Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

honda today ile istanbul ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym fiddle II olmak üzere =)
    arkadaslar foruma yeni uye oldum ve forum kulturum pek yoktur o yuzden yanlıs bsy yaptıysam kusuruma bakmayın. haftalardır platformunuzu takip ediyorum. baterimi satışa cıkardım motor sahibi olabilmek için ve uzun dusncelerdn sonra honda today almaya karar verdim ancak ben büyükçekmecede oturuyorum ve kız arkadasım maslakta . Acaba honda today bu mesafe içn uygun bi motormudur ? en az 60 km mesafe E-5 yada tem kullanıcam.. siz bu duruma ne dersınız cok merak ediyorum . Tsekkrederm..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyiki sormuşsun bu soruyu motoru almadan.
    Çevreyolunda Today 50 ile yol almak kesinlikle çok tehlikeli olur.
    Tehlikelerden kaçabilmek için kullandığın motorun az da olsa atik ve en az çevreyolu trafiği süratinde seyredebilecek güçte olması gerekir.
    Misal, en sağ şeritten ilerlerken sapağa geldiğinde sola geçip devam etmek istediğinde, sapağa girmek isteyen araçlardan kaçamazsın.
    Bir de 2 kişi binaceğiz diyorsun, iyice fanteziye girer o zaman iş.
    Zaten son süratide 60 km. fln bildiğim kadarıyla, 2 kişi bir de yokuş yukarı düşünemiyorum.
    Today 50 daha çok şehir içi trafiğinde, yakın yerlere gitmek için uygun bir motor. Kısaca bahsettiğin mesafe ve yol şartları için en az 125'lik bir motor almalısın.

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    ecelinemi susadınist gibi yerde 2 kişi 50 cc

Motosikleti
    korkarım cok haklısın ama benm bütçem 2000 lira civarında ve gidip çin malı bi motor almak istemiyorum . kymco agility dusnuyordum en basta ama klasik bi motor istiyorum. o zaman bana bu konuda yardımcı olun ltfen ne almalıym ben

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arkadaşım ayırdığın bütceyle 125 cc ybr alabılırsın ve cok rahat işini görebılırsın ayrıca scoterden daha ıyıdır tavsıoyem bu olur kesınlıkle today alma arkadaşım

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Today'i kesinlikle tavsiye etmiyorum,perişan olursun o yollarda,bütçem 2000 tl yazmışsın,askon'a katılıyorum bir ybr today den daha mantıklı bence...

Motosikleti
    today konusunda kesinlikle haklısnınz ama ybr benim içn buyuk bi motor asıl ben onunla ölurum today tarzında bildiğiniz 125cc lik bi motor var mı o butceye uygun? cin malı olmayan ?

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Madem ki çin motoru düşünmüyorsun Honda Beat işini görür sıfır fiyatı 4000 TL ikinci el fiyatları 2000 ile 3500 arasında. Kullandığımdan biliyorum en iyi 100cc scooter keyifli ve konforlu Honda beat

Motosikleti
    tesekkürler . .

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Alıntı barclays26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korkarım cok haklısın ama benm bütçem 2000 lira civarında ve gidip çin malı bi motor almak istemiyorum . kymco agility dusnuyordum en basta ama klasik bi motor istiyorum. o zaman bana bu konuda yardımcı olun ltfen ne almalıym ben
    2000 Tl bütçe ve hala düşünüyorsun =D

TVs apache veye ybr 125 derim ikiside tam senlik olur yani.. Hem scooter a göre atik motor hemde ustaların dediği gibi yokuşta falan takılmazsın..

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    çevre yolunda sorunsuz gidebilmek için en azından 250 cc. scooter tavsiye ederim. ybr125 veya cbf150 de işinizi görür.

öte yandan, tecrübeniz olmadığı düşüncesiyle vurgulamak isterim; acemiliğinizi atana kadar çevre yollarında motor kullanmayı aklınızın köşesinden bile geçirmeyin.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    forumumuza hoşgeldin. mevcut bütçenle YBR125 alabilirsin. ist. içi ihtiyacını karşılar. 50 cc. today alıp ta intihar etme sakın... ybr'nin yan sanayi parçası bol ve ucuzdur, muadili çin mallarından en az 3 kat daha uzun ömürlüdür ve konforludur, bakım aralıkları uzundur ve yolda da bakımda da üzmez. kymco CK125 de alabilirsin ama ybr'yi tavsiye ederim. maddiyatın müsade etse CBR tavsiye edeceğim ama 2000 lira ancak bir ybr alır. hangi marka model olursa olsun şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    today den zaten vazgeçmişsindir, tavsiyem agility ye tekrar bakman yada japon istiyorsan activa yada beat
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Eski bi kymco agility kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim çok seri ve iki kişi gayet rahat gidebilen bi motor alırsan pişman olmazısın. Tvs ve ybr daha uygun olabilir aklında olsun.

Motosikleti
    vespa et4 150cc
    merhaba.ben de bır zamanlar honda today konusunu cok dusundum ama sagolsun forumdakı arkadaslar benı bu fıkırden caydırdı ve vespa aldım(150cc). kesınlıkle today alma, yukarıdakı tavsıyeler cok uygun sana.
    bır de ehlıyetsız, kasksız sakın yola cıkma derım, ne olur ne olmaz. hele kı acemılık surecınde asla o yolu tepme. ben bayagı bır sure kısa mesafe yol yaptıktan sonra osmanbey-levent arasına daha yenı gectım.aman dıkkat sımdıden hayırlı olsun

Motosikleti
    Artık Yok...
    today istanbulda binilmez hatta demin buna benzer bir konuda yazı yazdım.. today bende var yazlıkda kullanıyorum zaten öyle yerler için olan bir motor sayfiye yerleri falan araba olmıycak trafik olmıycak kısa mesafe git gel ilaç gibi kendi parasını amorti eden bir motor..(Vergisi falan yok) yani o mesafeleri arabayla gidip gelsen kontağı açıp kapattığına değmez o açıdan parasını amorti ediyor kısa vadede..

istanbulda demin başka konuda da yazdım ancak motorsiklete haiz emniyet şeridi gibi bir şerit olucakda motorluların arabalara bulaşmadan aynı yoldan gidebildiği o zamanda honda today in üstüne olmaz ilaç gibi motor olur ama oda hayal..

kısaca arkadaşım sıfır alıcaksan 150cc-250 cc lik ideal çin malları var o kadarda çin malı diye gözün korkmasın gayet sağlamlarıda var bu forumu araştırırsan görürsün.. ama 2 bin tl ye kadar ikinci elde alırım dersen bence çin malı alma bana sorarsan Sym alabilirsin taiwan malıdır çok kalitelidir ikinci el temiz güzel bir joyride bulabilirsin..honda beat hysoung ms150 bunların hepsi avrupa malı kaliteli mallardır..

birde honda today istiyorsan sanırım seninde benim gibi inceden bir vespa tutkun var çünkü o fiatlara today dışında da çok farklı kasalarda motor alabilirsin o hacimde.. eğer düşündüğüm gibiyse ve ikinci el takıntın yoksa temiz emin bir vespacıdan bulabilirsen orjinal bir vespa Px200 yada Px 150 bulabilirsin ama modeli gene nerden baksan 93-95 arası olur.. ama vespa temizse akarı kokarı yoksa yolda asla bırakmaz..

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    aradığın motor burda hocam bi bak istersen aklında bulunsun;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...aat-gibi/detay

ilan sahibi ben değilim bu arada yanlış anlaşılmasın. fikir olsun diye verdim.

