Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay makro çekimler güzel olmuş
    motorun yanına gittiğin bir gün motoru ne kadar yatırdığına bakalım... ben de çok merak ediyorum o açıyı...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @edy

Ne o Erdem bakıyorum Yamaha'ya laf ettirmiyorsun? Bak SS'çilerde bir tek sen kaldın Yamaha ile sen de doğru yolu bulacaksın yakında. Başlık adı değişecek ona göre

Bu arada yarışta motoru fazla yatırmışım. Resimlere baksanıza, manyak bişi...

Yarışta motoru fazla yatırmışım...

millet motoru yatırmaya çalısır bizim mehmet yatırmamaya
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

tamerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR'dn HayalBuysa HayAbuSa ya Terfiiiiii
    masallahh diorm sadecee kardesimee
    [B][FONT="Comic Sans MS"]Motorsiklet ve Rottweiler En Büyük Tutkularımm..Şükürki ikisinede Sahibim..[/FONT][/B]

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    o bişey değil, ben motoru bi yatırdım direksiyon kolu aşındı. önce ben kalktım sonra gittim motoru kaldırdım

tamerr

Abi sen normal viraj alırken de dizler sürtüyordur heralde

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Valla Görkem işte böyle bişi oluyor. Hatta biraz daha fazla yatırman lazım ki grenaj da değsin. Lastikleri görmeniz gerekir esas. Ortadaki kalıp izi duruyor hala çünkü lastik ortaya neredeyse hiç basmıyor, hep yanlardan aşınıyor. Benim anlamadığım bu açıda ben nasıl bir pozisyonda duruyormuşum. Kesin virajlarda resim çekmek lazım.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Ducati 797
    tamerin fotolarını gördüm az önce. virajlarda değil de üstgeçitlerde zorlanabilir, maşAllah ı var.

Motosikleti
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamerr

Abi sen normal viraj alırken de dizler sürtüyordur heralde
    abi sorma yaa en buyuk sorunlarimdan bitanesii motordan ionce dizlerim yere degior zatenn

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamerin fotolarını gördüm az önce. virajlarda değil de üstgeçitlerde zorlanabilir, maşAllah ı var.
    zaten onu hic sormaa
    [B][FONT="Comic Sans MS"]Motorsiklet ve Rottweiler En Büyük Tutkularımm..Şükürki ikisinede Sahibim..[/FONT][/B]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @tigermbz
    o bişey değil, ben motoru bi yatırdım direksiyon kolu aşındı. önce ben kalktım sonra gittim motoru kaldırdım
    Hahahhaaa Bizim mavi 1000RR motoru olan Murrat arkadaşımız da öyle bir yatırdı ki motoru tüm grenaj çizildi, sonra kaskodan ödetmek zorunda kaldı

Motosikleti
    Ducati 797
    @tigermbz

Hahahhaaa Bizim mavi 1000RR motoru olan Murrat arkadaşımız da öyle bir yatırdı ki motoru tüm grenaj çizildi, sonra kaskodan ödetmek zorunda kaldı
    oh ne ala, kaskonuz var. bol bol yatırıyorsunuz motoru.
    bizde o da yok, çizikleri soranlara deseni öyle diyorum

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    @boy,
    yarışlar bitince şanzıman kapagı oturdugu yere kaynamış olur, kimse çıkartamaz onu yerinden

Nemrut

Haklısın , o vida biraz daha traşlanırsa kapak kırarak çıkartılabilecek

Motorumdan arta kalanlar

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Görkem senin motorun durumu ne

Çürüdü falan yazmışsın

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar biliyorum sizin şuanki sohpetinizle ilgisi yok biraz damdan düşer gibi oldu ama ne yapıyım ss topigi burası

Başlıktanda anlaşıldıgı gibi sorun 2007 R1'in 5500 devirde hızlamaması ile ilgili.

daha önce bu konu ile ilgili topic açıldı video eklendi fakat bazı arkadaşlara pek inandırıcı gelmedi ve itiraz edenler yoldu" yok böyle birşey" yamaha böyle şey yapar mı allla alla " gibi r1 fanatik yorumları yapıldı.

az önce buldugum bir video ise gerçekten benimde kafamı karıştırdı.
    videoyu izleyin göreceksiniz. adam resmen gazı sonuna kadar asılıyor ama motordan beklendigi kadar hızlanma yok. bunun için ayrı bir topic açacaktım ama orda bilende bilmeyende yorum yapacak onun için burayı tercih ettim. bu videoyu izledikten sonra yorumunuzu merak ediyorum . gerçekten r1'in böyle bir sorunu var mı?

Ben bu problemi duymuştum.. Ama hiç inanasım gelmedi.. Öyle gaza asılacak ve o motordan tık çıkmayacak ..

Saçmalık bana kalırsa.. Bir Yamaha R1 alın deneyin aynısı oluyor mu bakalım..

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edy

internette araştırdım 2-3 tane video var. ve yazılmış yazılar var. tamam hadi 1 tanesinde hata var normaldir ya digerleri

ama eklenen videolara baktım genelde avrupadan .belkide senin dediğin gibi olabilir. ama bunun 1-2 motorda oldugunu düşünmüyorum. belli bir seride sorun olabilir.

buda sorun olduğu idda edilen 2. 2007 R1

Ya bence bunların tamamı saçmalık @ELINT

Bir markayı karalamak bu kadar kolay değil ..

Diyorum ya R1 alıp denemek lazım .. Bakalım gazı kökleyince kendini yerde mi buluyorsun yoksa motordan hiçbir tepki gelmiyor mu ..
    Ben şahsen inanmıyorum ve saçmalık olduğunu düşünüyorum
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

mehmet ve hakkı arkadaşımız yarışlarını izlemeye gittiğimiz zaman onları desteklemek için isimleri yazan t-shirtler giymeyi planlıyoruz. bize 6 kişi ve birde fotocu gerekli. yarışları seyretmeye gitmek içinde bir gezi planı yapalım diyorum ve t-shirtleride giyelim. bu arada t-shirtleri bastırmak için bir yer bilen varmı.

yarışı seyretmeye gelecek arkadaşların şimdiden bir listesini yapalım.
    1-Edy
    2-Dinmeyen
    3-Gorkem
    4-
    5
    6
    7

önünde mehmet arkasında hakkı yazılı t-shirtler

If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    Valla Görkem işte böyle bişi oluyor. Hatta biraz daha fazla yatırman lazım ki grenaj da değsin. Lastikleri görmeniz gerekir esas. Ortadaki kalıp izi duruyor hala çünkü lastik ortaya neredeyse hiç basmıyor, hep yanlardan aşınıyor. Benim anlamadığım bu açıda ben nasıl bir pozisyonda duruyormuşum. Kesin virajlarda resim çekmek lazım.
    mehmet ilk yarışında EOS 350D ile geliyorum. piste girmenin bi yolunu bulabilirsem her türlü resmini çekerim hocam.
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

fotocuda bulduk izmit pistinde foto çekmek kolay, tribünler yola yakın ve önü açık. mehmet bir sonraki yarışa katılacakmısın? kesinleşmemişti, varmı bir gelişme ?

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @edy
    mehmet ve hakkı arkadaşımız yarışlarını izlemeye gittiğimiz zaman onları desteklemek için isimleri yazan t-shirtler giymeyi planlıyoruz.
    Geçen buluşmamızda konuşmuştuk bunu da ciddi olduğunu düşünmemiştim. Gerçekten süper olur
    mehmet bir sonraki yarışa katılacakmısın? kesinleşmemişti, varmı bir gelişme ?
    Katılıyorum tabi. Bu haftaiçi (büyük ihtimal Perşembe günü) antreman var, işi olmayan, gelmek isteyen gelsin. Adam gibi fotoğraf makinası getirirseniz de süper olur. Adam gibi pozisyon fotosu çekemedik daha. Bir de antreman günü çok kişi olmadığından heryere gidebiliyorsunuz pist içinde. Virajlarda fotoğraf çekmek mümkün oluyor. Aksi taktirde yarış günü basın kartı olmayanları özel yerlere sokmuyorlar.

@dinmeyen
    mehmet ilk yarışında EOS 350D ile geliyorum. piste girmenin bi yolunu bulabilirsem her türlü resmini çekerim hocam.
    Ben sana Paddock ve Pit alanına girebilmen için kart ayarlarım merak etme. Sen makinayı getir, geçen yarışta EOS400D ile resim çekildi ama üzerinde standart objektif olduğundan uzak resimler çok iyi çıkmadı. Sağlam zoomlu objektif var mı? Virajlarda resim istiyorum, düzlükte benim makina da çok iyi çekiyor.

Motosikleti
    eğer gelebilirsemmm Bendede sony R1 var..fotolarıda cekmek isterimm...
    @Edy , Barıs giderseniz haber verirsinizz dimii_?:D

@edy

Geçen buluşmamızda konuşmuştuk bunu da ciddi olduğunu düşünmemiştim. Gerçekten süper olur

Katılıyorum tabi. Bu haftaiçi (büyük ihtimal Perşembe günü) antreman var, işi olmayan, gelmek isteyen gelsin. Adam gibi fotoğraf makinası getirirseniz de süper olur. Adam gibi pozisyon fotosu çekemedik daha. Bir de antreman günü çok kişi olmadığından heryere gidebiliyorsunuz pist içinde. Virajlarda fotoğraf çekmek mümkün oluyor. Aksi taktirde yarış günü basın kartı olmayanları özel yerlere sokmuyorlar.

antreman günü ve saati kesinleştiği zaman belirtirsin belki ben gelebilirim seni izlemeye.

Alıntı tamerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer gelebilirsemmm Bendede sony R1 var..fotolarıda cekmek isterimm...
    @Edy , Barıs giderseniz haber verirsinizz dimii_?:D
    biz kesin gidiyoruz. sanada haber veririm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler