Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

aküsü bitenlere ucuz çözüm

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    işte bizlere böyle pratik işler lazım helal olsun vallahi
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    3-4 sene önce aynısını yapmıştım kullanmışım ama keşke yatığı sistemin aynısını yapsa ve diğerine pralel koysa oda 12v 8amper yapar daha iyi olur çünkü şarj 4 ampere fazla gelebilir gerçi konjektör devreden çıkarır ama genede daha verimli olurdu...
    basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

Daha ucuz çözümü var 7.5 Tl 'lik Ataba yavaş şarj adaptörü.(Şarj akımı 0,5A)

Tamamen marşı bile çevirmeyen 8Ah lik 2 senelik aküye uyguladım 70 saat boyunca. (yavaş şarj için tavsiye edilen 60-100 saattir) Sonuç marş motorunu deli gibi çeviriyor,50 kere uzun uzun bastım barşa.(karbüratörün benzin girişini karıştırmışım)

Şarj işleminde dikkat edilmesi gerekenler motorun üzerinde iken aküyü tamamen farları açarak bitiriyorsunuz.(Kuru-jel aküler için geçerli)
    Elektroliti asit olan akülerde saf su ilave etmelisiniz.
    Ve şarj esnasında gaz çıkışı için, sıvı elektrolit için su ilave edilen kapakların veya kuru aküde havalandırma lastik kapakları açılmalıdır.

Yavaş şarj akü için en sağlıklı olanıdır,tek dezavantajı uzun sürer. Özellikle beklemiş ve plakaları sülfatlaşmış aküleri kalkındırmak ve ömrüne ömür katmak için kullanılır.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bu akülerden nerden bulabiliriz. Benim ışıldağın aküsü öldüde yenilemek lazım fakat bir türlü bulamıyorum. Resimdeki aküler benim ışıldağın aküsüne benziyor.

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    karaköy de radyospor mağazasında, bankalar caddesinin karşınıda bulursunuz

markasına göre ciddi fiyatlarda değişkenlik var dikkat
    let it be

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tamamen marşı bile çevirmeyen 8Ah lik 2 senelik aküye uyguladım 70 saat boyunca. (yavaş şarj için tavsiye edilen 60-100 saattir) Sonuç marş motorunu deli gibi çeviriyor,50 kere uzun uzun bastım barşa.(karbüratörün benzin girişini karıştırmışım)

Şarj işleminde dikkat edilmesi gerekenler motorun üzerinde iken aküyü tamamen farları açarak bitiriyorsunuz.(Kuru-jel aküler için geçerli)
    Ve şarj esnasında gaz çıkışı için, sıvı elektrolit için su ilave edilen kapakların veya kuru aküde havalandırma lastik kapakları açılmalıdır.

Yavaş şarj akü için en sağlıklı olanıdır,tek dezavantajı uzun sürer. Özellikle beklemiş ve plakaları sülfatlaşmış aküleri kalkındırmak ve ömrüne ömür katmak için kullanılır.
    şu aletten bende alıcam. gerçi geçen gün aküyü bitirmiştim marşa basa basa, evdeki 12v - 0,5amperlik adaptör ile yarım saat filan şarj ettim marş motorunu döndürebiliyodu, bi farkları varmıdır acaba ataba ile
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu aletten bende alıcam. gerçi geçen gün aküyü bitirmiştim marşa basa basa, evdeki 12v - 0,5amperlik adaptör ile yarım saat filan şarj ettim marş motorunu döndürebiliyodu, bi farkları varmıdır acaba ataba ile
    Ambalajında şarj adaptörü geçiyor,kutup başları için de kıskaçları mevcut, akımı sabit tutuyor olabilir, bence 7.5 lira için riske girilmez.

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    en son mz e takmıştım bu akülerden 6v leri birbirine baglamayla ugrasmaya gerek yok 12v7a ışıldak aküleri var 25lira küçük motorlara tak devam et
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    suzuki an125
    ataba bende kullanıyorum ..şiddetle tavsiye ederim bende

Motosikleti
    cbf150
    Bendede ataba hızlı sarj aleti var, kurşun asit aküler için. Bir kez lazım oldu, ama iyi iş gördü. Burada biraz pahalı almışımdır ;ama aküyü sök, sarja sanayiye götür bir gün sonra git al dan kurtulmuştum. Vede ek masraftan.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nasıl bir aygıttır bu .... ???
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir aygıttır bu .... ???
    http://urun.gittigidiyor.com/ATABA-A...QQidZZ24349528

two-wheeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTO GUZZI BREVA 750İ

aynı akülere devam.

ömrü kısa olur demişlerdi ,ancak halen aynı aküleri kullanıyorum.haziran ayında 1 senelik olacaklar.selamlar

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Ömrü kısa olur demiştim doğru ama bu motosiklet modeline göre değişir.Senin tesisat demekki zayıf 4 amperlik bir tesisat demekki.9 amperlik bir güç gerekseydi o akülerin ömrü en fazla 6 ay olurdu.

Marş motoru çeviren aküler starter akülerdir. ani ve yüksek akım verebilirler.
    Işıldak aküleri ise stasyoner akülerdir ani ve yüksek akım çekilmesinde çabuk harap olurlar diye biliyorum.Stasyoner akülerin 12 V olanları da var.

Motosikleti
    Kanuni Tiger 250 cc + Kußa cg100 sport
    ucuz etin suyu kara olur ama yinede qüzel çözüm
    [B][COLOR="Purple"]{ HaYaT SLoW Ama ßu JoJuK SpeeDy }:queen:[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler