Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2006 model 150 hs komple rektefiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kolay gelsin kardeşim.

ya arkadaşlar bir mal bu kadarmı kalitesiz olur?

adam 50 yaşında motora restorasyon yapıyor ama inan bundan diri duruyor.

valla helal olsun
    BurakUzuner bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    kolay gelsin kardeşim zor bi işe girişmişsin gerçekten taktir ettim çok hoş bittiğini de görürüz inş
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Eveet bugün moralim tavan yapmış vaziyette inşallah bitecek şimdilik sadece parçaları sıraya sokabildim sıralarını ayarladım ve bir kaç fotoğraf ile geldim
    marşbiyelleri boyadan aldım istediğim gibi olmuş

mashın bakımı yapılacaktı ustamdan rica ettim ucunun taşa tutulması gereken bi ön teker milim ve kilometre sayacı ile ilgili bir parçanın vidası açılmıyordu açtı

hemen ardından dün akşam boyadığım iç kaportadaki ufak parçalar
    kabul ediyorum kusursuz değiller ama bende usta değilim

benim motor topladığımı duyunca eksik bişeyimin olup olmadığını sordu bende ön fren manetimin yamulduğunu ve far ampüllerimin patlak olduğunu söyledim maliyetine verdi parçaları sağolsun

ve gelelim anfiye kendileri bir harika eski kolonlarımdan iki tanesini bağladım gümbürdemiyor tabi ancak motorun üzerinde duyulabilecek kadar var
    anfinin kendisi

hoparlorün bir tanesi

anfiyi test için bağlamıştım

40 dakika kadar çalıştırdım akünün hala yeşil ışığı yanıyordu üzerindede 5 amperlik sigorta var anfinin demekki o kadarda ahım şahım bir elektirik çekmiyor,
    edit:hafta sonları kocelideki bir akrabamın yanına gidiyorum boş yollarda kimseyi rahatsız etmeyecek düzeydeki volumelerde dinlenecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin kardeşim.

ya arkadaşlar bir mal bu kadarmı kalitesiz olur?

adam 50 yaşında motora restorasyon yapıyor ama inan bundan diri duruyor.

valla helal olsun
    ne ozamanın motorlarıyla kıyaslanabilecek bi motor elimdeki nede benim öyle bi atölyem yok
    o motorları toplayan ustalarla beni bir tutma gözünü seveyim
    Övgün içinde sağolasın.

Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin kardeşim zor bi işe girişmişsin gerçekten taktir ettim çok hoş bittiğini de görürüz inş
    abi sonradan farkettim sorma halimi inşallah akşama bitmesini planlıyorum..

Motosikleti
    CBR 125R
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

[/COLOR]

abi sonradan farkettim sorma halimi inşallah akşama bitmesini planlıyorum..[/QUOTE]

bitmiş halinide görelim yakın zamanda emeğine değcek güzel bişey ortaya çıkıyo sanırım takipteyim bekliyom bitmiş halini
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bitmiş halinide görelim yakın zamanda emeğine değcek güzel bişey ortaya çıkıyo sanırım takipteyim bekliyom bitmiş halini
    Abi inşallah birazdan resimlerle devam edeceğim iki gündür derslerden zaman bulamadım motor ayaklandı arkası tamamen toplu marşbiyelleri ile farı kaldı fardaki silikonun kurumasını bekliyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kardeş eline sağlık çok şahane bi iş çıkartıyorsun.
    İlgiyle takip ediyorum konuyu.
    Önceki sayfada gördüm,siyah plastik aksamı parlatmak için nacizhane şöyle bir öneride bulunabilirim.
    Söktüğün siyah plastiği güzelce yıkayıp,kuruduktan sonra "ayakkabı parlatma süngeri" ile parlatabilirsin.
    Çizik vs söz konusu olursa da o yüzeye uygun zımpara ile zımparalayıp,tampon boyası ile boyayabilirisin.
    Sprey tampon boyası 10-15 tl falandı.
    Gerçi vernik atarak sorunu çözmüşsün ama eklemek istedim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş eline sağlık çok şahane bi iş çıkartıyorsun.
    İlgiyle takip ediyorum konuyu.
    Önceki sayfada gördüm,siyah plastik aksamı parlatmak için nacizhane şöyle bir öneride bulunabilirim.
    Söktüğün siyah plastiği güzelce yıkayıp,kuruduktan sonra "ayakkabı parlatma süngeri" ile parlatabilirsin.
    Çizik vs söz konusu olursa da o yüzeye uygun zımpara ile zımparalayıp,tampon boyası ile boyayabilirisin.
    Sprey tampon boyası 10-15 tl falandı.
    Gerçi vernik atarak sorunu çözmüşsün ama eklemek istedim.
    Çok sağolasın vernik şimdilik çözüm gibi görünüyor,tek şikayetim toz tutması

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Hayırlı akşamlar..
    Pazar günü bitecekti ancak avrupa yakasını kapsayan elektirik kesintisi bizide vurdu otomatik kepengi açamadık
    Şuandada tam olarak bitmiş değil far ampülünün birisi patladığı için ön kapağı kapatmadım,portbagaj demiri ve üzerindeki plastikten sipariş ettim gri renkte olacaklar inşallah

hava filtresinde tahliye hortumu yoktu elime geçen ilk hortumla hallettim işimi

far ampüllerini mash ınkinden aldım armutlarla ilgili sıkıntım vardı

malum anfiyi bağlayacaktım onun içinde ışıklı düğmeden aldım kablo tutucu plastik kelepçeler ilerde çok işime yaradı

sinyal duyundaki problemi kendi imkanlarımla çözme imtihanım

eğe ile ayna dibine atılan kaynağın çıkıntısını kaybetmeye çırpınıyorum

mash ın portbagajındaki vidayı sıkarken elimide sıkıştırıyorum

yeni aldığım kilidi takmak gerek ancak takılmıyor yada ben beceremiyorum

kilidi komple söküyorum

ilk önce arka taraftan başlama kararı almıştım,öyle yaptım arkadan başladım ama arkadaş nereye elimi attıysam ya kırık ya bozuk sinyalin arkasındaki vidacıkları tutan pilastikte yok bende mecbur eski yöntem telledim edit:plastik kelepçe takınca parçalar oturmuyor

arkada fazla çok ahım şahım birşey yoktu,sıkıntılı olan ön kaportaydı

farın camını silikonla izole ettim

anfinin düğmesi edit:kontak açılmadan kesinlikle düğme bir işe yaramıyor

egsoz falan takılıp herşey yerine oturunca yarım litre benzin koydum ve sesini dinledim orta sehpada olduğu için gaz pedalına dokunduğum anda redlinee

eski kameramın altlığına mp4 çalarımı monte edeceğim

silikon ile tutar kanaatindeyim

anfi torpidoya sığmayınca mecburen koltuğun altına monte ettim

inşallah yarın istediğim parçalar gelir bende bi çıkar deneme falan yapar sizlerle paylaşırım
    Yorumlarınız benim için değerlidir
    abiler ablalar,bu motorun rengi metalik parlament mavisiydi bende aynısını aldım ancak dolgu malzemeleri falan girdi araya koyulaştı rengi muaynede sıkıntı olur mu ?
    yamyamaha bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı BurakUzuner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı akşamlar..
    abiler ablalar,bu motorun rengi metalik parlament mavisiydi bende aynısını aldım ancak dolgu malzemeleri falan girdi araya koyulaştı rengi muaynede sıkıntı olur mu ?
    emeğine sağlık çalışmalar 10 numara bu arada aynı yaştayız belirteyim motorun renginin ruhsatta parlement mavi olması sıkıntı olabilir şöyleki mavinin tonu çok ta önemli değil ama mavinin dışında ağırlıklı gri var ve muayenede motora çift renk ( mavi -gri ) demeleri muhtemel bence acele etme muayene günü gelince uğraşacan mecbur kolay gelsin bu arada

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Hayırlı akşamlaaaar
    Elektirikler bu sefer dükkanın içindeyken gitti ışıksız kaldım diye düşünürken farları açtım 1 saat kadar yandı çok işime yaradı

farkettim ki sol marşbiyeli takacağım metal parça kırık ve portbagaj tam oturmuyor motoru yürüyecek halde olduğu için 500mt uzaklıktaki makasçı kerim ustaya gittim sağolsunn ücret almadı

işimi hallettikten sonra dükkana döndüm testlerimi çözdüm hemen işe koyuldum

Beyler mutlu son :D bitirdim elimde kalmadı,daha deneme yapamadım en kısa zamanda onuda ekleyeceğim bu gün kendi ibresiyle 90km/s ye geldi 7 bin devirde ben umutluyum tekrar söylüyorum değerlendirmeleriniz benim için önemli
    maxi97 ve yamyamaha bunu beğendiler.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gayet başarılı bir çalışma olmuş ama her yere plastik kelepçe atmışsın.Keşke bunu yapmasaydı vida yerlerinden tuttursaydın. Kırık yada zarar görmüşse ufak saç parçalarla destekleyip dediğim şekilde yapabilirdin.Daha hoş bir görüntü sunardı. Yapmışsın artık Kazasız belasız sürüşler dilerim.Eline emeğine sağlık.Teşekkürler.