Motosikleti
    arkadaslar ozellikle bu konuyla ilgili sorularımı içtenlikle yanıtladıgınız ve bilgilerinizi paylaştıgınız için cok tesekkrederım. sagolun. . logaritmanın dediği gibi bende bi vespa tutkusu var onu suan bu butçe ile alamayacağım içn çin malından da forumdarda arastırmamdan sonra korktugum içn today'e yöneldım. ama suan todayden nefret ettim nerdeyse ama kesnlıkle haklısınız sanırm ben ole sağdan sağdan today'imle giderim o yolu diyodum ama istanbulda araç kullananların çogunun motorlara hiç saygısı yok.. sanırm tipine bayıldıım mondial zn alıcam.. ondan da cok korkuyorum . yok yağ yakıyo diyolar yok saglam değil. 0 alsan bile herseyini değştrmek zorundasn , bir saat ful durmadan yol alsan kontağı kapadıktan sonra calısmaz fln deniyo. o kadar sogudum ki . bunları duymasaydım suan bi mondial zn almstım ama gercekten cok kararsızım. kesnlıkle arkadasın solediği gibi agility kalitesiyle knforuyla tartısılmıcak bi motor ancak tp olarak istemiyorum ama bu gidişle kymco agility alıcam. zatn bilgisayarımda agility today ve zn nin fotografları var. bakıp bakıp hayal kuruyorum =) fazla motordan da anlamıyorum 0 almak zorunda değilm elbette ancak 2. el alırsam elımde patlar korkusu var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:42 ----------

ya cok soru sordum ama sym motor hakkında ne solersniz ? 100 cc ve today tarzında ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:53 ----------

http://www.motoran.com.tr/default.as...d=1&urun_id=26

mesela bu linkteki motor 80cc olarak geçiyo. bu motoran izmir merkezli ? Turkiye demi üretiliyo bu motorlar yoksa bu da mı çinli? sansımı zorluyorum ama bu alet için ne solersniz ? kullananınız var mı ?

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    arkadaslar ozellikle bu konuyla ilgili sorularımı içtenlikle yanıtladıgınız ve bilgilerinizi paylaştıgınız için cok tesekkrederım. sagolun. . logaritmanın dediği gibi bende bi vespa tutkusu var onu suan bu butçe ile alamayacağım içn çin malından da forumdarda arastırmamdan sonra korktugum içn today'e yöneldım. ama suan todayden nefret ettim nerdeyse ama kesnlıkle haklısınız sanırm ben ole sağdan sağdan today'imle giderim o yolu diyodum ama istanbulda araç kullananların çogunun motorlara hiç saygısı yok.. sanırm tipine bayıldıım mondial zn alıcam.. ondan da cok korkuyorum . yok yağ yakıyo diyolar yok saglam değil. 0 alsan bile herseyini değştrmek zorundasn , bir saat ful durmadan yol alsan kontağı kapadıktan sonra calısmaz fln deniyo. o kadar sogudum ki . bunları duymasaydım suan bi mondial zn almstım ama gercekten cok kararsızım. kesnlıkle arkadasın solediği gibi agility kalitesiyle knforuyla tartısılmıcak bi motor ancak tp olarak istemiyorum ama bu gidişle kymco agility alıcam. zatn bilgisayarımda agility today ve zn nin fotografları var. bakıp bakıp hayal kuruyorum =) fazla motordan da anlamıyorum 0 almak zorunda değilm elbette ancak 2. el alırsam elımde patlar korkusu var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:42 ----------

ya cok soru sordum ama sym motor hakkında ne solersniz ? 100 cc ve today tarzında ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:53 ----------

http://www.motoran.com.tr/default.as...d=1&urun_id=26

mesela bu linkteki motor 80cc olarak geçiyo. bu motoran izmir merkezli ? Turkiye demi üretiliyo bu motorlar yoksa bu da mı çinli? sansımı zorluyorum ama bu alet için ne solersniz ? kullananınız var mı ?
    bende 125zn alıcam hocam. sırf onun için motor sevdası başladı bende. gittim ehliyet için kursa yazıldım. 1,5 aya kalmaz ehliyetim elimde. ama sanırım motoru almak için o kadar sabredemiycem.
    önümüzdeki hafta alırım kesin.
    sıfır motor almak pek akıl karı değil çünkü yarın sıkılırsın falan çok zarar edersin. yada değiştirmek istersin ne bilim.

ama sen ilk önce ne istediğine bir karar ver.

Motosikleti
    ben suan karımı vermiş durumdayım . biraz daha sabredip SYM FIDDLE alıcam. yklask 1500 liraya daha ihtiyacım var ama motor için beklemeye değer. herkese cok tesekrederım..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-model-3.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)