Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Skuter'e Farklı Bakış

Motovento
    REKLAM ALANI
    yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Merhaba arkadaşlar. 21 Yaşındayım. Yakın bir tarihte ehliyetimi cebime koyup Allah nasip ederse ilk motoruma kavuşucam

Çevremde çok fazla motor kullanan arkadaşlarım var ve hepsi farklı farklı tavsiyeler vermekteler.

Yaklaşık 11Bin Tl bütçem bulunmakta ve bunun 3/4Bin Tl'sini ekipmanıma ayırmayı düşünüyorum.

İlk kez motor kullanacağım için scooter almak önceliğim. Scooter deyince çevreye işler sarpa sarıyor.

Kimisi çin yapımına hiç bulaşma diyor, kimisi zaten ilkin olucak sıfır çin yapımı al parçası ucuz olur diyor.

Kimisi honda, yamaha al kafan hiç ağrımasın diyor.

Sıfır scooter almayı planlıyorum. En az 1buçuk 2 yıl kullanıp herşeyi öğrenebileceğim ve beni bu sürede üzmeyecek arkadaş arıyorum kendime

Biraz uzuncak oldu ama tavsiyelerinizi heyecanla beklemekteyim. Şimdiden teşekkürler
    SAZMAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guzel bir butce ayirmissiniz, 125 -150 cc hacminde bir scooter ile baslayacaginizi farz edersek, neden Cin mali urunleri listenize eklediniz ki , Japonlara paraniz yetiyorken.

Xenter 150 modelini (Yamaha) kullandim, benim boyuma gore ufak kaldigindan (dizlerim tam anlamiyla sigmadi) satin almadim ama kullanicilar ve yakin bir abim cok memnun. Iyi gidiyor, az yakiyor, sele alti bagaj hacmi az olsa da kullanimi cok zevkli bir urun.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Bende sizin gibi kararsızlık içerisindeydim. Fakat sizden farklı olarak commuter sınıfı ile başlangıç yapacaktım. Sıfır Çin motorsikleti mi alsam yoksa sıfır japon mu alsam diye gidip geliyorum. Kararımı verip sıfır japon (ybr) aldım. Şimdi diyorum ki keşke sıfır atmasaydım. 2.el bir Japon da benim işimi görecekti ve daha az maliyetli olacaktı. Zaten acemi olduğum için sıfır motorsikleti kötü kullanıp hırpalamıştım. Onun yerine 2.el temiz bir motor alıp hırpalasam aynı ayara gelecekti. UZUN LAFIN KISASI KALİTELİ 2.EL BİR SCOOTER İLE BAŞLAMAK TERCİHİM OLURDU.

Motosikleti
    Msx 125
    Radarımda olmayan bi modeldi Xenter 150(bu arada 180 boyum) İçimde nedenini bilmediğim pcx 125 sevgisi oluştu. Fakat öğrenmek için ne kadar ideal bir ürün olur düşünceliyim. Spacy Alpha modelini küçük ebatlı oldugu için önermişlerdi. Aylardır araştırma içindeyim fakat içeriye girince bi galakside kayboluyorum

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Bence bu bütçe ile konunun galibi Honda PCX ile Yamaha NMAX olur (ama 2. el tabiki !). Nerden mi biliyorum; Bir kaç hafta öncesine kadar ben de aynı nedenlerle forumda takılıyordum.

Ben tercihimi PCX'ten yana kullandım ve şimdilik memnunum. Ama ABS olmaması, lastik kalitesi bazen NMAX'e mi baksaydım acaba dedirtmiyor değil. Ama nMax'in de plastik görüntüsünü ve tasarımını beğenmemiştim. Bence siz bu iki scootera bir bakın.

Keyifli ve kazasız sürüşler şimdiden

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel bir butce ayirmissiniz, 125 -150 cc hacminde bir scooter ile baslayacaginizi farz edersek, neden Cin mali urunleri listenize eklediniz ki , Japonlara paraniz yetiyorken.

Xenter 150 modelini (Yamaha) kullandim, benim boyuma gore ufak kaldigindan (dizlerim tam anlamiyla sigmadi) satin almadim ama kullanicilar ve yakin bir abim cok memnun. Iyi gidiyor, az yakiyor, sele alti bagaj hacmi az olsa da kullanimi cok zevkli bir urun.
    Almıyorlar bizim motoru koltuk altı bagajı yok :(

Motosikleti
    Forza 250
    abs li bir scooter almanızı şiddetle tavsiye ederim. Bütçeniz güzel, önce güzel ekipmanınızı alın, kalan parayla da nmax alabilirsiniz. Bir de Yamaha Riding Academy de scooter eğitimi almanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs li bir scooter almanızı şiddetle tavsiye ederim. Bütçeniz güzel, önce güzel ekipmanınızı alın, kalan parayla da nmax alabilirsiniz. Bir de Yamaha Riding Academy de scooter eğitimi almanızı tavsiye ederim.
    İlk scooterim sıfır mı ikinci el mi olmalı peki? Ve eğitimi hiç araştırmadım fakat çok faydalı olacagını düşünüyorum. Eğitim için ne kadar bütçe ayırmam doğru olur?

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    nmax al nmax. abs candır.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nmax al nmax. abs candır.
    Yamaha'nın Honda'ya göre parça fiyatının yüksek olduğu söyleniyor. Evet nmax çok şık fakat yaklaşık pcx 150'lik fiyatına nmax'i neden tercih etmeliyim? Aynı zamanda teknik servis fiyatlandırmaları arasında iki ürünün arasında ciddi farklar varmı?

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı yedimsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha'nın Honda'ya göre parça fiyatının yüksek olduğu söyleniyor. Evet nmax çok şık fakat yaklaşık pcx 150'lik fiyatına nmax'i neden tercih etmeliyim? Aynı zamanda teknik servis fiyatlandırmaları arasında iki ürünün arasında ciddi farklar varmı?
    nmx 9450, pcx 125 9000, pcx 150 9800 tl. yani nmax ikisi arasında bi yerde fiyat olarak. pcx 125 ten daha pahalı olması normal abs den dolayı fiyat ekleniyor eğer abs olmasaydı daha düşük olurdu muhtemelen. ben absden dolayı nmax diyorum, abs senin hayatını kurtaracaktır. önüne mal gibi atlayan olduğunda panikleyip frene asılınca yere düşmekten kurtaracak, bi de 90-100 le giderken malın birinin önüne atladığını düşün. ayrıca nmax in lastikleri kaliteli pcx ise irc lastikle geliyor. yani lastik almaktanda kurtarmış oluyorsun.

buarada gidip ikisini de bayiilerinde gör konfor vs nasıldır araştır ben ikisini de kullanmadığım için bu konuda bi şey diyemem. parça konusunda bilgim yok maalesef ama orjinal parçalar 3 aşağı 5 yukarı aynıdır.

Motosikleti
    Msx 125
    nmx 9450, pcx 125 9000, pcx 150 9800 tl. yani nmax ikisi arasında bi yerde fiyat olarak. pcx 125 ten daha pahalı olması normal abs den dolayı fiyat ekleniyor eğer abs olmasaydı daha düşük olurdu muhtemelen. ben absden dolayı nmax diyorum, abs senin hayatını kurtaracaktır. önüne mal gibi atlayan olduğunda panikleyip frene asılınca yere düşmekten kurtaracak, bi de 90-100 le giderken malın birinin önüne atladığını düşün. ayrıca nmax in lastikleri kaliteli pcx ise irc lastikle geliyor. yani lastik almaktanda kurtarmış oluyorsun.

buarada gidip ikisini de bayiilerinde gör konfor vs nasıldır araştır ben ikisini de kullanmadığım için bu konuda bi şey diyemem. parça konusunda bilgim yok maalesef ama orjinal parçalar 3 aşağı 5 yukarı aynıdır.
    Yamaha'ya verdiğiniz tavsiyelerle daha sıcak bakmaya başladım. Çok teşekkürler

Motosikleti
    Kymco People S200
    Yamaha'ya verdiğiniz tavsiyelerle daha sıcak bakmaya başladım. Çok teşekkürler
    rica ederim abs can için önemlidir. diğer farklar içinse bi şu linke bakın https://eksisozluk.com/entry/62699604

bir de şu videoya bakın

daha detaylı fikir verecektir.

Motosikleti
    Msx 125
    rica ederim abs can için önemlidir. diğer farklar içinse bi şu linke bakın https://eksisozluk.com/entry/62699604

bir de şu videoya bakın

https://www.youtube.com/watch?v=3qFa8IUo0DE

daha detaylı fikir verecektir.
    AEA'yı severek izliyoruz

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    benim boyumda 181 eğer sürüş tarzın benim gibiyse yani ayaklarını kısmende olsa uzatarak geriye yaslanarak kullanmayı (maxi scoter olmadıktan sonra o da kısmen) seviyorsan nmax tarzına en uygun seçenek olacaktır, pcx tede ayaklarını uzatırsın ancak bence abs ve daha kaliteli lastik nmaxı tercihim yapıyor ve azda olsa daha güçlü diye biliyorum 125lik pcx ten, keşke şu xenter ın ayak yerini düz değilde nmax gibi yapıp uzatsalardı büyük janttından dolayı hep aklımı kurcalayan bir modeldir kendileri.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    nmax abs li başlı başına bir sebebi var :D

250CC Maxi-Scooter Karşılaştırması

Bu modellerin ikinci ellerine bakmanı tavsiye ederim, bütçene uygun çok temiz ikinci ellerini bulabilirsin.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Kardeşim scooter ayrı bir segment ve motosiklet tecrübe ve reflekslerini vitesli bir motorda scooter a göre çok daha iyi geliştirebilir üst düzey motosikletlerede bir altyapı/zemin oluşturabilirsin. Küçük cc vitesli ile başlamanı tavsiye ederim.

YBR125/CBF150/ veya Racing düşünürsen CBR125/YZF125 v.s

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    SCOOTER kullanmak vitesli motor kullanmaktan daha zordur

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SCOOTER kullanmak vitesli motor kullanmaktan daha zordur
    Nasıl zorlukları bulunmaktadır?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler