Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Vites göstergesi yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Arkadaşlar can sıkıntısı insana neler yaptırıyor baksanıza

Uploaded with ImageShack.us acıcık el emeği birazda göz nuru ,herkese kazasız sürüşler dilerim...
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aynaların işlevini bozmuyorsa güzel olmuş.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    nasıl çalışıyor bu şeyy???güzel olmuşşş.........

Motosikleti
    Pardon o 4. resimde görünen ayna deyil güneş gözlüğüdür sebebi ise dijital fotoğraf makinem ile resim çekmek sorun oldu ancak güneş gözlüğümü n arkasından çekim yapabildim çalışması ise normal olarak herhangi bir çinli motosiklette buluban gösterge gibi yerinde uygulanabilir

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İyi de nasıl yaptın, nereye montajladın, nereden anlıyor kaçıncı viteste olduğunu?
    Bunları da yazsaydın daha iyi olacakmış..
    Motorun üzerinde fotosu var mı?

Motosikleti
    motorun üzerinde takılı deyil saadece 6. resimdeki gibi durumda vede 12 volt adaptür ile çalıştırdım sizlere resimlerini çekebilmek için .21 adet direnç kullandım ve bir tanede segment display ...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yani bir tane display'e enerji verip sırayla 5'e kadar yaktın, ve buna vites göstergesi diyorsun.

7 tane display'i yan yana getirip leblebi yazabilir misin peki

Kendini biraz daha geliştirip ve motorunada uygularsın inşallah.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bir tane display'e enerji verip sırayla 5'e kadar yaktın, ve buna vites göstergesi diyorsun.

7 tane display'i yan yana getirip leblebi yazabilir misin peki

Kendini biraz daha geliştirip ve motorunada uygularsın inşallah.
    Amirim,
    böyle bir şey olur mu onun yerine?

Arkadaşımız led sistemini motora uyguladığında olayı bitirir.

arkadaşı tebrik ediyorum..vites göstergesi yaptım diyor neyin nasıl gösterdiğini söylememişki zaten,hemen tepki gösteriliyor..beşe kadar olan rakamlarla vitesleri gayet güzel simgelemiş..
    başarılar diliyorum..:O

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    konu böyle kalmamalı nasıl yaptığını ve nasıl uygulanacağını göster de topic yerini bulsun.bende cbr ye uygulamak istiyorum anlat öğrenelim :D
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Son bikaç aydır tamamıyla aynı şey aklımda var ancak segment displaye o rakamları nasıl yazdıracağımı bilmiyorum Motorum bunu destekliyor. Üzerinde 6 girişli bir soket var, 1 (-) ve her vites için bir (+) şeklinde. Nasıl yaptığını detaylı bir şekilde anlatırsan ben de uygulamak isterim.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    kutlarım el emeğinden dolayı bu göstergelerin gelişmişlerini yapan yabancı birkaç firma var

2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amirim,

zuhahahaha süper yhaaaaa
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Hesap makinesi süper espiri bu numaratörü motorun vitesine uygulamak oldukça zor bir iş gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı bahadr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ve benzeri onlarca ürün var. ancak burdaki mesele şu ki, bu ürünleri, motorunuzda mevcut vites göstergenize iliştiriyorsunuz. yani zaten gösterge panelinde vites göstergesi olan motorlarda, o göstergeyi beğenmezseniz diye ekliyorsunuz ve vites bilgisini alması için mevcut standart göstergenize bağlıyorsunuz.

hali hazırda, vites göstergesi olmayan, fabrikadan öyle üretilmemiş standart bir motora bunları ekleyip, olmayan vites göstergesine sahip olmuyorsunuz. işte onu yaptıkları gün olay biter. yoksa bu haliyle bu göstergeler bir işe yaramaz. zaten var olan göstergem için niye bir tane daha ekleyeyim ki motora? zevk meselesi tabii, alııp takan da olabilir ama ben şahsen gereksiz görüyorum bunları...

Motosikleti
    Tekrardan herkese merhaba,değerli arkadaşlar benim bu yaptığım vites gösterbesini basit bir iş gibi gören arkadaşlara da saygı duyarım .Özellikle (bahadr)arkadaşım bu yaptığımı çok iyi anlamış ona teşekkür ederim.Bu yaptığım göstergeyi bir motora uygulamak için öncelikle motosiklette vites müşürü olmalıdır...yani farzedin ki motosikletinizde ojjinalden vites sayacınız var(genelde çin malı motorlarda var) ve bir sebeptendolayı(konjektör arızası,yüksek voltaj)birden beşe kadar yazan o sayaç yanmaz old ve osayacı piyasada bulamıyorsunuz (4LeOnidas) nikli üye gibi)işte o zaman benim bu el emeği göz nuru devreye girer ,leblebilerde keyifle yenir.Anlaşılmayan bi şey varsa gene açıklama yaparım ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:45 ----------

URL=http://img231.imageshack.us/i/dscn0736z.jpg/][/URL]
    Mesela bakınelimde iki adet orjinal ama çıkma gösterge var ikiside farklı ama aynı işi görür .Her üç parçayıda denedim çalışıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:05 ----------

Kendi motosikletimin bu parçalara sindilik ihtiyacı yok bikere yüksek voltajdan bozulmuştu çıkma taktım yenisi
    ni bulamadım

Motosikleti
    Kanuni Tiger 250 cc + Kußa cg100 sport
    yani tekin arkadaşıma hak weriyorum ben segment display kaç aylarca aradım we bulamadım ve umudumu tam kesmişken tekin arkadaşım saolsun ilqilendi ve onun sayesinde ayarlıcaz 1 tane yetkili servis bile göndermiyor bu parçayı tekin arkadaşım yaptığın segment display ın boyunu enini ölçermisin benimkiyle aynı boyutsa walla malzeme ucretlerını hepsını karsılarım aynısını bulmam lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 ----------

1.3cm boyu 1 cm de eni war benimkinin tam yuvasına oturacak şekildeki boyu bu boyutlardamı senin segment display ?
    [B][COLOR="Purple"]{ HaYaT SLoW Ama ßu JoJuK SpeeDy }:queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı 4Le0nidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani tekin arkadaşıma hak weriyorum ben segment display kaç aylarca aradım we bulamadım ve umudumu tam kesmişken tekin arkadaşım saolsun ilqilendi ve onun sayesinde ayarlıcaz 1 tane yetkili servis bile göndermiyor bu parçayı tekin arkadaşım yaptığın segment display ın boyunu enini ölçermisin benimkiyle aynı boyutsa walla malzeme ucretlerını hepsını karsılarım aynısını bulmam lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 ----------

1.3cm boyu 1 cm de eni war benimkinin tam yuvasına oturacak şekildeki boyu bu boyutlardamı senin segment display ?
    Tekrardan meraba ,bak şimdi dostum...Senin motosikletinin vites gösterge müşürü bozuk deyilse benim yaptığım sayaç senin motorda çalışır ,fakat senin verdiğin ölçüler farklı,bendeki display in ölçüleri şöyle en-1.2,boy-1.8.Ama ne olursa olsun inat ettim senin o makineye benim yaptığım sayacı takıcamsen hiç merak etme .Ayvalıkta veya altınolukta mutlaka seninle tanışmayı düşünüyorum, yazlığa gideceğini söylemiştin motosikletin ile mi gideceksin?(benim çep tlf. 0 543 882 9972)

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amirim,

Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)