Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

honda today ile istanbul ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    sıfır alma çok zarar edersin daelim historiy yağ soğutmalı uzun ömürlüdür türkiye turu yapan var araştır derim.g.kore malıyolunda farında açık olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Alıntı ınnowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ecelinemi susadınist gibi yerde 2 kişi 50 cc
    amma güldürdün beni ya :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:17 ----------

Alıntı barclays26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korkarım cok haklısın ama benm bütçem 2000 lira civarında ve gidip çin malı bi motor almak istemiyorum . kymco agility dusnuyordum en basta ama klasik bi motor istiyorum. o zaman bana bu konuda yardımcı olun ltfen ne almalıym ben
    Klasik motor istiyorsan tam sana göre bir motor söylüyorum Mondial 125 ZN
    çin malımı japon malımı onu bilmiyorum tam bilgim yok fkt ne malı olursa olsun arkadaşımda var bu motor ve hiç sorun yaşamıyor parça sorunu ztn yok orjinal ve bol yedek parça ve ucuz. motorda çok tatlı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:20 ----------

Mondial 150 ZC'de tipini sevdiğim bir motordur bu da güzel bi motor yani zevk alınır gezerken 1.700TL civarı

Motosikleti
    keeway 50 gitti arn 125 gitti kymco mxu 300 yolda
    kardeşim kanuni düşün ? storm 150 ? ii motor kullandım hafif bayır yolda 113 yptım sıffıryla hemde motor dha skı yani..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:48 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:51 ----------

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim ilk motorum 125 ZN idi, sıfır almıştım ve 8000 km. kullanıp sattım.
    Taktığım ön siperlik cam ve arka çanta ile gerçekten çok sevimli bir motordu.
    Kullandığım süre içerisinde bakımlarını zamanından önce yaptım ve bana bir kere konjektör arızası haricinde hiçbir sorun çıkarmadı. Maltepe'den Beylikdüzü'ne, Küçükçekmece'ye kadar kaç defa gidip gelmişliğim vardır.
    Belki ilk göz ağrım olduğundan ama, tip olarak diğer birçok motordan sempatik geliyor bana. Ucuz yollu bir motor düşünüyorsan ve klasik motorlar hoşuna gidiyorsa, alınabilecek Çin malı motorların başında bence.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Bende motorsiklet alırken aynı şeyleri yaşamıştım doluya koyuyorsun almıyor boşa koyuyorsun dolmuyor..

Ancak şunu baştan söyleyeyim ben 2 yıl CBF 150 ve son 3 yıldır scooter olmak üzere 5 yıldır İstanbulda motorsiklet kullanıyorum. 100 cc 125 cc scoterla hele de iki kişi kesinlikle E-5, TEM gibi yollara girmeni tavsiye etmem, kazaya davetiye çıkartırsın.

Bu konuda bir kaç noktayı hatırlatmak istiyorum.

1. Scoterlar lastik çaplarının küçüklüğü sebebi ile çukurdan, tümsekten, ani hareketlerden daha fazla etkilenirler. Daha kolay denge kaybederler.

2. Scoterin denge noktalarıda lastikleri sebebi ile daha aşagıdadır, bu da yine denge sorunu yaratır.

3. Denge sorunu yaratan diğer bir unsur furş açısının yüksekliğidir. Bu da gidon dengesinde sorun yaratır.

4. Yine en önemli sorunlardan biride denge merkezinin motora oturduğunda arkada kalmasıdır. ( Normal motorsiklette tam altındadır.) Ayrıca oturuş pozisyonuda motorun kontrolünü güçleştirir.

Bunları scoter almaman için yazmadım ama ne almak üzere olduğunu anlaman ve nasıl kullanman gerektiğini bilmen için yazdım. Scoterler kısa mesafede ve düşük hızlarda ŞEHİR İÇİ yollarda kullanılmak için yapılmış araçlardır. Evet Her gün TEM, E-5 te honda, suzuki, mondial vs. scooterlarıyla 90-100 km giden bir de makasa filan giren arkadaşlarımız var. Evet scoterla türkiyeyi turlayan ümmet ağabey ya da dünyayı turlayan çılgınlar var. ama kötü örnek örnek değildir. En başta arkadaşların söylediği gibi vitesli bir YBR 125 le başlamak senin için daha iyi olabilir. ( Eğer beylikdüzü-maslak gidip geleceksen)

Lamborghini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım honda today bendede var 1000rr da var ve inan şehir içinde 1000rr dan daha keyifli oluyor todayı kullanması
    ama şehir içinde sadece, e5 tem gibi yollarda ise today kullanmak işkence gibi oluyor.

büyükçekmece-maslak arası gideceksen başka motorlara bak bence, aradığın motor piaggio vespa tarzı albenisi olan şirin bi scooter ve o scooter tek marka söyleyeceğim tavsiye edilebilecek...
    piaggio fyl 100 bu motor 99 cc olarak ruhsatta yazılı olduğu için vergiden muaf. lastikleri o sınıf scooterler içinde daha büyüktür.
    kaliteli ve kullanımı çok keyiflidir, 2000 tl ye 2. elini bulabilirsin.
    geçen sene bende vardı satmıştım ve şimdiye kadar kullanıpta çok keyf aldığım en keyifli scooter (maxi scooter hariç)

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    arkadaslar foruma yeni uye oldum ve forum kulturum pek yoktur o yuzden yanlıs bsy yaptıysam kusuruma bakmayın. haftalardır platformunuzu takip ediyorum. baterimi satışa cıkardım motor sahibi olabilmek için ve uzun dusncelerdn sonra honda today almaya karar verdim ancak ben büyükçekmecede oturuyorum ve kız arkadasım maslakta . Acaba honda today bu mesafe içn uygun bi motormudur ? en az 60 km mesafe E-5 yada tem kullanıcam.. siz bu duruma ne dersınız cok merak ediyorum . Tsekkrederm..
    Motosikletlerimden biri Today. Şehiriçi yakın mesafelerde kullanıyorum. Today gerek gücü, gerekse tek kişilik seleye sahip olması açısından belirttiğiniz mesafeye ve iki kişi ile seyahate uygun değildir.
    İstanbul gibi karmaşık trafiğe sahip bir şehirde zaman zaman arkadan sıkıştıran araçların önünden kaçmak gerekebilir. Maalesef Today bunu yapamaz.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

ben suan karımı vermiş durumdayım . biraz daha sabredip SYM FIDDLE alıcam. yklask 1500 liraya daha ihtiyacım var ama motor için beklemeye değer. herkese cok tesekrederım..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-model-3.html

sym fiddle kullandım işini gorecek guzel bı arac.iyi bi tercih yapmıssın.kaldı kı 2 kişi sen ve kızarkadasın ıcın heterlı sele buyuklugu ve motor hacmıne sahıptır.idare eder sizi.sımdıden hayırlı olsun.florya suziki batuhan motor'dan alabılırsın.
    '4' TEKER BEDENİMİ, '2' TEKER RUHUMU TAŞIR !

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    bende hemen hemen senin gibi bir durumdaydım cbf 150 aldım rahat ettim.
    istanbul trafiğine birebir.istediğin yere git problemi olmuyor.
    cbf150 veya onun kategorisinde bişey almıycak o mesafe için boşu boşuna paranı çöpe atma

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben suan karımı vermiş durumdayım . biraz daha sabredip SYM FIDDLE alıcam. yklask 1500 liraya daha ihtiyacım var ama motor için beklemeye değer. herkese cok tesekrederım..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-model-3.html
    tercihin çok güzel mantıklı tercihinle kıyaslanamaz ama mondialinde bir modeli var 125 kv diye sitesinde 1800 tl olduğu yazıyor .. onda da vespa tasarımı var..

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    today konusunda kesinlikle haklısnınz ama ybr benim içn buyuk bi motor asıl ben onunla ölurum today tarzında bildiğiniz 125cc lik bi motor var mı o butceye uygun? cin malı olmayan ?
    Honda inovaaaaaaaaaaaa

Motosikleti
    Yok ins olur
    http://www.mondialmotor.com.tr/MONDI...-ZN/index.html bu siteye bak Mondial 125 ZN bende bunu almayı dusunuyorum

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    Mondial 125 ZN almalısın bence

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)