Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha YZF R125 mi yoksa HONDA CBR 125 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Arkadaşlar ilk kendimi tanıtayım yeniyim aranızda. Benim adım Yunus Emre TAŞKIN , yaşım 17 , boyum 1.76 ve 20 ekimde A2 ehliyet sınavına gireceğim aslında 1 Eylülde girecektim ama kurs benim kaydı göndermeyimi ne unutmuş 20 Ekime kaldı bu yüzden Neyse konumuza dönelim, bende motor tutkusu var ne zamandır bu zamanı bekliyordum ve geldi çattı, deneyimim var motor benim olmasa da scooter kullandım ama artık kendi motorumu alma zamanı geldi YAMAHA YZF R125 ve HONDA CBR 125 arasında kaldım, inş bu hafta sonu 0 Km alacağım ikisinden birini. İlk defa kendi motorum olucak hangisi bana önerirsiniz ama ikisinden biri olucak başka motor istemiyorum bunlar hoşuma kaçtı ve hangisi daha rahat ve daha kolay kullanılır ve boyum yeterlimidir ?
    swath bunu beğendi.
    Hayat boş gazla çoş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    yzf hakkında bilgim yok ama cbr mùkemmel

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aramıza hoşgeldin genç arkadaşım...

Öncelikle şunu söylemeliyim ki bütçenin tamamını motosiklet için kullanma. Uzun yıllar motosikletten keyif alabilmen için öncelikle hayatta kalman gerekiyor ve bu yüzden ilk önce mutlaka kaliteli bir kask, mont, pantolon ve diğer koruma ekipmanlarını al.

Yaşadığın yerde Honda ya da Yamaha servisleri nasıl? Mutlaka iyi bir servis olmasına çok ama çok dikkat et.

Yamaha alırken pahalı olabilir ancak uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsan Yamaha nın parça ve servis, trafik sigortası vs gibi yan ücretleri Honda ya göre daha ucuz.

Yamaha nın motoru 15hp ve Honda ya göre biraz daha güçlü ancak arada uçurumlar yok.

Bana göre Yamaha nın görüntüsü daha güzel ve ileride Racing motosikletler ile devam edeceksen sürüş pozisyonuna alışmada zorluk çekmezsin.

Ancak şöyle de bi durum var belli bir zaman sonra 125cc olan bu iki motosikletten de sıkılacaksın ve daha güçlü motorlar kullanmak isteyeceksin. O yüzden çok fazla para bayılmaya gerek yok diyorum şahsen.

Ama ekonomik durumun iyidir, üçe beşe bakmazsındır, o zaman diyecek lafımız yok.

Sonuç olarak her iki motosiklette iyidir. Seni üzmez ancak şu aşamada senin için en önemlisi servis olmalı diye düşünüyorum.
    MrMaydec bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Çok saol, bizim burda honda servis ve bayi yok ama yahamanın var orası hiç aklıma gelmemişti kaskı mont, pantolan tabikide alacağım ve Racing motorlarla devame derim tabikide, para mühim değil yalnız virajlardan dönerken motoru eğdirmen gerekir diyorlar ilk seferde düşürürüm diye korkuyorum
    Hayat boş gazla çoş

cbr125 2012 beyaz bir arkadaşa aldık. bu motorlarda kronik enjeksiyon sesi bbbbbbbbiiiiiiiiiiiiiiiib diye ötmekte ve bu gerçekten can sıkan bir durum. bu ses ile baya uğraştık servis bu modellerde bu ses var diyor. kullanıcıları da bu sese artık alıştık bu ses ile kullanacağız diyorlar.
    birde vibrasyon 2005 den beridir aynı motor kullanıldığından hala kesilebilmiş değil.
    bunu da ybr 125 yada cbf 150 ye bindikten sonra çok bariz şekilde farkı anlamak mümkün.
    ellerde baya uyuşma mevcut. zaten rahatsız bir oturuş mevcuttur.yamahaya binmek nasip olmadı bir bilgim yok
    MrMaydec bunu beğendi.

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiçbir motosiklet araba gibi direksiyonla viraj dönmez mutlaka biraz yatarak döner. Burada devreye iyi lastikler ve iyi asfalt kalitesi giriyor. Ama bizim yolların hali malum kireç taşından asfalt...

Madem ilk motorun olacak neden commuter tarzı bir motosiklet düşünmüyorsun ki 2.el temiz bir ybr125 ya da cbf150 al, düşşende düşürsende çok bi masrafın olmaz. İyice alışırsın temel motosiklet hareketlerine ve kullanımına ondan sonra alırsın ne istiyorsan.

Para benim param diye düşünmemek lazım.Bunlar milli servet sonuçta. Neden paramızı yabancılara verelim ki yok yere. Kaldı ki Racing motorların parçaları diğer motosikletlere göre daha pahalıdır. Commuter motorlarda 100 liraya giderebileceğin bir sorunu Racing de 300 400 e giderirsin.

Saygılar.
    MrMaydec bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Bilalancer çok güzel şeyler yazıyorsun ama kafaya koydum Racing alıcam
    Hayat boş gazla çoş

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr125 2012 beyaz bir arkadaşa aldık. bu motorlarda kronik enjeksiyon sesi bbbbbbbbiiiiiiiiiiiiiiiib diye ötmekte ve bu gerçekten can sıkan bir durum. bu ses ile baya uğraştık servis bu modellerde bu ses var diyor. kullanıcıları da bu sese artık alıştık bu ses ile kullanacağız diyorlar.
    birde vibrasyon 2005 den beridir aynı motor kullanıldığından hala kesilebilmiş değil.
    bunu da ybr 125 yada cbf 150 ye bindikten sonra çok bariz şekilde farkı anlamak mümkün.
    ellerde baya uyuşma mevcut. zaten rahatsız bir oturuş mevcuttur.yamahaya binmek nasip olmadı bir bilgim yok
    Vay canına,ben farklı bi motor kullanıyomuşum demekki.Yeni kasa cbr 125 de titreşimden el uyuşması ? oturuş pozisyonu rahatsız ? Cbr ın oturuş pozisyonu rahatsızsa yzf ölüm o zaman.cbr 125 te yüksek devirde titreşim var,el uyuşacak kadar değil.o kadar da olsun tek silindir.ayrıca parça fiyatları çok ucuz.bir büyük grenajın fiyatı 62 tl.elimde faturası mevcut.cbf 150 nin serviste debriyaj maneti 120 liraydı cbr 125 çamurluk 40 tl alt sakal 22 kafa grenajı 40 kuyruk grenajı 40 küsür büyük grenajda 62 tl

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Yada kendimi denemek için ve bir sene sonra sıkılırsınız diyorsunuz o yüzden http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96256636/detay bunu alayım ben ?
    Hayat boş gazla çoş

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    görüntü istiyorsan yzf al gören 1000RR sanır ama 125cc işte forumda okumuştum ömürlük gider diyorlar yzf için

cbr de iyi makine yzf ile arasında fark yok sadece görüntü farkı var
    MrMaydec bunu beğendi.
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    boyum 1.76 kilom 85 bir sorun olurmu ? Cbr125 almaya karar verdim 2. El hem deneyim olur

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyum 1.76 kilom 85 bir sorun olurmu ? Cbr125 almaya karar verdim 2. El hem deneyim olur
    aslında bu konuya cevap vermesi gerekenler hem yzf yi hemde cbr yi kullananlar olmalı. mesela ben söylediğim hiç bir şey başkasında duyduğum yada işkembeden attığım şeyler olmayacak
    Cbr ve Yzf aşağı yukarı aynı performansdalar
    Cbr ile Yzf nin oturuşposizyonu arasındaki farkı anlaman için şöyle bir örenk vereyim. okuldaki sıranı düşün tahtadaki notları yazıyorsun he işde bu Cbr... şimdi yine tahtadaki notları yazıyorsun ama bu sefer oturduğun yerden bir öndeki sıraya uzanarak notları yazıyorsun buda yzf
    sürüş... yzf sürmek daha zevkli ama bunu uzutıp uzun yola gidersen öndeki sıraya uzanmaya devam edersin
    artçılı.. yzf tek kişilik makina 2 kişi binicem diyosan uzak dur
    yakık... mili litre hesabı fark dahi yok
    gösteriş.. sizce?
    kalite... bazı parçalarda yamaha önde frenler(brembo ön)enjeksiyon stop lambası led(+) ama aşağı yukaru aynı yani çok kasmaya gerek yok
    servis.. ikisindede her yerde bakım yaptırabileceğin servis bulursun
    yedek parça.. işde burda film kopuyor yzf nin bir yan grenajı cbr nin bütün grenajlarından daha pahalıdır diğer mekanik parçalar aşağı yukarı yine aynı fiyatda
    motor ömrü... bu sana bağlı
    seçimin şimdi ne ??
    MrMaydec bunu beğendi.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    bu piyasada ben yzf125 i dikkate bile almam nie derseniz yeni kasa cbr125 mis gibi fantaziye gerek yok cbr250r alabileceğim bi paraya yzf125 almak bilmiyorum zevk meseleside bu zevkide çok parası olan yapar heralde
    MrMaydec bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bu konuya cevap vermesi gerekenler hem yzf yi hemde cbr yi kullananlar olmalı. mesela ben söylediğim hiç bir şey başkasında duyduğum yada işkembeden attığım şeyler olmayacak
    Cbr ve Yzf aşağı yukarı aynı performansdalar
    Cbr ile Yzf nin oturuşposizyonu arasındaki farkı anlaman için şöyle bir örenk vereyim. okuldaki sıranı düşün tahtadaki notları yazıyorsun he işde bu Cbr... şimdi yine tahtadaki notları yazıyorsun ama bu sefer oturduğun yerden bir öndeki sıraya uzanarak notları yazıyorsun buda yzf
    sürüş... yzf sürmek daha zevkli ama bunu uzutıp uzun yola gidersen öndeki sıraya uzanmaya devam edersin
    artçılı.. yzf tek kişilik makina 2 kişi binicem diyosan uzak dur
    yakık... mili litre hesabı fark dahi yok
    gösteriş.. sizce?
    kalite... bazı parçalarda yamaha önde frenler(brembo ön)enjeksiyon stop lambası led(+) ama aşağı yukaru aynı yani çok kasmaya gerek yok
    servis.. ikisindede her yerde bakım yaptırabileceğin servis bulursun
    yedek parça.. işde burda film kopuyor yzf nin bir yan grenajı cbr nin bütün grenajlarından daha pahalıdır diğer mekanik parçalar aşağı yukarı yine aynı fiyatda
    motor ömrü... bu sana bağlı
    seçimin şimdi ne ??
    Ozaman ben cbr 125 ile başlıyayım daha hiç sürmedim racing, yzf direksiyon mesafesi uzak olmasa onu alırdım
    Hayat boş gazla çoş

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Vitesli motor kullanma deneyimin var sa 250 cc başlayabilirsin 0-100 kalkış firen hemen hemen aynı diyebiliriz.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli motor kullanma deneyimin var sa 250 cc başlayabilirsin 0-100 kalkış firen hemen hemen aynı diyebiliriz.
    Hiç vitesli kullanmadım ki
    Hayat boş gazla çoş

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yerinde olsam cbr 250 alırdım

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Yzf 125 e yetecek paran varsa 250 liklere yonel kesinkle

salih425 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Honda CBR bence

Yzf R125 segmentindeki en kaliteli motordur
    japon motorun kalitesini bilmeyen arkadaşlar yzf125 i dikkate bile almam demiş..yamahada ağlıyordu sen bizim motorumuzu sev diye )) Alet zaten kendini kanıtlamış buraya komik komik şeyler yazmayın.cbr yanında ybr 125 gibi kalır o aletin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler