sanırım scooter kullanmıyor olurdum

simdi biraz yazdıklarını okuyup bilgi sahibi olabilirim...

cago66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Tiger 250
    valla bilgilendirmeler süper ellerine sağlık hocam.Lutfen yukarıda yzılanlara dikkat edelim arkadaşlar.Herkese kazasız sürüşler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler