Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İkinci el yamaha xmax250

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar daha düne kadar honda pcx 150 almayı düşünüyordum ama sağolsun honda her bayiye 3 adet falan gönderdiği için bize sıra kalmıyor. Bayilere kapora vericem kabul etmiyorlar falan filan derken haliyle yaz da bitiyor kışın fazlada kullanamayacağım için tanıdığımın yamaha xmax250 sini sattığın gördüm. 17000 km de düşmesi falan yok temiz cihaz bana 8500 tl fiyat verdi. Sizin görüşlerinizide almak isterim 10500 tl bir param var ekipmanlardı falan 10000 olur diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz??

Not:ilk motorumdur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PCX
    Selam öncelikle ne amaçla almayı düşünüyosun pcx az yakar hatta koklar benzini 110 km yide geçmez ama xmax 250 de pcx e göre fazla yakar maddiyatönemli değil diyosan xmax gerçekten güzel makina ama pcx in keyfi motorun sessizliği zarifliği bambaşka tercih senin şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız inşallah..

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Maddiyat derken, 50TL ile 300km gidiyor Xmax bildiğim kadarıyla.
    Araba ile karşılaştırınca komik kalıyor. Buna göre değerlendirmek lazım. Bu arada kaç model bahsettiğiniz Xmax?
    Yalnız ilk motorsa, bence kombine fren olan bir model daha iyi olurdu.
    O fiyatlara 2013 Daelim S3 Advance de bulabilirsiniz

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    s3 advance ile xmax karşılaştırmak çok doğru gelmedi bana xmax iyi bir motordur hatta scooter segmentinde en iddialı modeli denebilir.

Size önerim arkadaşınız da olsa yine de üzerinize almadan önce servise sokmanızı baktırmanızı öneririm.
    xmax başlangıç için kullanılabilir güzel bir scooterdir. selesi geniştir ve keyif alırsınız buna oranla yakıt tüketimi yüksektir ayrıca kayışı ve bakımları içinde servislerden fiyat almanızı öneririm lakin 150 cc honda ya oranla servis fiyatı biraz daha yüksek olabilir.

hayırlısı olsun
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    X-Max kaç model? PCX ile karşılaştırılabilecek aletler değiller, temizliğinden emin olduğunuz bir X-Max ise ve eski karbüratörlü X-Max'lerden değilse düşünmenize bile gerek yok.

X-Max'in sizin için tek sorunu, başlangıç için biraz fazla ağır ve sele yüksekliğinin fazla oluşu (aslında sele yüksek değil ama geniş olduğu için sorun yaratabiliyor, ben 1.76 boy ile tam basmak gerektiğinde en önüne kayıyorum selenin). Motor arkadaşınızın ne de olsa bir oturup bakın, gözünüz kesiyorsa alın gitsin.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Alıntı cece89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s3 advance ile xmax karşılaştırmak çok doğru gelmedi bana xmax iyi bir motordur hatta scooter segmentinde en iddialı modeli denebilir.

Size önerim arkadaşınız da olsa yine de üzerinize almadan önce servise sokmanızı baktırmanızı öneririm.
    xmax başlangıç için kullanılabilir güzel bir scooterdir. selesi geniştir ve keyif alırsınız buna oranla yakıt tüketimi yüksektir ayrıca kayışı ve bakımları içinde servislerden fiyat almanızı öneririm lakin 150 cc honda ya oranla servis fiyatı biraz daha yüksek olabilir.

hayırlısı olsun
    Karşılaştırma yapmadım, "ilk motorunuz ise, S3 gibi kombine frene sahip bir model tercih etmeniz daha iyi olur" dedim. S3 örnekti.
    Xmax'in kalitesi tabii ki tartışılmaz. Özellikle 2014 modeli görüntü olarak, bagaj kapasitesi açısından çok iyi bir model.
    Ama Daelim'in de karşılaştırılmayacak bir tarafı yok açıkçası. Avrupa'da çok satan, kaliteli bir marka. Maalesef Türkiye'de Asya Motor'un getirmesi yüzünden önyargı var.
    cece89 ve Thesinner83 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)