Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlk Skuter'e Farklı Bakış

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı yedimsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl zorlukları bulunmaktadır?
    Depoyu kavrayamassın boşta gibisindir,
    Viraj seviyorsanız lastikler limitine çabuk ulaşır yani çok bi yatma açısı yoktur yan ayak sürter vs.
    Genelde 10 14 inch jant vardır büyük eksi
    Motosiklete göre sürüş becerisi çok kazanılmaz ben mesela 3 yıldır aktif kullanıyorum ondan öncede hobi olarak sukuter kullanıyordum.
    Kuzenin ybr yi aldım gezmek için az çok vitesli sürmüştüm zaten ama örneğin kasise yaklaşıyorum 4 3 2 diye düşerken arka teker kısmen kilitleniyor falan scooterda bu yoktur yani arka freni nasıl ve ne kadar sıkarsan o kadar yavaşlar.

Vitesli bişeyler baksan çok daha iyi olur aslında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    abs çok önemli değil ise ki bence öğrenme aşamasında abs hata neden diye sorarsan
    1. Abs gerçekten hayat kurtaran bir özellik inkar edemem ama sen zaten öğrenme amaçlı alacaksın düşük cc bir motor, basacağın 50-60 km eğer kumda, suda vs yavaş dikkatli gidersen gerek yok.
    2. İkincisi ise başlangıçta düşmeyi de öğreneceksin ağa 20 ile 30 ile giderken ekipmanın tam olacak nasıl düşmemen gerektiğini idrak edeceksin.
    3. Abs bazı motorlarda gerçekten garip yani abs li motor frene asılınca sağa sola devrilme olasılığı az kabul tamam ama fren mesafen uzuyor kestiremeyip mesafeyi kafadan bir yere girme olasılığın var, ki olanları görüyoruz.
    4. Abs ye alışıpta yarın bir gün hevesin böyle abs siz bir motora kayarsa riski büyük alıştığın gibi bir frenin olmayacak emin ol.

Demem o ki tecrübe edin, abs gerçekten hoş bir özellik inkar etmiyorum ama abs siz alırsan da neler öğrenirsin biraz açıklamak istedim.

Sana tavsiyem ps 150i honda

yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs çok önemli değil ise ki bence öğrenme aşamasında abs hata neden diye sorarsan
    1. Abs gerçekten hayat kurtaran bir özellik inkar edemem ama sen zaten öğrenme amaçlı alacaksın düşük cc bir motor, basacağın 50-60 km eğer kumda, suda vs yavaş dikkatli gidersen gerek yok.
    2. İkincisi ise başlangıçta düşmeyi de öğreneceksin ağa 20 ile 30 ile giderken ekipmanın tam olacak nasıl düşmemen gerektiğini idrak edeceksin.
    3. Abs bazı motorlarda gerçekten garip yani abs li motor frene asılınca sağa sola devrilme olasılığı az kabul tamam ama fren mesafen uzuyor kestiremeyip mesafeyi kafadan bir yere girme olasılığın var, ki olanları görüyoruz.
    4. Abs ye alışıpta yarın bir gün hevesin böyle abs siz bir motora kayarsa riski büyük alıştığın gibi bir frenin olmayacak emin ol.

Demem o ki tecrübe edin, abs gerçekten hoş bir özellik inkar etmiyorum ama abs siz alırsan da neler öğrenirsin biraz açıklamak istedim.

Sana tavsiyem ps 150i honda
    İllaki abs olsun, yüksek cc olsun durumunda değilim dostum zaten. Güzelce ekipmanlarımı alıp fıtı fıtı gidebileceğim, pcx gibi hem yakışıklı hemde yolda küçücük kalmayan (diğer arabaların fark edebileceği büyüklükte) bi model bakınıyorum. İlkim olacağı için en büyük soru işaretlerimden birisi sıfırmı ikinci el mi almalı onu yogun düşünmekteyim. Varsa tavsiye edebileceğin farklı modeller onlarada açığım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu kavrayamassın boşta gibisindir,
    Viraj seviyorsanız lastikler limitine çabuk ulaşır yani çok bi yatma açısı yoktur yan ayak sürter vs.
    Genelde 10 14 inch jant vardır büyük eksi
    Motosiklete göre sürüş becerisi çok kazanılmaz ben mesela 3 yıldır aktif kullanıyorum ondan öncede hobi olarak sukuter kullanıyordum.
    Kuzenin ybr yi aldım gezmek için az çok vitesli sürmüştüm zaten ama örneğin kasise yaklaşıyorum 4 3 2 diye düşerken arka teker kısmen kilitleniyor falan scooterda bu yoktur yani arka freni nasıl ve ne kadar sıkarsan o kadar yavaşlar.

Vitesli bişeyler baksan çok daha iyi olur aslında.
    Sadece otomatik vites oldugu için trafiğide öğrenmekte scooter'in şimdilik bana kolaylık sağlayacagını düşünmekteyim

Motosikleti
    -
    pcx değilde avrupada pcx killer dıye bılınen nmax alın derım.Kesınlıkle artıları daha cok olan bır scooter.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler