Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

arkadaslar 125 cc den 600 ye geçiş yapmk istiyorum yardm

Motovento
    REKLAM ALANI
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    kendine güveniyorsan al sür ne diyeyim ama güvenmiyorsanda hiç bulaşma....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    bu durumda 250ccye geçebilirsin ama bence 125cc ile en az 10000 km yap ondan sonra geç neye geçeceksen.

akgun20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Tiranic 150
    [QUOTE=Khutuck;2176535]Kusura bakmayın ama sert yazacağım. 18 yaşında tecrübesiz bir gence "600RR kullanırsın sen, ne var ki" diyenlerin aklından şüphe ediyorum. Bunu diyenler ya daha 18'e gelmemişler ya da motosikletten çok anlamıyorlar.

25 yaşındayım, CBF150'yle 2.5 yılda 25 bin km yol yaptım, hemen her gün motorumu kullandım; karda, yağmurda, çamurda, arazide, şosede, mıcırda, suda, kumda bindim; Antalya'ya kadar gidip geldim. CBF150'den sonra FZ6 Fazer aldım, çok rahat kullanıyorum, şu ana dek Fazer'la da 9 bin km yaptım.

AMA!

Ortalama sayılabilecek tecrübeme, sakin sürüşüme ve motorumun bir SS'e göre daha sakin yapıda olmasına rağmen özellikle fazla trafikten sıkıldığımda veya bir Porsche gördüğümde fazla basıyorum, zaman zaman kendimi tehlikeye sokuyorum.

Kendimi biliyorum, 18 yaşındayken altımda değil 600RR, Fazer olsaydı şu anda %50 olasılıkla bu satırları yazamıyordum, çünkü 3. sayfa haberim "Motorda hız denemesi faciayla sonuçlandı" şeklinde çıkardı.

18 yaşında sıradan bir gence "600RR al" demem, diyenle de her türlü tartışırım. Motor bir tutku, ama hiçbir motoru kullanmak gencecik bir candan daha kıymetli değil.[/QUO
    ama bilibçli bir sürücü olduğum içn kendimide diğer sürücüleride tahlikeye atmam ama bakalım hayırlısı neyse o olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:41 ----------

Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu durumda 250ccye geçebilirsin ama bence 125cc ile en az 10000 km yap ondan sonra geç neye geçeceksen.
    kardesim su an zatn 12000 kmde motorun km si zatn kışın alcm önüzdki yaz sürerm allah nasip ederse

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:44 ----------

Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendine güveniyorsan al sür ne diyeyim ama güvenmiyorsanda hiç bulaşma....
    kendme güvenm sonsuz ama yinede içmde bi korku oluyo ister istemz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:46 ----------

:
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yada eğitim alabilirsin, çeşitli kurslarda ileri düzey eğitim kursları var .
    ya eğitimi düsünüyorm ama onların vereblcgde biyere kadr bnm bildiklrmden daha fazlsnı verebilrmi onu bilmyrm

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İleri seviyede eğitim veren adam akıllı bir yere gittiğinizde ilk fark edeceğiniz şey ,ya hiçbirşey bilmediğiniz yada bildilerinizin neredeyse hepsinin yanlış olduğu olur. Bu her zaman böyle olmuştur. Kişinin kendi kendine yıllar sonra doğrusunu bulabileceği bir şeyi ilk seferde doğru şekilde öğrenmesi arasında çok fark var.
    Çok basit bir örnek . Yüzme bilmeme rağmen 3 ay stil kursuna gittim ve aslında daha önce hiç yüzmediğimi yüzmeye çalıştığımı farkettim. Sonrasında da iyi yüzerim diyenlere bakıp gülmekle geçti tüm yazım. Umarım anlatabilmişimdir..

İyi bir eğitimi hafife almak hata olur

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim istediğin eğitimi al...istiosan 5000 km git ama 600lük ss kullanmak için yannış yaştasın..dikkat et sana beceriksizsin tecrübesizsin demiyorum.sadece yannış yaştasın..ne olursa olsun sen o motorda basıcaksın. 18 yasın da o motoru kullanırken mantığın devre dışı kalır.. bu söylediklerimi dikkate al bende 20 yaşındayım ordan biliyorum.. illa alıcaksan hyo al 250 lik 20 yasına kadar gez dolaş..sonra karar ver.. bu 2 yıl içinde ufak tefek kazalar yapman senin yararına olıcaktır..bir nusubet 1000 nasihatten iyidir derler. bana öyle olmustu..
    iyiaksamlar
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

akgun20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Tiranic 150
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İleri seviyede eğitim veren adam akıllı bir yere gittiğinizde ilk fark edeceğiniz şey ,ya hiçbirşey bilmediğiniz yada bildilerinizin neredeyse hepsinin yanlış olduğu olur. Bu her zaman böyle olmuştur. Kişinin kendi kendine yıllar sonra doğrusunu bulabileceği bir şeyi ilk seferde doğru şekilde öğrenmesi arasında çok fark var.
    Çok basit bir örnek . Yüzme bilmeme rağmen 3 ay stil kursuna gittim ve aslında daha önce hiç yüzmediğimi yüzmeye çalıştığımı farkettim. Sonrasında da iyi yüzerim diyenlere bakıp gülmekle geçti tüm yazım. Umarım anlatabilmişimdir..

İyi bir eğitimi hafife almak hata olur
    hayırlısıyla motoru bi alalım eğitimi düsünürüz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:14 ----------

Alıntı bassy_bolu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim istediğin eğitimi al...istiosan 5000 km git ama 600lük ss kullanmak için yannış yaştasın..dikkat et sana beceriksizsin tecrübesizsin demiyorum.sadece yannış yaştasın..ne olursa olsun sen o motorda basıcaksın. 18 yasın da o motoru kullanırken mantığın devre dışı kalır.. bu söylediklerimi dikkate al bende 20 yaşındayım ordan biliyorum.. illa alıcaksan hyo al 250 lik 20 yasına kadar gez dolaş..sonra karar ver.. bu 2 yıl içinde ufak tefek kazalar yapman senin yararına olıcaktır..bir nusubet 1000 nasihatten iyidir derler. bana öyle olmustu..
    iyiaksamlar
    kardesim bn o 250cc motoru alırsam en fazla 1 ay biner atarım snra bn biliym 125 le 600 cc arasında cok ama cok büyük ara var ama r6 yı iyi kötü kullndm ve bildgm kadryla 600rr r6 dan daha yumusakms onuda kullanrm herlde

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    al kullan ve gör... Burda insanlara soruyosunda noluyo hangisi senin nasıl kullandığın hakında fikir sahibiki.. Kaç km yapmış olman neyi değiştirirki? Bakalım yeteneklimisin, potansiyelin ne kim biliyorki? Hiç biri!!! Sen hangisine kulak asıcaksın hiçbirine!!! sen kafaya koymuşsun zaten. Ama dikkat et bassy'nin dedği gibi en deli yaştasın dünya umrunda değildir şimdi senin. Sandığın kadar kolay olmayabilir hayat Bu sorduğun soruya bence kendin karar ver. Ben bunu kallanabilcek duruma geldimmi gelmedinmi. Zaten sorunun cevabını sen biliyorsun kimseye sormana gerk yok. Olmuşsan olmuşsundur, olmamışsan olmamış. Sadece DİKKAT ET doğru karar ver. Bn daha olmadım ama olmuş gibi yaparım deme!!!
    i.V.i.B.i

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    akgün kardeşim msn ini versene bana yada özelden mesaj at tanışalım senle hemşeriyiz sonuçta
    olumune bu sevda..

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı akgun20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısıyla motoru bi alalım eğitimi düsünürüz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:14 ----------

kardesim bn o 250cc motoru alırsam en fazla 1 ay biner atarım snra bn biliym 125 le 600 cc arasında cok ama cok büyük ara var ama r6 yı iyi kötü kullndm ve bildgm kadryla 600rr r6 dan daha yumusakms onuda kullanrm herlde
    sen kafaya koymuşsun zaten.. biz ne desek boş..sen kendini biliyomussun 250liği 1 ay binip atarmıssın zaten ..bize dicek bişey kalmamış..o zaman tam koruma gez..mont kask dizlik pantolon vb. ..
    hayırlısı olsun..
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    bende 2007 model yamaha ybr var 45.000 km de 2008 model ybr var 31.000km 2009 model var 15.000km de ve bunların hepsını sıfır aldım hala kullanıyorum 600cc de kullandım bir cokkez yakında alıcam hatta ama 4000 km senin bindigin motora alışman bile sayılmas dıyorum sen o motorla birazdaha piyasa yap derım raha 15000 km aşman lazımkı örnek kardeşim adam yılda 20000 km altına inmiyor demem o ki
    asya 125 cc ıle 600 cc nedemek bilionmu once onu dusunde hareket et hiç motor surmemıs bır adam 1000cc al ver 3 gunde prof olum ama 2 gun sonrada çakıl..... cok uzattım sen diğer abilerini dinle
    iki kelime ciddiye alıyorsan 10000 devirdikten sonra git bi ybr veya cbr 125 al ki onlar birazdaha uygun düşer derim eğer bize sorup tavsiye isteyip dinleyeceksen yok dinlemeyeceksen
    ustune bende yardım edeyım 10.000 tl git yzf r1 al kask ta vereyim ama 2 gun 3. gun çakıl olursun bunuda biz istemeyiz
    **dede** derki azraili gıcık etmek ıstıyorsan kask tak

Motosikleti
    2008 R6
    arkadaşım. 125 cc ne 600 cc ne demiyorum. 8 hp nerde 100 hp üstündeki motor nerde. Şehir içinde yeri geliyor 1. vitesten çıkamıyorsun. Senin en az askerliği çıkarman şart. Dünya görüşünü bir yerleştir. Sakın dalga geçiyor sanma. 125 cc ile ver gazı patlasın her yerde dolaş ama. SS bir motor konu ise ağırlığı başkadır. Her yerde basamazsın. Manevrası 125 e hiç benzemez. O bileklerin ellerin kolların omuzların ağrıyacak. Görüntü güzel ama. SS herkesin imkanı olsada kulanması tavsiye edilecek motor değildir. Motor seni seçsin ondan sonra al. 170 kg ve 100 hp üstündeki bir motorla şaka olmaz. Ama ben ille kara toprağa hasretim diyorsan bence git bir tabanca al daha ucuza gelir ve en azından cesedin yakışıklı kalır... Abi tavsiyesi önce kendini geliştir, hayata bakışını değiştir ondan sonra al.....( askerliği bitir gel. el işinde çalış hayata atıl ondan sonra )

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)