Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Sil baştan GT 650

Motovento
    REKLAM ALANI
    Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Yükselip alçalabilen gidon süper fikirmiş "şerrefsizim aklıma gelmişti" . Far olayını da BMW 1600GT den kopya çekebilirsin aslında, gittiği yöne doğru bakan farlar çok hoş olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tebrikler çalışmalarının takipçisiyim bugünden itibaren.
    Emeklerinin boşa gitmeyeceğini düşünüyorum.Ve çok güzel bir çalışma çıkartacağından şüphem yok..
    yedi ayrı iklimden yedi ayrı arı getirseler
    yedi ayrı arı yedi ayrı ülkede yedi ayrı çiçekten bal yapsa
    senin kadar tatlı olamaz !

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı Uğur Bilgili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yükselip alçalabilen gidon süper fikirmiş "şerrefsizim aklıma gelmişti" . Far olayını da BMW 1600GT den kopya çekebilirsin aslında, gittiği yöne doğru bakan farlar çok hoş olur.
    şerefi bu işe karıştırmaya gerek yok :D... teşekkür ederim. bence motor firmaları böyle birşeyi nasıl atlıyor inanmak istemiyorum. abidik gubidik özellikler koyarlar. çok sevileceğini düşündüğüm şöle bi özellik koymazlar....

gittiği yöne bakan far da ilginç fikirmiş. ben 180 derece aydınlatan bi far yapıp gitmediği yönü de aydınlatan bişi yapsam nası olur :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı cudjex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler çalışmalarının takipçisiyim bugünden itibaren.
    Emeklerinin boşa gitmeyeceğini düşünüyorum.Ve çok güzel bir çalışma çıkartacağından şüphem yok..
    teşekkür ederim. inş. güzel birşeyler olacak gibi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

bir süredir konuya yazamasam da boş durmuyorum. tasarımda kimi geliştirmeler yaptım.

zamanım oldukça da kalıplanabilirlik üzerine düzeltmeler yapıyorum.

tabi gerekli yerlerin üretim kriterlerini de değerlendirip son tasarımlarına karar vermekteyim.

örneğin ayarlanabilir gidon yüksekliği ile ilgili ana taşıyıcı olan şu parçayı nası üreteceğimi düşünüyorum.

ahşap model yapıp uygun bir metalden döküm yaptırabilirim. lakin sonradan o metalin torna tesviye işlemleri çok pahalı olmasa da " gıcık ustalar " yüzünden epey uğraştırıcı :(... elimin altındaki cnc büyük ebatlı model işlemek için güzel olsa da, hassas işlemler için ve sert metal işlemek için uygun değil.

dökümden istediğim formda, daha estetik ve modern bir (gidon maşası dicem artık adına) gidon maşası tasarlayabilirdim ama, zahmetli ve işkenceli bu süreç yerine daha manuel bir fikire yöneliyorum.

ahşap mastar yapıp çelik burç ve çelik borular ve kaynakla şöyle aparatlar mı oluştursam diye düşündüm.

sanırım son hali şunun gibi birşey olacak. ( elbette daha estetik olacak )

arka yan kanatlar gibi yerlerde kalıplanabilirik açısından ciddi sıkıntılar oluştuğu için kimi düzeltmeler yaptım. daha pratik ve kolay kalıplanabilir oluyor böylece....

ufak tefek tasarım katkıları...

!?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Multi stradanın tasarımcılarının bile aklına gelmemiş bir fikir, eğer yaparsanız bence hiç vakit kaybetmeden patentini alınız
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Multi stradanın tasarımcılarının bile aklına gelmemiş bir fikir, eğer yaparsanız bence hiç vakit kaybetmeden patentini alınız
    böyle kurt piyasada, patent işleri çok karışık, aşırı prosedürlü ve en önemlisi, ben patentini alsam bile birisi bir çip takıp faydalı model adı altında üretme hakkı kazanıyor ... öteki de tersten çalışanını, tek kolla çalışanını, pistonla çalışanını yapıp gene yapabiliyor.

patent, bu işi ilk benim yaptığımı belgelemekten başka hiç bir işe yaramıyor ... aslında o da önemli... ama onun için de o kadar prosedüre gerek olduğunu düşünmüyorum

aslında ben de düşündüm. böyle ulu orta yaymadan bi başvuru olayına girsem mi diye ama, ben bu işi ticari yapmıyorum.

üstelik bu şekilde kamuya açık şekilde ifşa ederek zaten patentlenebilirliğini öldürmüş bulunmaktayım :D....

bu şekilde kamuya ifşa olan fikirlerin patent hakkı alınamıyor. aynı zamanda üretilmesini de önleyemiyorsunuz tabi... isteyen kullanır...

kullansınlar da, ben opensource taraftarıyım insanlara faydalı olan bilgilerin paylaşılması taraftarıyım.
    !?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    takipteyim... ortaya çok güzel şeyler çıkacak
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    yamaha dt 125r - ybr 125/3 /- xt660r -fz8
    sayın sesizsakin tel. verebilirmisin. size sormak istediğim birkaç konu var. fz8 takmak istedğimiz egzoz ve başka pa4rrçalar hakında.
    saygılar

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı yeginosman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın sesizsakin tel. verebilirmisin. size sormak istediğim birkaç konu var. fz8 takmak istedğimiz egzoz ve başka pa4rrçalar hakında.
    saygılar

sayın yeginosman ben bu şeyi hobi olaraktan yapıyorum fz8 hiç görmedim. ne takacağın yada nasıl takacağın hakkında yardımcı olabileceğimi sanmıyorum. eğer foruma konu açabilirsen ben dahil cevaplamak isteyen daha fazla insan olacaktır.

eğer yok illa sana soracağım dersen " kadir@kadirilkimen.com ".
    !?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    üreten beyinlere hep hayran oldum..kolay gelsin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulen tam müşterisin he

benim acelem yok bitirmek için özel bir plan yapmadım. boş zamanlarımda çalışıyorum üzerinde. genelde gece saatlerinde oluyor. kalıplama, metal dökümleri cnc işçilikleri gibi konular tasarımdan biraz daha yavaş ilerleyecek o kesin. yani 1 aydan önce sanırım gerçek motora bakımları dışında anahtar değmeyecek gibi.
    Ya olmadı ki Buna bir deatline verek bekle bekle nereye kadar :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya olmadı ki Buna bir deatline verek bekle bekle nereye kadar :D
    deadline verelim de, müşteriler de deadline veriyo ... çarşambaya 2 normal animasyon, bi tane dışardaki sensörlerle aktive olan animasyon projesi var. henüz son halinden bi ilerleme yok :( sanırım çarşambaya kadar da elimi süremeyeceğim... sabah 8 akşam 5 çalışan biri değilim. bi firmada çalışıyorum ama, elimdeki projeye göre kendi zamanımı belirliyorum. dolayısı ile şu anda gece gündüz çalışmam lazım .... o yüzden deadline belirlemek mümkün değil.

bi aksilik çıkmazsa çarşamba gününden sonra epey boşum. herhalde önümüzdeki hafta, son tasarım çizimini çıkartır kalıp tasarım işlerine başlarım gibime geliyor.

son tasarımın çizimini yaptıktan sonra gerçek caddeye montajlı foto gerçekçi görüntülerini çıkaracağım böylece daha yapmadan neyle karşılaşacağımızı anlamak mümkün olucak vida sıkmadan gün ışığında görmek dijital dünyanın süper bi meyvesi bence...

hadi bakalım line'ları öldürüp günaha girmeyelim :D

arka altlardaki kanatların son hali içime sinmiyor :(... önceki sayfalardaki renklendirilmiş el çizimindeki atmosferi yakalayamadım 3d çizimde... kuyruğu komple yeniden tasarlamak gerekebilir. deponun tasarımı da yarım. alt sakal ve yan kanatçıklarda sıkıntı yok. oralar kalıplanabilecek ve motora monte edilebilecek detayları kazanacak sadece.

kafa kısmında far tasarımından emin değilim. ancak zaten far'ın yapısı şu anda da modüler. gerekirse sonradan başa değişik far tasarımları da yapabilirim.

far kenarındaki kulaklar ve onların depodan gelen uzantılarla birleştiği yerlerdeki köpek balığı solungaçları misali kanalların kalıplaması karmaşık. onların üzerinde çalışılması ve düzgünce kalıplanabilir hale gelmesi lazım....

bakalım daha işimiz var... :( ama önce şu animasyonları bitirmem lazım...
    !?

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Valla bende yazılım geliştirmedeyim ne demek istediğini çok iyi anliyorum :D allah kolaylık versin. çalışmaları bekliyoruz umarım hersey istediğin gibi gider...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    keşke senin gibi bir fırsatım olsada o tip makine olsa kalıp yapabileceğim kafamda basit ama çok hoş bir tasarım var ama onu yapıcak ne malzemem nede aletim var çok şanslısın 3d çizim yapmaı bilsem o bile yeter bana :D
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    benelli tnt25
    3d çizim öğrenebilirsin. yaşa ve işe bakmaz. çok el yeteneği de istemez.

makineye gelince... evet elimde ulaşabildiğim imkanlarımın olduğu makinalar var. ama makinalar olmasa da tasarımları gerçekleştirebilirsin. bir çok değişik yöntem var. makinalar işi biraz daha basitleştiriyor sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

depoya bi el attım. standart bi "depo işte" şeysini sevmiyorum.

aslında ilk başta, ortası delik değişik bi depo geçmişti aklımdan görmemişin motoru olmuş tutmuş deposunu delmiş olacaktı.

sonra şeffaf yüzeyler mi yapsam depoda diye düşündüm. içerden de hafif parlayan açık mavi ledleri verdik mi, futuristik bi depo olabilirdi gayet. lakin, şeffaf yapmak kısmı biraz uğraştırıcı.

deponun rijitliğini bozmadan araya şeffaf parça eklemenin uygun bi yolunu bulursam düşünebilirim belki.

şu deponun şimdiki hali.

şöyle de havalı bi resim paylaşayım
    !?

vay be müthiş oldu kawasaki z750 havasında deli bişey olucak sanırsam

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be müthiş oldu kawasaki z750 havasında deli bişey olucak sanırsam
    teşekkür ederim

yau bizim sokakta biri yeşil biri turuncu, biri 2006 - 2007, biri 2010 - 2011 Z750 var :D onlardan mı etkilendim acaba? ama eski kasa z750 pek göze hitap etmiyo. daha ziyade yeni kasası güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

ön çamurluk çok uyduruk oldu ayrıca öylesine duruyor orda. ona da bi el atmak lazım :S koca motoru çizdim bi çamurluk çizemiyorum
    !?

Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim

yau bizim sokakta biri yeşil biri turuncu, biri 2006 - 2007, biri 2010 - 2011 Z750 var :D onlardan mı etkilendim acaba? ama eski kasa z750 pek göze hitap etmiyo. daha ziyade yeni kasası güzel.
    esinlenmekmi bu arada yeni kasa z750 demişken bu kadar asi bu kadar sexi duran bi naked daha görmedim ben

Motosikleti
    benelli tnt25
    esinlenmekmi bu arada yeni kasa z750 demişken bu kadar asi bu kadar sexi duran bi naked daha görmedim ben
    http://p1.bikepics.com/2011/04/03/bi...180650-800.jpg
    vala yeni kasasına dicek bişeyim yok. son derece güzel tasarımı var. lakün, V motorlara karşı bi zaafım var sanırsam :D

o bakımdan, naked'da şunu tanırım....

dahasını tanımam :D
    !?

yok yok istemem yan cebime koy.
    sıralı 4silindirin yanında gözüm bi başkasını görmez he belki bi triumph olur 3cylinders

Motosikleti
    benelli tnt25
    yok yok istemem yan cebime koy.
    sıralı 4silindirin yanında gözüm bi başkasını görmez he belki bi triumph olur 3cylinders
    biri bateri, biri gitar gibi ikisinin de tadı başka bence. lakün, ben v motor sesini seviyorum...
    !?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)