Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

ilk motorum Honda 600rr aldım.ben degil motor beni kullanıyor.ne yapmalıyım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı bassy_bolu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak arkadasım artık olan olmuş sen motorunu almışsın.. artık sana 125 lik alsaydın keşke demekten baska çaremiz yok..neden aldın diyerek seni suçlamak artık gereksiz olur...sen en iyisi bütün korumalıklarını al giy üstüne..yavas yavas git bi trafiğe kapalı alana o kapalı alanda bi otarafa bi bu tarafa hızlan dur hızlan dur..hızlanmayı öğrendikten sonra dönüşlere çalış ilk önce dönüşlere çalısırsan kendini yerde bulabilirsin reflexlerini geliştir hafta 1 2 kez git ama mutlaka.. bi süre sonra reflexlerin gelişir ve o süreye kadar ehliyetinide almış olursun..imkanın varsa honda eğitiminede katıl 2 günde motor kullanmayı vaat ediyorlar hocalarıda profesyonelmiş duyduğum kadarıyla..sana kolay gelsin..aman sakın şimdi trafiğe çıkıyım filan deme sakın..kolay gelsin
    En güzel ve tam 12 den cevap...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzel ve tam 12 den cevap...
    aynen katılıyorum ve eklemek istiyorum ki: sıkılsan da artık öğrendim desende öğrenmeye devam et dişini sık boş alanda gez trafiğe çıkma oky trafiğe de geceleri alısabilirsin sessis sakinken
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    cesaret insanı zafere,
    kararsızlık tehlikeye,
    korkaklık ise ölüme götürür diyip iyicce gaz vereyim sana
    Orgazma Dudak Büktürür

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    ben 125 cclik yamaha ybr ile başladım ve motorun abara ve bisikletten çok farklı olduğunu öğrendim. uzun süre sayılacak bir zaman diliminde 125 lik motoru bisiklet gibi kullanmaya başladıktan sonra geçtim 600 cc lik motora. şimdi 125 cc de motorda öğrenmeseydim 600 lük motorda iyi bocalardım.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullan
    şu motorun resimlerini bir görelim
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HAyırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler dilerim.Uzun süre forumu takip edip 600RR almışsın ve ne yapayım diye soruyosun! Ne bileyim?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    hız seviyorsun
    havalı olmayı seviyorsun
    motor kullanmak senin için hızlı gitmek
    sana ne deseler bahanen olacak.

Ya kardeşim sana tek sözüm sakın ölme , şansa 2-3 sene kaza yapmazsan ( Allah korusun) , hiçbiyere ben aldım bir şey olmadı diyede yazma kötü örnek olma.

Git eğitimede seni CBF 150 ile bi yatırsınlar kaldırsınlar , sonra belki sende gider ufak bişey alır gezersin bir süre.

Bir ömür kazasız belasız sorumlu motora binmen dileğiyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:20 PM ----------

Ben 600 cc bir motor alabilecekken gittim CBF 150 aldım acaba neden.
    Mutlumuyum evet
    gergin miyim hayır
    daha gezermiyim bu motorla muhtemelen 10.000 km tamamlarım
    100 km civarı hızlı mı demektir ( düşerken olmak istemeyeceğim kadar hızlı demektir)

rizakara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    Kardeş bu ne arabaya nede bisiklete benziyor.Arabanda eksoz,spin olaylarına girdiğine göre spor kullanmayı seviyorsun .Bu durumda kendi kendine ögrenirken ölümcül hata yapmaya müsaitsin.
    çekirdekden yetişme opsiyonunu atladıgına göre en mantıklısı 250ytl ye kıyıp eğitim alman.Böylece yapabileceklerini ve yapamayacaklarını görmüş eksiğini gidermiş olursun. 600rr alabildiğine göre 250ytl sorun olmaz sanıyorum .
    23senelik B sınıfı ehliyet ve lise yıllarında bile bisiklet binme zevki sahibi iken 250cc coperla bağcılarda güneşliye nasıl geldiğimi bir ben bilirim .
    Sonraki acemilik denemelerimde basit bir dönüş sırasında ön tekeri kitledim ama elimi gazdan da çekemedim . Alet durduğu yede beni sapan gibi yere fırlattı. Düşünce sanırım kaburgamı kırdım .En az 15 gün kimseye çaktırmamak için gık bile diyemedim. Senin alet ise 600cc ,bunun basit düşmesi nasıl olur sen tahmin et.

pata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 Dragstar
    Alıntı alper_satriani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu topicte yapılanı eleştirebilmek için artık çok geç. neden 600lük aldın 125likle başlasaydın ya muhabbeti

şu andan itibaren bu makina konusunda yardım edilmelidir.

topic sahibi arkadaş sık sık girip izlenimlerini anlaşılabilir bir dille yazarsa seviniriz