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik ederim. Benim gözümde çokkk güzel bir çalışma oldu tam diyicektim ama ... O anfi ve teyip işin içine girince birden soğudum. Ellerine sağlık güle güle kullan, test sürüşünde dikkatli ol motorunda herhangi bir sıkıntı yoktur umarım. Son bir kez test ettikten sonra son açıklamalarını yaparsan tamamen noktayı koymuş olucaksın.

güle güle kullan...allah kaza bela vermesin...
    --------------------------------
    benim evin yakınında süperking diye bi marka var...sanırım senin motorun aynısından satılıyor...yedek parçada bulamadığını buradan temin edebilirim galiba
    bilgin olsun....
    ----------------------------------
    sen bitirmişsin bile geç yazdım ama benimde aklıma sonradan geldi...aklında olsun...
    http://www.superking.com.tr/urunler....JY54&procid=14

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    İnşallah birazdan test sürüşü yapacağım hava kararmadan

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet başarılı bir çalışma olmuş ama her yere plastik kelepçe atmışsın.Keşke bunu yapmasaydı vida yerlerinden tuttursaydın. Kırık yada zarar görmüşse ufak saç parçalarla destekleyip dediğim şekilde yapabilirdin.Daha hoş bir görüntü sunardı. Yapmışsın artık Kazasız belasız sürüşler dilerim.Eline emeğine sağlık.Teşekkürler.
    Abi zamanım kısıtlıydı mümkün olduğunca orjinal kalsın dedim,inşallah yakın zamanda plastik kelepçelerin yerine daha hoş görüntülü birşeyler ayarlayacağım

Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim. Benim gözümde çokkk güzel bir çalışma oldu tam diyicektim ama ... O anfi ve teyip işin içine girince birden soğudum. Ellerine sağlık güle güle kullan, test sürüşünde dikkatli ol motorunda herhangi bir sıkıntı yoktur umarım. Son bir kez test ettikten sonra son açıklamalarını yaparsan tamamen noktayı koymuş olucaksın.
    Çok sağolun inşallah daha güzel çalışmalarla tekrar devam ederim,anfi teyp işi diyince ben onu sokak arasında veya insanları rahatsız edecek biçimde kullanmayı düşünmüyorum.Arkadaşlarla hafta sonları keyif için geziyoruz o ara kullanırım diye şeyettirdiydim

Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan...allah kaza bela vermesin...
    --------------------------------
    benim evin yakınında süperking diye bi marka var...sanırım senin motorun aynısından satılıyor...yedek parçada bulamadığını buradan temin edebilirim galiba
    bilgin olsun....
    ----------------------------------
    sen bitirmişsin bile geç yazdım ama benimde aklıma sonradan geldi...aklında olsun...
    http://www.superking.com.tr/urunler....JY54&procid=14
    İnşallah kazasız belasız,çok teşekkürler malum mondial markalı olunca heryerden bulunabliyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Abiler bitteli neredeyse 4 gün olacak ama hala bi deneme yapamadım ön tekerden gelen sesten miğdem bulandı hevesim kaçtı resmen,inşallah bu gün bi usta yüzü görecek.Sesin geldiği yeride bulamadım garip olan ön teker bilyeleri veya km ölçen o parçada sorun olabilir,bilgilendireceğim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Tam ön teker bilyesini hallettim artık binebilirim derken egzantrik ile ilgili bi sorun oluştu,ben ne bahtsızmışım bi binemedm :( birazdan denetlemeye gideceğim bakalım napmışlar masraf ne kadar :? beni yıldıramayacak bu arızalar bineceğim
    bu arada tahmin ettiğim masrafla beraber,yürür bi motosiklet alınmayacak miktarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Gittim tamirciye tahminimden daha fazla masraf çıktı,yapılanlar;
    -Segman
    -Alt üst contalar
    -Gergi paleti
    -Egzantrik zinciri
    -koruma kapağ (ne olduğuna bakacağım)
    -hava filtresi
    -Egsoz saplaması
    -Ön teker bilyeleri
    -Yağ
    ve yazılayan bir kaç parça değişti masraf olarak indirebildiğim kadar indirdim tanıdık oldukları için bundan aşağısı kurtarmaz dediler 125 TL nin üzerine su içtim

Normal bir fiyat.İşçiliğini kendin yapsan yarı fiyatına hallederdin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal bir fiyat.İşçiliğini kendin yapsan yarı fiyatına hallederdin
    Keşke alet edevatım olsaydı,en azından daha ucuza hallederdim
    maalesef krang'ı sökmek için gereken aletlerim yok.

Bu işe ilgin varsa tamir için alet edevat alabilirsin.Şöyle diyeyim.Benimde hiçbirşeyim yoktu.Parça parça o an ne ile uğraşacaksam onun için gerekli olan alet edevatı aldım.Şimdi komple motoru söküp takacak kadar malzemem var
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    ben tüm yaptıklarımın heabını tutuyorum vede öğrenci olmamın büyük etkisi var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler