Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Sil baştan GT 650

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bu canavar ne zaman görücüye çıkacak merak etmeye başladım.. süper birşey olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Tasarımcımız 10 gündür (Sessiz ve sakin)....Üstad paylaşımlarını belkiyoruz daaaaa...Nerede kaldı proje gv650 ile ilgili yenilikler

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Magna benim gençliğimde her gece rüyalarımı süsleyen bir motordu hatta geçenlerde Bursada çok temiz bir tanesine rastladım , hala çok güzel yahu.

750cc olduğu için listeye almadım yoksa en az 10 model daha var.

Eskiden 4 silindirli küçük hacimli bir sürü canavar vardı , 1989 model Bandit 400 bugün bile bir sürü ciddi motorun fena halde canını yakar. Neden üretmezlerki hiç anlamıyorum :(
    abi sorması ayıp senin gençliğin 1800 kaçlardaydı
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    senin yerinde olsam yeni bir şase yapardım çünkü motorun genel hatlrına çok zıt duruyor.Sıfırdan bir şase ile yola çıkarsan daha özgün bir tasarım olur.Bunun dışında gayet özgün bir tasarım tabi bazı etkilenmeler var ama o kadarı olcak

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarımcımız 10 gündür (Sessiz ve sakin)....Üstad paylaşımlarını belkiyoruz daaaaa...Nerede kaldı proje gv650 ile ilgili yenilikler
    Tasarımcınız yorgunluktan ölmüş durumda, yeniyıl projeleri dolayısı ile bizim sektör kilit. 10 günden fazladır günde 2 saat uyku ile çalışıyorum :S... ne yazıkki tasarıma vakit ayıracak durumum hiç olmadı... bir de karışıklık olmasın, gv650 değil gt650

tasarımcınız pert :D

Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin yerinde olsam yeni bir şase yapardım çünkü motorun genel hatlrına çok zıt duruyor.Sıfırdan bir şase ile yola çıkarsan daha özgün bir tasarım olur.Bunun dışında gayet özgün bir tasarım tabi bazı etkilenmeler var ama o kadarı olcak
    evet de, yeni bir şasi yapmak hiç kolay bir iş değil.. ki, o zaman gt650 ile yola çıkmanın bi anlamı yok ki ...

biz şimdilik elimizdeki projeyi bitirmeye bakalım. sıfırdan şasi, yeni bir motor tasarımı da var aklımda, hatta komple elektrikli var. ama şimdilik gt650 ile biraz daha oynaşmak lazım
    !?

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GT650'nin en güzel yeri şasesi bana kalırsa. Oldukça da sağlam hem...
    www.motorumla.net

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    çok güzel bir iş başarıyorsunuz dilerim hayata sorunsuz bir şekilde geçirirsiniz ve bizde gurur duyarız
    yerli britten

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarımcınız yorgunluktan ölmüş durumda, yeniyıl projeleri dolayısı ile bizim sektör kilit. 10 günden fazladır günde 2 saat uyku ile çalışıyorum :S... ne yazıkki tasarıma vakit ayıracak durumum hiç olmadı... bir de karışıklık olmasın, gv650 değil gt650

tasarımcınız pert :D
    Hocam kusura bakma bende biliyorum gt650 R olduğunuda uykusuzluktan,yorgunluktan parmağım T yerine V ye gitmiş işte...bende bu ara aynı senin gibiyim,sezon açılışı yoğunuz.
    Sana kolay gelsin,allah yardımcın olsun....Yeni yılın kutlu olsun...

Motosikleti
    benelli tnt25
    Hocam kusura bakma bende biliyorum gt650 R olduğunuda uykusuzluktan,yorgunluktan parmağım T yerine V ye gitmiş işte...bende bu ara aynı senin gibiyim,sezon açılışı yoğunuz.
    Sana kolay gelsin,allah yardımcın olsun....Yeni yılın kutlu olsun...

ehehehehehe gt650R da değil :D ( şakasından tabiki )

senin de yeni yılın kutlu olsun. herkesin olsun. bonkörüm bu gün :D
    !?

Motosikleti
    benelli tnt25
    ön çamurluk kesin ve net son şeklini aldı.

ahanda bu da, benim ön çamurluk için düşündüğüm kalıp. usta okey verirse, yarın cnc bu kalıbı yontar... kalıp tamamen fiber için.

!?

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    takipteyim.. nasıl bi canavar çıkacak bakalım

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    yavaş şekerim bu işler öle kolay değil . hem normal çalışacan hemde tasarım yapacan, kalıp dökecen, yapacanda ,yapacan yavaş yavaş acele yok ...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Sessizsakin arkadaşım bu motoru, bu seneki motorsiklet fuarı'na yetiştirme imkanın var mı?
    Şayet yetişir ise fuara gelen arkadaşlardan merak edenler motoruda görme şansları olacaktır.Ben isterim şahsen.
    Belki Mt yönetimi ile bu konuda ortak hareket edip Site standına bile koyabilirsiniz motoru.
    Hem bizde capon ve italian motorlar ile foto çektirirken senin motorun ilede çektirmiş oluruz
    Yok ben motorcuğuma kıyamam çektirmem dersende poz başına 5 tele istersin

Ayrıca bu tecrübe seni sipariş üstüne üretime götürür mü acep Memlekette karenaj sorunu olan çok...
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    evet. bazı arkadaşların özellikle bu sivri dilim yüzünden yorum yazmaya çekindiklerini düşünüyorum aslına bakarsan ben de...

aslına bakarsan evet, sivri dilliyim, agresifim. kendini beğenmişlik dersen evet sanırım yoğun şekilde o da var, ukalalık dersen itiraz da etmiyorum olduğuna.

lakin, mesajımda da belirttiğim üzere, zodium'a yazdığım cevabın sadece bu konuya yazdığı tek mesajla alakalı olmadığını belirtmek isterim... bundan 10 yıl sonra birisi çıkıp benim hakkımda kafası çalışıyor ama insanlığını sorarsan adam değil, diyebilir... aslına bakarsan hiç umrumda da değil...

benim bu konuyu açmamdaki amaç, birileri benim tasarımımı beğensin ben de havamı atayım değil...

bu konuyu açmamdaki amaçlar arasında bildiklerimi sergilemek de yok, ticari bir amaç da yok. birilerine yaranma çabam da yok. sen de şu dakka ve sonrasında bana nefret dolu gözle bakabilirsin bu da beni gram ilgilendirmiyor aslına bakarsan ...

Bu konuyu açmamdaki amaç şu :

Ben özellikle böyle şeyler yapmaya meraklı bi çocukken, bilgi kaynakları o kadar azdı ki, bir konuda bilgi bulduğumda, madende kapalı kalmış bir insanın günler sonra ufak bir ışık görmesinin vereceği gibi heyecanlanırdım... şimdi ise her yer bilgi çöplüğü... birşey öğrenmek isteyen insanın önce bulduğu bilgi kaynağının doğruluğuna ve geçerliliğine inanması gerek...

bir çok insanın bu tarz şeyler yapmak için yola çıkarken, bir cesarete ihtiyacı olur. bu cesaret genellikle birisinin yola çıkıp hedefine ulaştığını görmekle inanılmaz derecede güçlenir.

Ben lise yıllarımdan beri kendi tasarladığım otomobili üretmek isteyen bir insanım. şu anda, maddi boyutu hariç bu otomobili yapabilecek bütün bilgi birikimi ve kapasiteye sahibim.

evet, bunu ukalalık gibi görebilirsin. Ama ben bu konuda ukalalığımı yaparım. çünkü kolay olmadı. bence bu kapasiteye sahibim demek gururla söyleyebileceğim birşey.

ilk yola çıktığımda çevremdekilerle yaşadığım gerçek bir diyalogları paylaşmak isterim :

-----------------------------

ben : ben ileride kendi tasarladığım otomobili yapmak istiyorum.. kör topal da olsa, kendi tasarladığım arabayı süreceğim.

şahıs : mühendis misin artis misin. otur oturduğun yere

ben : kendi tasarladığım otomobili üretmek istiyorum...

şahıs : motorunu yapamazsın. koskoca devlet yapamıyor... sen mi yapcan...

ben : kendi tasarladığım uçağı yapmak istiyorum...

şahıs : uzaya mı çıkcan

belki yanlış insanlarla paylaşmışsın diyebilirsin. belki yanlış yerde yanlış zamanda doğmuşsun diyebilirsin. ancak doğru zamanda doğru yerde olup da, etrafında da doğru insan olan çok az insan var bu ülkede...

bu ülkede, benim gibi, bir insanın kalbini kırmaktan bazen çekinmeyen bir çok insan var... ama bir çok insan, kalp kırmanın umutları kırmaktan daha masum kaldığının da belki farkında değil, belki önemsemiyor. belki ben yanlış biliyorum...

bazılarının hayatı daha çok para kazanmak, bir ev sahibi olmak, bir birikim yapmak, geleceğini güvence altına almak iş kurup aile kurup mutlu olmak,

bazılarının hayatı seks, alkol ve para üçgeni içinde yaşamak olabilir.

bazılarının farklı amaçları da olabilir.

ama birşeyler başarmak için yola çıkan bir insanın bu ülkede işi gerçekten zor.

bu ülkede, insanlar işim elimden alınacak diye bilgi paylaşmaktan korkar.. birilerinden birşeyleri çok zor öğrenirsin. Türkçe kitaplardan bi halt öğrenemezsin. çünkü ya 1975 yılında yazılmış güncel değildir. yada bir başkasının yazdığı kaynaklardan yalan yanlış derlenmiştir.

bu ülkede internetten birşey öğrenemezsin çünkü abidik gubidik yorumlar, boş laflar arasında 3 satır doğru ve işe yarar bilgi bulmak günler sürer... o da şanslıysan.
    ------------------------------------------------------------

zira, benim görüp de gaza geldiğim ne projeler var. bir ikisi bu sitede... adamın elinde makina imkan ve ekipman yok. çekiç tornavida ve testere ile harikalar yaratıyor.... ama önemli olan, birilerinin bir yerlerde bunları yapabildiğini görmek... Bu, öyle güçlü bir başarabileceğin hissi yaratıyor ki... sonunda insanlar beni bir hayvan olarak bile tanısa birilerine bu gücü vermiş olabileceğimin huzuru bana yeter arkadaşım...

Bana göre zodium'un yazım tarzı doğrudan keyif kırıcı... ben de biraz sivri dilimle rahatsız edici üç beş satır yazarım. insanlar da beni huysuz çekilmez biri olarak tanıdı diye de üzülmem... yeterki konuda, bilgisinden emin olmayan kişiler yazmasın... hatta hiç kimse yazmasa da olur... zira yazacak insanın yapıcı olmaya çalışmasını isterim.

Mesaj yazıp beğendim, eline sağlık süpersin takipteyiz diyen arkadaşlar yanlış anlamasınlar. kendilerine teşekkür ediyorum. elimden geldiğince de inançlarını boşa çıkarmayacağım.

Sonuçta herkes farklı bir deli ....

kırdığım kalpler için özür dilerim. ama pişman değilim. gerekirse gene kırarım

kadircim , kendi arabasını aynen dediğin ortamlarda çanta kaynak teknolojisiyle yapmaya kalkan arızalardan olduğumu , kim ne düşünürse düşünsün söylemek isterim hatta , kendi helikopterimi değil , ama telta kanat yapma projemi söylediğimde insanların tavırları senin aynı anlattığından öte gitmiyor , kendi mahallemde ne zor imkanlarla yaptığım ve ordan burdan, hurdadan toplama mataryallerle bir şeyleri başarmanın tadını benden iyi kimse bilemez ,

şimdi ben ilkolkul mezunyum öyle af buyurun yazdıklarımda kaş yaparken göz çıkartabilecek cümleler bulabilirsiniz amacım kimseyi kırmak değildir ne varki ,

sevgili sessizsakin dosttumun sonuna kadar arkasında olduğumu söylemek isterim şöyleki ...

ukalalığı, sivri dilli olması nedense bu güne dek bana hiç batmadı, çünkü gittiği yolda nasıl sıkıntılardan geçtiğini,kimbilir kaç gece boyu üzerinde çalıştığı proje hakkında kafasındaki tilkilerden sebep uykusuzluk çektiğini , bu işleri bizlerle paylaşırken kaç paralar harcadığını biliyormuyuz?

bir parçayı tamir etmekten onarmaktan bahsetmiyoruz beylerrrrrrr , dikkatinizi buraya yoğunlaştırırsanız bazı şeyleri görmeniz zor olmayacak ,sıfırdan yeniden yapılan üretkenlikten bahsediyoruz , bu sitede kaç tane böyle adam var ?

ne söylediğiniz kadar nasıl söylediğiniz konusunun hiç mi anlamı yoktur? ?

bir şey eleştirilir , hatta beğenmek zorunda değiliz de ama böyle diyede , ortadaki emeği yoksayıp , klavyenin arkasına geçip , yok efem şurası şöyle olsaydı, burası böyle olsaydı , şurasını beğenmedim demek

doğal olarak siz bu işlerle uğraşmadığınız için yapan adamın gücüne gider ve gidiyorda .. çünkü adam gecesini gündüzüne katmış bir şeyler imal etmiş, üretmiş ,

onun için tabiki eleştiri yorum olacak ama ne söylediğin kadar nasıl söylediğin konusuna dikkat etmek gerekir , sözüm meclisten dışarı (sessiz sakin) arkadaşım, benim içimde yaşadığım dışa vuramadığım sıkıntımı haykırmış sanki , bunu anlamanız için

kendi arabanızı yapmanız lazım... yaptınızmı ???

o zaman fazla konuşmamak lazım......

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    ehehehehehe gt650R da değil :D ( şakasından tabiki )

senin de yeni yılın kutlu olsun. herkesin olsun. bonkörüm bu gün :D
    Hayyy anasını R damı değil Cometmi bu hurda yoksa
    Genemi ıskladım,piyanist duymasın benim çok iyi atıcı olduğumu bilirdide bu kadarı onada fazla gelir yoksa

Motosikleti
    Genemi ıskladım,piyanist duymasın benim çok iyi atıcı olduğumu bilirdide bu kadarı onada fazla gelir yoksa
    günaydın şekerim valla bi tutturamadın heee salla salla zaten sallayan sallayana meydan geniç agam ...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın şekerim valla bi tutturamadın heee salla salla zaten sallayan sallayana meydan geniç agam ...
    Günaydın paşam
    sallamak değil değilde yazdığım msjlara genelde gece geç saatlere denk geldiği için toparlayamıyorum durumu ,yaşlılık hali işte

Aslında sesszisakin arkadaşımızın tasarımcılık yanında stand-up yeteneği varmışta haberimiz yokmuş,yukarıda uzunzun yazdıklarını okurken koltuktan yere düştüm

Motosikleti
    Günaydın paşam
    sallamak değil değilde yazdığım msjlara genelde gece geç saatlere denk geldiği için toparlayamıyorum durumu ,yaşlılık hali işte

Aslında sesszisakin arkadaşımızın tasarımcılık yanında stand-up yeteneği varmışta haberimiz yokmuş,yukarıda uzunzun yazdıklarını okurken koltuktan yere düştüm
    aynen kanka yaşlanıyoruz dün 37 oldum bu arada 17-18 yaşındaki adamlar dayı baksana az deyince zoruma gidiyo len hay anasını bee saçlarda ağarmaya başladı harbiden heeee

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    takipteyim.. nasıl bi canavar çıkacak bakalım
    düğmeye bastık. bi aksilik çıkmazsa bu gün ilk kalıplar gün ışığına çıkıyo.

:o... hurdaa!... :S :@ ne tepki versem... ya şu roketatarı da bitiremedim. cnc yetmiyo bi torna tezgahı lazım... bekle geliyoruM! :D

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sessizsakin arkadaşım bu motoru, bu seneki motorsiklet fuarı'na yetiştirme imkanın var mı?
    Şayet yetişir ise fuara gelen arkadaşlardan merak edenler motoruda görme şansları olacaktır.Ben isterim şahsen.
    Belki Mt yönetimi ile bu konuda ortak hareket edip Site standına bile koyabilirsiniz motoru.
    Hem bizde capon ve italian motorlar ile foto çektirirken senin motorun ilede çektirmiş oluruz
    Yok ben motorcuğuma kıyamam çektirmem dersende poz başına 5 tele istersin

Ayrıca bu tecrübe seni sipariş üstüne üretime götürür mü acep Memlekette karenaj sorunu olan çok...
    isterim ama hiç bi garantisi yok. belki çok erken de bitirebilrim. belki yetiştiremeyebilirim de, pek görünmese de aslında çok işi var.

kalıpları cnc de üretmek kadar, kalıpları cnc nin işleyeceği şekilde parçalamak, aynı zamanda fiber ürünün kalıptan nasıl çıkacağını da düşünmek tasarımı yapmak kadar olmasa da, epey uğraştıracak bu tasarım için.

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadircim , kendi arabasını aynen dediğin ortamlarda çanta kaynak teknolojisiyle yapmaya kalkan arızalardan olduğumu , kim ne düşünürse düşünsün söylemek isterim hatta , kendi helikopterimi değil , ama telta kanat yapma projemi söylediğimde insanların tavırları senin aynı anlattığından öte gitmiyor , kendi mahallemde ne zor imkanlarla yaptığım ve ordan burdan, hurdadan toplama mataryallerle bir şeyleri başarmanın tadını benden iyi kimse bilemez ,

şimdi ben ilkolkul mezunyum öyle af buyurun yazdıklarımda kaş yaparken göz çıkartabilecek cümleler bulabilirsiniz amacım kimseyi kırmak değildir ne varki ,

sevgili sessizsakin dosttumun sonuna kadar arkasında olduğumu söylemek isterim şöyleki ...

ukalalığı, sivri dilli olması nedense bu güne dek bana hiç batmadı, çünkü gittiği yolda nasıl sıkıntılardan geçtiğini,kimbilir kaç gece boyu üzerinde çalıştığı proje hakkında kafasındaki tilkilerden sebep uykusuzluk çektiğini , bu işleri bizlerle paylaşırken kaç paralar harcadığını biliyormuyuz?

bir parçayı tamir etmekten onarmaktan bahsetmiyoruz beylerrrrrrr , dikkatinizi buraya yoğunlaştırırsanız bazı şeyleri görmeniz zor olmayacak ,sıfırdan yeniden yapılan üretkenlikten bahsediyoruz , bu sitede kaç tane böyle adam var ?

ne söylediğiniz kadar nasıl söylediğiniz konusunun hiç mi anlamı yoktur? ?

bir şey eleştirilir , hatta beğenmek zorunda değiliz de ama böyle diyede , ortadaki emeği yoksayıp , klavyenin arkasına geçip , yok efem şurası şöyle olsaydı, burası böyle olsaydı , şurasını beğenmedim demek

doğal olarak siz bu işlerle uğraşmadığınız için yapan adamın gücüne gider ve gidiyorda .. çünkü adam gecesini gündüzüne katmış bir şeyler imal etmiş, üretmiş ,

onun için tabiki eleştiri yorum olacak ama ne söylediğin kadar nasıl söylediğin konusuna dikkat etmek gerekir , sözüm meclisten dışarı (sessiz sakin) arkadaşım, benim içimde yaşadığım dışa vuramadığım sıkıntımı haykırmış sanki , bunu anlamanız için

kendi arabanızı yapmanız lazım... yaptınızmı ???

o zaman fazla konuşmamak lazım......
    eyvallah abi, etrafta aynı dilden konuşan, ne hissettiğini anlayabilen birinin olduğunu bilmek insanı rahatlatıyor ... evrende yalnız değilmişiz gibi bi mod. :D bilirsin.

Günaydın paşam

Abi mühendizlik artizlik olaylarına diyosan, memleketimin stand-up'ı o :D benle alakası yok. he geri kalanlarıysa, kamera karşısına geçme konusunda gıcıklığım var. anca yazarım :D

her ne ise, usta kalıba onay verdi. sıkıntı yok hallederik şu an itibari ile kalıp kütükleri hazırlanıyor.
    !?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Magna benim gençliğimde her gece rüyalarımı süsleyen bir motordu hatta geçenlerde Bursada çok temiz bir tanesine rastladım , hala çok güzel yahu.

750cc olduğu için listeye almadım yoksa en az 10 model daha var.

Eskiden 4 silindirli küçük hacimli bir sürü canavar vardı , 1989 model Bandit 400 bugün bile bir sürü ciddi motorun fena halde canını yakar. Neden üretmezlerki hiç anlamıyorum :(

Bende bu soruyu sorup duruyordum kendime, benim gibi düşünen birileri varmış nedense büyük hacimli motorlar hep abartılı gelmiştir bana, 400 cc lik sıralı ya da v4 motorlar neden üretmiyorlar acaba demiştim, özellikle ülkemizin şartlarında vergiler ve benzin fiyatları düşünüldüğünde çok daha mantıklı geliyor

---------- Post added at 16:35 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

ön çamurluk kesin ve net son şeklini aldı.

http://www.kadirilkimen.com/gt650/ti...2/t_fender.jpg

http://www.kadirilkimen.com/gt650/ti.../t_fender2.jpg

ahanda bu da, benim ön çamurluk için düşündüğüm kalıp. usta okey verirse, yarın cnc bu kalıbı yontar... kalıp tamamen fiber için.

http://www.kadirilkimen.com/gt650/ti...22/t_kalip.jpg

Ön çamurluk ta tasarıma uygun ve çok etkileyici olmuş, özellikle kısa olması daha agresif durmasını sağlamış, özellikle yan kısımları -amortisörün önündeki kısımlar- çok iyi, o kısımlar olmadığında basit geliyor bana, gelişmeleri bekliyoruz, takipteyiz.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)