Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkadaslar 125 cc den 600 ye geçiş yapmk istiyorum yardm

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cok Yakında
    4000 km 600cc'lik güçlü bir motora geçiş yapabilmek için cok az.ki 10.000 km devirmem gerek diyorsun,10.000 km yol yapman 600cc'lik bir canavarı dizginleyebilmen anlamına gelmez.en az 30.000 km 'yi devirmen gerekli ki 600cc'ye geçiş yaptıgında tecrübelerinin yardımıyla daha adapte olabilesin.bu 30.000 km devrilme sürecindeyken de ara sıra yuksek cc'li motorlarla kendini alıştırmaya çalış.ama 4000 km inanki az
    KASKSIZ SÜRÜŞ MÜ? EVİNE DÖN EVLAT:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m3hm3tozc4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    boşver dostum aldırma al 600rr hatta 1000rr hatta git hayabusa al...
    125ccyi kontrol edersen gt250'yide edersin,
    gt250'yi kontrol edersen 600f'ide kontrol edersin,
    600f'i kontrol edersen 600rr'ı çok çok rahat kontrol edersin,
    600rr'ı kontrol edersen 1000rr'ı da kontol edersin,
    1000rr'ı kontrol edersen hayabusayı elinde oynatırsın,
    hayabusayı elinde oynatırsan tomahawk'ı kullanırken gülüp geçersin...

sen en iyisi tomahawk ile başla baksana 4.000 km gibi kocaaa yol yapmışsın. anca keser seni...

yalnız eğer +600cc ye geçersen lütfen trafiğe kapalı yollarda git de bizim canımızı tehlikeye atma ve motorcular şöyle böyle diye adımıza laf getirme

zaten bende ybr aldım rodajı tamamlayıp vmax e geçtim şimdi onun rodajda bitti daha yüksek ne alsam diyorum??? malum ybr ile 1000 vmax ile biiiiiiin km yaptım

uzun lafın kısası ben 30.000 km yaptım ve artık yenice geçiş yapmayı düşünüyorum. 4.000 km yaptım şunu kullandım bunu da kullanırım, her insan aynı değil çabuk alışırım 30.000e gerek yok 5.000 yeter diyerek ancak kendini, kendi nefsini kandırırsın.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen irade meselesi,Bana sorarsan 10-15bin arası daha kullanmak gerekir,ama dediğim gibide senin kararın saygı duyarız
    sen bunu birde bir hafa önce tüm ısrarlarımıza rağmen 1000 rr alıp ölümden dönen kolu ve kafası kırılanın ailesine söyle
    o çocuğun ailesine etmeyin bırakmayın alsın dedik onlarda biz oğlumuzun kararına saygı duyarız dedi
    çocuk allahtan sadece kol ve kafa kırığıyla duruyo dün gördüm ve birdaha sözünüzden çıkmam diyo ama yinede 6 ay sakat kalacak
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    bence çok bile kullanmışsın
    600e geçersin hatta geçmediğin kabahat diyim sana:D

sakin sakin kullan ilk 10 günü atlat sonra bişi olmas =)

Motosikleti
    Ybr 125
    18 yaşındayım 6 yaşımdan bu yana motor üzerindeyim biri normal biri ölümden kılpayı kurtulma derecesinde 2 kaza geçirdim büyük kazamı ybr ile yaptım ybr üzerinde bi 10000 km yapmısımdır bazı arkların dediği gibi motor sürmek düz yolda weya boş bi alanda sürmek deildir motoru yaşıyarak öğrenirsin kullandıkca tecrüben artar 600 rr ı kullanmaya kullanırsın ama sonun pek iyi olmıyabilir özellikle 18 yaşında çünkü bu yaşlarda cok hızlıyız cok hırslıyız o motordan olmadık yerlerde fazlasını isteyebiliriz o yüzden biraz daha ybr ye bi askere git gel yaşın biraz daha geçsin öle al derim sahsen ben üniversiteyi bitirdikten sonra Gsx-r 600 istiorum hayalim bu

static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    Alıntı hyena adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...motor sürmek düz yolda weya boş bi alanda sürmek deildir motoru yaşıyarak öğrenirsin kullandıkca tecrüben artar 600 rr ı kullanmaya kullanırsın ama sonun pek iyi olmıyabilir özellikle 18 yaşında çünkü bu yaşlarda cok hızlıyız cok hırslıyız o motordan olmadık yerlerde fazlasını isteyebiliriz o yüzden biraz daha ybr ye bi askere git gel yaşın biraz daha geçsin öle al derim...
    18 yaşındaki birinden çok olgun bir yazı gelmiş. Çok takdir ettim.

29 yaşımdayım. BMX bisikletten CBR 600F'e geçtim! Bir aydır kullanıyorum. 10 günlük tedirgin bir tanışma sürecinden sonra her gören 10 yıldır biniyormuşum gibi kullandığımı söyledi.
    Boş yolda pratik yaparak motorun tepkilerine alış (kalkış, ani fren, motor freni, viraj) Hızı nerede yapacağını iyi bil, mantıklı sür, paranoyak ol, gözünü yoldan ayırma, gaza gelme ve egolarını evde bırak!

Her motorcunun internetteki motosiklet kaza videolarını izlemesini tavsiye ediyorum. Şehir içi hız sınırını geçmemenizi sağlayacaktır

Saygılarımla.

Motosikleti
    cbr 125
    bu adam motoru alır sız ne dersenız deyın akıllı bırısıde hız yapmadan kullanır

Bence Honda'nın güvenli sürüş eğitimlerine katıl. Cbf 600 falan kullanıyorsun orada en son.. Tecrübe edinmiş olursun. 600'lük racing motorlar resimlerde ufak görünüyordu bana yanına gidip gördüğümde aman abi kalsın bu ne diyorum.

akgun20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Tiranic 150
    abilerim ablalarım kardesleri son 1.5 ay ya sabıRR :D

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    [RIGHT]Genç kardeşim kendine güvenin var güzel bişey ama bu güveni aklı başında kullanmalısın riske girmeden çünkü büyük bi risk alıyorsun bi tarafta yaşam bi tarafta ..... söylemesi bile kötü Sen kafaya koymuşsun bu motoru almayı biz ne söylesekte alacaksın bari burda sana bişeyler yazan bizlerin hatırına kendini biraz daha geliştir biraz daha km yap illa alacaksan ondan sonra al yoksa sen motoru deilde motor seni kullanmaya başladımı .......
    Beni yanlış anlama senin için söylüyoruz iyi günler

Motosikleti
    RKS Tiranic 150
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [RIGHT]Genç kardeşim kendine güvenin var güzel bişey ama bu güveni aklı başında kullanmalısın riske girmeden çünkü büyük bi risk alıyorsun bi tarafta yaşam bi tarafta ..... söylemesi bile kötü Sen kafaya koymuşsun bu motoru almayı biz ne söylesekte alacaksın bari burda sana bişeyler yazan bizlerin hatırına kendini biraz daha geliştir biraz daha km yap illa alacaksan ondan sonra al yoksa sen motoru deilde motor seni kullanmaya başladımı .......
    Beni yanlış anlama senin için söylüyoruz iyi günler
    yok kardesim ne yanls anlaması hepinize sonsuz teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgileriniz içn bilinçli bir kullanıcıyım içiniz rahat olsun ;)

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    ohaa kardeş sen kendini aşmışsın 4000 kilometre ne demek yha sana hayabusa alalım : )

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    vallaha iyi yürekvar kardeş . ben 2 senedir 15 bin km falan yatım kendi motorumla ve arkadaslarımınkini saysam baya yapar =) ben okadar guvenmiyorum kendime

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    bnm ilk ybrem 40 binde 2. si 31 binde 3. sü 12 binde 3 ünde 0 ladım crossum var onlada bin kilometre yapmışımdır en az ama hala kendime o kadar güvenemiyorum sana helal : )

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    4 sene boyunca 110 luk kullandım her türlü hayvanlığı yaptım ..zaten debriyajlıyıda adım gibi biliyordum ama babam debriyajlı motoru süremem diye korkuyordu.. 4 sene sonra korkularını yendi ve bu ocakta ancak 150 lik APACHİ alcak..ha kendiside zamanında 15 seneye yakın bmw kullanmıştır..ha bide kendimi geliştirdim kelimesinden kastın nedir biraz açarmısın..600 cc değilde hyosung 250 gtr olabilir..ondan sonra 1000e bile atlayabilrsin
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    ybr125 . er5 yada gs500 .sonra racing tamam ?

Motosikleti
    yamaha r6
    kardes kendine güveniyorsan al bin. ben gayet güzel bi şeklde biniyorum çokta memnunum... !!!
    ZevkLer ve RenkLer TartışıLmaz...

Motosikleti
    RKS Tiranic 150
    [QUOTE=900rr;2169586]ybr125 . er5 yada gs500 .sonra racing tamam ? [/QUO
    hayırlısı artık

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Kusura bakmayın ama sert yazacağım. 18 yaşında tecrübesiz bir gence "600RR kullanırsın sen, ne var ki" diyenlerin aklından şüphe ediyorum. Bunu diyenler ya daha 18'e gelmemişler ya da motosikletten çok anlamıyorlar.

25 yaşındayım, CBF150'yle 2.5 yılda 25 bin km yol yaptım, hemen her gün motorumu kullandım; karda, yağmurda, çamurda, arazide, şosede, mıcırda, suda, kumda bindim; Antalya'ya kadar gidip geldim. CBF150'den sonra FZ6 Fazer aldım, çok rahat kullanıyorum, şu ana dek Fazer'la da 9 bin km yaptım.

AMA!

Ortalama sayılabilecek tecrübeme, sakin sürüşüme ve motorumun bir SS'e göre daha sakin yapıda olmasına rağmen özellikle fazla trafikten sıkıldığımda veya bir Porsche gördüğümde fazla basıyorum, zaman zaman kendimi tehlikeye sokuyorum.

Kendimi biliyorum, 18 yaşındayken altımda değil 600RR, Fazer olsaydı şu anda %50 olasılıkla bu satırları yazamıyordum, çünkü 3. sayfa haberim "Motorda hız denemesi faciayla sonuçlandı" şeklinde çıkardı.

18 yaşında sıradan bir gence "600RR al" demem, diyenle de her türlü tartışırım. Motor bir tutku, ama hiçbir motoru kullanmak gencecik bir candan daha kıymetli değil.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    yada eğitim alabilirsin, çeşitli kurslarda ileri düzey eğitim kursları var .
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)