Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2006 model 150 hs komple rektefiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    kardeşim emeklerine sağlık...
    gerçekten güzel bir çalışma...
    şimdiden kazasız belasız binmen dileğiyle...
    BurakUzuner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    saplama hala sökülmedi yarında halledemezsem kamyonetin kasasına koyup servisinde yaptıracağım,boya işine gelince zımparacı erdinin babası boya işiyle uğraşıyor yarın sabah dükkanın motorunu emanet alıp parçaları boyacıya götüreceğim.yan grenajlardaki alimunyum boya hiç hoşuma gitmedi.tekrar zımpara attım.belirgin çiziklere macun sürdüm kurumasını bekliyorum şuanki halim içler acısı

eksik takımla çalışmak,başkalarının ağız kokusunu çekmek gerçekten istenmeyen bi durum
    kırık vidanın kaç çeşit sökme yöntemi var bilen abilerin yardımcı olmasını temenni ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim emeklerine sağlık...
    gerçekten güzel bir çalışma...
    şimdiden kazasız belasız binmen dileğiyle...
    Teşekkürler abim,inşallah kazasız belasız binebilirim
    -unnamed- bunu beğendi.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırığın üzerine bir civata kaynatılarak veya matkapla zayıflatılarak sökülür diye biliyorum
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırık vida için birçok yöntem var.Bir ara ben çok araştırmıştım.En basit olanları söylüyelim.Kaynakla vidaya somun kaynatıp lokma ile sökebilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırık vida için birçok yöntem var.Bir ara ben çok araştırmıştım.En basit olanları söylüyelim.Kaynakla vidaya somun kaynatıp lokma ile sökebilirsin.
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırığın üzerine bir civata kaynatılarak veya matkapla zayıflatılarak sökülür diye biliyorum
    peki silindir ile egsoz boğazını bir arada tutan saplamanın 1,1,2 santimi dışarda desem kaynak işini konuştuk ancak silindir aliminyum olduğu için oraya zarar verebilrmiş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 110 ft
    kırık vida metrik kaç ise 1 büyük numara matkapla delip ardından klavuz ile diş açabilirsin eğer aletin yoksa her hangi bir tornacı bir miktar ücret ile yapar.

kolay gelsin...iş bitince üstende de çekilmiş bi foto isterük....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    kırık saplamayı babama söyledim,mondialin servisiyle aramız bayağı iyi olduğundan kamyonetin kasasına atıp götüreceğiz çaresine bakacaklar inşallah
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin...iş bitince üstende de çekilmiş bi foto isterük....
    aşama aşama gidiyorum abim,inşallah güzel bi sonuç çıkar ortaya,sonucu fotoğraf makinesiyle çekerim daha net anlaşılır işçilik
    Haydin iyi akşamlar..

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BurakUzuner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaynak işini konuştuk ancak silindir aliminyum olduğu için oraya zarar verebilrmiş
    yapmak istememiş veya bilgisi yok.
    maxi97 ve BurakUzuner bunu beğendiler.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Boyaciya karenajları verdim inşallah güzel bir sonuç çıkacak
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapmak istememiş veya bilgisi yok.
    olabilir,mondialin servisine götüreceğim hava güzel olursa inşallah,

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok uzun zamandır böyle topiği zevkle, merakla okumamıştım. Eline, emeğine sağlık umarım istediğin sonuçları elde edersin. Kolay gelsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok uzun zamandır böyle topiği zevkle, merakla okumamıştım. Eline, emeğine sağlık umarım istediğin sonuçları elde edersin. Kolay gelsin
    Çok sağolun bunu yapabildiysem ne mutlu bana .Çok sağolun teşekkür ediyorum,inşallah temenniim o

sizin içinde kendim içinde iyi sayılmayan haberlerim var motosikleti kaportası servise götürürken farkettimki motosiklette bir sorun var oda tahminim şöyle debriyajın olduğu varyatörü sıkarak geçirmiştim, krank mili üzerindeki kasnak açılmıştı kapanmamıştı bende çalışınca düzelir diye kapağını kapatmıştım.bi terslik varmış servise giderken yokuşları çıkmadı ve düzde hızlanana kadar gaz yemedi en kötüsüde güngören doğanbey caddesine çıkan rampaları bilen bilir dimdik o yokuşlarda kendisini itemiyordu kan ter içinde kaldım,sürekli molalar verdim hava filtrekutusuna vernik attım sanki arap sabunuyla yıkanmış gibin parladı kaportam boyadan çıkmış inşallah birazdan almaya gideceğim ,resimleri paylaşırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

boyahanede başka bir malzemeye atılan koruyucu ve parlatıcı olan şeyden benim kaportada nasiplenmiş dahada güzel olmuş ancak daha kurumamış en erken yarın alabilirsin yoksa iz kalır dedi usta eyvallah dedim eve 2 km mesafede

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Şuan iç kaportayı nasıl canlandırabilirim diye düşünüyorum ? buldum vernik atsam nasıl olur ?
    srcnycl bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Soruma cevap gelmemiş,canları sağolsun.
    cbr ı koruma altına aldım

Verniği iç kaportaya attım sonuç gayet güzel oldu
    ilk hali

verniği attıktan bir saat sonraki hali (kuruduktan sonra)

baktım güzel oluyor hızımı alamadım tüm iç kaportayı vernikledim
    çamurluk

ayağımı bastığım plastik adını bilmiyorum sadece bunu tam kurumadan çektim

far tasıyla ilgili farklı bir düşüncem var parlak olan yeri çıkarmak oraya mercek takmak aklıma yattı aslında ancak mercek fiyatları aşıyor abime bir sorayım bakalım ne diyecek tasın içinde R1 deki gibi bi mercek ve köşelerde park ampülleri düşündüm bakalım zaman ne gösterecek
    sabahın köründe gidip eksik kalan kilometre teli ve bir iki parçayı daha aldım dershanenin sınavının ardından boyacıya uğradım boya tamamen kurumuş güzelce istifledim mash'a

istediğim gibi olmuş işte

edit boyacı komşumuz olduğu için ısrarlarıma rağmen ücret istemedi sağolsun varolsun

Marşbiyellerin renginde boya istemiştim ama acemi boyacının gazabına uğradım renk bir ton koyu benim için fark etmezdi ancak renk uyumsuzluğu oldu,kalan boya ile onlarda boyanacak gene o yolu çekeceğim
    Halil ALTIN ve -unnamed- bunu beğendiler.

Kardeşim Gayet Güzel gidiyor Çalışmalarında Başarılar Kolay Gelsin

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    gayet başarılı.. takip ediyorum....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Kolay gelsin güzel çalışma ellerinize sağlık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Halil ALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Gayet Güzel gidiyor Çalışmalarında Başarılar Kolay Gelsin
    Sağolasın kardeşim inşallah güzel bişey olcak bende Bursaya geleceğim gezeceğiz

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet başarılı.. takip ediyorum....
    Teşekkürler beyabicim,sağolasın

Alıntı babaduru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin güzel çalışma ellerinize sağlık.
    Teşekkür ediyorum,sağolun varolun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    kaldığım yerden devam ediyorum,
    Servise gittim yağmur yağıyordu elimde kask minibüse bindim ne kadar acı bilemezsiniz
    saplamayı halletmişler,contayı yenilemişler
    debriyaj balatam kırıkmış ayak marş dişlileri bozulmuş,marş kolum benim elimdeyken kayırmıştı oda yalan olmuş :(
    gidondaki bilyeler yani diğer adıyla furş takımı değiştirilmiş
    Çıkan hesabı ne siz sorun ne ben söyleyeyim
    Mt ailesinden saklayamam ki 100 TL fena oturdu

kaportanın içinde bazı bölümleri metalik gri yaptım boyaya verdiğim para bayağı oldu bu arada
    koltuğu bi paket soda karşılığı döşemecide hallettirdim siyah oldu güzel aslında ama resimde kötü görünmüş :(

Griye boyadığım kontrol panelinin plastiği

stop lamblarının olduğu plastikteki nikelaj komple kalkmıştı bende aliminyum attım ilk halinden güzel oldu

boyaların kurumasını beklerken test çözdüm ve gözüme takılan far tasındaki çekomastiği söktüm uğraştırdı

motorda önceden alarm varmış ama kumandası olmadığı için zırt pırt ötüyordu söktüm

tesisattaki eksikleri giderdim boştaki kabloların yerlerini bulup bant ile izole ettim

bu minik parçayıda aliminyum yaptım içindeki ışığı yansıtsın diye

sonracığma dedimki takayım şu km telini elimin altında dolaşmasın tekeri tutan vidayı hem tersten takmışlar hemde yalama olmuş iki adet somun var üzerinde söktüm baktım içinde diş kalmamış orjinal değiller zaten araba bijonu ikiside nerden bulup taktılarsa saygıyla andığım insanlar
    bizim yedek bijonumuz vardı ama takılmadı galiba buna göre değil yarın bakacağım bi çaresine inşallah yalama değildir

kulaklık takmak motorda çok tehlikeli geldiğinden sesi dışar verebilecek minik bir oto radyosu vardı deneme yaparken aa dedim gayet güzel on numara parazitsiz ses çıkarıyo dememe kalmadan içinde bi yerlerinde kısa devre oldu ,sonuç pert-at çöpe yanmış
    Elinde kullanmadığı jack girişi olan radyo varsa bi irtibata geçelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Anfi ayarladım arkadaştan sağolsun teyip alınmayacak paraya verdi
    farın kenarını ve bir kaç bilimum parçayı metalik gri yaptıktan sonra resimlerle devam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bu akşamlık mazur görün ,yarın inşallah toplamak kalıyo resimler eşliğinde fotoğraf makineside ayarladım 200w anfide bağladığım şemayıda anlatacağım inşallah.haydin iyi akşamlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler