Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İlk motorumu alıcam 600RR, fazla pratiğim yok

Motovento
    REKLAM ALANI
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    başlamış yine MT ailesi geyiğe .Adam gayet düzgünce istiyorum demiş sigarayı bile bıraktım demiş yok onu yapıştır şunu al bunu al valla sizin yüzünüzden okumak istemiyorum insanı soğutmaktan başka bişeye yaramıyor yazdıklarınız.

Aman çok güldük çook.Güzel dille söyleyin adama zaten motor aşkı bulaşmış heyecanla istiyor bari dalga geçerek köstek olmayın süremezsin eğitimini al diyin veya küçük cc le başla diye söyleyin anında makara bence çok yanlış yapıyosunuz.

Bazıları binkere söyledik diğer konularda diyecek, yine bin kere söyle ama adamla dalga geçmeyin..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ZX6-R
    RR tırt dostum ninja yada gsxr al

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc motosiklet alıp üzerini 2875cc alkol alarak tamamlasa gene aynı etki olur mu?
    Yok a zaman 100 cc vade farkı biniyor üzerine .. + 2975 cc alkol alması lazım.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlamış yine MT ailesi geyiğe .Adam gayet düzgünce istiyorum demiş sigarayı bile bıraktım demiş yok onu yapıştır şunu al bunu al valla sizin yüzünüzden okumak istemiyorum insanı soğutmaktan başka bişeye yaramıyor yazdıklarınız.

Aman çok güldük çook.Güzel dille söyleyin adama zaten motor aşkı bulaşmış heyecanla istiyor bari dalga geçerek köstek olmayın süremezsin eğitimini al diyin veya küçük cc le başla diye söyleyin anında makara bence çok yanlış yapıyosunuz.

Bazıları binkere söyledik diğer konularda diyecek, yine bin kere söyle ama adamla dalga geçmeyin..
    Akli basinda olan hic bir insan saatte 300 km yapan bir araca sifir tecrube ile sahip olmak istemez. 5 senelik uyelik tecrubesi ile Balik bastan kokar atasozunun harmanlasindan cikan sonuc itibari ile uye daha ilk adim atmasi ile kendini belli ediyor bu sitede.

Bu siteye yeni uye olup 125 cc motorlari ile ogrenen bir ton uye var.

R6 yi kesif etmis biri bu isin kademelerinide kesif etmistir. Daha oncede boyle uyeleri ciddiye alip anlatik , sonuc ayni.

O yuzden ulkemde akilli adam nufusunun artisi icin arkadasi 500cc ve ustu tum motorlarda destekliyorum.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı ahmet.oruc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende çok pis 600RR hastalığı var ve kış bitiminde alıyorum. Ama bu zamana kadar altımda motorla en fazla 10 km yapmışımdır vitesli motor kullanmasını pek bilmiyorum. Çoğu kişi bana 'sen o motoru kullanamazsın' gibi sözler söylüyo.

Sizce motora binerken pek sorun çıkartır mıyım ? Çıkartmamam için ne yapmam gerekir cevaplarınızı bekliyorum.

Saygılar
    Medem kullanamayacağını söyleyen bilinçli yakınların yada arkadaşların varsa. Niçin onların söylediklerinden ders almak yerine inat ve hırs yaparak bu işe girişiyorsun. Bu iş inatla azimle hırsla olucak iş değil. Her şeyi yetenekle felan halledemezsiniz. Bazı şeyler için tecrübe gerekir. Şimdi buradan sana birilerinin cesaret vermesinide beklemene gerek yok. Verecekler de olucaktır fakat kötü örneği örnek almaktan vazgeçip olması gerekene yönelsen hem daha sağlıklı hemde daha doğru olur.600 rr kullanamayanlar aciz anlamına gelmiyor.İnat uğrunada motor alınmaz.
    Tabiki sorun çıkabilir. 50 cc de alsan sorun çıkar. Önemli olan o sorunları hasarsız atlatmak. Kaza yaparda ölürsen aptallık olur , yaşarsan tecrübe olur adı. Sorun yaşamaman için mantıklı davranman lazım.
    Alıp kullanabilir sorun da yaşamaya bilirsin ama küçük bir ihtimaldir bu.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    müsait bir zamanda ya ben yada daha yakın başka bir arkadaş (eski sürücü olsun) seni trafiksiz bir yolda 10 dakika gezdirsin..eğer indiğinda altın kuru ise o motoru al..ama düşündüğüm şekilde yanındaki yedek çamaşırları giymek zorunda kaldıysan....uzak dur....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müsait bir zamanda ya ben yada daha yakın başka bir arkadaş (eski sürücü olsun) seni trafiksiz bir yolda 10 dakika gezdirsin..eğer indiğinda altın kuru ise o motoru al..ama düşündüğüm şekilde yanındaki yedek çamaşırları giymek zorunda kaldıysan....uzak dur....
    dahada davosa gelmem
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Güzel örnekleme
    İndikten sonra hala yürüyebiliyorsa yine yeterlidir bence.
    Fakat işte böyle şeyler söylenince karşı tarafta "göstericem uleyynn hepinize , sizmisiniz bana salak muamelesi yapan, motor nasıl kullanılırmış hepiniz görürsünüz hooooppp gümm "" psikolojisi oluşuyor..
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akli basinda olan hic bir insan saatte 300 km yapan bir araca sifir tecrube ile sahip olmak istemez. 5 senelik uyelik tecrubesi ile Balik bastan kokar atasozunun harmanlasindan cikan sonuc itibari ile uye daha ilk adim atmasi ile kendini belli ediyor bu sitede.

Bu siteye yeni uye olup 125 cc motorlari ile ogrenen bir ton uye var.

R6 yi kesif etmis biri bu isin kademelerinide kesif etmistir. Daha oncede boyle uyeleri ciddiye alip anlatik , sonuc ayni.

O yuzden ulkemde akilli adam nufusunun artisi icin arkadasi 500cc ve ustu tum motorlarda destekliyorum.
    Ben size hak veriyorum da zaten bi anlık heyecanla yazmış dalga geçmek biraz ağır olmuyormu ? Zaten o yazdığımı tek bu konu için demdim başka konulardada örnekleri mevcut adam köyde jawayla resmini koymuş dalga geçiyor millet terliklenmi sürüyon kask yokmu bilmem ne açın şeyinizle dalga geçin eğer çok gülmek istiyosanız ve o üye bidahada girmedi o günden sonra demek istediğim buydu benim
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende çok pis 600RR hastalığı var ve kış bitiminde alıyorum. Ama bu zamana kadar altımda motorla en fazla 10 km yapmışımdır vitesli motor kullanmasını pek bilmiyorum. Çoğu kişi bana 'sen o motoru kullanamazsın' gibi sözler söylüyo.

Sizce motora binerken pek sorun çıkartır mıyım ? Çıkartmamam için ne yapmam gerekir cevaplarınızı bekliyorum.
    Saygılar
    şu kısma cevap vereyim, çok sorun çıkartırsın, Allah göstermesin canına bile malolabilir, sorun çıkartmaman için "cbr125-aprilia rs125-yamaha yzf125-derbi gpr125-megelli 125R" bunlardan birini alıp 2 sene kullanman, ardından "kawasaki ninja 250-hyo/kanuni S&T gt250R" gibi motorlarla en az bir iki sene daha kullanman ve ardından temiz bi 600RR bulman lazım

keyifli forumlar keyifli sürüşler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

Ninja

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ilk başlangıç...
    kendine güveniyorsan amenna...
    diyeceğim tek şey, bineceğin 600cc'lik makine şakayı kaldırmaz...
    hiç motor kullanmayan biri için tek tavsiyem motora binmeden önce fotoğraf çektir...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Bu tür bütün konulara verediğim cevap hep aynıdır ve aşağıdadır. Umarım kararını yeniden gözden geçirmeni sağlayabilirim.

Sevgili kardeşim,

Bu satırları yazan ağabeyin derki ,

Neden 600cc ile başlanmaz sorusunun cevabını arıyorsan cevabı aslında hemen yanıbaşında.

Şimdi git ve öncelikle sevgili annenin - babanın ellerinden öp . Ardından sor bakalım sen ilk yaşına girerken neden evdeki sivri köşeli sehpaları kaldırdılar , kesici delici olan şeyleri kapalı yerlere kaldırdılar. Neden sana daha ilk adımını attığın anda süper şekilde koşmanı sağlayacak bir nike veya adidas almak yerine patik giydirip yürüteç yada örümcek denen o sekiz tekerlekli zımbırtının içine oturttular. Çünki zarar görmeni istemiyorlardı , önce adım atmanı sonra bunu diğer adımların izlemesi sağlamak için seninle ilgilendiler ve bir gün geldiki artık sağa sola çarpmadan koşmaya başladın işte o zaman seni parka götürüp enerjini orada harcamanı sağladılar.

Şimdi burada sana yol gösterecek aile büyüklerin yok , bilmiyorum belki hiç hayatlarında motora bile binmediler 250cc ile 600 veya 1000 arasındaki farkı bilmiyorlar. Ama bizler , yani motora küçük cc ile başlanmalı diyen motor üzerinde yüzbinlerce km yapmış ve hala hayatta olmayı başarmış ağabeylerin aradaki farkı çok çok iyi biliyoruz.

...

BENCE SENDE BU MAKİNAYA NE KADAR HAKİM OLABİLDİĞİNİ TEKRAR SORGULAMALISIN.

Sevgiler.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz18CZoZYQI

Saygılar
    Önce Honda'dan ya da düzgün eğitim veren başka bir kurumdan sürüş eğitimi al. Daha sonra 600RR alıp almaman gerektiği sorusuna kendin cevap verebilecek düzeye gelebilirsin. Şu an için senin istediğin şey 600RR kullanmak değil. Ona sahip olmak. Sahip olmakla kalmayıp kullanabilmek de istiyorsan önce kullanmayı öğren.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan kullandığım motosiklet benim ilk motosikletim banada asala kullanamazsın demişlerdi fakat asfaltı ağlatıyorum sana saat dk falan demiyorum toplam 70 km motor üstünde gez tamamdır herşeyini kavramışsındır demek şahsen bende öyle oldu şimdi hiç bir sorun yaşamıyorum heveslendiğin beğendiğin motoruda çekinmeden al derim..
    200cc 9-10 beygirlik bir chopper ile , 120-130 beygirlik 600 cc 4 silindir bir racing i bir tutmak ne kadar doğru sizce ?
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Rabbim erkeşe akil fikir nasip etsin

hadi diyelim .bu kadar yazılana aldırıs etmeden aldın ya sonra; ekıpman ,ehlıyet
    sonrasında muayene, yıllık vergısı altından kalkabılecekmısın?
    yada perıyodık bakım veya arıza sonrasında ne yapacaksın yemek yemegımı bırakacaksın?iyi düşün kullanıcılarına danış,fikirlere tbar göster. ha! gunde 5-6 paket malbora ıcıyor ve motor ıcın bıraktıysan bırsey dıyemem

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    güle güle kullan ama gücü tatmin etmez seni 1000 likten aşağısına bakma derim bari cbr 1000rr al ama aşağısı olmasın)

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sanirim arkadas R6 yi aldi bile , cunku hic cevap yazmamis, artik aramizda degil gibi gorunuyor...
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan kullandığım motosiklet benim ilk motosikletim banada asala kullanamazsın demişlerdi fakat asfaltı ağlatıyorum sana saat dk falan demiyorum toplam 70 km motor üstünde gez tamamdır herşeyini kavramışsındır demek şahsen bende öyle oldu şimdi hiç bir sorun yaşamıyorum heveslendiğin beğendiğin motoruda çekinmeden al derim..
    böyle bir kıyaslama varmı yahu

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    başlangıç için ideal
    az da yakıyor daha ne olsun ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler