Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Her Artçıya Anlatmanız Gereken Kurallar

Motovento
    REKLAM ALANI

Artçı olacak kişiyi motorsiklete bindirmeden önce kesinlikle teste tabi tutmak gerek Yazılı sözlü ne olursa. Motorsikleti , iyi bir artcı kesinlikle istediği gibi yönlendirebilir.
    Eşimle İlk kez motorsiklete bindiğimiz zamanları hatırlıyorum işkenceydi benim için. Motorsiklet üzerinde yapılmaması gereken her türlü hatayı yapıyordu.
    Bence en önemli noktalardan bir artçının sürücüye %100 güvenmesi aksi halde sizi her an düşürebilir.Sanırım ilk zamanlar hem bana güvenmiyordu ve motorsikleti tanımıyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    mükemmel bi topic ellerine sağlık abi .....

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    ben bunu yazıcıdan çıkartıcam ve sevgilime vercem okusun ezberlesin

şaka bı yana çok gereklı bılgıler bılmedıgım birsürü kural varmış çok çok çok teşekkürler
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    Sen bidE bunları bnm artçılara anLatırmısın ben sağa yatiorum pis herifLer sola kalkio kulağıma bişiy söylemeye çalışıyo :D La bi dur diorum .ekiorum sağa ilk virajda qene :D qerçi ne kadar yatıyoruz zat La zaten fazla diiLde Ss De yaptığını düşünürsek Fenaa bi sonuç çıkabilir ortaya

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Brn 50 cc lik Mondial 50tt scooteri saymassak ilk defa artçı olarak 600RR a bindim ve ilk binişimde 230 km/h ye çıktık. 2. artçı tecrübemde R6 .

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    racın var enduro var scooter var cruıser neden yok :d arkama artcı almadıgım ıcın sorun yok
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    teşekkürler yararlı bi topic paylaşım ve bilgi için teşekkürler........
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Motosikleti
    Olmayacak
    Sürücü ve artçıların dikkat etmesi gereken, kanunda yazılı olmayan yaşamsal kurallar.
    Paylaşım için teşekkür...

önemli olan bişey daha var oda artçı vatandaşın olur olmaz yerde ayağını yere koymaması hatta mümkünse bunu hiç yapmasın çünkü sürücünün dengesini oldukça bozuyo sonra sonuç kötü olabilir

Motosikleti
    rmz 200 gy
    su yazdıklarını kagıda bastırıp montun sırtına yapıştırcam hemde yol boyunca artcımın canı sıkılmasın
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    çok fazla artçılık yapmış biri değilim.bende balıkesirde cengiz topel caddesinden çarşıya gelirken tabi sürücününde hatası bir yerde(90km ile hız tümseğine girdik)ben ellerimi doğru yere koymadığım için motorun üzerinden uçarak yere çakıldım.üzerimde kaskda dahil olmak üzere hiç bir koruyucu ekipman yoktu.allah yardım etti diye düşünüyorum çünkü sadece tişörtüm yırtıldı birde çok az kolum soyuldu.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    * Motosikletin virajları yatarak alan bir araç olduğunu iyice anlamasını sağlayın. Merkez kaç kuvveti sayesinde, motorun yattıkken düşmediğini ama bunun korunması gereken hassas bir denge olduğunu izah edin. Pek çok artçı içgüdüsel olarak viraj alımı sırasında ters tarafa yatarak motoru dengelemeye çalışır. Böyle bir hareketin motosikletin düşmesiyle ve kaza yapmanızla sonuçlanacağını artçının kafasına sokun. Bu en hayati kuraldır. Ters bir harekette dengenizi kaybetmeniz işten bile değildir.

şu şık çok önemli artıcıların dikkat etmesi lazm paylaşım için saolasın

Motosikleti
    bisan
    Güzel konuya değinmişsin tebrikler mesajı hakettın emegıne saylık paylasım ıcın tesekkurler
    [B][I]DENGESİZ MOTORA BİNMEK ORGANLARINI BAĞIŞLAMAK DEMEKTİR...[/I][/B]

Motosikleti
    Daha değil =)
    Affınıza sığınıyorum "Bu yüzden sık sık artçı taşıyanların SS almasını tavsiye etmiyorum." ss almak nedir?

arkadaşlar birde trafik sigortanıza bakın, sadece sürücüyü mü kapsıyor yoksa yolcuyu da kapsıyormu, kaza anında mesul olursunuz yolcuya birşey olursa.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı serhat92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Affınıza sığınıyorum "Bu yüzden sık sık artçı taşıyanların SS almasını tavsiye etmiyorum." ss almak nedir?
    ss=supersport

bence böyle başlık çok gerekli ve önemli , ellerine sağlık vede paylaşım için teşekkürler
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    eline saglık çok önemli bilgiler.....
    artcı için en önemlisi motosikleti kullanan arkadaşa %100 güvenmesidir. anlık bir güvensizlik panik yaşamasına ve olmadık tepkiler vermesine neden olacaktır. kaza esnasında dahi pozisyonunu bozmadan sürücüye hiç bir müdahalede bulunmadan sakinliğini koruması gerekir.....
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline saglık çok önemli bilgiler.....
    artcı için en önemlisi motosikleti kullanan arkadaşa %100 güvenmesidir. anlık bir güvensizlik panik yaşamasına ve olmadık tepkiler vermesine neden olacaktır. kaza esnasında dahi pozisyonunu bozmadan sürücüye hiç bir müdahalede bulunmadan sakinliğini koruması gerekir.....
    bütün artçılar senin gibi olsa
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    paylaşımın için teşekkürler!!

Motosikleti
    APRİLİA RS 125 ..
    ben de arıçı olmadan kendimi çok yanlız hissediorum artçım genellikle değişmio sürekli aynı arkadaşm oluo ve saolsun bana her konuda ayak uyduruo beni zor durumda bırakmıo bazen bnden bile dikkatli olabilio beni uyarıo (radarcım diorum hemen fark edio böle şeyleri )

Alıntı CALM RIDER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birde trafik sigortanıza bakın, sadece sürücüyü mü kapsıyor yoksa yolcuyu da kapsıyormu, kaza anında mesul olursunuz yolcuya birşey olursa.
    ya motor için trafikte pek bi güvence vermiolar die biliorm bn kasko yaptıracaktım çalınmaya karşı ödeme yapmıolar ve sen üzerindeyken bişi olursa öyle ödeme yapıolar eğer bu güvenceleri veren koska biliosanız bnde yaptirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)