şahsen ben de motosiklet alacağım zaman hayalimdeki motosiklete seneler sonra kavuşmayı istemiyorum.

hayırlısı
    Aynen katılıyorum. Olan olmuş bu saaten sonra sana yardımcı olmak gerektiğini düşünüyorum. Bursa bana yakın istersen ücretsiz olarak sana yardımcı olabilirim yetebildiğim kadarı ile. Gerisi senin tecrübene ve kabiliyetine kalmış.

not: ilk kullandığım vitesli motor Harley davidson 1200 sporster Sonrasında 750 super tenere bunun gibi yüksek hacimli motorlar Dediğim gibi Tamamen senin yeteneğin ve kabiliyetin ile alakalı. tabiyki makul hacimli motorlar ile başlamak daha uygun Fakat almışsın artık İnanırsan başarırsın

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı KorkuluRuya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]Mrb.. arkadaşlar uzun süredir üyeyim genelde yazılanları okuyorum.
    ehliyeti temmuzda sınawa girecegim.
    aileme arkadaşımın motoru die yalan söyledim.babam motora karşı annem sorun deil.
    bu yüzden kendi paramla 2.el 600rr aldım kawuştum.
    aslında yamaha R125 düşünüyordum sora 600rr düşünüyordum.
    bu sitede okudugum bilgiye göre r125cc ile 600cc tepkisi bir olmadıgı bu yuzden gerek duymadım..
    125cc 250cc 600cc geçmek gerekli mantıken.

Şu ana kadar bisikleti mükemmel tekteker vs.kulanıyorum.arabadada üstüme yok..
    ilk araba kullandıgımda hevesli ve meraklı oldugumdan ne stop ettim nede ters birşey hatta çakıllı yolda 180derece döne döne kullanıyodum.
    şuan spor stilo aracım var masraf çıkartmakta üstüne yok..hevesimi aldım.bu beni motora itti..
    tarzım racing ve o dolu yırtıcı sesi...
    aslında aracıma abart egzoz takmıştım polis aracımı baglamıştı..o gün bugun racing motor alıp polisin kulagını delmek..!
    motor benim için ölmeye deger ama sakat kalmaya degmez bir araç.
    sonuç..
    olarak...

Mantık hariç hiç bilgim yok bindim..sesiyle o ilk heyecanla o titrememe neden oldu..ayarı yapamıyıp altımdan kaçırmaktan korktum..
    ve bu 3,4kere oldu güvenim bir an gelmedi kendime hareket ettirmek için.
    Su iç..hopla zıpla..5.kez bindim..ve dprj hafiten saldım gazı çok kısık açtım..kalktım..200metre gittim.1.vitesde dönüşlerde rezil oldum arkadaşlarıma..görüntü olarak..
    sonra bodrumuma koyduk..
    yakında ailem şehir dışına çıkcak..
    heycandan yerimde duramasamda motodan düşsem ailem sorun çıkarır.
    hafif düşmek hariç..korkum yok.

uzun lafın uzunu çok yawaş ve tetbirliyim..
    hiç motora binmedim benzin deposu olan kısımın geniş ve büyük olması racing güven veriyo..ama ben ilk araba kullandıgımdada gene sanki araba beni kullanıyodu..
    motordada böle ama çok farklı ikimiz birbirimizi idare ediyoruz.sanki..napmam gerek diger motorcu arkadaşlarım askerde..
    yardım ve teknik bilgim yok eksik. manıgımdan fazlası yok!.
    arkadaşlar..dedigini dikkate almam gerek.zaten 600rr başlamakla almamış olsamda..
    bu ailemin motora karşı olması eger karşı olmasalar küçükten büyüge giderdim..askerligim tecilli 2-3 yılım var askerden sora kullanmayı düşünmüyorum..
    herkese teşekkürler okudunuz için
    artı bu duygular süper inş geçici olmaz..[/B]
    direk 600cc olması ve hiç tecrübe olmaması oldukça kötü.. bisikleti mükemmel kullanmak motoru çok iyi kullanmak ile aynı şey değil bunu üzerine binince anladın sanırım.. anladığım kadarıyla hızı ve atraksiyonu seviyorsun, ama bunlar motorda arabadakine benzemez demedi deme.. Polislerin kulağını delmek veya farklı işler yapmak çok akıllıca değil baştan söliim.. Motor senin için ölmeye değer olabilir ama aileni ve geridekileri düşün derim.. Hafif düşmekten bahsediyorsun dikkatini çekerim altındaki makine 600cc kilosunu sen daha iyi anlarsın, durduğun yerde bacağına devirmen kırılması için yeterli, ailen bunu ne kadar hoş karşılar o senin bileceğin iş o yüzden full koruma olmadan binme derim..Deponun büyük olması güven veriyor derken?.. Motorla birbirimizi idare ediyoruz demişsin ya unutma o motorlar idare etmez, bi hata yaparsan ne demek istediğimi anlarsın..he birde askerden sonra kullanmayı düşünmüyorum diyosun ya.. Görürsem söylerim... kendine iyi bak hayırlısı olsun ne diyelim... kazasız belasız kullanman dileği ile..

Alıntı balbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondanın 250 lira karşılığında 2 günlük eğitimleri var...bir arkadaşım aynı senin durumunda iken gitti...adam çıktığında profesyoneldi...kesinlikle git....
    Yorumsuz...
    2 Günde Professional ???
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    madem aldın hayırlı olsun ozaman. arkadaşların yazdıklarını dikkate almanı tavsiye ederim. kazasız belasız kullanmanı dilerim
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız seviyorsun
    havalı olmayı seviyorsun
    motor kullanmak senin için hızlı gitmek
    sana ne deseler bahanen olacak.

Ya kardeşim sana tek sözüm sakın ölme , şansa 2-3 sene kaza yapmazsan ( Allah korusun) , hiçbiyere ben aldım bir şey olmadı diyede yazma kötü örnek olma.

Git eğitimede seni CBF 150 ile bi yatırsınlar kaldırsınlar , sonra belki sende gider ufak bişey alır gezersin bir süre.

Bir ömür kazasız belasız sorumlu motora binmen dileğiyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:20 PM ----------

Ben 600 cc bir motor alabilecekken gittim CBF 150 aldım acaba neden.
    Mutlumuyum evet
    gergin miyim hayır
    daha gezermiyim bu motorla muhtemelen 10.000 km tamamlarım
    100 km civarı hızlı mı demektir ( düşerken olmak istemeyeceğim kadar hızlı demektir)
    + 1 milyon
    Denilecek söz kalmamış klavyene sağlık starblazer

Kazasız sürüşler... Benim hayalimdeki motor, param da var fakat gittim apache aldım..
    Hem de uzun yıllardır scooter kullanmama rağmen..

600rr'ın üzerine oturunca korktuğumu hissettim çünkü.

Benim düşüncem önce teknik olarak iyice araştır.
    Kafanda güzelce herşeyi oturttur ve daha sonra pratik için eğitimlere git.
    Eğitimlere vereceğin paraya da acıma çünkü canından değerli değil..!

everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    arkadaşım hayırlı olsun kazasız belesız olur inşallah. arkadaşların tavsiyelerine kulak ver.sonra üzülme

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    600 rr bu şişede durduğu gibi durmaz )
    şaka bi yana da gerçekten tehlikeli bir iş yapmış bu arkadaş. ne diyelim hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullan inşallah.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bilader ne insanlar tanıyoruz motoru 1000 RR larda hayabusalarda sürmeyi öğrenen.. Kendini bildikten, gaza gelmedikten sonra hiç bir sorun olmaz.Trafiğe de çık gezmeye de dolaşmaya da.. Yavaş gittikten sonra, motoru tanımadan uzayıp 1i bitirim tektekere alim demedikten sonra hiç bişi olacağını sanmam..Ha illaki motor yatacak yere illaki çizilecek grenajları.. Ama sen çizilmedikten sonra bi önemi yok =)
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Walla okurken ter boşaldı, harbiden korkulu rüya görmüş gibi oldum... Arkadaşlara kesinlikle katılıyorum, eğitim şart. O motor başlamak için doğru motor değil, senin gibi delikanlı adama hiç uygun değil.. Maazallah, yazmaya elim varmıyor, okumayalım...
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

ufuk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha R25
    madem almışsın bari eğitimde al,ben 3 senedir 125 lik kullanıyorum 600 lük bi racing kullanma fikri hala ürkütüyor beni.

İlk olarak Honda'nın eğitimine git. Ondan sonra, imkanın varsa, CBF 150, Ybr 125 gibi bir motosiklet daha al, bu motosikletle trafik olmayan yerlerde pratik yap. Ehliyetini aldıktan sonra, bu küçük cc motorunla ufak ufak trafiğe çık (kesinlikle 600rr'la değil). Trafikte ufak motorla pişmeye başlarken, trafiğe kapalı boş alanlarda da 600rr'ını deneyebilirsin. Motosikletin mantığını, çalışma prensibini ve dengeyi iyice oturttuktan sonra da ufak ufak 600rr'ınla trafiğe çıkmaya başlayabilirsin. Benden daha tecrübeli arkadaşlar daha güzel bilgiler verebilirler sana, benim önerilerim bunlar.

Kazasız belasız kullanman dileğiyle...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    kazasız belasız kullan diyeceğim hafıf kalacakeşim ve oğlum dukkanda yanımdalar mevzuyu anlattım her ikiside 125 lık nıye almamış dedıler demekkı öyle onlarda anlamışlar bende iyi anlatmışım

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler